Kde jsou peníze z obchodního účtu uloženy?

Investiční účet je přes LYNX otevřen u společnosti Interactive Brokers (UK) Ltd. („IB UK“). Pokyny spojené s nákupem, prodejem či dalším nakládáním s investičními instrumenty jsou přenášeny společnosti Interactive Brokers LLC („IB US“). Investiční nástroje i peněžní prostředky jsou drženy u IB US na oddělených majetkových účtech, které jsou segregovány od majetku společnosti IB US. Více o IB a ochraně portfolia se nachází na stránce Jaká je u LYNX ochrana mého portfolia?

Veškerý kapitál, který Interactive Brokers pro zákazníky uchovává je na samostatném segregovaném (odděleném) účtu. Tento účet je oddělen od ostatního kapitálu IB. IB hlásí denně Commodity Futures Trading Commission (CFTC), a každý týden komisi pro cenné papíry Securities and Exchange Commission (SEC), zda zůstatek na tomto odděleném účtu odpovídá kapitálu zákazníků. Akcie, které pro Vás IB chrání, jsou uložené u samostatného správce.

Fyzické uložení prostředků v různých státech

Vzhledem k tomu, že LYNX umožňuje investorům otevřít účet v 19 různých měnách a držet na jednom účtu více různých měn současně, jsou i finanční prostředky uloženy v bankách v různých zemích. Finanční prostředky zaslané na investiční účet LYNX kupř. v CZK jsou drženy v České republice u HSBC banky, posíláte-li platbu v EUR, putují finanční prostředky do HSBC do Německa, v případě zaslání USD putují finanční prostředky do USA, apod.

Je proto důležité vždy vědět, jakou měnu chcete na investiční účet u zaslat, aby vám mohli pracovníci LYNX sdělit správné platební instrukce.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager