Tato analýza je součástí investičního newsletteru Breakout Trader. Každé úterý zasíláme 5 aktuálních tipů na světové akcie a ETF. Přihlaste se k bezplatnému odběru.

Airbus je největší evropská letecká společnost. Akcie výrobce letadel se po neúspěchu v říjnu loňského roku prezentovaly velmi silně. Poté následovala dvouměsíční boční fáze. Po proražení resistence, která se pohybovala kolem 115 EUR, se situace opět vyjasnila.

Po třech letech Čína opět zahájila politiku nulové kontroly. Od té doby se počet cestujících průběžne zvyšuje. Poptávka leteckých společností po nových letadlech s nízkou spotřebou paliva by měla i nadále růst. Dostupnost komponentů se také neustále zlepšuje, což by mělo společnosti Airbus pomoci splnit její cíle v oblasti dodávek.

V případě dočasného poklesu akcií by bylo možné otevřít dlouhou pozici s limitním příkazem na ceně 117 EUR. Pozici zajistíme těsně pod EMA-20, což nám poskytne solidní RRR.

Akcie AIR: Vstupní signál do long pozice
Denní graf akcie AIR se zakresleným vstupním signálem na stranu long
Cenový graf akcie AIR. Zdroj: Trader Workstation (10. 1. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Nejlepší a nejhorší akcie významných indexů

Které akcie hlavních indexů v poslední době nejvíce vzrostly a které klesly? Jaké jsou nejlepší akcie v roce 2023? Které cenné papíry dosáhly za posledních 5 let nejlepší výkonnosti a které naopak zaznamenaly propad? Poznejte nejlepší a nejhorší akcie dle jejich cen u těchto indexů: DAX, MDAX, Euro Stoxx 50, Dow Jones, Nasdaq 100.

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart