NVIDIA akcie

Zajímá vás aktuální cena akcie NVIDIA? Poznejte výkonnost, fundamentální údaje a analýzy akcie. Aktuální dividendy, tržní kapitalizace a další informace pro investory. Zjistěte, jak se kurz vyvíjel v čase. Graf akcie vám nabídne údaje o ceně akcie za různá časová období.

NVIDIA Corporation
ISIN: US67066G1040
Symbol: NVDA | Burza: ---

Aktualizováno:--- hodin

---

USD

---USD
---
Denní maximum
---
Denní minimum
---
Jak obchodovat akcie Nejlepší akcie
 • Den
 • Týden
 • Měs.
 • 6 M
 • YTD
 • 1 rok
 • 5 let
 • Max
Číst více

Předchozí analýza akcie NVIDIA

Těsně před úrovní supportu okolo 400 USD se akcie NVIDIA začaly otáčet směrem vzhůru, aby nyní otestovaly důležité 20denní a 50denní klouzavé průměry. Na konci roku 2018 se akcie NVIDIA dostaly na úroveň supportu. Trend však prozatím zůstává na neutrální straně. Zdá se, že ani býci, ani medvědi se v tuto chvíli necítí zcela pohodlně, ačkoli posledních několik obchodních dnů se opět vyvíjelo poměrně dobře.

Názor experta: Stále hrozí vytvoření formace rameno-hlava-rameno, která by byla dokončena v případě prolomení supportu na úrovni 400 USD. Další čtvrtletní výsledky se očekávají až 22. listopadu. Nadcházející vývoj tak bude spíše přicházet z celkového trhu. Pokud trh vstoupí do možné rally na konci roku, šance by byly opět poměrně dobré pro býky.

Výhled: NEUTRÁLNÍ

Loading ...
Název společnosti Symbol Měna Tržní kapitalizace (v mld. USD) Den Týd. Měs. 3M 1 rok YTD
NVIDIA NVDA USD 1.153,61 -0,14 % -2,24 % 7,35 % -3,72 % 176,75 % 219,59 %
Graf akcie NVIDIA
Cenový graf akcie NVDA. Zdroj: Trader Workstation (9. 10. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

LYNX: Nvidia wieder zurück in der Spur? Erste Kaufsignale zeigen sich (10. 10. 2023); lynxbroker.de/boerse/boerse-kurse/aktien/nvidia-aktie/nvidia-analyse/#nvidia-wieder-zurueck-in-der-spur-erste-kaufsignale-zeigen-sich

I přes skvělé čtvrtletní výsledky se akciím NVIDIA nepodařilo udržet růst, který měly v posledních měsících. Cena akcie sice překročila psychologicky významnou hranici 500 USD, další růst pak ale nepokračoval.

Na konci minulého týdne došlo k jasnému prolomení 20denní i 50denní linie směrem dolů. Navzdory celkovému oslabení zůstává trend prozatím v býčí fázi.

Názor experta: Akcie čipů se od srpna potýkají s problémy a celkově se nacházejí ve fázi neutrální korekce. Býčí tendence je pryč.

Další na pořadu dne by mohl být support na úrovni kolem 400 USD, po kterém by se případně mohlo vytvořit pravé rameno. Pak by byla dokončena formace hlava a ramena a větší korekce by již nebyla vyloučena. Zatím se samozřejmě jedná pouze o možný scénář. Přesto prozatím snižujeme hodnocení akcií z býčího na neutrální.

Výhled: NEUTRÁLNÍ

Loading ...
Název společnosti Symbol Měna Tržní kapitalizace (v mld. USD) Den Týd. Měs. 3M 1 rok YTD
NVIDIA NVDA USD 1.153,61 -0,14 % -2,24 % 7,35 % -3,72 % 176,75 % 219,59 %
Graf akcie NVIDIA
Cenový graf akcie NVDA. Zdroj: Trader Workstation (15. 9. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

LYNX: Nvidia: Darum könnte die Aktie jetzt nachgeben (18. 9. 2023); lynxbroker.de/boerse/boerse-kurse/aktien/nvidia-aktie/nvidia-analyse/#nvidia-darum-koennte-die-aktie-jetzt-nachgeben

Počítačový čip a logo NVIDIA
Prakticky celý investiční svět sleduje akcie NVIDIA po celý rok. V letošním roce již cena akcií vzrostla o více než 200 % a díky humbuku kolem umělé inteligence táhne nahoru i zbytek trhu.

Výrobce čipů při oznamování výsledků za 1. čtvrtletí překonal všechna očekávání. Navíc byl pevně zvýšen výhled na 2. čtvrtletí.

Ve středu večer se ukázalo, že se společnosti podařilo tato očekávání opět překonat. V tomto článku se věnujeme výsledkům a nejnovějšímu vývoji ve společnosti NVIDIA. Pokud hledáte brokera pro obchodování akcií, klikněte zde.

Akcie NVIDIA: Výsledky za 2. čtvrtletí

Společnost NVIDIA již v minulém čtvrtletí zveřejnila ohromující výsledky a zvýšila svůj výhled. To následně vyvolalo rally na samotných akciích, ale i zbytek trhu byl nadšen. Není třeba dodávat, že Wall Street proto s napětím očekávala středeční výsledky výrobce čipů. NVIDIA představila výsledky za 2. čtvrtletí svého fiskálního roku 2024 končícího 30. července.

Tržby společnosti NVIDIA dosáhly 13,5 miliardy USD, což je meziročně více než dvojnásobek a mezičtvrtletně o 88 % více. Analytici předtím očekávali tržby ve výši přibližně 11,22 miliardy USD. Díky silné poptávce po čipech NVIDIA se také pevně zvyšovaly marže. Hrubá marže vzrostla na 70,1 %, zatímco před rokem činila 43,5 %. V předchozím čtvrtletí činila hrubá marže 64,6 %. V konečném součtu zůstal čistý zisk na úrovni 6,2 miliardy USD, tedy 2,48 USD na akcii. I to bylo výrazně více než 2,09 USD, které očekávali analytici. Tím společnost zřejmě plně naplňuje všechna očekávání, a proto je cena akcií opět o více než 5 % vyšší.

Graf akcie NVIDIA
Graf akcie NVDA od listopadu 2022 do srpna 2023. Zdroj: LYNX+ (24.8. 2023)
Loading ...
Company name Symbol Currency Market capitalisation 1D 1W 1M 6M 1Y YTD
NVIDIA NVDA USD 1.153,61 -0,14 % -2,24 % 7,35 % 17,44 % 176,75 % 219,59 %

Obrat datového centra vzrostl o 171 %

Největší nárůst tržeb (+171 %) samozřejmě zaznamenala divize datových center. Grafické karty společnosti se staly nesmírně důležitými pro generativní umělou inteligenci. Čipy NVIDIA A100 a H100 pro AI jsou potřebné například pro vytváření a provoz aplikací umělé inteligence, jako je chatovací robot ChatGPT. V důsledku toho v průběhu čtvrtletí velcí poskytovatelé cloudových služeb masivně objednávali čipy NVIDIA H100 AI. Čína tvoří 20 až 25 % příjmů společnosti NVIDIA z datových center. Je tedy možné, že Číňané nyní hromadí čipy, než přijdou přísnější omezení ze strany USA. Finanční ředitelka Colette Kressová již v červnu uvedla, že americký polovodičový průmysl by mohla zasáhnout další omezení vývozu čipů.

Herní divize společnosti NVIDIA, která je zodpovědná za prodej grafických karet pro osobní počítače, zaznamenala nárůst tržeb o 21,7 % na 2,49 miliardy USD. Zdá se, že i zde je propad zcela za námi, neboť příjmy rostly čtyři čtvrtletí po sobě.

Tabulka vývoje čtvrtletních tržeb apolečnosti NVIDIA
Tabulka vývoje čtvrtletních tržeb. Zdroj: NVIDIA

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

CEO NVIDIA: Začala nová počítačová éra

Společnost NVIDIA proto vidí pokračování současného trendu a s největší pravděpodobností má za sebou i silný srpen. To se odráží v jejích vlastních vysokých očekáváních pro aktuální čtvrtletí. Společnost očekává tržby za 3. čtvrtletí ve výši přibližně 16 miliard USD. Což je výrazně více než 12,6 miliardy USD, se kterými analytici počítali dříve. Pokud se společnosti NVIDIA podaří tuto předpověď naplnit, bude to znamenat 170% nárůst tržeb.

“Začala nová počítačová éra. Společnosti po celém světě přecházejí od univerzálních výpočtů ke zrychleným výpočtům a generativní umělé inteligenci.”

Jensen Huang, zakladatel a generální ředitel společnosti NVIDIA

NVIDIA pokračuje ve zpětném odkupu akcií

Ve druhém čtvrtletí fiskálního roku 2024 společnost NVIDIA vrátila akcionářům 3,38 miliardy USD. Částečně ve formě 7,5 milionu akcií odkoupených zpět za 3,28 miliardy USD. Na konci druhého čtvrtletí společnosti stále zbývalo 3,95 miliardy USD v rámci dříve oznámeného programu zpětného odkupu akcií.

Dne 21. srpna 2023 schválilo představenstvo společnosti další program zpětného odkupu v hodnotě 25 miliard USD. NVIDIA tedy plánuje pokračovat ve zpětném odkupu akcií i v tomto finančním roce.

NVIDIA bude také vyplácet čtvrtletní peněžní dividendu ve výši 0,04 USD na akcii.

Přečtěte si také:

Další použité zdroje:

LYNX: Aandeel NVIDIA op all-time high na fantastische cijfers (25. 8. 2023); lynx.nl/beurs/beurs-koersen/aandelen/aandeel-nvidia/#aandeel-nvidia-all-time-high

NVIDIA: NVIDIA Announces Financial Results for Second Quarter Fiscal 2024 (25. 8. 2023); nvidianews.nvidia.com/news/nvidia-announces-financial-results-for-second-quarter-fiscal-2024

CNBC: Nvidia tops estimates and says sales will jump 170% this quarter, driven by demand for AI chips (24. 8. 2023); cnbc.com/2023/08/23/nvidia-nvda-earnings-report-q2-2024.html

Market Screener: NVIDIA CORPORATION (24. 8. 2023); marketscreener.com/quote/stock/NVIDIA-CORPORATION-57355629/finances/

Ve středu po uzavření burzy představil tento přední výrobce čipů své výsledky za uplynulé čtvrtletí. NVIDIA opět překonala očekávání analytiků. Zejména poptávka po grafických procesorech neboli GPU je v současné době extrémně vysoká. GPU jsou potřebné pro tvorbu aplikací umělé inteligence, jako je ChatGPT.

Celkový obrat se v posledním čtvrtletí zvýšil na 13,51 miliardy USD, což představuje meziroční nárůst o 101,50 %. Hrubá marže dále vzrostla na 71,2 %, což je u fyzického produktu velmi vysoké číslo.

Názor experta: Růst zisku byl dechberoucích 743 %. Výrazně se zvýšila i očekávání pro další čtvrtletí. Dříve analytici očekávali pouze tržby ve výši 12,26 miliardy USD a zisk na akcii ve výši 2,29 USD.

Podle NVIDIA by se obrat měl pohybovat mezi 15,68 a 16,32 miliardami a zisk směrem k 3,17 až 3,47 USD. Celkově jde o fantastický vývoj, který by měl být v následujících týdnech odměněn dalším růstem cen. Víc býčí už to být nemůže.

Výhled: BÝČÍ

Loading ...
Název společnosti Symbol Měna Tržní kapitalizace (v mld. USD) Den Týd. Měs. 3M 1 rok YTD
NVIDIA NVDA USD 1.153,61 -0,14 % -2,24 % 7,35 % -3,72 % 176,75 % 219,59 %
Graf akcie NVIDIA
Cenový graf akcie NVDA. Zdroj: Trader Workstation (24. 8. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

LYNX: Nvidia der Top Wert im Bereich KI – durchbricht die Aktie heute die Schallmauer bei 500 USD? (24. 8. 2023); lynxbroker.de/boerse/boerse-kurse/aktien/nvidia-aktie/nvidia-analyse/#nvidia-der-top-wert-im-bereich-ki-durchbricht-die-aktie-heute-die-schallmauer-bei-500-usd

V posledních dvou obchodních týdnech byla celá řada růstových akcií doslova roztrhána na kusy. Ať už se jednalo o Palo Alto Networks, Fortinet, Datadog, HubSpot, Super Micro Computer nebo akcie NVIDIA. Všechny v současné době výrazně ztrácejí na hodnotě a korekce tak pokračuje zejména u technologických akcií. Ty také v posledních měsících zaznamenaly největší cenové skoky. Včera byla zasažena i přední polovodičová společnost. NVIDIA tak vstupuje do neutrální prodejní fáze.

Názor experta: Na je grafu jasně patrné, že objem obchodů v posledních několika týdnech trvale roste zejména ve ztrátových dnech. Při růstu v posledních měsících tomu bylo přesně naopak. To by mohlo vést k dalším poklesům v nadcházejících dnech. Za čtrnáct dní to bude opět napínavé. 23. srpna totiž společnost představí své výsledky za uplynulé čtvrtletí.

Výhled: NEUTRÁLNÍ

Loading ...
Název společnosti Symbol Měna Tržní kapitalizace (v mld. USD) Den Týd. Měs. 3M 1 rok YTD
NVIDIA NVDA USD 1.153,61 -0,14 % -2,24 % 7,35 % -3,72 % 176,75 % 219,59 %
Graf akcie NVIDIA
Cenový graf akcie NVDA. Zdroj: Trader Workstation (10. 8. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

LYNX: Nvidia: Nun erwischt es auch diese Halbleiteraktie – die Wall Street taumelt (10. 8. 2023); lynxbroker.de/boerse/boerse-kurse/aktien/nvidia-aktie/nvidia-analyse/#nvidia-nun-erwischt-es-auch-diese-halbleiteraktie-die-wall-street-taumelt

Kupte akcie NVIDIA

Zajímáte se o nákup akcií NVIDIA? Zjistěte důležité aktuální informace, novinky a analýzy.

Pro úspěšné investování do akcií je také vhodné vybrat si kvalitního brokera. Obchodujte akcie NVIDIA za nízké poplatky a za použití stabilní obchodní platformy. Online broker LYNX vám nabízí kvalitní podmínky pro trading akcií NVIDIA. Zjistěte více o výhodách obchodování akcií prostřednictvím LYNX.

Online broker LYNX: Zjistěte více

Aktuální cena akcie NVIDIA

Poslední obchodovaná cena
Změna v USD
Změna v %
Datum
Čas
Burza
Tržní kapitalizace (v mld. USD)
Počet emitovaných akcií (v milionech)
Otevírací cena
Zavírací cena předchozího dne
Denní minimum
Denní maximum
Roční minimum
Roční maximum
Minimum za 52 týdnů
Maximum za 52 týdnů

NVIDIA akcie: Údaje o společnosti v USD

Dividendový výnos
Rentabilita tržeb
Tržby na akcii
Cashflow na akcii
Podíl investic ke kapitálu
Podíl práce ke kapitálu
Provozní kapitál (mil.)
Ukazatel krytí A
Ukazatel krytí B
Ukazatel krytí C
Návratnost investice
Poměr cen zisků
Poměr peněžních toků
Podíl vlastního kapitálu
Podíl dluhu na financování
Cizí zdroje / Vlastní kapitál
Krátkodobá likvidita
Zkouška úvěrové bonity
Běžná likvidita

NVIDIA akcie: Informace o společnosti NVIDIA Corporation

NVIDIA Corp. je světovým lídrem v oblasti programovatelných grafických procesorů, která  byla založena v roce 1993. Jde o předního poskytovatele integrovaných obvodů, které se využívají do grafických procerů a čipsetů v základových deskách notebooků či stolních počítačů.

Nejznámějšími pěti známými značkami jsou NVIDIA GeForce, NVIDIA Tesla, NVIDIA ION, NVIDIA Quadro a NVIDIA Tegra. Mezi nejvýznamnější technologie vyvinuté společností NVIDIA patří technologie 3D Vision, SLI, Optimus, PhysX a CUDA.

Vedle grafických karet pro stolní počítače se NVIDIA zaměřuje i na vývoj grafických čipů pro herní konzole. Ve spolupráci s firmou Microsoft vyvinula čip pro herní konzoi XBOX a ve spolupráci s firmou Sony vyvinula grafický čip pro PlayStation.

Akcie NVIDIA patří do indexu Nasdaq 100.

Adresa

2788 San Tomas Expressway
Santa Clara, CA 95051
USA

Telefon
1+ (408) 486-2000

Fax
--

Email
info@nvidia.com

Internet
https://www.nvidia.com/