Amazon akcie

Vše, co byste měli vědět o akciích Amazon: Od aktuální ceny akcií až po zprávy a analýzy.

Amazon.com Inc.

ISIN: US0231351067
Symbol: AMZN | Burza: ---

Aktualizováno:--- hodin

---

USD

---USD
---
Denní maximum
---
Denní minimum
---
Jak obchodovat akcie Nejlepší akcie

  • Den
  • Týden
  • Měsíc
  • 6 měsíců
  • YTD
  • 1 rok
  • 5 let
  • Maximum
Číst více

Předchozí analýza akcie Amazon

Amazon akcie klesají. Společnost oznámila své kvartální výsledky. Tržby přinesly pouze 116,44 miliard USD a čistá ztráta činila 3,8 miliardy USD. Společnost Amazon čelí obtížným ekonomickým výzvám, jako je inflace, rostoucí náklady a problémy s dodavatelským řetězcem. Do problémů jí dostal také podíl ve společnosti Rivian, která od svého IPO ztratila více než 75 % hodnoty.

V článku si rozebereme aktuální výsledky a nebude chybět ani cenový graf Amazon akcie.

Amazon akcie: Kvartální výsledky

Amazon má za sebou těžké čtvrtletí. Tržby přinesly pouze 116,44 miliard USD. Jedná o nejpomalejší růst od roku 2001. Také jde už o druhé čtvrtletí v řadě, kdy je růst jednociferný. V prvním čtvrtletí roku 2021 bylo dosaženo nárůstu obratu o 44 %. V té době však společnost dokázala výrazně profitovat z koronavirové krize. Nyní firmu ovlivňují především rostoucí náklady na personál a pohonné hmoty. Dopady měla také válka na Ukrajině.

Aby společnost Amazon zvyšující se náklady částečně kompenzovala, zavedla na začátku tohoto měsíce pro některé své americké prodejce 5% příplatek. Firma také poprvé po 4 letech zvýšila cenu členství Amazon Prime v USA ze 119 na 139 USD.

Nad očekávání dobře si vedla divize Amazon Web Services. Ta zahrnuje také cloudové služby. Tržby zde vzrostly o 36,5 % na 18,44 miliardy USD. Provozní zisk Amazon Web Services vzrostl o 57 % na 6,5 ​​miliardy USD. Reklamy Amazonu přinesly tržby 7,88 miliardy USD. Analytici přitom očekávali 8,17 miliardy USD. Jde o růst o 23 %. To je stále více než u konkurenční společnosti Google (+22 %) a Meta Platforms (+6,1 %).

Marže jsou pod tlakem kvůli vyšším nákladům. Provozní marže klesla ve srovnání se stejným čtvrtletím v předchozím roce z 8,17 % na 3,15 %. Provozní zisk dosáhl 3,67 miliardy USD, což je o více než 58 % méně než 8,87 miliardy USD ve stejném čtvrtletí roku 2021. Volný peněžní tok klesl o 171 % na záporných 18,62 miliardy USD. Společnost vykázala čistou ztrátu ve výši 3,8 miliardy USD. Před rokem přitom bylo dosaženo zisku 8,1 miliardy USD.

Amazon přišel kvůli investici do Rivian o 7,6 miliardy USD

Amazon musel odepsat 7,6 miliardy USD ze svého 20% podílu ve společnosti Rivian (RIVN). Cena akcií tohoto výrobce elektromobilů se za poslední čtvrtletí snížila o více než polovinu. Od IPO akcie Rivian ztratily 75 % své hodnoty.

Amazon má přitom se společností Rivian velké ambice. Objednal 100 000 vozů, které by měly být dodány do konce roku 2030. Současné podmínky jsou však ale komplikované. Stejně jako většina výrobců se i Rivian potýká s problémy v dodavatelském řetězci. Rivian minulý měsíc uvedl, že v letošním roce očekává výrobu pouhých 25 000 elektrických nákladních vozidel a SUV. To je ale jen polovina toho, co loni slíbil investorům v rámci roadshow k IPO.

Elektrické dodávky si přitom Amazon objednal i od společnosti Stellantis. Vlastní také 5% podíl ve společnosti Aurora Inovation, která se zabývá autonomní dopravou.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Ikona LYNX newsletteru Breakout Trader

Amazon akcie a výhled na rok 2022

Amazon se obává dalšího zpomalení růstu. Pro druhé čtvrtletí se očekávají tržby mezi 116 a 121 miliardami USD. To představuje růst mezi 3 % a 7 %. Analytici přitom dříve očekávali ve druhém čtvrtletí roku 2022 tržby více než 125 miliard USD. Odhadovaný provozní příjem se pohybuje mezi -1 až 3 miliardami USD.

