Microsoft akcie

Vše, co byste měli vědět o akciích Microsoft: Od aktuální ceny akcií až po zprávy a analýzy.

Microsoft Corp.

ISIN: US5949181045
Symbol: MSFT | Burza: ---

Aktualizováno:--- hodin

---

USD

---USD
---
Denní maximum
---
Denní minimum
---
Jak obchodovat akcie Nejlepší akcie

 • Den
 • Týden
 • Měs.
 • 6 M
 • YTD
 • 1 rok
 • 5 let
 • Max
Číst více

Předchozí analýza akcie Microsoft

Akcie Microsoft v uplynulých dnech rostly, přestože tato druhá nejhodnotnější společnost na světě zveřejnila neuspokojivá čísla. Jednalo se o výsledky za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2022. V dubnu se sice společnosti podařilo překonat očekávání, ale nyní výsledky investory asi příliš nepotěší. 

Akcie Microsoft (MSFT): Čtvrtletní výsledky

Společnost ohlásila nejpomalejší růst tržeb za dva roky. Tržby vzrostly o 12 % ve srovnání se stejným obdobím minulého fiskálního roku na 51,9 miliardy USD. Očekávání analytiků tak nebyla naplněna. Při konstantních směnných kurzech byl růst tržeb o 4 % vyšší. Čistý příjem činil 16,7 miliardy USD a vzrostl o 2 %.

Zisk na akcii byl rovněž mírně pod očekáváním. Činil jen 2,23 USD. Na vině byly také prodeje počítačů. Ty zaznamenaly největší pokles za poslední roky. Je to dáno především ochlazením boomu po éře pandemie. Během pandemie byl prodej počítačů a systémů Windows na silném vzestupu. Stejně tak i cloudové služby. Růst se však nyní zpomaluje.

Společnost má navíc stále problémy s dodavatelským řetězcem kvůli lockdownům a přerušeným provozům v Číně. Kvůli tomu ušlé příjmy společnosti činí až 300 milionů USD. I přes zmíněné problémy však generální ředitel Satya Nadella zůstává velmi pozitivní.

Společnost rozděluje své příjmy do tří hlavních segmentů. Těmi jsou Productivity and Business Processes, Intelligent Cloud a More Personal Computing. 

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Tržby divize Productivity and Business Processes vzrostly o 13%

Tržby v této divizi dosáhly 16,6 miliardy USD, což představuje nárůst o 13 %. Růst spotřebitelských produktů Office a cloudových služeb byl nejmenší (9 %). Další výrazný růst zaznamenala společnost LinkedIn s 26 %. Výsledky při konstantních směnných kurzech jsou v každém případě výrazně vyšší.

Akcie Microsoft: Výsledky divize Productivity and Business Processes
Celkové tržby v Productivity and Business Processes za Q4. Zdroj: microsoft.com (29. 7. 2022)

Microsoft Intelligent Cloud: Tržby vzrostly o 20 %

Poptávka po cloud computingu byla silná a tato divize táhla výsledky. Tržby vzrostly o 20 % na skoro 21 miliard USD. Největší zásluhu na tom má Azure, kde byl zaznamenán růst tržeb až o 40%. Finanční ředitelka Amy Hood uvedla, že Microsoft nadále investuje do klíčových strategických oblastí, aby se podpořil budoucí růst.

Akcie Microsoft: Výsledky divize Intelligent Cloud
Celkové tržby v Intelligent Cloud za Q4. Zdroj: microsoft.com (29. 7. 2022)

Personal Computing: Příjmy z prodeje Xbox klesly

Tento segment zahrnuje operační systém Windows, herní konzoli Xbox, vyhledávač Bing a zařízení Surface. Tržby dosáhly 14,36 miliardy USD a meziročně vzrostly o 2 %. Tržby z OEM Windows se snížily o 2 %.

Co se herního segmentu a Xboxu týče, zdá se, že boom, který segment zaznamenal během pandemie, se zpomaluje. Společnost zaznamenala meziroční pokles příjmů z prodeje konzole Xbox o 6 % v důsledku omezené nabídky hardwaru. Příjmy z hardwaru pro Xbox se snížily o 11 %. Tento pokles byl částečně kompenzován nárůstem počtu předplatitelů služby Xbox Game Pass.

Podle finanční ředitelky Amy Hood příjmy v tomto čtvrtletí pravděpodobně opět klesnou. Britský úřad pro hospodářskou soutěž zahájil vyšetřování, zda může proběhnout dohoda s Activision Blizzard. Společnost očekává, že transakce bude uzavřena do jednoho roku.

Akcie Microsoft: Výsledky divize Personal Computing
Celkové tržby v Personal Computing za Q4. Zdroj: microsoft.com (29. 7. 2022)

Microsoft vrátil akcionářům ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2022 12,4 miliardy USD ve formě zpětného odkupu akcií a dividend, což je o 19 % více než ve čtvrtém čtvrtletí fiskálního roku 2021.

Výhled na fiskální rok 2023

Pro fiskální rok 2023, který končí v červnu příštího roku, očekává Microsoft dvouciferný nárůst tržeb a provozních příjmů. Kolísání měn sníží tržby za celý rok asi o 4 % a v aktuálním čtvrtletí asi o 5 %. Vedení Microsoftu tak zmírnilo obavy, že silný americký dolar bude mít ještě větší dopad na zahraniční tržby.

Microsoft také láká více velkých obchodů na svůj cloudový software Azure a přesouvá klienty na dražší verze cloudových programů Office. Výdaje společnosti se budou v průběhu roku zpomalovat, stejně jako se zpomalí tempo najímání nových zaměstnanců.

Dle generálního ředitele Satya Nadelly povede současná turbulentní ekonomická situace k tomu, že se ještě mnohem více lidí přikloní k produktům Microsoft a ke cloudovému softwaru a službám.

Týdenní graf akcie Microsoft
Týdenní graf akcie MSFT od konce roku 2016 do července 2022. Zdroj: Trader Workstation (29. 7. 2022)

Obchodujte akcie Microsoft prostřednictvím LYNX

Obchodujte za příznivé poplatky s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Prostřednictvím LYNX získáte přístup k profesionálním obchodním platformám.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Čtěte také:

Další použité zdroje:

BLEKEMOLEN, J. Microsoft rapporteert de traagste omzetgroei in twee jaar. LYNX [online]. Vydáno 28. 7. 2022 [cit. 29. 7. 2022]. Dostupné zde.

Kromě společnosti Alphabet včera zveřejnil své firemní výsledky za uplynulé čtvrtletí také Microsoft. Ani zde se očekávání analytiků nepodařilo zcela naplnit. Zisk na akcii ve výši 2,23 USD byl nižší než očekávaných 2,28 USD. Tržby dosáhly 51,9 miliardy USD. Analytici zde předpokládali minimálně 52,9 miliardy USD. Společnost také mírně snížila svá očekávání pro nadcházející čtvrtletí. Investoři byli s údaji zřejmě i tak spokojeni a cena akcie Microsoft v průběhu odpoledního obchodování opět rostly.

Názor experta: Ztráta ze včerejšího obchodního dne by mohla být opět umazána. Cena akcie by se prozatím mohla vrátit na úroveň kolem 260 USD. Zůstává však otázkou, zda býci budou natolik silní, aby došlo k obratu trendu. Z technického hlediska je situace poměrně jasná. Je třeba prorazit nad hranici 270 USD. A to při dostatečném objemu. Pokud by se to Microsoftu podařilo, medvědí trend by skončil a akcie by přešly do neutrální fáze. Pak už bychom byli jen krůček od toho, aby se své šance mohli naplno chytit býci

Výhled: NEUTRÁLNÍ

Akcie Microsoft cenový graf
Cenový graf akcie MSFT. Zdroj: Trader Workstation (27. 7. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

MAUTZ, A. Microsoft verfehlt die Erwartungen, sorgt aber dennoch für Hoffnung. LYNX [online]. Vydáno 27. 7. 2022 [cit. 27. 7. 2022]. Článek naleznete zde.

Akcie Microsoft jsou opět v centru pozornosti. Společnost oznámila výsledky za 3. kvartál 2022. Tržby dosáhly 49,36 miliard USD a růst zaznamenaly všechny 3 hlavní divize společnosti. Proběhla také mimořádná valná hromada Activison Blizzard. 98 % akcionářů hlasovalo pro to, aby Microsoft koupil firmu za 95 USD za akcii.

Pojďme si tedy rozebrat aktuální hospodářské výsledky společnosti Microsoft. Nebude chybět ani cenový graf akcie Microsoft a odhady na vývoj v příštím čtvrtletí.

Akvizice Microsoft s Activision Blizzard za 68,7 miliard USD

Microsoft oznámil plán na akvizici vydavatele videoher Activision Blizzard za 68,7 miliardy dolarů,. Jde o největší transakci v 47leté historii Microsoftu.

Mimořádná valná hromada Activision Blizzard proběhla 28. 4. 2022. Akcionáři zde schválili odkoupení společnosti Microsoftem za 95 USD za akcii. Pro transakci se vyslovilo více než 98 % hlasujících akcionářů. Očekává se, že finální transakce by měla být uzavřena do 30. června 2023.

“Dnešní hlasování našich akcionářů potvrzuje naše společné přesvědčení, že ve spojení se společností Microsoft budeme mít lepší pozici pro vytváření hodnot pro naše hráče a ještě více příležitostí pro naše zaměstnance.“

Bobby Kotick – generální ředitel Activision Blizzard

Microsoft také uzavřel akvizici s Nuance Communications a stanovil strategii pro expanzi ve zdravotnictví.

Akcie Microsoft: Výsledky za 3. čtvrtletí roku 2022

Generální ředitel Satya Nadella dokázal provést společnost složitým obdobím v době koronaviru. I nyní se v době vysoké inflace a rostoucích úrokových sazeb Microsoftu daří růst. Produkty Azure i Office nadále těží z trendu hybridní práce a home office. Ty se staly normou zejména v době pandemie a lockdownů. Problémy s dodavatelskými řetězci ale přetrvávají. Zejména u produktů Microsoft Surface a Xbox.

Tržby Microsoftu se ve 3. čtvrtletí, které skončilo 31. března, meziročně zvýšily o 18 % a činily 49,36 miliard USD. V předchozím čtvrtletí šlo o nárůst o 20 %. Výdaje na prodej a marketing dosáhly celkem 5,6 miliardy USD. Je to o 10 % více než ve stejném čtvrtletí předchozího roku a nejrychlejší růst za více než tři roky. Čistý zisk na akcii dosáhl 2,22 USD.

Investoři Microsoftu mohli ve třetím čtvrtletí opět počítat se zpětným odkupem akcií a výplatou dividendy v celkové výši 12,4 miliardy USD, což je 25% nárůst oproti předchozímu fiskálnímu roku.

V Microsoftu si myslí, že růst ještě zdaleka není u konce. Podle generálního ředitele se technologie stanou stále důležitější součástí globální ekonomiky. Aby toho společnost využila, pokračuje v inovacích a investování na různorodých trzích.

Společnost rozděluje své příjmy do tří hlavních segmentů. Těmi jsou Productivity and Business Processes, Intelligent Cloud a More Personal Computing. 

Výnosy z bezpečnostních produktů a služeb spadají do každého ze tří segmentů společnosti Microsoft. Příjmy ze zabezpečení vzrostly v roce 2021 téměř o 45 %. To je více než u kterékoliv jiné hlavní kategorie produktů. Společnost zveřejnila finanční údaje ze svého podnikání v oblasti zabezpečení poprvé v loňském roce.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Microsoft: Divize Productivity and Business Processes

Microsoft vlastní velmi rozsáhlé portfolio produktů. Patří mezi ně především Office 365 (včetně Skype), Dynamics 365 (Cloudové aplikace ERP a CRM) a LinkedIn. Tento segment celkově vzrostl o 17 % na 15,8 miliardy USD.

Příjmy LinkedIn meziročně činily 3,44 miliardy USD (+34 %). Počet lidí, kteří byli najati přes LinkedIn vzrostl až o 88 %. Dle finanční ředitelky Microsoftu Amy Hood by tržby LinkedIn měly nadále růst, zejména díky příznivé situaci na trhu práce.

Microsoft: Intelligent Cloud divize

Pro Microsoft se jedná o důležitý segment. Vygeneroval tržby 19 miliard USD a jedná se o 26% růst.

Platforma Azure a další cloudové služby opět dokázaly zaznamenat působivé tempo růstu o 46 %, podobně jako v předchozím čtvrtletí. K Azure se postupně přesouvají velké firmy jako Bridgestone, Blackrock, Lufthansa, Atos, Chevron, Fujitsu, Woolworths, Boeing, Kraft Heinz a Westpac.

Microsoft: Divize More Personal Computing

Tržby této divize dosáhly 14,52 miliardy USD. Jde o nárůst o 11 %. Patří sem například Windows, Xbox a tablety a laptopy Surface. Prodeje herní konzole Xbox překonaly očekávání. Vzrostly o 4 %. A to i přes přetrvávající problémy s dodavatelským řetězcem a nedostatkem čipů.

Výhled společnosti Microsoft na 4. kvartál roku 2022

V divizi Productivity and Business Processes společnost předpovídá pro čtvrté čtvrtletí tržby mezi 16,65 až 16,9 miliardami USD. To by znamenalo růst přibližně o 5,4 % oproti tomuto čtvrtletí. 

U Intelligent Cloud je očekávání mezi 21,1 a 21,35 miliardami USD, což je zhruba 11 % oproti tomuto čtvrtletí. V divizi More Personal Computing Microsoft očekává růst o přibližně 1 % až na 14,95 miliardy USD. 

Očekává se, že válka na Ukrajině bude mít negativní dopad ve výši 110 milionů USD na příjmy ve 4. čtvrtletí 2022.

Akcie Microsoft a rostoucí dividenda

Microsoft vyplácel za poslední dvě čtvrtletí čtvrtletní dividendu ve výši 0,62 dolaru na akcii. To odpovídá roční dividendě 2,48 USD na akcii Microsoftu. Při ceně 290 USD to znamená dividendový výnos 0,86 %.
Od roku 2010 se dividenda zvýšila z 0,13 USD za čtvrtletí na 0,62 USD za čtvrtletí. Dividenda tedy také roste.

Aktuální cenový graf akcie Microsoft (MSFT)

Jak je z grafu vidět, cena akcie MSFT se dlouhodobě naházela v rostoucím trendu. Historického maxima bylo dosaženo v listopadu 2021, kdy se cena dostala až k 350 USD. Tato hranice ale nebyla překonána a počátkem roku 2022 cena akcie zažila pokles.

Cenovvý graf akcie Microsoft
Týdenní graf akcie MSFT od prosince 2017 do dubna 2022. Zdroj: Trader Workstation (29. 4. 2022)

Cena akcie MSFT se od ledna roku 2022 již dvakrát neúspěšně pokusila prorazit rezistenci v oblasti kolem 310 USD. Uvidíme, zda se akcie Microsoft dostane přes tuto hranici na třetí pokus. Pokud rezistence odolá, mohlo by to znamenat problém. V případě, že cena klesne pod hranici 260 USD, půjde o potvrzení konce rostoucího trendu.

Historie společnosti Microsoft

Microsoft je americká akciová nadnárodní společnost se sídlem v Redmondu ve státě Washington. Zabývá se vývojem, výrobou, licencováním a podporou široké škály produktů a služeb, které jsou spjaté především s technologiemi.

Byla založena 4. dubna 1975 za účelem vývoje a prodeje programovacího jazyka BASIC pro Altair 8800. V polovině osmdesátých let začala dominovat trhu s operačními systémy pro domácí počítače se systémem MS-DOS. Poté následovala série operačních systémů Microsoft Windows.

Postupem času Microsoft ovládnul i trh s kancelářskými programy díky Microsoft Office. Společnost zlikvidovala své konkurenty v podstatě tím, že začala všechny kancelářské programy prodávat v jednom balíčku. Tehdejší konkurence nestačila na tento krok dostatečně rychle zareagovat.

S Microsoftem se také pojí jméno jeho spoluzakladatele Billa Gatese. V souvislosti s ním se doteď spekuluje, kolik prototypů na přelomu 70. a 80. let okopíroval od konkurence, aby je poté sám uvedl na trh. Ještě za svého života ho zakladatel Apple Steve Jobs ve své biografii kvůli tomu označil za člověka bez vlastních nápadů.

V současné době má Microsoft globálně asi 150 tisíc zaměstnanců. Údaj ovšem zahrnuje stálé pracovníky, takže spolu s dalšími externími spolupracovníky v rámci outsourcingu může být číslo mnohonásobně vyšší.

Obchodujte akcie Microsoft prostřednictvím LYNX

Obchodujte za příznivé poplatky s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Prostřednictvím LYNX získáte přístup k profesionálním obchodním platformám.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Přečtěte si také:

Další použité zdroje:

DHONDT, J. Microsoft klopt opnieuw de verwachtingen. LYNX [online]. Vydáno 27. 4. 2022 [cit. 29 . 4. 2022]. Dostupné na: https://www.lynx.nl/beurs/beurs-koersen/aandelen/aandeel-microsoft/#microsoft-klopt-opnieuw-verwachtingen

Akcie Microsoft vzrostly v roce 2021 o více než 50 %. Po společnosti Apple jde o druhou nejhodnotnější veřejně obchodovanou společnost na světě. Tato technologická společnost o sobě dala nedávno vědět plánovaným odkoupením Activision Blizzard za 68,7 miliardy USD.

Microsoft nedávno také zveřejnil své kvartální výsledky, které vypadají slibně. Pojďme se tedy podívat na to, jak se akciím MSFT momentálně daří. Nebude chybět ani aktuální cenový graf a pár zajímavostí z historie společnosti.

Akcie Microsoft: Kvartální výsledky (Q2)

Trh s napětím očekával zveřejnění výsledků této firmy, ke kterému došlo 25. ledna 2022. Zvláště poté, co po nedávném zveřejnění čísel Netflixu došlo k rychlému poklesu ceny akcie NFLX o více než 20 %. 

Microsoft představil své výsledky za čtvrtletí, které končilo 31. prosince 2021. Na první pohled vypadají čísla přívětivě. Čistý zisk vzrostl o 21 % na 18,8 miliardy USD.

Dle generálního ředitele Microsoftu navíc období růstu není zdaleka u konce. Domnívá se, že technologie se stanou stále důležitější součástí globální ekonomiky. Firma také pokračuje v rozsáhlých investicích a inovacích.

Kvartální výsledky akcie Microsoft
Výsledky společnosti Microsoft. Zdroj: www.windowscentral.com (2.2.2022)

Celkové výnosy dosáhly 51,7 miliard USD. Společnost rozdělila své výnosy do tří divizí. Za zmínku stojí Intelligent Cloud, která zahrnuje například platformu Azure, Github a Windows Server. Zde výnosy vzrostly o 26 % na 18,33 miliardy USD. To je o něco více, než očekávali analytici.

Výnosy z cloudových služeb v čele s Azure přitom vzrostly dokonce o 46 %. Připomeňme si, že poslední 4 čtvrtletí se vždy jednalo o nárůst 50 % a více. Stále však jde o působivé číslo a je vidět, že Microsoft nadále těží z rostoucí poptávky po cloudových službách. Bylo také uzavřeno mnoho dlouhodobých smluv, které zajišťují budoucí příjmy.

Solidní růst zaznamenal i Office 365 (+19 %) a LinkedIn (+37 %). LinkedIn těžil zejména ze zlepšující se situace na trhu práce. Divize Productivity and Business Processes vzrostla o 19 % na 15,94 miliardy USD.

Výnosy z More Personal Computing vzrostly o 15,5 % na téměř 17,5 miliardy USD. Tato divize předčila očekávání a dostala se do centra pozornosti zejména ve spojitosti s převzetím společnosti Activision Blizzard za 68,7 miliardy USD. Koupě by měla být dokončena ve fiskálním roce 2023 a Microsoft díky ní bude vydávat hry jako Warcraft, Diablo, Overwatch, Call of Duty a Candy Crush.

Tržby z hardwaru Xbox vzrostly pozoruhodně jen o 4 %, přestože společnost uvedla na trh nové konzole Xbox Series X a Series S teprve před rokem.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Akcie Microsoft: Co můžeme očekávat v roce 2022?

Cena akcie MSFT od listopadu 2021 klesla o více než 14 %. Ani této společnosti se tedy nevyhnul pokles akcií v technologickém sektoru. Otázkou je, zda se dočkáme hlubší korekce, nebo zda bude cena pokračovat v dalším růstu.

V každém případě jsou čísla pozitivní a Microsoft vykazuje solidní růst. Pokračující práce na home office po celém světě navíc také prospívá produktům a službám, jako je například Microsoft Teams.

V roce 2022 se očekávají zisky ve výši 82 miliard USD a 94 miliard USD v roce 2023. Microsoft má silné postavení na trhu a jedná se o firmu s dlouhodobě nasmlouvanými kontrakty. Společnost má také dostatek hotovosti na investice. 

Aktuální cenový graf akcie Microsoft (MSFT)

Jak je z grafu vidět, cena akcie MSFT se nachází v dlouhodobém rostoucím trendu, který trvá již několik let. Historického maxima bylo dosaženo v listopadu 2021, kdy se cena dostala až k 350 USD. Tato hranice ale nebyla překonána a počátkem roku 2022 cena akcie zažila pokles.

Dlouhodobý cenový graf akcie Microsoft
Týdenní cenový graf akcie MSFT od dubna 2017 do ledna 2022. Zdroj: Trader Workstation (2.2.2022)

Momentálně se akcie Microsoft nachází v důležité oblasti mezi 300 až 310 USD. Pokud se cena odrazí směrem vzhůru, mohl by rostoucí trend nadále pokračovat a pokusit se znovu otestovat oblast kolem all time high. V případě poklesu by se ale mohlo jednat o hlubší korekci a možné ukončení dlouhodobého rostoucího trendu.

Akciový trh nám už několikrát ukázal, že předchozí vývoj ceny akcie a výsledky společnosti nejsou zárukou budoucích úspěchů. Proto je vždy dobré zvažovat veškerá rizika a investovat dle vaší obchodní strategie a dodržovat pravidla money managementu.

Historie společnosti Microsoft

Microsoft je americká akciová nadnárodní společnost se sídlem v Redmondu ve státě Washington. Zabývá se vývojem, výrobou, licencováním a podporou široké škály produktů a služeb, které jsou spjaté především s technologiemi.

Byla založena 4. dubna 1975 za účelem vývoje a prodeje programovacího jazyka BASIC pro Altair 8800. V polovině osmdesátých let začala dominovat trhu s operačními systémy pro domácí počítače se systémem MS-DOS. Poté následovala série operačních systémů Microsoft Windows.

Postupem času Microsoft ovládnul i trh s kancelářskými programy díky Microsoft Office. Společnost zlikvidovala své konkurenty v podstatě tím, že začala všechny kancelářské programy prodávat v jednom balíčku. Tehdejší konkurence nestačila na tento krok dostatečně rychle zareagovat.

S Microsoftem se také pojí jméno jeho spoluzakladatele Billa Gatese. V souvislosti s ním se doteď spekuluje, kolik prototypů na přelomu 70. a 80. let okopíroval od konkurence, aby je poté sám uvedl na trh. Ještě za svého života ho zakladatel Apple Steve Jobs ve své biografii kvůli tomu označil za člověka bez vlastních nápadů.

V současné době má Microsoft globálně asi 150 tisíc zaměstnanců. Údaj ovšem zahrnuje stálé pracovníky, takže spolu s dalšími externími spolupracovníky v rámci outsourcingu může být číslo mnohonásobně vyšší.

Obchodujte akcie Microsoft prostřednictvím LYNX

Obchodujte za příznivé poplatky s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Prostřednictvím LYNX získáte přístup k profesionálním obchodním platformám.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Přečtěte si také:

Další použité zdroje:

BLEKEMOLEN, J. Microsoft blijft profiteren van de Cloudrdwinst in 2021 ondanks chiptekort. LYNX [online]. Vydáno 26.1.2022 [cit. 2.2.2022]. Dostupné na: https://www.lynx.nl/beurs/beurs-koersen/aandelen/aandeel-microsoft/

JAROLÍM, J. Akcie Microsoft: Bude cena akcie růst i po odkoupení Nuance? LYNX [online]. Vydáno 21.4.2021 [cit. 2.2.2022]. Dostupné na: https://www.lynxbroker.cz/investovani/analyzy/akcie-tydne/akcie-microsoft-odkoupeni-nuance/

Microsoft Corporation. Earnings Release FY22 Q2 [online]. Vydáno 25.1.2022 [cit. 2.2.2022]. Dostupné na: https://www.microsoft.com/en-us/Investor/earnings/FY-2022-Q2/press-release-webcast

Kupte akcie Microsoft

Zajímáte se o nákup akcií Microsoft? Zjistěte důležité aktuální informace, novinky a analýzy.

Pro úspěšné investování do akcií je také vhodné vybrat si kvalitního brokera. Obchodujte akcie Microsoft za nízké poplatky a za použití stabilní obchodní platformy. Online broker LYNX vám nabízí kvalitní podmínky pro trading akcií Microsoft. Zjistěte více o výhodách obchodování akcií prostřednictvím LYNX.

Online broker LYNX: Zjistěte více

Aktuální cena akcie Microsoft

Poslední obchodovaná cena
Změna v USD
Změna v %
Datum
Čas
Burza
Tržní kapitalizace (v mld. USD)
Počet emitovaných akcií (v milionech)
Otevírací cena
Zavírací cena předchozího dne
Denní minimum
Denní maximum
Roční minimum
Roční maximum
Minimum za 52 týdnů
Maximum za 52 týdnů

Microsoft akcie: Údaje o společnosti v USD

Dividendový výnos
Rentabilita tržeb
Tržby na akcii
Cashflow na akcii
Podíl investic ke kapitálu
Podíl práce ke kapitálu
Provozní kapitál (mil.)
Ukazatel krytí A
Ukazatel krytí B
Ukazatel krytí C
Návratnost investice
Poměr cen zisků
Poměr peněžních toků
Podíl vlastního kapitálu
Podíl dluhu na financování
Cizí zdroje / Vlastní kapitál
Krátkodobá likvidita
Zkouška úvěrové bonity
Běžná likvidita

Microsoft akcie: Informace o společnosti Microsoft Corp.

Microsoft Corp. je je největší softwarová společnost na světě. Sídlí ve Spojených státech ve městě Redmond. Založena byla roku 1975 Billem Gates a Paulen Allenem. Společnost vyrábí a nabízí širokou paletu softwarových produktů pro stolní počítače, notebooky, tablety a chytré telefony. Mezi nejznámější produkty firmy patří operační systém Windows a kancelářský balíček MS Office, který obsahuje aplikace jako je Word, Excel, Power Point a další. Microsoft vytváří software nejen na úrovni retail, ale zaměřuje se i na firemní klientelu. Vyvíjí aplikace pro správu serverů, multimediální aplikace, internetové platformy nebo vývojová prostředí (kupř. Visual Studio).

Microsoft vlastní internetový vyhledávač Bing, sociální síť LinkedIn a desktopovou telefonní aplikaci Skype. V menší míře se firma zaměřuje i na výrobu hardwaru. Jejími neznámějšími produkty jsou Tablet Surface, chytrý telefon Windows Phone a hrací konzole Xbox.

Akcie Microsoft patří do blue chip indexu Dow Jones a do technologického indexu Nasdaq 100.

Adresa
MICROSOFT CORP.
Microsoft Way 1
98052-6399 Redmond, Washington
USA

Telefon
+1-425-882-8080

Fax
+1-425-936-7329

Email
msft@microsoft.com

Internet
www.microsoft.com

Address
MICROSOFT CORP.
Microsoft Way 1
98052-6399 Redmond, Washington
USA

Phone
+1-425-882-8080

Fax
+1-425-936-7329

Email
msft@microsoft.com

Webové stránky
www.microsoft.com