Tipy na akcie těžařů zlata pro rok 2019

V roce 2018 dosáhly hodnoty akcií na amerických burzách svých historických vrcholů. Rostoucí ceny akcií šly ruku v ruce s klesající cenou zlata. Koneckonců zlato je celou řadou investorů vnímáno jako silný konzervativní instrument vhodný pro hedging v době nejistoty.

Zlato tradičně funguje jako ochrana proti inflaci, měnovému riziku, či nenadálému prudkému poklesu akciového trhu. Oproti tomu mnoho investorů zlato záměrně ze svého portfolia vypouští, jelikož na rozdíl od akcií tento lesklý kov neposkytuje žádnou dividendu. Navíc fundamentální analýza v případě zlata je obecně velmi obtížná a často nedůvěryhodná.

Hodnota zlata od začátku minulého roku průběžně klesala až ke svému nejspodnějšímu supportu v září, kdy klesla o necelých 8% z ročního maxima. Poté během poklesu akciového trhu během října došlo ke korekci. 2. ledna dosáhlo zlato resistence na hodnotě 1295,09 USD. Tuto hodnotu zlato prorazilo a tak se otevřel prostor pro obrovskou korekci. 25. ledna dosáhlo hodnoty dokonce 1300 USD. Momentálně je na hodnotě +1325 USD.

Jaké jsou nejlepší akcie těžařů zlata v první části roku 2019?

5. Barrick Gold (ABX)

Začneme s akcií Barrick Gold (ABX), která zažila prudký pokles v roce 2018, ale nedávno došlo ke značné korekci. Barrick Gold je jedním z nejznámějších a největších těžařů na světě a bezesporu je zajímavé sledovat hodnotu akcií této společnosti, která měla ke konci roku ve svých rezervách téměř 86 milionů uncí zlata.

V září navíc Barrick Gold oznámila fúzi se společností RandGold ve výši USD 18,3 miliard, díky čemuž nyní akcionáři Barrick Gold vlastní 67% společnosti RandGold. Vedle zlata se tato společnost soustředí také na těžbu stříbra a mědi. V roce 2017 společnost vykázala čistý zisk USD 989 milionů.

Pokud se podíváme na technickou analýzu Barrick Gold, zjistíme, že koncem října vybočil ze silně klesajícího trendu. Toto zlepšení ceny vedlo až k hodnotě 13,72 USD. V případě průlomu této resistence se akcie stane pro investory velmi lukrativní a lze předpokládat nárůst až k hodnotě 20 USD.

Graf akcie Barrick Gold (ABX), akcie je obchodovaná na Toronto Stock Exchange (TSE) v kanadských dolarech (CAD)

LYNX TIP: O tom, jak fungují akcie blíž, se můžete dočíst v našem akciovém průvodci.

4. Corvus Gold (KOR)

Tato těžební společnost soustředí své hlavní aktivity na Aljašce a v Nevadě. Společnost disponuje celou řadou patentů v oblasti alokace zlata a stříbra. Hodnota akcií Corvus Gold první polovinu roku silně stoupala až k resistenci 3,12 CAD, aby si následně vytvořila silný support na 2 CAD a zbytek roku oscilovala mezi těmito hodnotami.

Graf akcie Corvus Gold (KOR), akcie je obchodovaná na Toronto Stock Exchange (TSE) 

3. Maya Gold & Silver (MYA)

Tato společnost vlastní několik největších dolů v Maroku, kde si za posledních několik let silně upevnila své dominantní postavení. Ve třetím čtvrtletí společnost oznámila čistou ztrátu ve výši 639 000 USD, což je o 7% méně než minulý rok. Na začátku loňského roku se cena akcií prudce zvýšila.

Poté se trend pohyboval zejména do strany, ale s velkým cenovým rozpětím. Vytvoření takto silných supportů a resistencí je pro investory zajímavé, jelikož se dá poměrně bezpečně profitovat v rámci tohoto cenového rozpětí.

Graf akcie Maya Gold & Silver (MYA)

2. Wesdome Gold Mines (WDO)

Tato společnost se zaměřuje zejména na zlato. Wesdome Gold Mines byla založena jako společný podnik v roce 1976 s cílem prozkoumat a rozvíjet doly Wesdome Estate ve Val d’Or. Hodnota akcií prudce stoupla v roce 2018.

Graf akcie Wesdome Gold Mines (WDO) v CAD

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

1. Great Bear Resources (GBR)

Tato společnost v roce 2015 získala komplex Dixie Mines v okrese Red Lake v Ontariu, kde aktuálně Great Bear Resources vlastní 100% podíl ve 49 dolech.

V listopadu 2016 zdvojnásobil svou pozici Great Bear v okrese Red Lake s akvizicí projektu West Madsen. Stručně řečeno, společnost disponuje obrovským množstvím dolů, ve kterých lze očekávat objevení velkých nalezišť zlata. V každém případě kurz již předvídal fakta, protože hodnota akcií se v roce 2018 zvýšila o více než 500 %, což ze společnosti Great Bear Resources činí skutečný zlatý důl!

Graf akcie Great Bear Resources (GBR) – graf (pozn. GBR je na Venture což u LYNX nelze obchodovat. Akcie je ovšem kotovaná i na OTC pod tickerem GTBDF.)

Je investice do akcií těžařů zlata lepší než zlato jako komodita?

Jak jsme již zmínili, zlato tradičně slouží mnoha investorům pro hedging v době nejistoty na trhu. Na druhou stranu, investování do zlata jako komodity je zpravidla velmi nepředvídatelné. Jak jsme si ukázali výše, akcie těžařských společností jsou vhodnou alternativou s velmi lukrativním potenciálním zhodnocením. Navíc zde máte příjemný benefit v podobě dividend.

Nákup akcií těžařů zlata s LYNX

Nakupujte či prodávajte akcie na více než 100 burzách po celém světě s kompletní nabídkou všech amerických, německých a dalších akcií s extrémně nízkými poplatky bez skrytých nákladů. Nákup akcií za extrémně nízké poplatky již od od $5.

Nákup akcií těžařů zlata s LYNX
Petr Holý

Petr Holý

O finanční trhy se zajímá od roku 2015 – zejména o forex, opce a akcie. Od roku 2018 aktivně obchoduje opční spready na americké akciové indexy. K analýze svých obchodů používá kombinaci fundamentální a technické analýzy.

Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05