Nejlepší investiční příležitosti 2020? Objevte tipy na investice 2 známých českých investorů
Prezidentské volby v USA, ukončení obchodní války s Čínou nebo snižování úrokových sazeb centrálních bank – to je pouze malý výčet klíčových událostí, které mohou hýbat trhy v roce 2020. Jak tyto klíčové události ovlivní světové burzy v roce 2020? A jak byste se na to měli připravit vy?

Dva známí a úspěšní čeští tradeři a investoři se shodují, že rok 2020 bude pro trhy důležitou křižovatkou. Exkluzivně pro Vás odhalí své osobní investiční tipy na 2020 v nadcházejících webinářích.

Kdo představí své investiční tipy na rok 2020?

Abychom zajistili co největší kvalitu, pozvali jsme pro webináře LYNX investory, kteří mají odlišné přístupy k obchodování. Výstupem budou jistě odvážné a netradiční myšlenky, které vás přivedou k zamyšlení. A to je našim cílem.

Pavel Kohout

Pavel Kohout patří dlouhodobě mezi nejuznávanější české ekonomy. Působil jako poradce několika politiků a byl členem Národní ekonomické rady vlády (NERV). Poté stál u zrodu úspěšné poradenské společnosti, po jejímž prodeji se zaměřil na aktivní správu peněz na světových burzách.

V roce 2016 založil investiční fond QUANT a nyní spouští zcela nový fond Algorithmic Investment Management, který se zaměřuje na obchodování amerických indexů.


Jan Kaška

Jan Kaška je členem Advisory Boardu fondu kvalifikovaných investorů Charles Bridge Global Macro Fund. Na finančních trzích se pohybuje zhruba deset let. Za svou kariéru prošel pozicemi finančního analytiky, aktivního tradera, portfolio manažera, i makroekonomického konzultanta. Obchodoval globální měny, dluhopisy, akciové trhy i deriváty.

Jan je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze s hlavní specializací oceňování podniku a vedlejší specializací peněžní ekonomie a bankovnictví. Část vysokoškolského studia strávil na prestižní univerzitě The Chinese University of Hong Kong. Jak se ve svém investičním zaměření soustředí na makroekonomický výzkum, tematické investice a opční strategie za účelem systematického řízení rizika i lepšího cílení výnosů.

Shrnutí webináře: Velký výhled na rok 2020 a investiční tipy od Pavla Kohouta

Americký trh vypadá slibně, ale draze. Pavel Kohout, jeden z nejuznávanějších českých ekonomů a zakladatel investičního fondu Algorithmic Investment Management, hodnotí stav amerických trhů k začátku roku 2020 jako mírně vychýlený z rovnováhy (přibližně nadhodnocen o 15 %) a otevřen ke korekci.

Na základě bankovních indikátorů nevidí v amerických bankách žádné zlo, které by mělo spustit krizi. Podotýká však, že v roce 2019 došlo k inverzi výnosových křivek, která z historie pokaždé, až na jeden případ, vždy úspěšně predikovala recesi.

Jedním dechem také dodává, že recese neznamená krizi, jaká tu byla např. v roce 2008. Recese znamená pouze dočasný pokles, který nevyžaduje mimořádná opatření. Krize naproti tomu představuje systémové riziko. Také doba inverze křivek byla krátká, je možné, že ji tedy lze ignorovat.

Pavel doporučuje sledovat v roce 2020 podnikové zisky, míru úvěrové expanze a podíl nesplacených úvěrů, které před recesí vždy rostou. Aktuální míra nesplacených úvěrů vypadá velice příznivě.

Jeden z nejdůležitějších grafů je graf likvidní peněžní zásoby, která roste nejrychleji za posledních 7 let. Důsledek je dostatek až nadbytek peněz. Tím roste na trzích optimismus – pokud se něco stane, FED nás zachrání.

Pozor je dle Pavla dobré dát si na růst podnikových zisků, kde vidí velice malý prostor. Během roku 2019 to nevadilo, v tomto roce však může.

Některé makroekonomické statistiky jsou příznivé, jiné ne. A tak je to dobře. V případě příliš příznivých statistik se očekává přehřátí trhů a recese.

Trumpovy tweety, rizika konfliktů nebo politika obecně není důležitá. Obchodní válka USA s Čínou je značně přeceňovaná, dle Pavla přibližně desetinásobně.

Co je důležité, ale nestane se, je, že extremista Sanders nebo Warrenová se stanou prezidenty USA.

Investiční myšlenky Pavla na rok 2020 jsou následující: americký trh má stále prostor pro růst, je ale drahý, ekonomika dle indikátorů není přehřátá, lze spekulovat na evropské akcie, je dobré sledovat akcie společnosti Apple (AAPL) – pokud přestanou růst, zastaví se pravděpodobně i růst indexu Nasdaq.

Důležitý dodatek Pavla k vnímání ekonomické expanze – neexistuje průměrná doba, kdy trhy mohou růst a kdy klesají. Narozdíl od člověka, u kterého známe průměrný věk, ekonomická expanze žádnou “správnou” nebo průměrnou dobu nemá. Myšlenka, že expanze skončí kvůli její délce, není správná.

Celý webinář včetně grafů, jednotlivých bankovních indikátorů a doporučených ETF pro rok 2020 si pusťte níže.

Shrnutí webináře: Velký výhled na rok 2020 a investiční příležitosti, které vidí Jan Kaška

Zlato. Jan Kaška, člen Advisory Boardu fondu kvalifikovaných investorů Charles Bridge Global Macro Fund, na rok 2020 predikuje mírný růst trhů – žádnou jízdu jako v roce 2019. Z důvodů tlaků na inflaci vidí největší příležitost právě v držení zlata.

Americké volby prezidenta, narušené vztahy s Čínou nebo vysoké korporátní zadlužení. Jan upřednostňuje držení konzervativní aktiv pro rok 2020. Sám hodnotí multiplikátory amerických indexů a společností za vysoké. Zisky stagnují a uměle se navyšují na základě zpětných odkupů akcií. Více než kdy předtím bude důležitá pro růst cen akcií marže.

Jan očekává, že prezidentem se stane opět Trump. Jeho hlavním argumentem bude maximální úrovně akciových indexů. Proto by investoři neměli očekávat tento rok nové války, zahraniční konflikty nebo nečekané zvraty ve vztazích s Čínou. Je to také jeden z důvodů, proč Trump byl na Írán takto mírný. Pokud novým prezidentem bude demokrat, Jan očekává, že na trzích nastane podobná situace jako před 4 lety – panika. Velmi negativní vliv na trhy by mělo zvolení Sanderse.

Jan doporučuje sledovat tento rok jádrovou inflaci (nikoli nezaměstnanost), výnosovou křivku a prezidentské volby. Smysl vidí v držení dluhopisů, jako hedge proti akciím, především v těch dlouhodobých amerických, které stále ještě mají výnos.

Celkový výhled a očekávání Jana na rok 2020: růst HDP + 2 %, pokles marží firem, vyhneme se recesi, akcie porostou omezeně, Trump opět prezidentem, nezměněné úrokové sazby od FEDu, posouváme se do pozdního cyklu – dochází pracovní síla, ale díky robotizaci se cyklus prodlužuje.

Celý webinář, kde Jan rozebírá každý výhled do hloubky a přidává i dodatečné informace a grafy si pusťte níže.

 

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Obchodování akcií prostřednictvím LYNX

Obchodujte za příznivé poplatky s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Prostřednictvím LYNX získáte přístup k profesionálním obchodním platformám.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Přečtěte si také:

LYNX: Online broker pro globální obchodování

Chcete snadno, rychle a profesionálně obchodovat s akciemi? Pak obchodujte s akciemi prostřednictvím LYNX. Jako renomovaný online broker vám umožníme obchodovat s akciemi přímo na domácích burzách. Více informací o online brokerovi LYNX najdete na: LYNX: Akciový broker

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart