Jak změnit hotovostní účet na maržový?

Pokud máte otevřen hotovostní účet u LYNX a zaujaly Vás výhody maržového účtu, pak Vám tento tip ukáže, jak tuto změnu provést.

Účty se podstatně liší v rychlosti, při které máte k dispozici hotovost po vystoupení ze své pozice. Zatímco na hotovostním účtě musíte několik pracovních dní (u akcií 3, u forexu 2, u opcí 1) čekat, u maržového účtu máte hotovost k dispozici ihned po uzavření transakce.

Co mají však oba účty společné jsou poplatky spojené s jejich vedením – u obou účtů jsou nulové.

Pokud jste majitelem hotovostního účtu, jste starší 21 let a rád/a byste využíval/a výhod maržového účtu, postupujte následovně. Otevřete si v prohlížeči webovou stránku www.lynxbroker.cz a klikněte na Přihlášení / Stažení 1 v pravém menu a zvolte možnost Otevřít Správu účtu 2.

2
1

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem. Nyní se nacházíte v administraci svého účtu. V horní části se nachází základní menu, kde zvolíte Manage Account, Settings 1a Configure Account 2a vyberete Account Type3.

1
2
3
Ověřte si, jaký typ účtu máte v řádku Current account type is … Pokud máte hotovostní účet, bude stanoveno ‚cash‘ 1. Pro změnu na maržový účet si rozklikněte nabídku v řádku Account Type, zvolte Margin Margin 2 a potvrďte Continue.Volba Portfolio margin není pro retailové klienty, ale pro velké investiční společnosti. 

1
2
Aby byl Váš účet změněn, je zapotřebí potvrdit další informace týkající se Vašeho investičního záměru 1 , zkušeností a financí. Je nutné prokázat určité investiční znalosti, úroveň instrumentů, které chcete obchodovat musí být na dobré (good) nebo výborné (extensive) úrovni 2 . Musíte mít také alespoň 100 provedených obchodů v rámci svých zkušeností. Co se týče finančních informací, pak je nutné, aby Vámi uvedené čisté jmění (Net Worth) a likvidní prostředky (Liquid Net Worth) 3 byly vyšší než $40 000 a roční příjem Annual Income vyšší než $40 000. Poté potvrďte kliknutím na Continue. Na další straně si přečtěte smlouvu o maržích a odsouhlaste ji kliknutím na „I agree“1. Poté připojte svůj podpis 2a změnu účtu z hotovostního na maržový dokončete kliknutím na Save and Continue.

1
2
Váš účet bude změněn na maržový během jednoho obchodního dne a poté již budete moci využívat všech jeho výhod.O tom že Váš účet je změněn, se můžete přesvědčit v Trading Access, kde jsme na začátku začínali.

Mohlo by vás zajímat

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager