Jak změnit hotovostní účet na maržový?

Pokud máte otevřen hotovostní účet u LYNX a zaujaly Vás výhody maržového účtu, pak Vám tento tip ukáže, jak tuto změnu provést.

Účty se podstatně liší v rychlosti, při které máte k dispozici hotovost po vystoupení ze své pozice. Zatímco na hotovostním účtě musíte několik pracovních dní (u akcií 3, u forexu 2, u opcí 1) čekat, u maržového účtu máte hotovost k dispozici ihned po uzavření transakce.

Co mají však oba účty společné jsou poplatky spojené s jejich vedením – u obou účtů jsou nulové.

Pokud jste majitelem hotovostního účtu, jste starší 21 let a rád/a byste využíval/a výhod maržového účtu, postupujte následovně. Otevřete si v prohlížeči webovou stránku www.lynxbroker.cz a klikněte na Přihlášení / Stažení 1 v pravém menu a zvolte možnost Otevřít Správu účtu 2.

2
1

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem. Nyní se nacházíte v administraci svého účtu. V levé části se nachází základní menu, kde zvolíte Settings  a Account Setting 1.

1

V pravé části obrazovky budete uvidíte aktuální konfiguraci účtu. Na řádku Account Type budete mít Cash, který je potřeba změnit na Margin. Klikněte tedy na nastavení 1.

1
Pro změnu na maržový účet si rozklikněte nabídku a vyberte Margin1. Pak potvrďte Continue 2.

1
2
Volba Portfolio margin je velmi sporadicky využívaná možnost a zvolit ji mohou pouze klienti, jejichž hodnota účtu přesahuje 110.000 USD. Portfolio margin propočítává jíným způsobem marže otevřených pozic.

Aby byl Váš účet změněn, je zapotřebí potvrdit další informace týkající se Vašeho investičního záměru, zkušeností a financí. Je nutné prokázat určité investiční znalosti, úroveň instrumentů, které chcete obchodovat musí být na dobré (good) nebo výborné (extensive) úrovni. Musíte mít také alespoň 100 provedených obchodů v rámci svých zkušeností.

Co se týče finančních informací, pak je nutné, aby Vámi uvedené čisté jmění (Net Worth) a likvidní prostředky (Liquid Net Worth) byly vyšší než $40 000 a roční příjem Annual Income vyšší než $40 000. Poté potvrďte kliknutím na Continue.

Váš účet bude změněn na maržový během jednoho obchodního dne a poté již budete moci využívat všech jeho výhod. O tom že Váš účet je změněn, se můžete přesvědčit v Trading Access, kde jsme na začátku začínali.

Maržový účet je schválen obvykle přes noc, ale vyřízení může trvat až tři US obchodní dny.

Poznámka: Maržový účet není možné změnit zpět na hotovostní.

Mohlo by vás zajímat

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager