Jaké jsou pravidla pro intradenní obchodování?

Jestliže investor s maržovým účtem otevře pozici v amerických akciích či opcích a zavře ji (celou nebo její část) během stejného obchodního dne, pak se tento obchod považuje za intradenní.

Investoři s celkovou hodnotou prostředků na účtě nižší než 25.000 USD mohou provést pouze tři denní obchody během pěti následujících obchodních dní jak stanovuje americký regulátor FINRA. Toto pravidlo se nazývá Potential Pattern Day Trade Rule.

Pokud má investor na svém účtě více než 25.000 USD (nebo ekvivalent v jiné měně), nevztahují se na něj žádné limity pro intradenní obchodování.

V obchodní platformě si můžete zkontrolovat, kolik denních obchodů ještě můžete provést v následujících pěti obchodních dnech. Zjistíte to v údajích o svém účtu. Klikněte tedy na ikonu Účet 1.

1
Jakmile kliknete na ikonu Účet, objeví se Vám pop-up okno. Zvolte třetí zvýrazněnou hlavičku K dispozici pro obchodování a kliknutím na zelené plusové znaménko 1 rozviňte další položky. Na spodním řádku Zbývá intradenních ů (T,…,T+4)2 můžete vidět, že tento klient může provést 3 intradenní obchody v následujících pěti obchodních dnech.

¨1
2
Počet zbývajících obchodů pro intradenní obchodování je uveden ve formátu (x ,x ,x , x, x)

– První číslo ukazuje počet denních obchodů, které můžete provést během současného obchodního dne.

– Druhé číslo udává počet denních obchodů, které máte možnost uzavřít v dalším obchodním dni.
– Třetí číslo stanovuje počet denních obchodů, které můžete provést za dva obchodní dny.
– Čtvrté číslo říká, kolik denních obchodů smíte uzavřít za tři obchodní dny.
– Páté číslo udává počet denních obchodů, které můžete uskutečnit za čtyři obchodní dny.

Po provedení denního obchodu

Investor, který provedl tři intradenní obchody za uplynulých pět obchodních dní, bude mít v příslušné kolonce následující údaj: (0 ,1 ,3 ,3 , 3).  Nyní nemůže otevřít pozici v amerických akciích či opcích v tomto obchodním dni. Další obchodní den může uzavřít jeden denní obchod a v následujícím obchodním dni má možnost provést 3 denní obchody.

 

Neomezené intradenní obchodování

Investor, jehož výše prostředků na investičním účtu je vyšší než 25.000 USD (nebo ekvivalent v jiné měně) může intradenně provést neomezeně obchodů a v dané kolonce bude mít nápis: Neomezený.

Čtěte také >> Intradenní obchodování: průvodce pro začátečníky

 

Zablokovaný účet

Investor, který provedl více než tři denní obchody v rámci jednoho obchodního dne a hodnota prostředků na jeho účtě je nižší než 25.000 USD (nebo ekvivalent v jiné měně), bude mít účet zablokován a nemůže otevírat pozice v amerických akciích a opcích. Musí zavolat klientskou podporu společnosti Lynx na lince 800 877 877.

V příslušné kolonce bude vypsáno: (0 ,0 ,0 ,0 ,0)

Pravidla k dennímu obchodování se vztahují pouze k investování do amerických akcií a opcí.

Mohlo by vás zajímat

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager