Meta Platforms akcie

Zajímá vás aktuální cena akcie Meta Platforms? Poznejte výkonnost, fundamentální údaje a analýzy akcie. Aktuální dividendy, tržní kapitalizace a další informace pro investory. Zjistěte, jak se kurz vyvíjel v čase. Graf akcie vám nabídne údaje o ceně akcie za různá časová období.

ISIN: US30303M1027
Symbol: META | Burza: ---

Aktualizováno:--- hodin

---

USD

---USD
---
Denní maximum
---
Denní minimum
---
Jak obchodovat akcie Nejlepší akcie
  • Den
  • Týden
  • Měs.
  • 6 M
  • YTD
  • 1 rok
  • 5 let
  • Max
Číst více

Předchozí analýza akcie Meta Platforms

Meta Platforms logo
Kvartální výsledky společnosti Meta Platforms dokázaly překonat očekávání, ale začátek 4. čtvrtletí byl slabší. Investoři také zřejmě zůstávají znepokojení enormními výdaji na metaverse.

Poznejte aktuální hospodářské výsledky Meta Platforms. Pokud hledáte brokera pro obchodování akcií, klikněte zde.

Akcie Meta: Hospodářské výsledky za Q3

Ve srovnání se stejným čtvrtletím předchozího roku společnost Meta Platforms zaznamenala působivý růst. Tržby vzrostly na 33,9 miliardy USD, což je o 24 % více, zatímco zisk na akcii byl na úrovni 4,39 USD, což bylo výrazně nad očekávanými 3,63 USD. Tato čísla ilustrují významný růst zejména v klíčových aktivitách, tzv. Family of Apps (Facebook, Messenger, Instagram a WhatsApp). Počet měsíčních aktivních uživatelů vzrostl na rekordních 3,96 miliardy.

Akcie Meta Platforms: Kvartální výsledky
Finanční výslekdy společnosti Meta Platforms. Zdroj: Meta Reports Third Quarter 2023 Results (31.10. 2023)

Meta dokázala zvýšit příjmy z reklamy, přičemž průměrná cena za reklamu vzrostla o 6 % a počet zhlédnutí reklamy o 31 %. Ve snaze omezit náklady firma výrazně snížila počet zaměstnanců, stejně jako výdaje na výzkum a vývoj a marketing. Náklady a výdaje meziročně klesly o 7 % na 20,4 miliardy USD.

Akcie Meta: Percentuální vyjádření výdajů
Meta Platforms a výdaje jako procento z příjmů. Zdroj: Meta Earnings Presentation Q3
2023 (31.10. 2023)

Investice do metaverse pokračují

Společnost Meta výrazně investovala do zlepšení efektivity své online reklamy. Došlo k tomu po zpřísnění pravidel ochrany soukromí, která Apple zavedl na svých zařízeních v roce 2021. Společnost Meta Platforms také využívá AI k nabízení cílenějších reklam a nadále masivně investuje do divize Reality Lab. A to i přes rostoucí provozní ztráty. Prodeje z této divize v současné době vyvolávají otázky ohledně očekávané návratnosti investic.

Ve 3. čtvrtletí prodeje VR headsetů a softwaru souvisejícího s projekty metaverse generovaly tržby pouze 210 milionů dolarů. Provozní ztráta v divizi Reality Labs mírně vzrostla na 3,74 miliardy dolarů. Provozní zisk z Family of Apps vzrostl na rekordních 17,49 miliardy dolarů.

Akcie Meta Platforms a výsledky z Family Apps a Reality Labs
Meta Platforms: Výsledky jednotlivých segmentů. Zdroj: Meta Earnings Presentation Q3
2023 (31.10. 2023)

Akcie Meta Platforms: Výhled na 4. čtvrtletí a rok 2024

Meta nadále investuje do svých projektů a pokračuje v odkupu akcií. Názory investorů na směřování společnosti směrem k metaverse jsou ale zřejmě různé. Celkově je Meta v dynamické fázi s výrazným růstem ve svých klíčových oblastech podnikání a strategickými investicemi do nově vznikajících technologií. Dlouhodobý úspěch však bude záviset na schopnosti společnosti vyvíjet zisková řešení pro metaverse. Dosud investice do metaverse stály společnost již více než 25 miliard dolarů.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Navzdory silnému výkonu v minulém čtvrtletí finanční ředitel společnosti Meta varoval před možným oslabením zisků v oblasti reklamy v důsledku pokračujícího konfliktu na Blízkém východě. Prvních pár týdnů 4. čtvrtletí bylo z hlediska příjmů z reklamy zjevně dost slabých.

Kvůli nejistotám byl mírně rozšířen i výhled na poslední čtvrtletí. Meta nyní cílí na tržby mezi 36,5 a 40 miliardami dolarů. To je celkem široká škála. I tak by to ale stále znamenalo nárůst obratu přibližně o 20 % oproti loňskému roku. Zároveň také celkové výdaje budou letos zřejmě o pár miliard nižší než v minulém čtvrtletí. V roce 2023 by měly být na hodnotách mezi 87 až 89 miliardami dolarů.

Pro rok 2024 se dle odhadů pak může jednat o celkové výdaje ve výši 94 až 99 miliard USD, což je výrazně více než tento rok. Meta očekává, že utratí více zejména v souvislosti s náklady na infrastrukturu. Mírně by také měly vzrůst personální náklady, protože firma plánuje nabírat specialisty.

V roce 2021 Meta vykázala čistý zisk 39,4 miliardy dolarů. V roce 2022 zisky klesly na 23,2 miliardy dolarů. V roce 2023 se očekává, že Meta vykáže zisk 37,93 miliardy dolarů.

Akcie Meta Platforms: Technická analýza

Meta akcie v roce 2023 prudce vzrostly, ale vzestupný trend skončil minulý rok v létě. Graf nyní ukazuje spíše pohyb do strany v rámci cenového kanálu mezi přibližnými hodnotami 274 a 330 USD. Nyní je důležité věnovat velkou pozornost supportu kolem 274 USD. Prolomení níže může vést k ještě většímu poklesu. Další oblast podpory by se mohla nacházet v oblasti kolem 200denního klouzavého průměru. 

Loading ...
Company name Symbol Currency Market capitalisation 1D 1W 1M 6M 1Y YTD
Meta Platforms META USD 1.143,61 -2,22 % -2,99 % 3,23 % 57,81 % 139,05 % 44,50 %
Graf akcie Meta Platforms od února 2022 do října 2023. Zdroj: LYNX+ (24. 10. 2023)

K opětovnému nastolení rostoucího trendu by mohlo dojít po proražení rezistence v oblasti kolem zmiňovaných 330 USD.

Přečtěte si také:

Další použité zdroje:

LYNX: Aandeel Meta onderuit na waarschuwing voor mogelijke zwakte in de advertentiemarkt (31. 10. 2023); www.lynx.nl/beurs/beurs-koersen/aandelen/aandeel-meta-platforms/#aandeel-meta-onderuit-waarschuwing-q4

Meta Investor Relations: Meta Reports Third Quarter 2023 Results (31. 10. 2023); s21.q4cdn.com/399680738/files/

doc_earnings/2023/q3/earnings-result/Meta-09-30-2022-Exhibit-99-1-FINAL.pdf

Meta Investor Relations: Meta Earnings Presentation Q3
2023 (31. 10. 2023); s21.q4cdn.com/399680738/files/doc_earnings/2023/q3/presentation/Earnings-Presentation-Q3-2023.pdf

Meta Platforms: Analýzy & TipyKupte akcie Meta Platforms

Zajímáte se o nákup akcií Meta Platforms? Zjistěte důležité aktuální informace, novinky a analýzy.

Pro úspěšné investování do akcií je také vhodné vybrat si kvalitního brokera. Obchodujte akcie Meta Platforms za nízké poplatky a za použití stabilní obchodní platformy. Online broker LYNX vám nabízí kvalitní podmínky pro trading akcií Meta Platforms. Zjistěte více o výhodách obchodování akcií prostřednictvím LYNX.

Online broker LYNX: Zjistěte více

Aktuální cena akcie Meta Platforms

Poslední obchodovaná cena
Změna v USD
Změna v %
Datum
Čas
Burza
Tržní kapitalizace (v mld. USD)
Počet emitovaných akcií (v milionech)
Otevírací cena
Zavírací cena předchozího dne
Denní minimum
Denní maximum
Roční minimum
Roční maximum
Minimum za 52 týdnů
Maximum za 52 týdnů

Meta Platforms akcie: Údaje o společnosti v USD

Dividendový výnos
Rentabilita tržeb
Tržby na akcii
Cashflow na akcii
Podíl investic ke kapitálu
Podíl práce ke kapitálu
Provozní kapitál (mil.)
Ukazatel krytí A
Ukazatel krytí B
Ukazatel krytí C
Návratnost investice
Poměr cen zisků
Poměr peněžních toků
Podíl vlastního kapitálu
Podíl dluhu na financování
Cizí zdroje / Vlastní kapitál
Krátkodobá likvidita
Zkouška úvěrové bonity
Běžná likvidita

Meta Platforms akcie: Informace o společnosti Meta Platforms Inc.

Meta Platforms (dříve Facebook) je americká společnost sociálních médií a sociálních sítí se sídlem v Menlo Park v Kalifornii, kterou založili spolubydlící studenti a na Harvard College. Provozuje mobilní aplikaci a webové stránky, které spojují lidi prostřednictvím mobilních zařízení a počítačů. V denním průměru má více než jednu miliardu aktivních uživatelů a jedná se jednoznačně o nejoblíbenější sociální síť současnosti. Většina zuživatelů přistupuje k Facebooku z mobilního zařízení.

Mezi hlavní aplikace patří Instagram (mobilní aplikace umožňující uživatelům sdílet fotografie a videa), Messenger (platforma pro zasílání zpráv pro mobilní a internetové aplikace), WhatsApp (rychlá, snadná a spolehlivá aplikace pro mobilní zasílání zpráv) a Oculus (technologie a technologie virtuální reality) Facebook zároveň zajišťuje obsahovou platformu, která umožňuje lidem hrát hry, konzumovat obsah a navzájem propojovat se v interaktivním online prostředí. Společnost Facebook realizuje své zisky především prodejem reklamy.

Akcie FB je součástí indexu Nasdaq 100

Adresa
1 Hacker Way
Menlo Park, California
USA

Internet
www.facebook.com