Apple akcie

Vše, co byste měli vědět o akciích Apple: Od aktuální ceny akcií až po zprávy a analýzy.

Apple Inc.

ISIN: US0378331005
Symbol: AAPL | Burza: ---

Aktualizováno:--- hodin

---

USD

---USD
---
Denní maximum
---
Denní minimum
---
Jak obchodovat akcie Nejlepší akcie

 • Den
 • Týden
 • Měs.
 • 6 M
 • YTD
 • 1 rok
 • 5 let
 • Max
Číst více

Předchozí analýza akcie Apple

Apple i Amazon svými výsledky překvapily investory i analytiky. Přestože zisk společnosti Apple klesl o 11 %, prodej iPhonů zůstal vysoký. Kalifornská společnost se také musela potýkat s výlukami v Číně, nedostatkem čipů a silným dolarem. Překvapivé výsledky tak dodávají investorům novou důvěru. Některé technologické společnosti totiž dokazují, že jsou schopny absorbovat ekonomické otřesy. V tomto článku se zabýváme výsledky nejhodnotnější společnosti světa. Poznejte, jak si vedla společnost Apple.

Akcie Apple: Kvartální výsledky

V tomto čtvrtletí společnost Apple opět zaznamenala rekordní tržby ve výši 83 miliard USD, což je těsně nad očekáváním 82,7 miliardy USD. V porovnání se stejným čtvrtletím loňského roku se jedná o 2% nárůst. Čtvrtletní zisk na akcii sice klesl z 1,30 USD na 1,20 USD. To však bylo stále nad očekáváním analytiků, kteří očekávali zisk na akcii ve výši 1,16 USD.

Akcie Apple a tržby dle jednotlivých kategorií za 3. čtvrtletí 2022
Apple a čisté tržby v jednotlivých kategoriích za 3. čtvrtletí 2022 a 2021. Zdroj: www.apple.com ( 2. 8. 2022)

Tržby za prodej iPhone vzrostly o 2,8 %

Prodeji iPhone telefonů se stále daří. Tržby vzrostly o 2,8 % na rekordních 40,67 miliardy USD. To je obzvláště dobré. Zejména, pokud si uvědomíme, že analytici očekávali pokles o 2,5 %. Generální ředitel dokonce uvedl, že kromě měnových dopadů to vypadá, že makroekonomická situace nemá na prodeje iPhone telefonů větší vliv.

Prodeje iPadů a počítačů Mac klesly

Prodeje iPadu, Macu a nositelných zařízení však byly ovlivněny problémy v dodavatelském řetězci. Generální ředitel Tim Cook před tím varoval již v minulém čtvrtletí. Nejvíce byl zasažen prodej počítačů Mac, který ve srovnání se stejným čtvrtletím loňského roku klesl o 10 %. Prodeje byly výrazně nižší, než se očekávalo. Analytici očekávali 8,6 miliardy USD, zatímco Apple vykázal 7,4 miliardy USD. Prodej iPadu si vedl o něco lépe a s 2% poklesem rovněž překonal očekávání.

Segment služeb zaznamenal tržby ve výši 19,6 miliardy USD a 12% růst. To bylo v souladu s očekáváním analytiků. Tržby v regionu Velké Číny se zpomalily o 1 %. Analytici přitom očekávali 7% pokles v důsledku přísných koronavirových opatření. Společnost Apple proto přistoupila k velmi neortodoxnímu opatření a prodávala iPhone telefony se slevou.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Tim Cook očekává další růst tržeb a možné zpomalení v segmentu služeb

Velké technologické společnosti přistoupily k omezení přijímání nových zaměstnanců, stejně tak i Apple. Nejde však o úplné zastavení náboru nových pracovních sil. Generální ředitel spíše hovoří o uvážlivějším výběru a pečlivém plánování, kam bude Apple investovat své peníze.

Generální ředitel také očekává, že v dalším čtvrtletí dojde k dalšímu nárůstu tržeb. Finanční ředitel Luca Maestri informoval investory, že hrubá marže pravděpodobně klesne ze 43,3 % až na možných na 41,5 %. Důvodem jsou především výkyvy měn a inflační tlaky. Varoval také před zpomalením v segmentu služeb. A to opět v důsledku makroekonomické situace a měnových faktorů. Problémy v dodavatelském řetězci by měly být v nadcházejícím čtvrtletí menší. Růst by mohl nadále brzdit silný dolar a nejistota způsobená válkou mezi Ruskem a Ukrajinou.

Akcie Apple: Výplata dividendy ve výši 0,23 USD a zpětný odkup akcií za 310 mil USD

Ve třetím čtvrtletí roku 2022 společnost Apple odkoupila akcie v hodnotě přibližně 310 milionů USD. Kromě toho představenstvo společnosti Apple rozhodlo o výplatě peněžní dividendy ve výši 0,23 USD na akcii. Akcionářům, kteří vlastnili akcie před 8. srpnem, bude dividenda vyplacena 11. srpna 2022. Apple doposud rozdělil mezi své akcionáře kapitál v hodnotě přibližně 686 miliard USD. A to prostřednictvím zpětného odkupu akcií a výplaty dividend.

Cenový graf akcie Apple (AAPL)

Cenový graf akcie Apple (AAPL)
Týdenní graf akcie AAPL od konce roku 2016 do července 2022. Zdroj: Trader Workstation (2. 8. 2022)

Obchodujte akcie Apple prostřednictvím LYNX

Obchodujte za příznivé poplatky s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Prostřednictvím LYNX získáte přístup k profesionálním obchodním platformám.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Čtěte také:

Další použité zdroje:

DHONDT, J. Apple toont veerkracht en sterke iPhone resultaten. LYNX [online]. Vydáno 1. 8. 2022 [cit. 2. 8. 2022]. Původní článek naleznete zde.

Trend za posledních 6 měsíců: Minulý týden se nesl pro akcie Apple ve znamení technické protireakce směrem nahoru. Medvědí trh ale dále pokračuje a mnoho investorů se proto ptá, jak dlouho tento pozitivní růst může trvat. Ve včerejším obchodím dni akcie Apple výrazně poklesly. Vypadá to tedy, že jsem se již dočkali konce.

Hlavní roli v tom sehrál celý technologický sektor. Akcie Apple ztratily téměř 3 % a zakončily pondělní obchodování na denním minimu. Pohyb směrem vzhůru tak skončil přesně na linii odporu a býci o své krátkodobé zisky opět přicházejí. Jediná pozitivní zpráva je, že objemy při výprodeji nebyly příliš vysoké.

Názor experta: Jaký pohyb akcií Apple lze nyní očekávat? Býčí scénář by nastal, kdyby se v započatém klesajícím pohybu vytvořilo vyšší minimum. To by se mohlo stát základním kamenem pro udržitelný obrat celého trendu. Následně by muselo dojít k překonání maxima na úrovni 143,49 USD. Klesající trend by tak poprvé od dubna vstoupil do neutrální nákupní fáze.

Pokud se to nepodaří, bude pravděpodobně medvědí situace v nadcházejících dnech a týdnech pokračovat. Prozatím nevidíme jasné nákupní signály, které by ospravedlňovaly investici. Ty se samozřejmě mohou kdykoli vytvořit, investoři by ale měli nyní spíše trpělivě vyčkávat.

Výhled: Medvědí 

Denní cenový graf akcie AAPL. Zdroj: Trader Workstation (29. 6. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si další analýzy:

Článek vychází z analýzy:

MAUTZ, A. Apple: Die Erholung endete exakt hier – das sieht nicht gut aus. LYNX [online]. Vydáno 29. 6. 2022 [cit. 29. 6. 2022]. Dostupné na: https://www.lynxbroker.de/boerse/boerse-kurse/aktien/apple-aktie/apple-analyse/#apple-die-erholung-endete-exakt-hier-das-sieht-nicht-gut-aus

Akcie Apple zaznamenaly v posledních letech působivý růst. Společnost navíc nedávno oznámila čtvrtletní výsledky, které překonaly očekávání. Výnosy dosáhly 97,3 miliard USD a čistý zisk činil 25 miliard USD. Přestože výsledky dopadly lépe než predikované odhady, Apple možná čeká nelehké období.  Generální ředitel Tim Cook se zmínil o tom, že některé aktuální makroekonomické události budou mít dopad i na Apple.

Při pohledu na cenový graf také zjistíme, že cena akcie Apple se nachází blízko důležitého supportu, který je pro další růst ceny akcie AAPL klíčový.  Obstojí společnost před aktuálními výzvami? Bude dlouhodobý rostoucí trend Apple akcie pokračovat?

Akcie Apple: Kvartální výsledky

Výnosy Apple za 2. čtvrtletí fiskálního roku 2022 činily 97,3 miliardy USD. To předčilo očekávání. Předběžné odhady počítaly s 94 miliardami USD. Zisk na akcii činil 1,52 USD. Čistý zisk společnosti Apple činil 25 miliard USD. Provozní cashflow dosáhlo výše 28 miliard USD.

Navzdory problémům s dodavatelským řetězcem dokázal iPhone dosáhnout výnosů z prodeje telefonů ve výši 50,57 miliardy USD. To je až o 1 miliardu USD nad očekáváním. Výnosy za počítače Mac představovaly 10,44 miliardy USD. I zde se podařilo překonat očekávání (9,23 miliard USD).

Kvartální výsledky AAPL
Kvartální výsledky společnosti Apple. Zdroj: apple.com ( 3. 5. 2022)

Výnosy za iPad dosáhly 7,65 miliardy USD. U přenosné elektroniky (Apple Watch, Apple TV, HomePod mini a AirPods) se Apple dostal na 8,81 miliard USD, což je mírně pod očekávanými odhady (8,98 miliard USD). Apple Services se můžou pochlubit výnosy 19,82 miliard USD.

V centru pozornosti byla také služba Apple TV+. CEO Tim Cook byl velmi hrdý na film CODA. Ten získal Oscara za nejlepší film. Šlo o historicky prvního Oscara pro streamovací službu.

Společnost oznámila dividendu ve výši 0,23 USD na akcii, což představuje nárůst o 5 %. Výplata dividendy proběhne 12. května. 

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Výhled na rok 2022. Čekají Apple problémy?

Apple se v prvních třech měsících roku 2022 dokázal vypořádat s obtížemi v dodavatelském řetězci. Společnost si poradila s problémem nedostatku polovodičů. Kvůli čínské politice nulové tolerance vůči koronaviru se však zdá, že nesnázím ještě není konec.

Generální ředitel Tim Cook prohlásil, že současné problémy v dodavatelském řetězci budou mít na Apple dopad. Na růst Applu bude mít negativní vliv také zastavení prodeje v Rusku. Předpokládá se meziroční pokles růstu o 1 bazický bod.

„Nejsme imunní vůči těmto výzvám, ale máme velkou důvěru v naše týmy, produkty, služby a strategii.“

Tim Cook, generální ředitel Apple

Apple se může spolehnout na silnou zákaznickou komunitu, která podporuje jejich produkty. V době recese se ale lidé mohou rozhodnout začít šetřit na dražších a luxusních produktech. Akcie Apple by tak mohly dostat silný zásah.

Analytici předpokládají, že tržby za třetí čtvrtletí dosáhnou přibližně 86 miliard USD.

Akcie Apple: Dlouhodobý cenový graf

Cena akcie AAPL se dlouhodobě pohybovala v rostoucím trendu. Začátkem roku 2022 se akcie Apple staly vůbec prvními, které překonaly tržní kapitalizaci 3 biliony USD. Momentálně se cena nachází v oblasti důležitého supportu na úrovni 155 USD.

Dlouhodobý cenový graf akcie AAPL
Týdenní cenový graf akcie Apple od konce roku 2016 do konce dubna 2022. Zdroj: Trader Workstation (3. 5. 2022)

Pro další růst ceny Apple akcie je důležité, aby support vydržel a došlo k odrazu směrem vzhůru. Pokud bude cena nadále klesat, akcie AAPL by mohly klesnout až k úrovni 140 USD, kde se nachází další support. Další pokles by také mohl znamenat ukončení dlouhodobého rostoucího trendu.

Nejistota na akciových trzích nadále roste a zvýšená obezřetnost je na místě. Předchozí růst ceny akcie vůbec není zárukou budoucího vývoje. Proto je vždy dobré zvažovat veškerá rizika a investovat dle vaší obchodní strategie a správně nastaveného money managementu.

Obchodujte akcie Apple prostřednictvím LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám za příznivé poplatky umožníme obchodovat s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou například akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Díky LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím profesionálních obchodních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Čtěte také:

Další použité zdroje:

DHONDT, J. Aandeel Apple: moederbedrijf iPhone komt met gemengde signalen. LYNX [online]. Vydáno 29. 4. 2022 [cit. 3. 5. 2022]. Dostupné na: https://www.lynx.nl/beurs/beurs-koersen/aandelen/aandeel-apple/

S tržní kapitalizací přes 2,6 bilionu USD je Apple nejhodnotnější veřejně obchodovanou společností na světě. Hned za ní je společnost Microsoft. Cena akcie AAPL zaznamenala v posledních letech působivý růst. Ten je podpořen i velkým nárůstem zisků. 

Společnost navíc 27.1.2022 zveřejnila velmi přesvědčivé čtvrtletní výsledky. V článku si jednotlivá čísla blíže přiblížíme a podíváme se také, co bychom od Applu mohli očekávat v roce 2022. Nebude chybět ani dlouhodobý cenový graf akcie AAPL.

Kvartální výsledky společnosti Apple

Navzdory problémům s dodavatelským řetězcem Apple opět dosáhl velmi působivých výsledků. Apple dokázal rychle zareagovat na problémy s nedostatkem čipů včasně nasmlouvanými kontrakty. Navzdory tomu se uvedení iPhonu 13 zpozdilo a firma nakonec nebyla schopna plně uspokojit poptávku. Apple ale doufá, že problém s nedostatkem čipů bude v nadcházejících měsících méně akutní.

Za působivými výsledky v poslední čtvrtletí stojí zejména silná poptávka po nejnovějších produktech této technologické společnosti. Apple si například upevnil pozici nejprodávanějšího smartphonu v Číně. Dle posledních dat drží až 23,6 % v rámci čínského trhu. S výjimkou iPadů došlo k silnému růstu ve všech produktových kategoriích. Prodalo se hodně nových Maců a žádané byly také Apple Watch Series 7.

Celkové tržby za hardwarové produkty vzrostly o 9,2 % na 104,4 miliardy USD. Ve stejné době Apple také zaznamenal nárůst prodejů u předplatitelských služeb. Zde byl nárůst o téměř 24 % na více než 19,5 miliardy USD. 

Díky výše zmíněnému Apple ve 4. čtvrtletí zaznamenal nárůst celkových tržeb o 11 % na 123,9 miliardy dolarů, což je nové historické maximum. Zisk na akcii dosáhl 2,10 USD, což je o něco více než předpoklady analytiků. Čistý zisk činil 34,63 miliardy dolarů, což je nárůst o více než 20 % oproti předchozímu roku.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Předplatitelů přibývá a zájem o služby Apple roste

Od koronavirové pandemie je divize služeb společnosti Apple na vzestupu. Stále více lidí objevuje aplikace Apple TV+, Apple Music, Apple Arcade, iCloud a Apple Pay. Poslední jmenovaná služba se v současnosti rozšiřuje i do dalších zemí, například do zemí Jižní Ameriky.

Apple navíc vyjednává o možném vysílání baseballové ligy (Major Baseball League). Generální ředitel Tim Cook také velmi nadšeně mluvil o Fitness+. Společnost doufá, že stále více lidí se začne zajímat o zdravý životní styl. 

„Pokračujeme ve stále větším zapojení našich zákazníků. Předplatné je fenomenální příběh. Nyní máme 785 milionů předplatitelů.“

Luca Maestri, finanční ředitel společnosti Apple

Apple akcie a očekávání v roce 2022

Cena akcií AAPL se v roce 2021 zvýšila zhruba o 34 %. Stále více investorů se ptá, jak dlouho ještě může působivý růst pokračovat. Cenné papíry společnosti se aktuálně obchodují zhruba za 29,7násobek zisku.

Kvůli přetrvávající nejistotě kolem koronaviru a problémům s čipy Apple opět nevydává konkrétní očekávání ohledně příjmů. Přesto se očekává růst tržeb i v příštím čtvrtletí.

Generální ředitel Tim Cook také hovořil o tom, jak se inflace může projevit ve vyšších nákladech společnosti. Vyjádřil však naději, že vyšší náklady budou dočasné. Inflace zatím výsledky Applu příliš nezasáhla. Cook přesto nevylučuje možnost, že Apple bude v budoucnu nucen zdražovat své produkty.

Ačkoliv analytici očekávají, že růst bude v následujících letech pokračovat, s takto vysokým růstem zisků už ale většina z nich nepočítá. K tomu by musel Apple přijít s opravdu novými a zajímavými produkty. V této souvislosti se hovoří například o Apple Car. Tento samořídící vůz by se dle některých informací mohl objevit už v roce 2025.

Aktuální cenový graf akcie Apple (AAPL)

Jak je z grafu patrné, cena akcie AAPL se dlouhodobě pohybuje v rostoucím trendu. Ačkoliv byl začátek roku 2022 spíše ve znamení poklesu, rostoucí trendová linie nebyla narušena. Cena se odrazila od důležitého supportu 155 USD. Kdyby došlo k poklesu pod tuto úroveň, mohlo by to značit ukončení rostoucího trendu.

Cenový graf akcie Apple
Týdenní graf akcie Apple od března 2017 do ledna 2022. Zdroj: Trader Workstation (4.2.2022)

Cena akcie Apple se nyní chystá k otestování krátkodobé rezistence na úrovni 180 USD. Pokud dojde k jejímu přesvědčivému proražení směrem vzhůru, mohla by se cena vyšplhat na své historické maximum.

Začátek roku 2022 je ale na akciových trzích poměrně divoký a zvýšená obezřetnost je na místě. Předchozí růst ceny akcie vůbec není zárukou budoucího vývoje. Proto je vždy dobré zvažovat veškerá rizika a investovat dle vaší obchodní strategie a správně nastaveného money managementu.

Obchodujte akcie Apple prostřednictvím LYNX

Obchodujte za příznivé poplatky s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Prostřednictvím LYNX získáte přístup k profesionálním obchodním platformám.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Přečtěte si také:

Další použité zdroje:

BLEKEMOLEN, J. Apple boekt recordomzet dankzij verkoop iPhones en stevige groei services. LYNX [online]. Vydáno 28.1.2022 [cit. 4.2.2022]. Dostupné na: https://www.lynx.nl/beurs/beurs-koersen/aandelen/aandeel-apple/#aandeel-apple-boekt-recordomzet-q4

Kupte akcie Apple

Zajímáte se o nákup akcií Apple? Zjistěte důležité aktuální informace, novinky a analýzy.

Pro úspěšné investování do akcií je také vhodné vybrat si kvalitního brokera. Obchodujte akcie Apple za nízké poplatky a za použití stabilní obchodní platformy. Online broker LYNX vám nabízí kvalitní podmínky pro trading akcií Apple. Zjistěte více o výhodách obchodování akcií prostřednictvím LYNX.

Online broker LYNX: Zjistěte více

Aktuální cena akcie Apple

Poslední obchodovaná cena
Změna v USD
Změna v %
Datum
Čas
Burza
Tržní kapitalizace (v mld. USD)
Počet emitovaných akcií (v milionech)
Otevírací cena
Zavírací cena předchozího dne
Denní minimum
Denní maximum
Roční minimum
Roční maximum
Minimum za 52 týdnů
Maximum za 52 týdnů

Apple akcie: Údaje o společnosti v USD

Dividendový výnos
Rentabilita tržeb
Tržby na akcii
Cashflow na akcii
Podíl investic ke kapitálu
Podíl práce ke kapitálu
Provozní kapitál (mil.)
Ukazatel krytí A
Ukazatel krytí B
Ukazatel krytí C
Návratnost investice
Poměr cen zisků
Poměr peněžních toků
Podíl vlastního kapitálu
Podíl dluhu na financování
Cizí zdroje / Vlastní kapitál
Krátkodobá likvidita
Zkouška úvěrové bonity
Běžná likvidita

Apple akcie: Informace o společnosti Apple Inc.

Apple Inc. je jednou z největších technologických společností světa. Založena byla roku 1976, současné sídlo má ve městě Cupertino v Kalifornii. Je výrobcem a dodavatelem stolních počítačů, notebooků, tabletů, chytrých telefonů, hudebních přehrávačů a dalších elektronických zařízení a hardwarových komponentů.

Apple je zároveň výrobcem operačního systému iOS a softwaru jako je iTunes, na který jsou navázané externí aplikace a služby. Nejznámější produkty firmy jsou chytré telefony iPhone, tablety iPad a notebooky řady Macbook. Většina produktů je vyráběna nakontraktovanými společnostmi jako je Foxconn, Quanta a Pegatron v Taiwanu.

Produkty jsou z velké míry nabízeny skrze retailové prodejny Apple stores, nebo online. Aplikace a digitální média (hudba, filmy apod.) jsou distrubuovány online, klíčovou roli tu firemní platforma iTunes.

Akcie Apple jsou součástí indexu Dow Jones.

Adresa

APPLE INC.
Infinite Loop 1
95014 Cupertino, California
USA

Telefon
+1-408-996-1010

Fax
--

Email
khuguet@apple.com

Internet
www.apple.com

Address
APPLE INC.
Infinite Loop 1
95014 Cupertino, California
USA

Phone
+1-408-996-1010

Email
paxton1@apple.com

Webové stránky
www.apple.com