Ochrana & Zabezpečení

Transparentnost, profesionalita, upřímnost a spolehlivost – hodnoty, kterými se LYNX vyznačuje již více než 10 let. LYNX funguje jako „introducing broker“ společnosti Interactive Brokers. Infrastrukturu účtu tak zajišťuje Interactive Brokers a LYNX poskytuje individuální podporu a řešení pro profesionální a institucionální klienty.

LYNX

LYNX je původem nizozemská společnost s licencí od De Nederlandsche Bank (DNB) a Autoriteit Financiële Markten (AFM), která v České republice působí na základě licence od České národní banky (ČNB). Činnost LYNX je v ČR regulována ČNB a v dalších evropských zemích regulátory jako Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (BaFin) a další.

Interactive Brokers

Společnost Interactive Brokers (IB) patří mezi celosvětově nejvíce oceňované a spolehlivé brokerské společnosti. S denním objemem transakcí přesahujícím 1 000 000 je největším brokerem světa dle počtu transakcí. IB je konzervativně řízená společnost s vlastním kapitálem přesahujícím $5 miliard a téměř bez využití cizího kapitálu. Na americké burze NASDAQ je obchodována od roku 2007 pod tickerem IBKR.

Důvěra je dobrá, jistota je lepší

  • Oddělené účty na jméno klienta: Vaše cenné papíry i hotovost jsou drženy odděleně od majetku brokera.
  • Portfolio je pojištěno do výše $500 000, z toho $250 000 hotovost, díky účasti v americkém samoregulačním orgánu SIPC.
  • Navíc je portfolio pojištěno díky komerčnímu pojištění u britské pojišťovny Lloyds do výše $30 milionů, z toho $900 000 hotovost.

Hotovost je držena na účtech několika amerických bank s tím, že žádná banka nedrží více než 5 % celkového objemu hotovosti klientů. Cenné papíry jsou drženy několika custody institucemi. Tím dochází k limitování rizika koncentrace operačního rizika.

LYNX Pro

Komplexní nabídka s nejnižšími náklady pro Váš trading

Chcete se dozvědět více?

povinná položka
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.