Jak vytvořit roční výpis z účtu?

Snadno si můžete vygenerovat vlastní výpis z účtu. Roční výpis použijete zejména pro podání daňového přiznání.

Přihlašte se zde nebo klikněte v pravém horním rohu na PŘIHLÁŠENÍ K ÚČTU 1.

1

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem. Po přihlášení se Vám zobrazí Account Management neboli administrace účtu. V horní části se nachází základní menu. Zvolte Reports 1 a Activity 2, vyberte Statements 3.

1
2
3

Pro vytvoření ročního výpisu pro rok 2013 si ve sloupci Date(s) rozklikněte Period 1 a vyberte Calendar Year 2.

1
2

Jako Date zvolte požadovaný rok 1. Vpravo můžete dále volit formát zobrazení (lze stáhnout i jako PDF) a jazyk. čeština k dispozici zatím není, proto budeme pokračovat s anglickým výpisem. Pro zobrazení reportu klikněte na View 2.

1
2

Zobrazí se nám roční výpis rozdělený do několika záložek. Pro zjištění celkového zisku či ztráty z obchodování v roce 2014 si rozklikneme záložku Trades.

V záložce Trades je soupis všech obchodů za rok 2014. Ve spodní části tabulky v řádku Total je součet všech zisků/ztrát a zaplacených poplatků a to v měně daného trhu, kde obchodujete. Pokud obchodujete americké akcie, pak se Vám tento řádek zobrazí v USD.

Následuje řádek Total in CZK, který zobrazuje přepočet na domácí měnu účtu. V případě, že jako domácí měnu účtu máte USD nebo jinou měnu, zobrazí se Vám Total in USD. Pro zjištění a změnu domácí měny účtu se podívejte na tip Změna základní měny účtu.

Zisk či ztrátu z obchodování zobrazuje sloupec Realized P/L a součet zaplacených poplatků sloupec Comm/Tax.

 

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager