Futures

Jak nakupovat nebo prodávat futures včetně tipů pro úspěšné obchodování. Poznejte výhody i rizika futures pro investory a tradery včetně možností, které vám jiné instrumenty nenabídnou.

V této rubrice naleznete vysvětlení všech důležitých pojmů, se kterými se při obchodování s futures setkáte. Připravili jsme pro vás také aktuální analýzy futures, stejně jako konkrétní nápady a tipy na jejich obchodování.

Tipy pro úspěšné obchodování s futures

Obchodování s futures vyžaduje pokročilé znalosti obchodování na burze, není proto vhodné pro začátečníky. Je dobré se seznámit s veškerými riziky futures. Obchodování s futures ale také přináší mnoho příležitostí a zajímavý potenciál k dosažení krátkodobých zisků či k diverzifikaci portfolia. 

Trh s futures nabízí obchodní příležitosti téměř každý den. Nabízíme vám detailní rozbor aktuálně zajímavých futures, stejně jako konkrétní obchodní nápady a návrhy. LYNX Investiční portál vám přináší mnoho zajímavých analýz na futures na zlato, indexy a další.

Jak obchodovat s futures v 2024

Futures ikona
Futures témata


Základy obchodování s futures – nákup futures

V této rubrice naleznete úvod do obchodování s futures. Vysvětlíme vám, co jsou to futures a jak je nakupovat a prodávat. Seznamíte se specifikami futures a prohloubíte své dosavadní znalosti.

Futures je forwardová transakce pro konkrétní podkladové aktivum mezi dvěma stranami. Kupující se zavazuje, že v budoucnosti odkoupí dané aktivum za předem sjednanou cenu v předem stanoveném čase.  Prodejce se zavazuje, že v daném čase za danou cenu ono podkladové aktivum dodá.

Ikona koupit futures v barvách online brokera LYNX

Naučte se základy obchodování s futures

Rady a doporučení pro obchodování futures pro začátečníky. Naučte se vše důležité pro úspěšné obchodování futures na burze.

Futures pro začátečníky

Tipy

Futures – novinky a tipy

Trh s futures je obecně velmi likvidní trh. Působí na něm mnoho institucionálních i soukromých investorů.

Futures jsou (podobně jako opce) vhodné k zajištění se proti tržním výkyvům. Stejně tak je ale můžete obchodovat jen za účelem dosáhnutí zisku. V našich novinkách a tipech naleznete návody a doporučení, jak futures efektivně obchodovat

Futures novinky a tipy na obchodování

Zajímavé články a novinky ze světa futures

Podprobné informace o futures na indexy, jejich složení a obchodní hodiny. Získejte tipy na obchodování futures.

Futures – novinky a tipy