LYNX: Broker na české akcie
s globálními příležitostmi

Obchodujte prostřednictvím online brokera LYNX na pražské burze nejpopulárnější české akcie. A získejte přístup k široké nabídce produktů a trhů s podporou investičních specialistů.

LYNX vám zajišťuje nákup a prodej akcií přímo na hlavních světových burzách. Kromě pražské burzy máte přístup také k dalším evropským a americkým burzám, jako jsou NYSE, Nasdaq, Xetra nebo burzám v Číně, Kanadě nebo Austrálii.

České i světové akcie můžete obchodovat na platformách, které jsou uzpůsobeny potřebám všech investorů. Vyznačují se stabilitou, rychlostí a pokročilými nástroji a funkcemi pro potřeby začátečníků i profesionálů.

V LYNX si zakládáme na kvalitním klientském servisu, který obdržíte od zkušených traderů a investorů, kteří vám pomohou s nastavením platformy, účtu i zadáním obchodního příkazu.

Ať už jste investor, který provádí pouze několik akciových obchodů ročně, dividendový investor nebo intradenní obchodník, LYNX je vhodným brokerem pro vás.

Otevřete si účet s bonusem €100. A získejte přístup k českým i zahraničním příležitostem.


Obchodujte nejlepší české i světové akcie

Díky LYNX máte možnost investovat do široké nabídky akcií českých i světových firem za výhodných podmínek. Prohlédněte si výběr těch nejlepších ze 150 burz ve 33 zemích, ke kterým jako klient LYNX máte přístup.

České akcie

 • Akcie ČEZ
 • Akcie Kofola
 • Akcie Pilulka
 • Akcie Komeční banka
 • Akcie Colt CZ

České akcie

 • Akcie Moneta Money Bank
 • Akcie Photon Energy
 • Akcie Erste
 • Akcie Philip Morris ČR
 • Akcie Coloseum

Americké akcie

 • Akcie Apple
 • Akcie Microsoft
 • Akcie NVIDIA
 • Akcie Alphabet
 • Akcie Tesla

Evropské akcie

 • Akcie adidas
 • Akcie Ahold Delhaize
 • Akcie ASML
 • Akcie Nestle
 • Akcie Shell

Nízké a transparentní poplatky
pro investice do akcií

Prostřednictvím LYNX obchodujete s akciemi za příznivé a transparentní poplatky. Vždy tak víte, kolik za obchod skutečně zaplatíte. Díky přímému přístupu na světové burzy jsou vaše příkazy plněny na nejlikvidnějších světových trzích bez umělých zásahů do cen. Zapomeňte také na poplatky za připsání dividendy, změnu akciových příkazů, umělé rozšiřování spreadu nebo další skryté náklady.

Poplatky u akciového brokera LYNX

České akcie: 0,25% z hodnoty transakce, minimální poplatek 150 CZK

PříkazPoplatek
Akcie ČEZ za 10.000 CZK150 CZK
Akcie Moneta za 100.000 CZK250 CZK

Americké akcie: $0,01 na akcii, minimální poplatek $5
Evropské akcie: 0,12% z hodnoty transakce, minimální poplatek €6

PříkazPoplatek
Akcie Apple za $2.000$5
Akcie BMW za €2.000€6

Poznámka: Daňová sazba z obdržených dividend u českých akcií činí 35 %.

Více informací o celkových poplatcích a dalších nákladech na obchodování akcií naleznete v sekci Tarify & Poplatky.

Tarify & Poplatky

Nejlepší cena vyplnění vašich obchodů

Díky unikátnímu SMART Routing získáváte rozhodující výhodu v obchodování s akciemi. Vaše příkazy jsou zaslány na všechny dostupné burzy a vyplněny pouze na burze, která nabídne nejlepší cenu.

Investoři si mnohdy ani nejsou vědomi, že akcie jsou obchodovány paralelně na více trzích, které mohou nabízet různé ceny. Unikátní inteligentní směrovací funkce SMART Routing garantuje vyplnění příkazu za nejlepší cenu v danou chvíli. Nemusíte si pro svůj obchod vybírat burzu – obchodní platforma to udělá automaticky za vás.

SMART Routing neustále sleduje všechny dostupné burzy a odešle objednávku do obchodního místa s nejnižší cenou. Tím získáte jistotu, že vaše objednávka bude vyplněna za nejlepší cenu.