Amazon akcie má za sebou historii úctyhodného růstu. Jak se ale zdá, ten zřejmě zpomaluje. Investoři jsou stále opatrnější a prodejní tlak roste. Akcie se aktuálně nacházejí kolem 35 % pod svým historickým maximem.

Analytici se domnívají, že Amazon je schopen v nadcházejících letech pokračovat v růstu tržeb. Obávají se však rostoucích nákladů a klesajících marží. V roce 2021 byl zisk 33,36 miliardy USD a akcie se obchodovaly za 51,4násobek zisku.

Dlouhodobý cenový graf Amazon akcie

Cena akcie Amazon se od léta 2020 pohybovala převážně do strany. Svého maxima dosáhla v červenci 2021, kdy se cena dostala až k 3760 USD. Od konce roku 2021 však začala cena akcie klesat a pokles trvá až do dnešních dnů.

Cenový graf akcie Amazon
Cenový graf akcie AMZN od října 2016 do dubna 2022 Zdroj: Trader Workstation (2. 5. 2022)

Cena se významně propadla až pod hranici 2900 USD, která donedávna působila jako support. Pro další růst ceny Amazon akcie je důležité, aby se opět dostala nad tuto hranici a pokud možno se od ní odrazila směrem vzhůru. Aktuálně je cena akcie pod 2500 USD.

Obchodujte akcie Amazon prostřednictvím LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám za příznivé poplatky umožníme obchodovat s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou například akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Díky LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím profesionálních obchodních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Čtěte také:

Další použité zdroje:

BLEKEMOLEN, J. Aandeel Amazon: E-commerce gigant boekt verlies door belang in Rivian. LYNX [online]. Vydáno 29. 4. 2022 [cit. 2. 5. 2022]. Dostupné na: https://www.lynx.nl/beurs/beurs-koersen/aandelen/aandeel-amazon/#aandeel-amazon-omzetgroei-vertraagt

Kupte akcie Amazon

Zajímáte se o nákup akcií Amazon? Zjistěte důležité aktuální informace, novinky a analýzy.

Pro úspěšné investování do akcií je také vhodné vybrat si kvalitního brokera. Obchodujte akcie Amazon za nízké poplatky a za použití stabilní obchodní platformy. Online broker LYNX vám nabízí kvalitní podmínky pro trading akcií Amazon. Zjistěte více o výhodách obchodování akcií prostřednictvím LYNX.

Online broker LYNX: Zjistěte více

Aktuální cena akcie Amazon

Poslední obchodovaná cena
Změna v USD
Změna v %
Datum
Čas
Burza
Tržní kapitalizace (v mld. USD)
Počet emitovaných akcií (v milionech)
Otevírací cena
Zavírací cena předchozího dne
Denní minimum
Denní maximum
Roční minimum
Roční maximum
Minimum za 52 týdnů
Maximum za 52 týdnů

Amazon akcie: Údaje o společnosti v USD

Dividendový výnos
Rentabilita tržeb
Tržby na akcii
Cashflow na akcii
Podíl investic ke kapitálu
Podíl práce ke kapitálu
Provozní kapitál (mil.)
Ukazatel krytí A
Ukazatel krytí B
Ukazatel krytí C
Návratnost investice
Poměr cen zisků
Poměr peněžních toků
Podíl vlastního kapitálu
Podíl dluhu na financování
Cizí zdroje / Vlastní kapitál
Krátkodobá likvidita
Zkouška úvěrové bonity
Běžná likvidita

Amazon akcie: Informace o společnosti Amazon.com Inc.

Amazon.com Inc. je největším světovým online prodejcem se zákazníky ve více než 150 zemích. Mezi širokou škálu nabízených produktů patří knihy, CD, DVD, video zařízení, elektronika, počítačové a video hry, kuchyňské a domácí potřeby, oblečení a další.

Navíc prostřednictvím svých internetových stránek Amazon nabízí služby, jako jsou elektronické pohlednice či elektronický aukční prostor. Společnost také prodává elektronickou čtečku knih pod značkou Amazon Kindle. Nabízí i online reklamy a kreditní karty.

Se svými produkty Amazon cílí na koncové uživatele, velkoobcdníky, firmy i vydavatele. Skupina rozděluje své podnikání na dva segmenty "Severní Amerika" a "Mezinárodní".

V červenci 1995 byl Amazon.com prvním internetovým obchodem na světe.

Akcie Amazon je součástní indexu Nasdaq 100.

Adresa
410 Terry Ave. North,
Seattle,WA
USA

Internet
www.amazon.com

Address
AMAZON.COM INC.
Terry Avenue North 410
98109 Seattle, WA
USA

Phone
+1-206-266-1000

Fax
+1-206-266-1821

Email
amazon-ir@amazon.com

Webové stránky
www.amazon.com