Jak zadat pokyn z newsletteru Breakout Trader?

Investiční newsletter Breakout Trader dostávají klienti LYNX každé úterý v podvečer. V jeho rámci získají 5 investičních analýz, z nichž se dvě týkají amerických akcií, jedna německé akcie, jedna evropské akcie a poslední se týká vybraného ETF. Analýzy se opírají o technickou analýzu. Součástí je jasně stanovená úroveň vstupu i úrovně výstupu na cílové ceně i stop-loss.

Díky inteligentním příkazům lze zadat pokyny z investičního newsletteru Breakout Trader tak, aby přesně plnil charakteristiky dané strategie. V rámci jednoho příkazu tak můžete nastavit jak cenovou úroveň vstupu, tak i výstup na stop-loss a cílové ceně.

Při obchodování průrazů a odrazů spekulujete, že nastane na trhu situace, která akciím či ETF zvýší růstové nebo klesající momentum. Tato situace se označuje jako průraz či odraz od rezistence nebo supportu. Pokud k této situaci nedojde, zmíněná konstrukce neplatí, i přestože byste na trhu mohli najít výhodnější možnost vstupu, než je uvedeno v analýze!

Postupy níže Vám ukáží, jak zadat pokyn z Breakout Trader snadno a rychle.

Strategie NÁKUP PRORAŽENÍ v Breakout Trader

Spekulujete, že kurz prorazí rezistenci a získá rostoucí momentum, které zvýší cenu akcie či ETF. Vstupní cena je vyšší než aktuální cena na trhu. Avšak to neznamená, že do obchodu můžete vstoupit dříve s výhodnějšími podmínkami, ale že doposud nenastala požadovaná situace.

1. Kliknete do prázdného řádku a napište ticker akcie či ETF 1, zmáčkněte enter a vyberete požadovaný instrument 2.

1
2
2. V řádku zobrazeného instrumentu 1 kliknete pravým tlačítkem myši a z nabídky klikněte na modré tlačítko KOUPIT 2.

1
2

3. V zobrazeném obchodním lístku zadáte jako typ příkazu STP 1, jelikož chcete nakoupit za vyšší cenu než je aktuální tržní cena, a zadáte požadovanou úroveň vstupu 2. Jako čas v platnosti zvolte GTC (do zrušení). Potvrdíte kliknutím na Přijmout 3.

1
2
3

 

4. V řádku KOUPIT příkazu 1 klikněte pravým tlačítkem a zvolte Připojit 2 a Ohraničené příkazy 3, což Vám vytvoří 2 prodejní příkazy (stop-loss a cílovou cenu).

1
2
3
5. V řádku s prodejním příkazem LMT 1 nastavíte cílovou cenu (vyšší než vstupní cena) 2.

6. V řádku s prodejním příkazem STP 3 nastavíte stop-loss cenu (nižší než vstupní cena) 4.

1
2
5
3
4
7. Potvrďte aktivaci kupního příkazu kliknutím modré P 5 a poté na tlačítko Nebrat v úvahu a přenést 6, čímž se zároveň aktivují i oba prodejní pokyny.

6

Strategie PRODEJ PRORAŽENÍ v Breakout Trader

Jedná se o zrcadlově opačnou situaci v porovnání se zadáním předchozího pokynu.

Spekulujete, že kurz se odrazí od rezistence a získá klesající momentum, který sníží cenu akcie či ETF. Vstupní cena bývá nižší než je aktuální cena na trhu, avšak to neznamená, že do obchodu můžete vstoupit dříve s výhodnějšími podmínkami, ale že nenastala požadovaná situace.

1. Klikněte do prázdného řádku a napište ticker akcie či ETF 1, zmáčkněte enter a vyberte požadovaný instrument 2.

1
2
2. V řádku zobrazeného instrumentu klikněte pravým tlačítkem myši 1 a z nabídky klikněte na červené tlačítko PRODAT 2.

1
2
3. V zobrazeném obchodním lístku zadáte jako typ příkazu STP 1, jelikož chcete prodat za nižší cenu než je aktuální tržní cena, a zadáte požadovanou úroveň vstupu 2. Čas v platnosti GTC (do zrušení) 3 a potvrďte kliknutím na Přijmout 4.

1
2
3
4
4. V řádku prodejního příkazu 1 kliknete pravým tlačítkem a zvolíte Připojit 2 Ohraničené příkazy 3, což Vám vytvoří 2 kupní příkazy (stop-loss a cílovou cenu).

1
2
3
5. V řádku s kupním příkazem LMT 1 nastavíte cílovou cenu (nižší než vstupní cena) 2.

6. V řádku s kupním příkazem STP 3 nastavíte stop-loss cenu (vyššší než vstupní cena) 4.

5
1
2
3
4
7. Potvrdíte aktivaci prodejního příkazu kliknutím na červenou ikonu P 5a na tlačítko Nebrat v úvahu a přenést 6, čímž se zároveň aktivují i oba kupní pokyny.

6

Máte další dotazy?

Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem nebo využijte chat v pravém dolním rohu na webu. Jsme k dispozici každý všední den od 8:00 do 18:00 hodin.

Kontaktujte nás

Martin Bartoš
Martin Bartoš
Senior Account Manager