Obchodování se švýcarskými akciemi bylo pro občany EU omezeno. Jak postupovat dál?

Proč nelze obchodovat švýcarské akcie?

EU a Švýcarsko se nemohou dohodnout na nové dohodě o partnerství. Napětí prudce vzrostlo, když Evropská unie naznačila, že již nehodlá přiznat rovnocenný status švýcarské burze. EU to používá jako prostředek tlaku, protože Švýcarsko dosud neratifikovalo nový rámec smluv.

Švýcarsko reagovalo zákazem obchodování se švýcarskými akciemi na evropských burzách. Evropské kotace v EUR pro švýcarské akcie jsou tak pro občany EU neobchodovatelné.

Obě opatření vstupují v platnost v pondělí 1.7.2019.

Jak mít nadále přístup ke švýcarským akciím?

Investovat do švýcarských akcií je pro občany EU momentálně komplikovanější, než tomu bylo doposud.

Švýcarské akcie je nyní možné obchodovat pouze na primární burze cenných papírů ve Švýcarsku – SIX, která je kótována ve švýcarských francích.

Jak mám postupovat?

Pokud nechcete švýcarské akcie obchodovat, můžete v zásadě tento konflikt ignorovat. Pokud již akcie držíte ve svém portfoliu, je možné je držet dále. Podkladová hodnota společnosti se nemění.

Pokud držíte ve svém portfoliu švýcarské akcie kótované na evropských burzách v EUR, od 1.7.2019 již nelze tyto položky kupovat ani prodávat

Vaše akcie budou bezplatně převedeny na švýcarskou burzu SIX.

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager
  [E-book ZDARMA] 11 strategií investičních guru

Jak vybírají své akcie nejúspěšnější investoři na Wall Street? Kniha 11 Super strategií největších investičních guru Vám ukáže, jak si sestavit akciové portfolio podle těch nejlepších investorů na světě.

Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
×