Stock Yield Enhancement Program (SYEP)
S LYNX můžete získat úroky ze svých investic. Účastí ve Stock Yield Enhancement Program (SYEP) nabídnete vlastní držené akcie dalším investorům k využití na prodej na krátko (short selling). Odměnou získáte úrok z vypujčených akcií.

SYEP Vám může zajistit velmi zajímavý příjem navíc, který snadno zvýší výnosnost Vašeho portfolia. Aktuálně je možné vypujčit všechny americké akcie, ETF, prioritní akcie a korporátní dluhopisy.

Stock Yield Enhancement Program (SYEP)

Program SYEP je nabízen všem držitelům maržového účtu a také držitelům hotovostního účtu s kapitálem vyšším než 50 000 USD. Pro program jsou zařazeny pouze americké a kanadské akcie, ETF, preferenční akcie a americké korporátní dluhopisy. Do programu je možno použít pouze plně splacené akcie a nikoliv cenné papíry, které jsou drženy na páku.

Pokud byste se rozhodli účastnit programu SYEP, můžete:

  • Zapůjčit akcie nakoupené na Vašem účtu obchodníkům, kteří chtějí spekulovat na jejich pokles;
  • Získat hotovostní záruku za zapůjčené akcie ve vyšší hodnotě než je hodnota zapůjčených akcií;
  • Vaše akcie mít kdykoli dostupné k zavření pozice tak, jak jste zvyklí;
  • Obdržet úrok za zapůjčení;
  • Aktuální sazby úroků si vždy můžete kdykoli zobrazit v platformě dle návodu zde);
  • Obdržet finanční plnění v hodnotě dividend, i když jsou akcie zrovna zapůjčeny

Jak funguje program SYEP? 

Po aktivaci programu se o vše stará broker, který pro Vás hledá investory, kteří si od Vás dané akcie chtějí vypůjčit a zajišťuje dodržování pravidel a bezpečnost operací.

Při výpujčce je na Váš majetkový účet (dále jen „účet“) složena hotovost ve výši 102 % hodnoty vypůjčených akcií jako záloha, která slouží k ochraně Vašeho majetku před nepředvídatelnými riziky. Tato částka je převažována denně, podle tržní hodnoty Vašeho portfolia.

V momentě, kdy se rozhodnete svou pozici např. ukončit či změnit, jsou Vám akcie v reálném čase navráceny zpět bez zbytečného odkladu a nejste tak jakkoli omezeni v nakládání s nimi.  Po dobu zapůjčení akcií je stále vidíte na svém účtu a můžete tedy bez problémů dále průběžně sledovat a kontrolovat např. zisk / ztrátu na pozici a všeobecně s akcií nakládat naprosto stejně dle Vašich zvyklostí.

Dovolujeme si Vás upozornit, že při zapůjčení akcií nedochází k uzavření pozice. Nemusíte, ale být po dobu zapůjčení vlastníkem daných akcií, tedy ztrácíte například hlasovací právo. Pokud během zapůjčení máte obdržet dividendu, obdržíte stejnou finanční částku na Váš účet od obchodníka, který si od Vás akcie vypůjčil. V obecné rovině lze říci, že obdržíte stejnou částku, ale jedná se o kapitálový tok nikoli dividendu. Řešení konkrétních daňových povinností a jejich dopadu je v kompetenci každého zákazníka LYNX.

Že akcie byly / jsou zapůjčeny poznáte z výpisů Vašeho účtu, kde si pohodlně zobrazíte kolik jste obdrželi na úrocích za zapůjčení. Program můžete kdykoli deaktivovat ve Správě Vašeho účtu či nás za účelem deaktivace kontaktovat.

LYNX Idea Center – Inspirujte se obchody jiných traderů

LYNX Idea Center nabízí možnost sledovat a kopírovat celé investiční strategie nebo jednotlivé obchody na live účtech. Můžete tak získat nové investiční nápady a tipy nebo se nechat inspirovat pro své vlastní obchody. Objevte vše podstatné o této unikátní službě.

Více informací o LYNX Idea Center


Výhody a omezení SYEP

Mezi výhody programu SYEP patří možnost generovat extra příjem zatímco Váš obchodní účet zůstává chráněn. Své pozice můžete kdykoliv uzavřít a není zde žádný požadavek na minimální množství. Aktivaci programu zvládnete během pouhých 2 minut.

Na druhou stranu všechny akcie nemusí být vypůjčeny, výše úroku se může denně měnit, dividendy z vypujčených akcií mohou být vyplaceny se změněnou daňovou sazbou a vypůjčením akcií ztrácíte hlasovací práva spojená s držením akciemi.

Pokud budete mít jakékoliv další dotazy, neváhejte nás kontaktovat. Jsme k dispozici každý pracovní den od 8 do 18 hod na bezplatné lince 800 877 877 nebo e-mailu info@lynxbroker.cz.

Aktivace programu SYEP

I Vy můžete pravidelně generovat extra příjem ze svého portfolia. Aktivace SYEP trvá pouhé 2 minuty. Začněte s ní rovnou!

Chci vyšší ziskovost svého portfolia


--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart