Opční strategie naked put na akcie Travelers

Na reálném obchodu z minulého týdne vysvětlíme strategii naked put neboli nekrytý výpis put opce. Hlavní výhodou obchodování akcií skrze opce jsou nízké maržové požadavky pro vstup do obchodu.

Co to je naked put?

Jedná se o směrovou strategii, kdy prodanou (vypsanou) opci umisťujeme na put striku většinou mimo peníze (out of the money). Je to kreditní strategie, na účtu je nutná finanční rezerva (margin). Strategie se využívá na býčím trhu. Jedna opce má jako podklad 100 akcií. Nekrytý výpis put opce investorům nabízí maximální zisk ve formě prémia vynásobeného multiplikátorem, který je u opcí na akcie 100. Zisku je dosaženo, pokud jsou akcie do expirace nad realizační cenou. Na druhé straně maximální ztráta je limitována poklesem akcií na nulu. Strategie je mezi investory oblíbená, jelikož i když dojde k mírnému poklesu cen akcií do expirace, stále je možno dosáhnout maximálního zisku. Pravděpodobnost u strategií naked put se pohybuje mezi 70 a 90 %. Vlivem relativně nízkého zisku je strategie vhodná pro býčí trend nebo pokud danou akcii chceme opravdu koupit. Oproti samotnému nákupu akcií lze využít polštáře realizační ceny prodané put opce pod aktuální cenou akcií v době nákupu. Pokud by akcie Travelers v době výpisu byly na $95 a zvolená realizační cena put opce by byla $92,50 s opčním prémiem $0,50, pak aby se opce dostala do červených čísel, je nutné, aby cena akcií v době expirace poklesla pod $92 (realizační cena put opce mínus opční prémium). Stejný objem akcií by při poklesu na $92 dosáhl ztráty $300.

Reálný obchod – Naked put na akcie Travelers

Akcie Travelers Companies (TRV) patří do finančního sektoru a jsou součástí indexu Dow Jones. Travelers 21. října oznámil pozitivní výsledky, které odstartovaly růst cen akcií trvající až do dnes. Akciím se daří držet nad 50-denním i 200-denním klouzavým průměrem, což potvrzuje střednědobý i dlouhodobý býčí trend. Vstup: 22.10.2014 (den po oznámení pozitivních hospodářských výsledků) Cena akcie při vstupu: $95,40 Vypsaná strike cena: $92,50 Expirace: Listopad 2014 (poslední obchodní den je třetí pátek v listopadu tj. 21.11) Opční prémium: $50 na jeden kontrakt Blokovaná marže pro vstup: $1 850 Podle této strategie je maximální zisk roven výši obdrženého prémia $50, což tvoří zisk 2,7 % z investované částky (marže) během jednoho měsíce.  Akcie Travelers (TRV) se od otevření pozice pohybují naším směrem a aktuálně se blíží novému historickému maximu na psychologické úrovni $100. Vlivem růstu akcií také poklesla cena put opcí se strike cenou $92,50 na pouhých 15 centů. Pokud bychom chtěli tuto strategii aplikovat nyní, obdržíme pouze $15. // Autorem je Ing. Josef Košťál, opční obchodník a zakladatel opčního webu www.optionslock.cz. Sám se o obchodování opcí již dlouhou dobu aktivně věnuje a obchoduje zejména neutrální opční strategie, kreditní spready a kombinace opcí s akciemi. O obchodování opcí napsal knihu Opce – chytrý nástroj akciového investora. Informace uvedené v článcích na blogu Lynx nejsou investičním doporučením na nákup ani prodej cenných papírů. obsah blogu slouží jen a pouze k informačním a vzdělávacím účelům.

 

Více:
Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05