Alibaba akcie

Zajímá vás aktuální cena akcie Alibaba? Poznejte výkonnost, fundamentální údaje a analýzy akcie. Aktuální dividendy, tržní kapitalizace a další informace pro investory. Zjistěte, jak se kurz vyvíjel v čase. Graf akcie vám nabídne údaje o ceně akcie za různá časová období.

ISIN: US01609W1027
Symbol: BABA | Burza: ---

Aktualizováno:--- hodin

---

USD

---USD
---
Denní maximum
---
Denní minimum
---
Jak obchodovat akcie Nejlepší akcie
  • Den
  • Týden
  • Měs.
  • 6 M
  • YTD
  • 1 rok
  • 5 let
  • Max
Číst více

Předchozí analýza akcie Alibaba

FANG, FAANG, FANGMAN…. Náhodné zkratky nebo investice do technologických společností, která má smysl? Řeč je o amerických vysoce výkonných společnostech Facebook, Apple, Netflix, Google, Microsoft, Amazon a NVIDIA. A více už, co jsou BAT akcie?

 

Jedná se o technologické konkurenty z opačného konce světa. Jejich rodnou půdou je Čína. Stejně jako „američtí býci“ zaznamenali v posledních letech prudký nárůst, někdy až v řádech stovek procent. Proto jsou tito giganti tématem pro dnešní den.

Proč investovat do čínských akcií?

Čínský akciový trh se v poslední letech značně rozrostl. Východní část světa zvyšuje čím dál více svůj zájem o Čínu. Rostoucí poptávka po čínských akciích je zřejmá. Za své mluví i pozornost investičních fondů, které čínské akcie vyhledávají a postupně je zahrnují do svých portfolií. ETF na akcie rozvíjejících trhů na Čínu nezapomínají.

Deset let zpátky byly čínské společnosti pouze bezvýznamnou položkou v seznamu akcií. Dnes je tomu jinak. Čína jako světový inovativní motor udává tempo. Společnosti jako Alibaba a Huawei se staly velkými hráči v relativně krátkém čase. Nejen z toho důvodu jsou čínské akcie zajímavé, jsou oživením a mohou vypomoci rostoucím ziskům ve vašem akciovém portfoliu.

Vzhledem k velkému počtu obyvatel v Asii, místní společnosti dostaly velkou příležitost rychlého růstu, jelikož disponovaly dostatkem pracovní síly. Stejně tak restrikce ze strany čínské vlády, společnostem prospívají. Hned několik západních konkurentů je na čínském trhu blokováno. Proto mnoho společností skupiny FANGMAN nemají ani příležitost na tomto trhu konkurovat.

Čínský akciový trh

Ti, kteří tu možnost mají, se potýkají s překážkami vstupu na tento trh a nedostatečnou znalostí tamějších uživatelů. Například Amazon zaujímá tržní podíl pouze 2 %. eBay a Groupon též selhaly v dobývání čínského trhu. Uber byl dokonce v roce 2016 nucen prodat svou čínskou pobočku místnímu konkurentovi Didimu Chuxingovi.

Stručně řečeno americké nadnárodní společnosti zažívají těžké chvíle, co se týče expanze na čínský trh. Na druhé straně tu stojí čínští technologičtí dobyvatelé, jejichž ambice rozšiřovat se do zbytku světa narůstají. CEO společnosti Alibaba přiřadil právě expanzi na nové trhy nejvyšší prioritu.

Zůstává otázkou, zda čínské společnosti západní trhy objevovat vůbec potřebují. Pravděpodobně ne. Jen v Číně žije více než jedna miliarda lidí a obraty společností se pohybují v ohromných číslech. Přesto, celá situace hraje do karet čínským společnostem a o jejich budoucí prosperitě nemusíme polemizovat. Zarputilí Číňani neznají slovo „ne“ a americké společnosti se s touto výzvou musí vyrovnat po svém. Ale co, v dynamickém sektoru technologií není zbytí a uživatelé z těchto soubojů mohou jen těžit.

Čtěte také >> IPO Sonos: Akcie Sonos se začínají obchodovat na burze NASDAQ

 

Co jsou akcie BAT?

Akcie BAT můžeme označit jako čínský protějšek technologických akcií ze skupiny FANGMAN. Mezi akcie BAT patří společnosti Baidu (BIDU), Alibaba (BABA) a Tencent.

Této trojici se v posledních letech podařilo zvýšit obrat v řádech stovek procent. Hodnota akcií zaznamenala nemalý nárůst, v důsledku čehož se Tencent i Alibaba nacházejí z pohledu tržní kapitalizace mezi 10 největšími společnostmi na světě.

Nyní se stručně podíváme na jednotlivé akcie. Co společnosti BAT dělají? Jsou představují hrozbu pro akcie společností FANGMAN?

Baidu akcie - investice do čínských akcií

Akcie Baidu

„Čínský Google“. O kom se mluví? Pod tímto názvem hledejme společnost Baidu. Jedná se o 3. největšího poskytovatele internetových informací v Číně. Kromě poskytování prostředí pro vyhledávání se společnost zabývá také internetovými službami. Baidu tvoří až 80 % podíl na trhu v mobilním vyhledávání. Svou pozornost zaměřuje také na oblast inteligentních technologií jako jsou autonomní vozidla.

Z toho, že je Baidu nejoblíbenější vyhledávač, těží nejen v cenách za marketingové služby. Výnosy z marketingu dosahovaly v roce 2017 86 % celkových tržeb společnosti. Další velkou výhodou je možnost zpracovávat ohromné množství dat získávané od uživatelů. Tržní kapitalizace společnosti se pohybuje v současné době nad $90 miliard. Pro srovnání Google a jeho tržní hodnota je přibližně $880 miliard.

TICKER: BIDU (profil akcie zde)

Akcie Alibaba - investice do čínských akcií

Akcie Alibaba Group

Alibaba, pro Evropany známá společnost, skládající se z řady internetových společností zaměřených na e-commerce. Celá platforma byla založena pro maloobchodní klientelu, přesto je nejvíce využívána výrobci a obchodními společnostmi, kteří provádí obchody ve větších číslech.

Čtěte také >> FAANG+ Index: Obchodujte nejvýkonnější technologické akcie přes futures

Hlavním konkurentem ze skupiny FANGMAN na americkém trhu je Amazon. Tržní kapitalizace společnosti Alibaba je v současné době více než $500 miliard. Pro srovnání společnost Amazon obsadila první místo v žebříčku s tržní hodnotou přes $900 miliard.

TICKER: BABA (profil akcie zde)

Akcie Tencent - investice do čínských akcií

Akcie Tencent

Společnost Tencent je známá především pro aplikaci WeChat. Toto sociální médium je nazýváno jako Facebook, Amazon a Whatsapp v jednom a je běžně užívanou aplikací Číňanů. Aplikace nabízí nadstandardní možnosti oproti Facebooku, příkladem je platba účtů či užití pro podnikatele jako CRM (řízení vztahů pro zákazníky). Svou pozornost zaměřuje Tencent také na online hry. A právě sociální média a online hry vytváří až 64 % výnosů společnosti.

Od nového roku akcie této společnosti sice klesají, přesto vzhledem k fundamentům společnosti, je zřejmý potenciál růstu. Vzhledem k eskalujícímu obchodnímu sporu mezi USA a Čínou se poklesu nemůžeme ani divit. Tržní kapitalizace společnosti Tencent dosahuje přes $440 miliard. Facebook má stále lepší postavení na trhu, a to i po jeho propadu v minulém týdnu a činí přes $500 miliard.

TICKER: 700

Čtěte také >> Nejlepší akcie a ETF na indickém trhu v roce 2020

Obchodování akcií BAT prostřednictvím LYNX

Obchodujte za příznivé poplatky s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Prostřednictvím LYNX získáte přístup k profesionálním obchodním platformám.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Kupte akcie Alibaba

Zajímáte se o nákup akcií Alibaba? Zjistěte důležité aktuální informace, novinky a analýzy.

Pro úspěšné investování do akcií je také vhodné vybrat si kvalitního brokera. Obchodujte akcie Alibaba za nízké poplatky a za použití stabilní obchodní platformy. Online broker LYNX vám nabízí kvalitní podmínky pro trading akcií Alibaba. Zjistěte více o výhodách obchodování akcií prostřednictvím LYNX.

Online broker LYNX: Zjistěte více

Aktuální cena akcie Alibaba

Poslední obchodovaná cena
Změna v USD
Změna v %
Datum
Čas
Burza
Tržní kapitalizace (v mld. USD)
Počet emitovaných akcií (v milionech)
Otevírací cena
Zavírací cena předchozího dne
Denní minimum
Denní maximum
Roční minimum
Roční maximum
Minimum za 52 týdnů
Maximum za 52 týdnů

Alibaba akcie: Údaje o společnosti v USD

Dividendový výnos
Rentabilita tržeb
Tržby na akcii
Cashflow na akcii
Podíl investic ke kapitálu
Podíl práce ke kapitálu
Provozní kapitál (mil.)
Ukazatel krytí A
Ukazatel krytí B
Ukazatel krytí C
Návratnost investice
Poměr cen zisků
Poměr peněžních toků
Podíl vlastního kapitálu
Podíl dluhu na financování
Cizí zdroje / Vlastní kapitál
Krátkodobá likvidita
Zkouška úvěrové bonity
Běžná likvidita

Alibaba akcie: Informace o společnosti Alibaba Group Holding Ltd.

Alibaba Group Holding Limited je čínský mezinárodní e-commerce, internetový obchod a technologický konglomerát, který založil v roce 1999 učitel angličtiny Jack Ma. Poskytuje obchodní a prodejní služby prostřednictvím webových portálů, elektronické platební služby, nákupní vyhledávače a datové služby cloud computingu.

Alibaba je od dubna 2016 největší a nejcennější světový maloobchodník, který působí ve více než 200 zemích světa. Jeho on-line prodej a zisky předčily všechny americké maloobchodní prodejce (včetně Walmart, Amazon a eBay).

Od listopadu 2017 má Alibaba na svých platformách více než 550 milionů aktivních uživatelů. Poskytuje také službu online distribuce skrze chytré aplikace, které poskytují obrovské množství digitálního obsahu a volně ke stažení.

Adresa
Times Square 1 Matheson Street,
Causeway Bay
Hong Kong

Internet
www.alibaba.com