Ikona Smart Routing garantující nejlepší ceny a sledující vývoj ceny například na burze Xetra, Nasdaq a Amex

Vyškolený specialista klientského centra LYNX radící klientovi ohledně firemního investičního účtu
Výhodné
měnové konverze
Díky přístupu na jeden z největších mezibankovních měnových trhů provádíte konverze za kurzů s velmi úzkými a stabilními spready. Na CZK jsou spready od 0,002 a EUR a USD od 0,1 pipu.
Pohled na Freedom Tower na Manhattanu, kde se nachází i Wall Street
Široký výběr investičních produktů
Kromě akcií můžete prostřednictvím LYNX obchodovat se širokou nabídkou produktů, např. opcemi, futures, ETF nebo penny stocks. To vše za výhodné poplatky na 150 trzích.
Investor a potenciální klient LYNX obchodující akcie na bezplatném demo účtu
Demo účet pro
investice do akcií
Pokud máte aktivní investiční účet, máte možnost využívat bezplatný demo účet. Na demo účtu můžete otestovat své strategie bez rizika dříve, než je implementujete do reálného účtu.

Obchodní platformy s pokročilými nástroji

Pro úspěšné obchodování na finančních trzích je klíčové nacházet ty správné investiční příležitosti. K tomu potřebujete pokročilou obchodní platformu s možností důkladného screeningu celých trhů, analýz a rychlého zadávání obchodních příkazů.

Obchodní platformy, které získáte s LYNX, se vyznačují vysokou stabilitou a stálým přístupem na trhy. Investorům a traderům tak slouží spolehlivě při obchodování i na vysoce volatilních trzích.

Platforma Trader Workstation (TWS) navíc nabízí komplexní analytické funkce s více než 120 ukazateli, skenerem trhu a více než 60 typy příkazů a algoritmů pro optimalizování vstupu a výstupu do akciových pozic.

Využijte při obchodování všech možností a příležitostí, které pokročilé obchodní platformy a nástroje nabízí.

Obchodní platformy
Mobilní telefon a laptop s otevřenými obchodními platformami, přes které můžete obchodovat u LYNX

Mobilní zařízení s obchodní aplikací LYNX Trading a cenovým grafem akcie Apple

Obchodování s akciemi prostřednictvím mobilní aplikace

Mobilní obchodování nabízí investorům mnoho výhod. Nejste vázáni na konkrétní místo, abyste mohli sledovat své portfolio a můžete kdykoliv reagovat, ať už jde o budování nových pozic, realizaci zisků nebo uzavření méně úspěšných pozic.

Zvláště v případě akcií je vhodné mít nepřetržitý přehled nad svým účtem. S mobilní obchodní aplikací pro smartphone a tablet je to snadné, protože máte vždy přístup k vašemu investičnímu účtu.

Oblíbenou funkcí je přihlašování do aplikace v režimu jen pro čtení, kdy se můžete přihlásit bez uživatelského jména a hesla, abyste získali rychlý přehled o svém účtu. Pokud byste chtěli provést obchod, je nezbytné se ověřit přímo uživatelským jménem a heslem nebo přes Face ID nebo Touch ID.

Mobilní obchodní aplikace

Podmínky kampaně bonus €100 v podobě transakčního kreditu při otevření investičního účtu prostřednictvím LYNX s platností od 15. 6. 2023.

Výhody a rizika investování do akcií

Výhody obchodování akcií

Zhodnocení úspor

Historicky akcie nabízejí vyšší návratnost než úspory v hotovosti.

Kapitálový příjem

Mnoho společností vyplácí svým akcionářům dividendy. Tyto dividendy můžete reinvestovat nebo je použít jako dodatečný příjem.

Likvidita

Akcie se obchodují na burzách denně ve velkém počtu. Proto můžete akcie kdykoli koupit nebo prodat.

Diverzifikace

Nákupem několika akcií napříč různými sektory a trhy rozkládáte své riziko. Přístupem k mnoha trhům a široké nabídce akcií mají investoři možnost snadno dosáhnout požadované úrovně diverzifikace.

Rizika obchodování s akciemi

Riziko ztráty

S klesajícími cenami akcií klesá jejich hodnota, což vede k poklesu vašich úspor.

Měnové riziko

Při investování do zahraničních akcií v cizích měnách podstupujete měnové riziko, které může významně ovlivnit skutečnou návratnost investice.

Tržní riziko

V důsledku fluktuací úrokových sazeb, ekonomických změn nebo politických vlivů existuje tzv. systematické riziko, které může nepříznivě ovlivnit hospodaření společnosti a také hodnotu jejich akcií.

Specifické riziko společnosti

Nesprávná rozhodnutí managementu, slabé prodeje nebo pokles zisku mohou negativně ovlivnit cenu akcií a vyplácení dividend.

Neomezené ztráty při obchodování na krátko

Obchodování akcií na krátko tzv. shortování s sebou nese značně vyšší rizika v porovnání s klasickým nákupem akcií. Když investor prodá akcií na krátko, otevírá si možnost teoreticky neomezené ztráty, protože cena akcie může růst do nekonečna. Více informací o obchodování na krátko naleznete zde.