Jak zadat pokyn z Breakout Trader snadno a rychle?

Investiční newsletter Breakout Trader dostávají klienti Lynx každé úterý v podvečer. V jeho rámci získají 5 investičních analýz, z nichž se dvě týkají amerických akcií, jedna německé akcie, jedna evropské akcie a poslední se týká vybraného ETF. Analýzy se opírají o technickou analýzu. Součástí je jasně stanovená úroveň vstupu i úrovně výstupu na cílové ceně i stop-loss. V roce 2013 portfolio složené z těchto analýz dosáhlo výnosu 45 % a od roku 2014 již bylo k polovině února dosaženo 50% zisku. Díky inteligentním příkazům lze zadat pokyny z investičního newsletteru Breakout Trader tak, aby přesně plnil charakteristiky dané strategie. V rámci jednoho příkazu tak můžete nastavit jak cenovou úroveň vstupu, tak i výstup na stop-loss a cílové ceně. Při obchodování průrazů a odrazů spekulujete, že nastane na trhu situace, která akciím či ETF zvýší růstové nebo klesající momentum. Tato situace se označuje jako průraz či odraz od rezistence nebo supportu. Pokud k této situaci nedojde, zmíněná konstrukce neplatí, i přestože byste na trhu mohli najít výhodnější možnost vstupu, než je uvedeno v analýze! Postupy níže Vám ukáží, jak zadat pokyn z Breakout Trader snadno a rychle.

Strategie NÁKUP PRORAŽENÍ v Breakout Trader

Spekulujete, že kurz prorazí rezistenci a získá rostoucí momentum, které zvýší cenu akcie či ETF. Vstupní cena je vyšší než aktuální cena na trhu. Avšak to neznamená, že do obchodu můžete vstoupit dříve s výhodnějšími podmínkami, ale že doposud nenastala požadovaná situace. 1. Kliknete do prázdného řádku a napište ticker akcie či ETF, zmáčkněte enter a vyberete požadovaný instrument.

2. V řádku zobrazeného instrumentu kliknete pravým tlačítkem myši a z nabídky klikněte na modré tlačítko KOUPIT.

3. V zobrazeném obchodním lístku zadáte jako typ příkazu STP, jelikož chcete nakoupit za vyšší cenu než je aktuální tržní cena, a zadáte požadovanou úroveň vstupu. Jako čas v platnosti zvolte GTC (do zrušení). Potvrdíte kliknutím na Přijmout.

4. V řádku KOUPIT příkazu klikněte pravým tlačítkem a zvolte Připojit a Ohraničené příkazy, což Vám vytvoří 2 prodejní příkazy (stop-loss a cílovou cenu).

5. V řádku s prodejním příkazem LMT nastavíte cílovou cenu (vyšší než vstupní cena). 6. V řádku s prodejním příkazem STP nastavíte stop-loss cenu (nižší než vstupní cena).

7. Potvrďte aktivaci kupního příkazu kliknutím modré P a poté na tlačítko Nebrat v úvahu a přenést, čímž se zároveň aktivují i oba prodejní pokyny.

 

Strategie PRODEJ PRORAŽENÍ v Breakout Trader

Jedná se o zrcadlově opačnou situaci v porovnání se zadáním předchozího pokynu. Spekulujete, že kurz se odrazí od rezistence a získá klesající momentum, který sníží cenu akcie či ETF. Vstupní cena bývá nižší než je aktuální cena na trhu, avšak to neznamená, že do obchodu můžete vstoupit dříve s výhodnějšími podmínkami, ale že nenastala požadovaná situace. 1. Klikněte do prázdného řádku a napište ticker akcie či ETF, zmáčkněte enter a vyberte požadovaný instrument.

  2. V řádku zobrazeného instrumentu klikněte pravým tlačítkem myši a z nabídky klikněte na červené tlačítko PRODAT.

3. V zobrazeném obchodním lístku zadáte jako typ příkazu STP, jelikož chcete prodat za nižší cenu než je aktuální tržní cena, a zadáte požadovanou úroveň vstupu. Čas v platnosti GTC (do zrušení) a potvrďte kliknutím na Přijmout.

4. V řádku prodejního příkazu kliknete pravým tlačítkem a zvolíte Připojit a Ohraničené příkazy, což Vám vytvoří 2 kupní příkazy (stop-loss a cílovou cenu).

5. V řádku s kupním příkazem LMT nastavíte cílovou cenu (nižší než vstupní cena). 6. V řádku s kupním příkazem STP nastavíte stop-loss cenu (vyššší než vstupní cena).

7. Potvrdíte aktivaci prodejního příkazu kliknutím na červenou ikonu P a na tlačítko Nebrat v úvahu a přenést, čímž se zároveň aktivují i oba kupní pokyny.

        Autorem je Jonáš Mlýnek. Již od roku 2007 se zabývá světovými akciovými trhy. Specializuje se zejména na USA, trhy jihovýchodní Asie a na vlivy politických a makroekonomických událostí na zahraniční trhy. Kontaktovat jej můžete e-mailem na j.mlynek@lynxbroker.cz Jonáš pro Vás připravuje pravidelné analýzy akciového trhu a makroekonomiky. Zaregistrujte se ke sledování našich analýz a postřehů z trhu. Pro získání nejaktuálnějších krátkých zpráv ze světových burz sleduje Jonáše na Twitter.

LYNX: Jedna platforma, nesčetně výhod
  • Extrémně nízké poplatky
  • Globální investování na více než 100 trzích
  • Profesionální obchodní platforma nabízí jednoduchost, rychlost a spolehlivost
  • Tipy a vzdělávání od profesionálních investičních expertů
Broker Roku 2015 a 2016 v České republice
Nejlepší online broker podle Handelsblatt 2013-2015 (DE)
Nejlepší broker roku 2013 a 2016 podle Gouden Stier (NL)
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05