Jak změnit limitní příkaz na tržní?

Po zadání limitního příkazu jej můžete velice snadno upravovat, aniž byste museli vystavovat nový příkaz. Pár kliknutími jej můžete umístit na burzu jako tržní nebo změnit nastavenou limitní cenu.

Limitní příkaz LMT v platfromě TWS zadáte poklikáním na nákupní nebo prodejní cenu a v objednacím lístku jako limitní cenu navolíte požadovanou úroveň ceny, kde chcete kontrakt koupit či prodat.

Na příkladu nákupu akcií Volkswagen níže je vidět, že v případě nákupu akcií stanovujeme limitní cenu níže a v případě prodeje bychom ji nastavili naopak výše než je aktuální tržní cena. Jako typ příkazu nastavíme LMT 1 a vyplníme limitní cenu 2. Příkaz potvrdíme kliknutím na Přenést 3 a potvrzením okna, které vyskočí.

1
2
3
Příkaz stále nebude vyplněn, dokud tržní cena neprotne Vámi stanovenou limitní cenu. Objednávka tedy bude stále umístěna v záložce Čekající (Všechny) 1.

1
V této záložce s nevyplněným příkazem můžete stále ještě pracovat. Kliknutím na jednotlivé parametry příkazu je stále můžete upravovat.

Pro změnu limitní ceny klikněte do sloupečku Lmt cena 1 a přepište novou limitní cenu a potvrďte kliknutím na 2.

1
2
Pokud byste chtěli příkaz zrušit, tak klikněte na Zrušit 1.

1
Příkaz se vyplní červeně 1 , což znamená, že je zrušený.

1
Chcete-li čekající příkaz vyplnit, tak jej změníte z LMT na MKT 1 a umístíte na trh kliknutím na 2 a poté se Vám instrument okamžitě nakoupí a přesune se ze záložky Čekající (Všechny) do Portfolio.

1
2

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager