Meta Platforms akcie

Vše, co byste měli vědět o akciích Meta Platforms: Od aktuální ceny akcií až po zprávy a analýzy.

ISIN: US30303M1027
Symbol: META | Burza: ---

Aktualizováno:--- hodin

---

USD

---USD
---
Denní maximum
---
Denní minimum
---
Jak obchodovat akcie Nejlepší akcie

 • Den
 • Týden
 • Měs.
 • 6 M
 • YTD
 • 1 rok
 • 5 let
 • Max
Číst více

Předchozí analýza akcie Meta Platforms

Akcie Meta Platforms (META) od začátku roku 2022 ztratily přibližně polovinu své hodnoty. Tržby společnosti Meta se oproti předchozímu roku snížily o téměř 1 %. Meta také vydala neuspokojivou prognózu pro třetí čtvrtletí a generální ředitel Mark Zuckerberg v hovoru s analytiky uvedl, že společnost sníží počet zaměstnanců, protože se připravuje na zpomalení ekonomiky.

Odvětví digitální reklamy se v důsledku inflace, rostoucích úrokových sazeb a války na Ukrajině dostává do problémů. Dobré náladě nepomohly ani neuspokojivé výsledky dalších digitálních inzerentů. Zejména firmy Snap Inc. (SNAP), která provozuje Snapchat. Neuspokojivé výsledky velkých technologických společností mohou být špatným znamením pro ekonomiku.

Akcie Meta Platforms: Kvartální výsledky

Tržby Meta poprvé mezičtvrtletně klesly. Dosáhly hodnoty 28,8 miliardy USD. Jde téměř o 1% pokles oproti předchozímu roku. Analytici očekávali tržby kolem 28,9 miliardy USD. Může za to silná konkurence a také přísnější ochrana osobních údajů u společnosti Apple.

Pro Meta Platforms jsou příjmy z reklamy klíčové. Průměrná cena za inzerát v tomto čtvrtletí klesla o 14 %. V předchozím roce cena za reklamu vzrostla o 47 %. Dle provozní ředitelky Sheryl Sandbergové má Meta potíže s přizpůsobením se změnám v ochraně osobních údajů u nového operačního systému pro iPhone. Ten zabraňuje aplikacím jako Meta (dříve Facebook) sledovat aktivity uživatelů. Meta Platforms se tak teď soustředí spíše na cílení reklamy na základě menšího množství uživatelských dat. I přes to vše zůstává provozní ředitelka plná optimismu.

“Navzdory současným výzvám jsem z dlouhodobého hlediska velmi optimistická. Čelíme cyklickému poklesu, ale z dlouhodobého hlediska bude trh s digitální reklamou nadále růst. Inzerenti půjdou tam, kde získají nejvyšší návratnost investic a schopnost řídit svůj byznys.“

Sheryl Sandberg, provozní ředitelka Meta Platforms

Akcie Meta Platforms: Počet uživatelů Instagram a WhatsApp nadále roste

Světlým bodem ve výsledcích jsou uživatelé. O přes klesající tržby počet uživatelů stoupá. Instagram a WhatsApp nadále zaznamenávají nárůst měsíčních i denních uživatelů. U Facebooku (Meta) se počet denních uživatelů zvýšil o 8 milionů, ale počet měsíčních uživatelů klesl o 2 miliony. Generální ředitel Mark Zuckerberg to vysvětluje blokací internetu na Ukrajině.

Monetizace Reels činí 1 miliardu USD

Krátká videa Reels za rok vvygenerovala 1 miliardu USD. Tento produkt však nepřináší peníze tak efektivně jako například Instagram Stories a hlavní news feed. Zdá se, že náběh monetizace Reels je pomalý. Přesto jsou někteří analytici ohledně budoucnosti krátkých videí Reels optimističtí. Meta dle nich dělá s Reels pokroky a se zlepšující se umělou inteligencí očekávají, že význam Reels poroste.

Meta Platforms a snaha konkurovat TikToku: „Make Instagram Instagram again“

Meta Platforms se snaží reagovat na svého konkurenta TikTok a snaží se ho v mnoha směrech napodobit. To se však mnoha uživatelům Instagramu nelíbí. Volají po tom, aby se Instagram vrátil ke svému původnímu účelu, který si získal mezi lidmi takovou popularitu. A tím bylo zejména sdílení fotek. Množí se navíc nespokojené hlasy, že videa na Instagramu jsou protežována algoritmy. A navíc jde často o obsah, který už lidé viděli právě třeba na TikToku.

Vznikla dokonce petice s názvem „Make Instagram Instagram again“. Je třeba dodat, že mezi nespokojené hlasy patří i osobnosti, které mají mnoho followerů. Jde například o Kylie Jenner a Kim Kardashian. Tyto celebrity mají přitom dohromady více než 687 milionů sledujících, takže jejich názor může mít dosah na mnoho uživatelů této aplikace. Zatím se však zdá, že Instagram se nadále snaží přiblížit TikToku.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Mark Zuckerberg varuje před recesí a nabádá k omezení výdajů

Mark Zuckerberg varoval, že se možná blíží nejhorší ekonomická recese v novodobé historii. Dle zakladatele sociální platformy Facebook bude mít recese dopad i na digitální reklamu a inzerci. Proto je dle něj nutné, aby společnost Meta Platforms omezila náklady. Zuckerberg vybízí k větší efektivnosti.

„Naším plánem je v příštím roce postupně snižovat růst počtu zaměstnanců. Mnoho týmů se zmenší, abychom mohli přesunout energii do jiných oblastí uvnitř společnosti. Chci dát našim vedoucím pracovníkům možnost rozhodnout se v rámci svých týmů, kde zdvojnásobit počet zaměstnanců, kde doplnit úbytek zaměstnanců a kde restrukturalizovat týmy.“

Mark Zuckerberg

Zdá se ale, že společnost Meta Platforms se doposud jeho slovy zatím moc neřídila. Přestože cílem je omezit najímání nových pracovních sil a snížit růst nákladů, počet zaměstnanců se oproti předchozímu roku zvýšil o 32 % na 83 553 osob. O více než 40 % vzrostly i čtvrtletní výdaje. Celkové náklady v roce 2022 by měly činit 85 až 88 miliard USD, což je méně než předchozí odhady 87 až 92 miliard USD.

Cena vybraných VR headsetů Meta vzroste o $100

Velká část investic směřuje Meta Reality Labs, která je zodpovědná za vývoj metaverse a souvisejících technologií virtuální a rozšířené reality. Tato divize přinesla tržby ve výši 452 milionů USD, ale ve druhém čtvrtletí zaznamenala ztrátu 2,8 miliardy USD. Meta navíc uvádí, že ve třetím čtvrtletí by měla dosáhnout nižších tržeb než ve druhém.

Začátkem tohoto týdne společnost Meta zvýšila cenu headsetu Quest 2 VR o 100 USD s odkazem na rostoucí výrobní a přepravní náklady.

Akcie Meta Platforms: Může projekt metaverse přivést v krátkodobém horizontu společnost do problémů?

Metaverse je dlouhodobý cíl společnosti, kvůli kterému mimo jiné také došlo k přejmenování Facebooku na Meta. Digitální svět a virtuální realita v podobě metaverse je ale běh na dlouhou trať. Jeho realizace může trvat i 15 let. Investice do tak rozsáhlého projektu tedy může být na úkor ziskovosti. Pokud k tomu dojde ještě k oslabení hlavního zdroje příjmů, který slouží k pokrytí nákladů spojených s metaverse, investoři to mohou nést nelibě.

Federální obchodní komise (FTC) se navíc snaží zablokovat akvizici s Within Unlimited. A to z důvodu možného omezení hospodářskou soutěže a porušení antimonopolních zákonů.

„Namísto toho, aby společnost Meta soutěžila na základě svých kvalit, snaží se koupit si cestu na vrchol.“

John Newman, zástupce ředitele Úřadu pro hospodářskou soutěž FTC

Cenový graf akcie Meta platforms (META)

Graf Meta Platforms
Týdenní graf akcie META od března 2018 do července 2022. Zdroj: Trader Workstation (1. 8. 2022)

Obchodujte akcie Meta Platforms prostřednictvím LYNX

Obchodujte za příznivé poplatky s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Prostřednictvím LYNX získáte přístup k profesionálním obchodním platformám.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Čtěte také:

Další použité zdroje:

BLEKEMOLEN, J. Meta moet de roze VR-bril afzetten. LYNX [online]. Vydáno 28. 7. 2022 [cit. 28. 7. 2022]. Původní článek naleznete zde.

Trend za posledních 6 měsíců: Předešlé analýzy LYNX věnované společnosti Meta Platforms neobsahovaly příliš pozitivních komentářů. Po oznámení výsledků za Q4 cena akcií META ustavičně klesá. Investoři přestávají mít o akcie zájem i přes neustálou komunikaci CEO Marka Zuckerberga o budoucnosti metaverse v životech běžných lidí. Cena akcií klesla od ledna tohoto roku o více než 50 % a došlo k prolomení důležitého dna směrem dolů. Tradeři očekávali odraz na hranici 175 USD, prodejní tlak z důvodů makroekonomické situace je však stále silný a aktuálně nic nenasvědčuje tomu, že by se klesající trend mohl zvrátit. 

Názor experta: V předchozích analýzách akcií META jsme určili cílovou cenu v pásmu 137 USD. Stále více jsme přesvědčeni, že cena akcií na tuto hodnotu brzy poklesne. Lze očekávat následný obrat a změnu trendu na růstový? Ano, vyžadovalo by to však jasný pozitivní impuls, který by vynesl akcie na hranici 175 USD. Tento impuls však zatím nevidíme. Nutno také zdůraznit, že výkon Nasdaqu je tento týden relativně dobrý, to se však nedá říct o akciích META. Síla prodejů v tomto titulu stále převládá a pravděpodobně v krátkém horizontu i nadále bude.

Výhled: Medvědí

Denní cenový graf akcie META. Zdroj: Trader Workstation (23. 6. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

MAUTZ, A. Meta Platforms: Wann kommt die heiß ersehnte Trendwende? LYNX [online]. Vydáno 23. 6. 2022 [cit. 23. 6. 2022]. Dostupné na: https://www.lynxbroker.de/boerse/boerse-kurse/aktien/meta-platforms-aktie/meta-platforms-analyse/#meta-platforms-wann-kommt-die-heiss-ersehnte-trendwende

Akcie Meta Platforms (META) nezažívají nejlepší časy. Na začátku května se však do popředí opět dostali býci. Cena akcie Meta Platforms se tak opět dostala nad klouzavé průměry EMA-20 a EMA-50. Radost však netrvala dlouho. Cena rychle klesla pod tyto indikátory a od té doby se ceně nedaří překonat hranici 200 USD. Na konci obchodního týdne navíc cena klesla pod další významnou úroveň.

Názor experta: Situace ohledně akcií Meta Platforms teď není jednoduchá. Mnoho investorů zřejmě ukončilo své long pozice a kupci teď vyčkávají. Nervozita mezi investory bude navíc v této nepřehledné situaci pravděpodobně ještě více stoupat. To by mohlo způsobit další panické výprodeje a cena by mohla ještě více klesnout. Významný support se nachází na úrovni kolem 169 USD. Pokud bude i tato hranice prolomena, pokles by mohl pokračovat až k oblasti kolem 137 USD. To by znamenalo ztrátu až 20 % hodnoty. Investoři by tak teď měli být maximálně opatrní.

Výhled: Medvědí

Cenový graf akcie Meta Platforms
Denní cenový graf akcie META. Zdroj: Trader Workstation (13. 6. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

MAUTZ, A. Meta Plattforms: Jetzt wird es heftig. LYNX [online]. Vydáno 13. 6. 2022 [cit. 13. 6. 2022]. Dostupné na: https://www.lynxbroker.de/boerse/boerse-kurse/aktien/meta-platforms-aktie/meta-platforms-analyse/#meta-plattforms-jetzt-wird-es-heftig

Akcie Meta nezažívají od zveřejnění posledních výsledků hezké chvíle. Údaje zaostaly za očekáváním a výhled na aktuální čtvrtletí je rovněž zklamáním. Neuspokojivé výsledky jsou pro investory zarážející. Od zveřejnění výsledků cena akcie FB klesla již o více než 30 %.

Společnost Meta Platforms také pohrozila, že v Evropě ukončí aplikace Facebook a Instagram. V článku si rozebereme důvody tohoto tvrzení a podíváme se i na aktuální výsledky firmy. Nebude chybět ani aktuální cenový graf akcie FB.

Akcie Meta: Konec Facebooku a Instagramu v Evropě?

Společnost Meta Platforms uvedla, že zvažuje ukončení provozu Facebooku a Instagramu v Evropě, pokud nebude moci pokračovat v přenosu uživatelských dat zpět do USA. Toto varování se objevilo ve výroční zprávě společnosti. Meta uznává, že by to mělo nepříznivý vliv na podnikání a finanční situaci společnosti a že si odchod z Evropy nepřeje.

Irský úřad pro ochranu osobních údajů (IDPC) v srpnu 2020 zaslal předběžný příkaz k zastavení předávání údajů uživatelů z EU do USA. A to právě z důvodu nedostatečné ochrany osobních údajů uživatelů. Konečné rozhodnutí by mělo padnout v první polovině roku 2022.

V červenci 2020 Evropský soudní dvůr rozhodl, že norma o předávání údajů mezi EU a USA dostatečně nechrání soukromí evropských občanů. Americké agentury, jako je NSA, mohou teoreticky požádat internetové společnosti, jako jsou Facebook a Google, aby jim údaje o občanech EU předaly.

Rozhodnutí předcházela známá kauza rakouského aktivisty Maxe Schremse. Ten podal v souvislosti s odhalením Edwarda Snowdena žalobu, v níž tvrdil, že americké právo neposkytuje dostatečnou ochranu před sledováním ze strany veřejných orgánů. Schrems vznesl stížnost proti společnosti Facebook, která stejně jako mnoho dalších firem předávala jeho údaje a informace o dalších uživatelích do USA.

“Meta nemůže jen tak vydírat EU, aby se vzdala svých standardů ochrany údajů. Odchod z EU by byl jejich ztrátou.”

europoslanec Axel Voss

Akcie Meta (Facebook): Kvartální výsledky

Výnosy za 4. čtvrtletí byly v souladu s očekáváním ve výši 33,67 miliardy USD (+20 %). V důsledku prudce rostoucích výdajů však zisky prudce klesly. Celkové náklady a výdaje vzrostly o 37,8 % na více než 21 miliard USD. V důsledku toho bylo dosaženo zisku pouze 10,28 miliardy USD, v porovnání s 11,21 miliardami USD v loňském roce. V důsledku toho zisk na akcii zůstal na 3,67 USD, tedy pod očekávanými 3,84 USD. 

Zklamáním byl také počet denních a měsíčních aktivních uživatelů. Trh očekával 2,95 miliardy aktivních uživatelů měsíčně, ale skutečný počet zůstal na pouhých 2,91 miliardách. 

Meta uvádí hned několik důvodů poklesu. Například aktualizace ochrany osobních údajů systému iOS společnosti Apple představuje novou výzvu v oblasti cílené reklamy. Společnost také poukázala na inflaci a krizi dodavatelského řetězce. Tyto faktory údajně měly vliv na reklamní rozpočet zákazníků. Je ale pozoruhodné, že jsme o podobných problémech neslyšeli u Alphabet.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Meta dále odkazuje na zvýšenou konkurenci, jako je TikTok. Společnost zdůrazňuje, že se nacházíme ve fázi, ve které dochází ke změně v používání aplikací. Instagram se stále více využívá pro krátká videa (tzv. Reels). Mark Zuckerberg si myslí, že včasné přepnutí na správné trendy půjde na úkor krátkodobého zisku, ale dlouhodobě to povede k lepším výsledkům. Právě zmíněné Reels vynášejí zatím méně než tradiční Feed a Stories.

Nápadné jsou zejména prudce rostoucí náklady a výdaje. V důsledku toho provozní marže klesla na 37 % ve 4. čtvrtletí 2021 ze 46 % ve 4. čtvrtletí 2020. Podle Meta jsou vyšší výdaje způsobeny investicemi do nových talentů a náklady souvisejícími s infrastrukturou. Meta také očekává, že výdaje v roce 2022 nadále porostou. To zahrnuje investice do datových center, serverů a nových kancelářských zařízení. Náklady na umělou inteligenci se samozřejmě také zvyšují s rozvojem nových aktivit souvisejících s metaverse.

Jak si vedly akcie Meta (FB) v roce 2021?

Za celý rok 2021 vzrostly výnosy o 37 % na 117,92 miliardy USD. Výdaje vzrostly o 34 % na 71,17 miliardy USD a čistý zisk byl o 35 % vyšší (39,37 miliardy USD). V roce 2022 analytici růst zisků příliš neočekávají, ale mnohem pozitivněji se staví k roku 2023. 

Meta akcie a výhled na rok 2022

Společnost Meta Platforms se o nadcházejícím období vyjadřovala opatrně. Zejména v souvislosti se zmíněnou zvýšenou konkurencí a měnícím se trendem v používání jejich aplikací. Investory tyto špatné prognózy příliš nepotěšily.

V prvním čtvrtletí tohoto roku Meta odhaduje výnosy mezi 27 a 29 miliardami USD. Analytici přitom očekávali až 30,15 miliardy USD. Meta tímto cílí na meziroční růst pouze o 3-11 %, což je podstatně méně, než jsme viděli v minulosti.

Důraz na Metaverse i změna tickeru z FB na META

Mark Zuckerberg zmínil 7 investičních priorit. V roce 2022 se chce Meta zaměřit na Reels, komunitní zasílání zpráv, obchod, reklamy, ochranu soukromí, AI a samozřejmě metaverse. Společnost do těchto oblastí vyčlení více talentů a větší rozpočet.

Zejména umělá inteligence bude hrát velkou roli při budování metaverse. Meta kvůli tomuto projektu virtuálního světa dokonce minulý rok opustila svůj název Facebook. Po změně názvu se také chystá změna tickeru, pod kterým se akcie Facebook obchodovaly. V první polovině roku 2022 se ticker FB nahradí tickerem META.

Firma v současné době buduje AI Research SuperCluster, který by se po dokončení měl stát nejrychlejším superpočítačem na světě. To umožní značný rozvoj umělé inteligence, kdy bude možné učit se z bilionů příkladů a rozumět stovkám jazyků. Tento superpočítač se má stát základem metaverse. Cílem je vytvořit virtuální svět, kde bude možné pracovat, hrát hry a setkávat se s přáteli.

Brýle pro virtuální realitu jako vstupenka do metaverse?

K tomu, abychom se mohli stát součástí metaverse, je potřeba specifický hardware. Již existují brýle pro virtuální realitu s názvem Oculus Quest 2. Meta také pracuje na novém headsetu pro virtuální realitu, který by měl vyjít koncem tohoto roku. Dále také postupuje projekt Nazare. Stručně řečeno by se mělo jednat o klasické brýle doplněné o prvky rozšířené reality (Augmented Reality). Dochází i k dalšímu rozvoji divize Reality Labs, která vyrábí hardware pro VR a AR. Zde výnosy vzrostly na 877 milionů USD ze 717 milionů o rok dříve.

Investoři se zřejmě obávají, že investice do metaverse nepřinesou stejné výnosy, jaké společnost dosud dosahovala díky reklamám. Přestože příjmy z reklamy nadále rostou, zvyšuje se ale i konkurence. A to zase vede k vyšším nákladům. Zároveň má Meta stále velký potenciál se stávajícími službami, jako je WhatsApp, které zatím negenerují velké příjmy.

Potenciální rizika představují také nová legislativa na ochranu soukromí. Povzbudivý je fakt, že Meta už má s Oculus Quest 2 dobře fungující VR brýle. Pokud se tento produkt bude i nadále prosazovat, aplikace a hry, které se společně s nimi prodávají, způsobí výrazný nárůst příjmů společnosti.

Aktuální cenový graf akcie Meta (Facebook)

Meta akcie zažívají prudký pokles. Od zveřejnění výsledků ze dne 2.2.2022 cena akcie FB klesla již o více než 30 %. Bude zajímavé sledovat, zda úroveň kolem hodnoty 220 USD zafunguje jako support a dojde k odrazu směrem vzhůru.

Cenový grad akcie Facebook
Týdenní graf akcie FB od března 2017 do února 2022. Zdroj: Trader Workstation (8.2.2022)

Rozhodně jde ale o natolik silný pokles, že opatrnost je na místě. Poslední týdny jsou pohyby na akciových trzích velmi volatilní a ani Meta akcie nejsou výjimkou. Investoři by tak vždy měli zvažovat veškerá možná rizika a dodržovat pravidla své obchodní strategie.

Obchodujte akcie Meta Platforms prostřednictvím LYNX

Obchodujte za příznivé poplatky s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Prostřednictvím LYNX získáte přístup k profesionálním obchodním platformám.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Přečtěte si také:

Další použité zdroje:

BLEKEMOLEN, J. Aandeel Meta Platforms (Facebook) stort in na tegenvallende cijfers. LYNX [online]. Vydáno 3.2.2022 [cit. 8.2.2022]. Dostupné na: https://www.lynx.nl/beurs/beurs-koersen/aandelen/aandeel-meta-platforms/

Kupte akcie Meta Platforms

Zajímáte se o nákup akcií Meta Platforms? Zjistěte důležité aktuální informace, novinky a analýzy.

Pro úspěšné investování do akcií je také vhodné vybrat si kvalitního brokera. Obchodujte akcie Meta Platforms za nízké poplatky a za použití stabilní obchodní platformy. Online broker LYNX vám nabízí kvalitní podmínky pro trading akcií Meta Platforms. Zjistěte více o výhodách obchodování akcií prostřednictvím LYNX.

Online broker LYNX: Zjistěte více

Aktuální cena akcie Meta Platforms

Poslední obchodovaná cena
Změna v USD
Změna v %
Datum
Čas
Burza
Tržní kapitalizace (v mld. USD)
Počet emitovaných akcií (v milionech)
Otevírací cena
Zavírací cena předchozího dne
Denní minimum
Denní maximum
Roční minimum
Roční maximum
Minimum za 52 týdnů
Maximum za 52 týdnů

Meta Platforms akcie: Údaje o společnosti v USD

Dividendový výnos
Rentabilita tržeb
Tržby na akcii
Cashflow na akcii
Podíl investic ke kapitálu
Podíl práce ke kapitálu
Provozní kapitál (mil.)
Ukazatel krytí A
Ukazatel krytí B
Ukazatel krytí C
Návratnost investice
Poměr cen zisků
Poměr peněžních toků
Podíl vlastního kapitálu
Podíl dluhu na financování
Cizí zdroje / Vlastní kapitál
Krátkodobá likvidita
Zkouška úvěrové bonity
Běžná likvidita

Meta Platforms akcie: Informace o společnosti Meta Platforms Inc.

Meta Platforms (dříve Facebook) je americká společnost sociálních médií a sociálních sítí se sídlem v Menlo Park v Kalifornii, kterou založili spolubydlící studenti a na Harvard College. Provozuje mobilní aplikaci a webové stránky, které spojují lidi prostřednictvím mobilních zařízení a počítačů. V denním průměru má více než jednu miliardu aktivních uživatelů a jedná se jednoznačně o nejoblíbenější sociální síť současnosti. Většina zuživatelů přistupuje k Facebooku z mobilního zařízení.

Mezi hlavní aplikace patří Instagram (mobilní aplikace umožňující uživatelům sdílet fotografie a videa), Messenger (platforma pro zasílání zpráv pro mobilní a internetové aplikace), WhatsApp (rychlá, snadná a spolehlivá aplikace pro mobilní zasílání zpráv) a Oculus (technologie a technologie virtuální reality) Facebook zároveň zajišťuje obsahovou platformu, která umožňuje lidem hrát hry, konzumovat obsah a navzájem propojovat se v interaktivním online prostředí. Společnost Facebook realizuje své zisky především prodejem reklamy.

Akcie FB je součástí indexu Nasdaq 100

Adresa
1 Hacker Way
Menlo Park, California
USA

Internet
www.facebook.com