Jak získat dodatečný příjem z držených akcií?

Tento dodatečný výdělek získáte pokud brokerovi povolíte, aby mohl Vaše akcie pujčit investorům, kteří chtějí spekulovat nakrátko.

Prostřednictvím tzn. Stock Yield Enhancement Program (SYEP) umožníte brokerovi vypujčit si Vaše akcie výměnou za hotovostní kolaterál a zapůjčit je dále investorům, kteří je chtějí prodat nakrátko a spekulovat tak na jejich pokles a za tuto výpůjčku akcií platí úrok. Účastníte-li se tohoto programu, pak Vám bude odměnou podíl na úroku za vypůjčení, který zaplatí investor půjčující si Vaše akcie.

Tento program je nabízen všem držitelům maržového účtu a také držitelům hotovostního účtu s kapitálem vyšším než 50 000 USD. Pro program jsou zařazeny pouze americké akcie, ETF, preferenční akcie a korporátní dluhopisy.

Do programu je možno použít pouze plně splacené akcie a nikoliv cenné papíry, které jsou drženy na páku.

Vždy vidíte, kolik za zapůjčení akcií získáváte, a každý den je tento úrok připisován na Váš účet.

Program žádným způsobem neomezuje Vaše nakládání s akciemi. I když jsou Vaše akcie zapůjčeny jinému investorovi, můžete je kdykoliv prodat bez jakéhokoliv omezení. Stále jste jejím vlastníkem. Nemění se ani Vaše marginová pozice.

Pokud se rozhodnete akcie, které má vypůjčené od Vás jiný investor, prodat, není třeba žádných dalších kroků. Pouze standardně prodáte a automaticky přestanete přebírat benefity spojené s tímto programem.

Registrace do SYEP zabere pouhé dvě minuty. Postupujte následovně. Přihlašte se do administrace svého investičního účtu kliknutím zde. Zadejte přihlašovací jméno a heslo stejné jako při přihlášení do obchodní platformy.

V levé části menu zvolte Settings 1 a následně Account Settings 2 a ve spodní čřásti vyberte nastavení pro Trading Permissions 3.

1
2
3
 Na další stránce nahoře uvidíte možnost volby pro Stock Yield Enhancement Program 1.

1
Ve spodní části stránky klikněte na Continue. Odsouhlaste a podepište dohody a podmínky.
Na závěr se Vám zobrazí potvrzovací věta: Your trading permissions upgrade request has been submitted. The summary of requested permissions is below. U Stock uvidíte u United States (Stock Yield Enhancement Program) Pending, což znamená, že Váš požadavek stále čeká na vyřízení. Na druhý pracovní den bude program aktivován.

Mohlo by vás zajímat

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager