adidas akcie

Vše, co byste měli vědět o akciích adidas: Od aktuální ceny akcií až po zprávy a analýzy.

adidas AG

ISIN: DE000A1EWWW0 | WKN A1EWWW
Symbol: ADS | Burza: ---

Aktualizováno:--- hodin

---

EUR

---EUR
---
Denní maximum
---
Denní minimum
---
Jak obchodovat akcie Nejlepší akcie

 • Den
 • Týden
 • Měs.
 • 6 M
 • YTD
 • 1 rok
 • 5 let
 • Max
Číst více

Předchozí analýza akcie adidas

Adidas po ukončení úterního obchodování upravil svá očekávání pro tento rok. A to směrem dolů. Hlavním důvodem je situace v Číně. Po lockdownech měly v aktuálním 3. čtvrtletí dosáhnou prodeje v Číně úrovně předchozího roku. To se ale zatím nepotvrdilo. Adidas nyní očekává, že prodeje v Číně do konce roku klesnou dokonce o dvouciferné číslo. Odhad růstu tržeb se původně pohyboval kolem 11 % až 13 %. Nyní se počítá jen s jednociferným růstem.

Čistý zisk se dle upravených odhadů bude pohybovat přibližně kolem 1,3 miliardy EUR, což je pokles oproti předchozímu rozpětí 1,8 až 1,9 miliardy EUR. Konkurenční společnost PUMA naopak svůj výhled zvýšila. Adidas akcie se tak během středečního obchodování dostaly pod tlak. Cena se tak nebezpečně přiblížila k dosavadnímu minimu tohoto roku. Čeká nás však větší propad ceny akcie ADS?

Názor experta: Mohlo by se klidně stát, že akcie ADS skutečně klesne pod letošní minimum 153,52 EUR. Investoři mohou být navíc skeptičtí. V případě oznámení dalších komplikací by v budoucnu cena mohla ještě více klesat.

Čtvrtletní výsledky konkurenční společnosti PUMA navíc výrazně překonaly prognózy odborníků. Adidas akcie tak teď o to více můžou pro mnoho obchodníků působit relativně slabě.

Vzhledem k rozsahu snížení prognózy byl včerejší pokles akcií ADS o 5,1 % poměrně mírný. Býkům samozřejmě nepomáhá ani to, že i PUMA, která zpočátku rostla, také zakončila den poklesem. A to o -4,1 %.

 To znamená, že Adidas má v podstatě prostor pro pohyb směrem dolů. Cena by tak mohla otestovat support na úrovni 165 EUR a dokonce 153,52 EUR. Medvědi tak zřejmě cítí, že by mohlo dojít k vytvoření nového letošního minima.

Akcie Adidas: Cenový graf a supporty a rezistence
Cenový graf akcie ADS. Zdroj: Trader Workstation (28. 7. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

GEHRT, R. adidas: Das Jahrestief gerät wieder in den Fokus!. LYNX [online]. Vydáno 28. 7. 2022 [cit. 28. 7. 2022]. Článek naleznete zde.

Trend za posledních 6 měsíců: Na konci loňského roku jsme německému výrobci sportovních potřeb udělili medvědí výhled. K obratu samotného rostoucího trendu došlo již v září 2021. Od té doby medvědi pevně drží otěže na vývoji ceny akcií. V posledních 6 měsících se akciím výjimečně podařilo přiblížit se k linii 50denního klouzavého průměru. Každý růst však skončil nejvýše u tohoto ukazatele.    

Zatímco index DAX je od svého březnového minima stále ještě pořádný kus cesty, akcie adidas tuto úroveň krátkodobě pokořily již v červnu. Akcie tak nadále vykazují relativní slabost ve srovnání s celým trhem a konec sestupu není prozatím v dohledu.

Názor experta: Býci mají na současné úrovni velice dobrou šanci zahájit protireakci. Po krátkodobém prolomení minima z března se cena opět drží nad touto hranicí. Pokud by se znovu zmocnili 50denní linie, jednalo by se o důležitý krok k možnému obratu trendu.

K opětovnému získání naděje na obrat je tedy zapotřebí dosažení ceny nad úrovní 180 EUR. Prozatím graf však zůstává rozbitý a v současné době je stále příliš málo důvodů k budování velké pozice.

Výhled: Neutrální

Denní cenový graf akcie ADS. Zdroj: Trader Workstation (30. 6. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si další analýzy:

Článek vychází z analýzy:

MAUTZ, A. adidas: Wenn nicht jetzt, wann dann? LYNX [online]. Vydáno 30. 6. 2022 [cit. 30. 6. 2022]. Dostupné na: https://www.lynxbroker.de/boerse/boerse-kurse/aktien/adidas-aktie/adidas-analyse/#adidas-wenn-nicht-jetzt-wann-dann

Před necelým rokem dosáhly akcie Adidas rekordní hodnoty 336,25 EUR. Od té doby se cena akcie snížila o více než polovinu. Z krátkodobého grafu akcie Adidas by se mohlo zdát, že další medvědí fáze již začala. Vždyť cena se chystá pokořit minima z března a května. Oblast, ve které se akcie nyní nachází, má však střednědobý až dlouhodobější význam. Proto se musíte podívat na týdenní graf. A tam vidíme, že se cena akcie ADS nachází v oblasti důležitého supportu, která sahá až do roku 2017. Support se nachází na hodnotách mezi 160 až 165 EUR a dosud byl několikrát úspěšně ubráněn. Odrazí se cena Adidas akcie od supportu i tentokrát?

Názor experta: Support by samozřejmě mohl zafungovat i tentokrát. Je však třeba mít ale na paměti, že pro jeho prolomení směrem dolů nyní existují silnější argumenty než v předchozích letech. Včera totiž byly zveřejněny maloobchodní tržby z Číny a USA za květen. V obou případech vykázaly pokles. To potvrzuje trend, který je patrný už od dubna. Spotřebitelé se nyní chovají extrémně opatrně. To může pro Adidas znamenat problém.

Výrobce sportovního zboží ve vyšší cenové kategorii by byl poklesem spotřeby zasažen obzvláště tvrdě. Došlo by ke snížení tržeb a marží. Zároveň hrozí zvýšení vlastních výrobních a logistických nákladů. Taková situace a hrozba zde v předešlých případech z minulých let nebyla. Proto není od věci předpokládat, že by Adidas mohl v blízké budoucnosti vydělávat méně než v letech 2017 až 2021. Akcie by se tedy klidně mohla obchodovat i pod minimy z těchto let.

Slepě se spoléhat na zmiňovaný support, který dříve zafungoval, by tedy bylo velmi odvážné. A pokud by cena akcie Adidas pod tuto zónu klesla, další významný support je až na úrovni 127,50 EUR. Další propad ceny akcie ADS je tedy možný a opatrnost je rozhodně na místě.

Výhled: MEDVĚDÍ

Cenový graf a technická analýza akcie Adidas
Cenový graf akcie ADS. Zdroj: Trader Workstation (16. 6. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

GEHRT, R. adidas: „make or break“ … diese Zone ist jetzt entscheidend!. LYNX [online]. Vydáno 16. 6. 2022 [cit. 16. 6. 2022]. Dostupné na: https://www.lynxbroker.de/boerse/boerse-kurse/aktien/adidas-aktie/adidas-analyse/#adidas-make-or-break-diese-zone-ist-jetzt-entscheidend

Kupte akcie adidas

Zajímáte se o nákup akcií adidas? Zjistěte důležité aktuální informace, novinky a analýzy.

Pro úspěšné investování do akcií je také vhodné vybrat si kvalitního brokera. Obchodujte akcie adidas za nízké poplatky a za použití stabilní obchodní platformy. Online broker LYNX vám nabízí kvalitní podmínky pro trading akcií adidas. Zjistěte více o výhodách obchodování akcií prostřednictvím LYNX.

Online broker LYNX: Zjistěte více

Aktuální cena akcie adidas

Poslední obchodovaná cena
Změna v EUR
Změna v %
Datum
Čas
Burza
Tržní kapitalizace (v mld. USD)
Počet emitovaných akcií (v milionech)
Otevírací cena
Zavírací cena předchozího dne
Denní minimum
Denní maximum
Roční minimum
Roční maximum
Minimum za 52 týdnů
Maximum za 52 týdnů

adidas akcie: Údaje o společnosti v EUR

Dividendový výnos
Rentabilita tržeb
Tržby na akcii
Cashflow na akcii
Podíl investic ke kapitálu
Podíl práce ke kapitálu
Provozní kapitál (mil.)
Ukazatel krytí A
Ukazatel krytí B
Ukazatel krytí C
Návratnost investice
Poměr cen zisků
Poměr peněžních toků
Podíl vlastního kapitálu
Podíl dluhu na financování
Cizí zdroje / Vlastní kapitál
Krátkodobá likvidita
Zkouška úvěrové bonity
Běžná likvidita

adidas akcie: Informace o společnosti adidas AG

Adidas AG je druhým největším výrobcem sportovních potřeb na světě po firmě Nike. Kromě značky Adidas je značka Reebok součástí společnosti založené v roce 1949 v Herzogenaurachu. Široký sortiment zahrnuje sportovní obuv, oblečení a doplňky pro mnoho sportů. Adidas nabízí špičkovým sportovcům, amatérským sportovcům a běžným zákazníkům vhodné sportovní i rekreační vybavení. Produktové portfolio je proto navrženo jak pro specializované oblasti, tak pro široký masový trh. V uplynulých letech se rozšířilo o produkty životního stylu, jako je streetwear, bundy, tašky a čepice apod.

Prostřednictvím inovace produktů v oblasti funkčnosti a designu nastavuje společnost Adidas módní trendy po celém světě. Ve svém novém vývoji se společnost zaměřuje zejména na obzvláště lehké sportovní vybavení, nové techniky tlumení, nebo na digitální sportovní technologie.

Akcie Adidas patří do indexu DAX i do indexu Euro Stoxx 50.

Adresa
ADIDAS AG
Adi-Dassler-Straße 1
91074 Herzogenaurach
Deutschland

Telefon
+49-9132-84-0

Fax
+49-9132-84-2241

Email
investor.relations@adidas-group.com

Internet
www.adidas-group.com

Address
ADIDAS AG
Adi-Dassler-Straße 1
91074 Herzogenaurach
Deutschland

Phone
+49-9132-84-0

Fax
+49-9132-84-2241

Email
investor.relations@adidas-Group.com

Webové stránky
www.adidas-group.com