Apple akcie

Vše, co byste měli vědět o akciích Apple: Od aktuální ceny akcií až po zprávy a analýzy.

Apple Inc.

ISIN: US0378331005
Symbol: AAPL | Burza: ---

Aktualizováno:--- hodin

---

USD

---USD
---
Denní maximum
---
Denní minimum
---
Jak obchodovat akcie Nejlepší akcie

  • Den
  • Týden
  • Měsíc
  • 6 měsíců
  • YTD
  • 1 rok
  • 5 let
  • Maximum
Číst více

Předchozí analýza akcie Apple

S tržní kapitalizací přes 2,6 bilionu USD je Apple nejhodnotnější veřejně obchodovanou společností na světě. Hned za ní je společnost Microsoft. Cena akcie AAPL zaznamenala v posledních letech působivý růst. Ten je podpořen i velkým nárůstem zisků. 

Společnost navíc 27.1.2022 zveřejnila velmi přesvědčivé čtvrtletní výsledky. V článku si jednotlivá čísla blíže přiblížíme a podíváme se také, co bychom od Applu mohli očekávat v roce 2022. Nebude chybět ani dlouhodobý cenový graf akcie AAPL.

Kvartální výsledky společnosti Apple

Navzdory problémům s dodavatelským řetězcem Apple opět dosáhl velmi působivých výsledků. Apple dokázal rychle zareagovat na problémy s nedostatkem čipů včasně nasmlouvanými kontrakty. Navzdory tomu se uvedení iPhonu 13 zpozdilo a firma nakonec nebyla schopna plně uspokojit poptávku. Apple ale doufá, že problém s nedostatkem čipů bude v nadcházejících měsících méně akutní.

Za působivými výsledky v poslední čtvrtletí stojí zejména silná poptávka po nejnovějších produktech této technologické společnosti. Apple si například upevnil pozici nejprodávanějšího smartphonu v Číně. Dle posledních dat drží až 23,6 % v rámci čínského trhu. S výjimkou iPadů došlo k silnému růstu ve všech produktových kategoriích. Prodalo se hodně nových Maců a žádané byly také Apple Watch Series 7.

Celkové tržby za hardwarové produkty vzrostly o 9,2 % na 104,4 miliardy USD. Ve stejné době Apple také zaznamenal nárůst prodejů u předplatitelských služeb. Zde byl nárůst o téměř 24 % na více než 19,5 miliardy USD. 

Díky výše zmíněnému Apple ve 4. čtvrtletí zaznamenal nárůst celkových tržeb o 11 % na 123,9 miliardy dolarů, což je nové historické maximum. Zisk na akcii dosáhl 2,10 USD, což je o něco více než předpoklady analytiků. Čistý zisk činil 34,63 miliardy dolarů, což je nárůst o více než 20 % oproti předchozímu roku.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Ikona LYNX newsletteru Breakout Trader

Předplatitelů přibývá a zájem o služby Apple roste

Od koronavirové pandemie je divize služeb společnosti Apple na vzestupu. Stále více lidí objevuje aplikace Apple TV+, Apple Music, Apple Arcade, iCloud a Apple Pay. Poslední jmenovaná služba se v současnosti rozšiřuje i do dalších zemí, například do zemí Jižní Ameriky.

Apple navíc vyjednává o možném vysílání baseballové ligy (Major Baseball League). Generální ředitel Tim Cook také velmi nadšeně mluvil o Fitness+. Společnost doufá, že stále více lidí se začne zajímat o zdravý životní styl. 

„Pokračujeme ve stále větším zapojení našich zákazníků. Předplatné je fenomenální příběh. Nyní máme 785 milionů předplatitelů.“

Luca Maestri, finanční ředitel společnosti Apple

Apple akcie a očekávání v roce 2022

Cena akcií AAPL se v roce 2021 zvýšila zhruba o 34 %. Stále více investorů se ptá, jak dlouho ještě může působivý růst pokračovat. Cenné papíry společnosti se aktuálně obchodují zhruba za 29,7násobek zisku.

Kvůli přetrvávající nejistotě kolem koronaviru a problémům s čipy Apple opět nevydává konkrétní očekávání ohledně příjmů. Přesto se očekává růst tržeb i v příštím čtvrtletí.

Generální ředitel Tim Cook také hovořil o tom, jak se inflace může projevit ve vyšších nákladech společnosti. Vyjádřil však naději, že vyšší náklady budou dočasné. Inflace zatím výsledky Applu příliš nezasáhla. Cook přesto nevylučuje možnost, že Apple bude v budoucnu nucen zdražovat své produkty.

Ačkoliv analytici očekávají, že růst bude v následujících letech pokračovat, s takto vysokým růstem zisků už ale většina z nich nepočítá. K tomu by musel Apple přijít s opravdu novými a zajímavými produkty. V této souvislosti se hovoří například o Apple Car. Tento samořídící vůz by se dle některých informací mohl objevit už v roce 2025.

Aktuální cenový graf akcie Apple (AAPL)

Jak je z grafu patrné, cena akcie AAPL se dlouhodobě pohybuje v rostoucím trendu. Ačkoliv byl začátek roku 2022 spíše ve znamení poklesu, rostoucí trendová linie nebyla narušena. Cena se odrazila od důležitého supportu 155 USD. Kdyby došlo k poklesu pod tuto úroveň, mohlo by to značit ukončení rostoucího trendu.

Cenový graf akcie Apple
Týdenní graf akcie Apple od března 2017 do ledna 2022. Zdroj: Trader Workstation (4.2.2022)

Cena akcie Apple se nyní chystá k otestování krátkodobé rezistence na úrovni 180 USD. Pokud dojde k jejímu přesvědčivému proražení směrem vzhůru, mohla by se cena vyšplhat na své historické maximum.

Začátek roku 2022 je ale na akciových trzích poměrně divoký a zvýšená obezřetnost je na místě. Předchozí růst ceny akcie vůbec není zárukou budoucího vývoje. Proto je vždy dobré zvažovat veškerá rizika a investovat dle vaší obchodní strategie a správně nastaveného money managementu.

Obchodujte akcie Apple prostřednictvím LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám za příznivé poplatky umožníme obchodovat s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou například akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Díky LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím profesionálních obchodních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Čtěte také:

Další použité zdroje:

BLEKEMOLEN, J. Apple boekt recordomzet dankzij verkoop iPhones en stevige groei services. LYNX [online]. Vydáno 28.1.2022 [cit. 4.2.2022]. Dostupné na: https://www.lynx.nl/beurs/beurs-koersen/aandelen/aandeel-apple/#aandeel-apple-boekt-recordomzet-q4

Kupte akcie Apple

Zajímáte se o nákup akcií Apple? Zjistěte důležité aktuální informace, novinky a analýzy.

Pro úspěšné investování do akcií je také vhodné vybrat si kvalitního brokera. Obchodujte akcie Apple za nízké poplatky a za použití stabilní obchodní platformy. Online broker LYNX vám nabízí kvalitní podmínky pro trading akcií Apple. Zjistěte více o výhodách obchodování akcií prostřednictvím LYNX.

Online broker LYNX: Zjistěte více

Aktuální cena akcie Apple

Poslední obchodovaná cena
Změna v USD
Změna v %
Datum
Čas
Burza
Tržní kapitalizace (v mld. USD)
Počet emitovaných akcií (v milionech)
Otevírací cena
Zavírací cena předchozího dne
Denní minimum
Denní maximum
Roční minimum
Roční maximum
Minimum za 52 týdnů
Maximum za 52 týdnů

Apple akcie: Údaje o společnosti v USD

Dividendový výnos
Rentabilita tržeb
Tržby na akcii
Cashflow na akcii
Podíl investic ke kapitálu
Podíl práce ke kapitálu
Provozní kapitál (mil.)
Ukazatel krytí A
Ukazatel krytí B
Ukazatel krytí C
Návratnost investice
Poměr cen zisků
Poměr peněžních toků
Podíl vlastního kapitálu
Podíl dluhu na financování
Cizí zdroje / Vlastní kapitál
Krátkodobá likvidita
Zkouška úvěrové bonity
Běžná likvidita

Apple akcie: Informace o společnosti Apple Inc.

Apple Inc. je jednou z největších technologických společností světa. Založena byla roku 1976, současné sídlo má ve městě Cupertino v Kalifornii. Je výrobcem a dodavatelem stolních počítačů, notebooků, tabletů, chytrých telefonů, hudebních přehrávačů a dalších elektronických zařízení a hardwarových komponentů.

Apple je zároveň výrobcem operačního systému iOS a softwaru jako je iTunes, na který jsou navázané externí aplikace a služby. Nejznámější produkty firmy jsou chytré telefony iPhone, tablety iPad a notebooky řady Macbook. Většina produktů je vyráběna nakontraktovanými společnostmi jako je Foxconn, Quanta a Pegatron v Taiwanu.

Produkty jsou z velké míry nabízeny skrze retailové prodejny Apple stores, nebo online. Aplikace a digitální média (hudba, filmy apod.) jsou distrubuovány online, klíčovou roli tu firemní platforma iTunes.

Akcie Apple jsou součástí indexu Dow Jones.

Adresa

APPLE INC.
Infinite Loop 1
95014 Cupertino, California
USA

Telefon
+1-408-996-1010

Fax
--

Email
khuguet@apple.com

Internet
www.apple.com

Address
APPLE INC.
Infinite Loop 1
95014 Cupertino, California
USA

Phone
+1-408-996-1010

Email
paxton1@apple.com

Webové stránky
www.apple.com