Minimální požadavky pro otevření investičního účtu

Zjistěte, jaké jsou minimální požadavky pro otevření investičního účtu prostřednictvím online brokera LYNX a jaké minimální požadavky mohou být uplatňovány během obchodování.

Minimální věk

Minimální věk pro otevření investičního účtu prostřednictvím online brokera LYNX je 18 let. Pro maržový účet je věková hranice stanovanena na 21 let. S maržovým účtem můžete využívat pákového efektu a obchodovat na krátko (short selling).

Obchodování na marži

Pro obchodování na maržovém účtu je nezbytné, aby byla hodnota účtu (hodnota cenných papírů + hotovost) neustále nad hranicí 2.000 USD. V případě, že hodnota účtu klesne pod tuto hranici, mění se dočasně na účet hotovostní, dokud opět nepřesáhne hranici 2.000 USD. Změna na hotovostní účet může být  doprovázena uzavřením maržových pozic.

Výše minimálního vkladu

K otevření účtu je třeba minimální vklad 75.000 Kč. Minimální vklad může být proveden depozitem prostředků bankovním převodem nebo převodem portfolia v požadované hodnotě.Pro otevření a udržování maržového účtu je třeba minimální celková hodnota ve výši 2.000 USD (hotovost + cenné papíry).

Informace o typech účtů u online brokera LYNX

U online brokera LYNX si snadno můžete otevřít hotovostní i maržový účet. Ten vám nabídne více možností a obchodních příležitostí.

U hotovostního účtu může trvat až 3 dny, než je zisk z obchodů na účtu připraven k dalšímu použití. Omezení platí na výběr těchto prostředků nebo jejich reinvestování. U maržového účtu je třeba počkat na vypořádání v případě výběru prostředků. Pro obchodování na forexu přes CFD a vstupování do krátkých pozic (short selling) je nutný maržový účet. Pokud jste si otevřeli hotovostní účet, můžete ho kdykoliv převést na účet maržový. Pokud je hodnota na maržovém účtu nízká, je s ním nakládáno jako s účtem hotovostním.

Přehled charakteristik různých typů účtů najdete zde:

 Hotovostní účetMaržový účet
Minimální věk18 let21 let
Minimální hodnota účtu75.000 Kč2.000 USD nebo ekvivalent v jiné měně
Obchodování na maržiNe (za produkty je nutné zaplatit celou částku)Ano, pokud je hodnota účtu (hotovost + cenné papíry) vyšší než 2.000 USD
Krátký prodejNeAno
Obchodovatelné produktyAkcie, opce (dlouhá pozice a krytá krátká pozice)Všechny produkty
Denní obchodováníOmezeno (v rámci dostupného zůstatku hotovosti)
Ano
Termín vypořádáníAž 3 dnyAž 3 dny (avšak výnosy z prodeje a další zaúčtování kreditů jsou provedeny okamžitě)
PožadavkyDostatečné finanční zdrojeDostatečné finanční zdroje (požadavky jsou vyšší než u hotovostního účtu)
Výpočet požadavků na marži-Posouzení výkonnosti celého portfolia v případě možných tržních událostí