Jak na převod akcií k LYNX?

Máte akcie u jiného brokera a rádi byste je převedly pod správu k LYNX? V následujícím návodu bude popsán přesný postup, jak o tento převod zažádat ve správě účtu.

Před podáním samotné žádosti doporučujeme zjistit si následující informace:

  • Zda jsou s převodem portfolia spjaty nějaké poplatky u Vašeho stávajícího brokera.
  • Zda je daný titul u LYNX možné obchodovat (vyhledání v platformě, případně nás neváhejte kontaktovat na 800 877 877 nebo info@lynxbroker.cz)

Nyní již k samotné žádosti o převod cenných papírů. Po přihlášení do správy účtu otevřete vlevo nahoře menu a klikněte na Transfer & Pay a v něm vyberte možnost Transfer Positions 1.

1
Na další obrazovce zvolte Transaction Type 1 Inbound a Method 2 International Asset Transfer. Ve spodní části vyplňte detaily brokera 3 , od kterého chcete převádět a klikněte na Continue.

1
2
3
V sekci o převodu klikněte na Add Asset

A ve vyhledávacím poli zvolte jaké cenné papíry chcete převést.

Pro akcie zvolte Stock a vyplňte konkrétní tituly

Klikněte na Search Again pro přidání dalšího titulu

Vyplňte Množství 1  a Typ 2 pozice.

1
2
Pro přidání dalšího titulu klikněte na Add Asset.

Na závěr je třeba celou žádost digitálně podepsat.

Po tomto kroku uvidíte hlášku, že Váš požadavek byl z naší strany přijat, a že je zapotřebí převod portfolia ještě autorizovat u Vašeho stávajícího brokera.

screen_letter_of_authorization

K tomu slouží Letter of Authorization, který prosím vytiskněte [vpravo dole „print“] , podepiště a zašlete Vašemu stávajícímu brokerovi – vzor vidíte níže.

 

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager