LYNX: Futures broker
pro neomezené obchodování futures

Obchodujte futures na akciové indexy, komodity i měny jako profesionál 24 hodin denně, 5 dní v týdnu. Futures broker LYNX vám zajišťuje přístup na desítky světových futures burz.

S LYNX máte téměř neomezené možnosti obchodování futures po celém světě, ať už chcete zajistit své portfolio nebo spekulovat na pohyb cen.

Snadno a rychle můžete obchodovat indexy jako S&P 500, Nasdaq 100 nebo DAX, ale také spekulovat na pohyb cen ropy, zlata, pšenice a dalších komodit. Součástí široké nabídky jsou i měnové futures, futures na úrokové sazby i futures na volatilitu. LYNX zajišťuje přímý přístup na největší světové futures burzy jako jsou Chicago Mercantile Exchange (CME), Chicago Board of Trade (CBOT), Intercontinental Exchange (ICE), Eurex a další. Díky tomu je trading velmi rychlý, vysoce transparentní a výhodný díky úzkým spreadům. Futures trading díky své rychlosti a obrovské likviditě silně roste na popularitě. 

Ať už jste swingový komoditní investor, intradenní indexový trader nebo obchodník s komoditními spready, LYNX je optimální volbou pro každého investora i tradera s těmi nejvyššími nároky.

Obchodování futures prostřednictvím online brokera LYNX
 • Nízké a transparentní poplatky na futures

 • Výhodné měnové konverze za mezibankovních kurzů

 • Obchodní platformy optimalizované pro futures trading

 • Profesionální nástroje pro efektivnější futures trading

 • Přímý přístup k mnoha futures burzám po celém světě

 • Téměř nepřetržité obchodní příležitosti

 • Zajištění portfolia prostřednictvím futures

 • Maximální využití páky a nízké maržové požadavky


Obchodní platforma pro futures trading

Futures broker s pokročilou platformou na futures trading

Pro náročné futures obchodníky nabízíme unikátní obchodní platformu, která se vyznačuje všestranností, rychlostí a stabilitou. Tyto aspekty jsou pro futures trading, kde se počítá každá sekunda, zcela klíčové.

Během několika okamžiků můžete obchodovat long, short, otočit či zavřít pozici. V obchodní platformě si můžete nastavit vlastní inteligentní tlačítka, která dokáží výrazně zefektivnit váš futures trading. Dále futures tradeři oceňují integrované profesionální nástroje jako jsou BookTrader, SpreadTrader nebo ChartTrader, které jsou přizpůsobeny pro obchodování futures.

Investor a klient online brokera LYNX obchodující futures na laptopu i mobilním telefonu

Úspěch na futures trzích je otázkou technologií:

 • Extrémně rychlá exekuce příkazů
 • Možnost obchodovat na dlouhou i krátkou stranu
 • Profesionální trading nástroje jako BookTrader nebo SpreadTrader
 • Stabilní obchodní platforma i při vysokém objemu obchodování
 • Více než 60 typů příkazů a algoritmů
 • Možnost napojení na externí obchodní platformy


Trading nástroje pro obchodování futures

Pokročilé futures trading nástroje

V obchodování s futures je rozhodujícím faktorem čas. Využijte možností profesionálních trading nástrojů a buďte vždy napřed před ostatními. 

Pro potřeby futures traderů jsou k dispozici nástroje, které zrychlují a zefektivňují trading a zejména cílí na zvýšení ziskovosti. Mezi profesionální nástroje, které jsou mezi futures tradery nejpopulárnější, patří BookTrader, SpreadTrader a Index Arbitrage Meter. Trhy umí tvrdě potrestat každou chybu při obchodování futures. Využijte tyto nástroje ke zlepšení vašeho tradingu a zvýšení vaší dlouhodobé úspěšnosti. 

BookTrader

V BookTrader můžete jednoduše vytvořit, změnit a odeslat obchodní příkazy. V objednávkové knize vidíte jednotlivé futures kontrakty a jejich ceny a příslušné objemy v objednávce jako cenový žebřík. Vytvořte si vlastní klávesové zkratky pro zrychlení tradingu. BookTrader je ideálním nástrojem pro náročné obchodníky s futures.

Detail obchodního nástroje BookTrader pro jednoduché a efektivní obchodování futures

SpreadTrader

Obchodování futures spreadů nikdy nebylo tak snadné. SpreadTrader umožňuje analyzovat a sledovat vývoj několika futures spreadů na jednom monitoru a okamžitě reagovat na změny. Můžete si například vytvořit kalendář pro futures spready a zadávat příkazy jednoduchým kliknutím na bid a ask.

Detail obchodního nástroje SpreadTrader pro snadné obchodování spreadů

Index Arbitrage Meter

Analyzujte příležitosti indexové arbitráže pomocí Index Arbitrage Meter. Tento unikátní nástroj zobrazuje rozdíly mezi cenami futures kontraktů vzhledem k podkladovému indexu.

Obchodní nástroj Index Arbitrage Meter zobrazující rozdíly mezi cenami futures kontraktů vzhledem k podkladovému indexu


Mobilní aplikace pro futures trading

Obchodování futures v mobilní aplikaci

Smartphone s mobilní obchodní aplikací a otevřeným cenovým grafem futures a obchodním příkazem

Futures se obchodují téměř nepřetržitě. To přináší stále nové obchodní příležitosti, které budeme mít vždy na očích díky mobilnímu tradingu. 

Obchodní aplikace je uzpůsobena pro obchodování futures na vašem mobilním telefonu nebo tabletu. Kromě možnosti rychlého zadávání nových obchodů, upravování portfolia a analýzy nových příležitostí, jsou k dispozici mobilní verze nástrojů BookTrader a ChartTrader. 

Díky přístupu na více než 150 burz ve 33 zemích po celém světě, můžete s mobilní aplikací obchodovat v kteroukoliv denní hodinu. Pokud chcete pouze nahlédnout na své portfolio, můžete využít pasivní režim Read-Only, který vám umožní přihlásit se do účtu bez zadávání přihlašovacích údajů.

 • Profesionální futures trading aplikace

 • Užitečné funkce pro obchodování futures na mobilu

 • Obchodování futures kdykoliv a kdekoliv

 • Dostupné pro iOS (Apple) a Android


Obchodování futures bez skrytých poplatků

Nízké a transparetní poplatky
pro futures trading

Jsme si vědomi, jak důležité jsou poplatky pro váš úspěch při obchodování s futures kontrakty. Zejména u intradenních futures traderů se jedná o důležitý bod při volbě brokera.

Zjednodušili jsme poplatkovou strukturu jak to jen šlo, aby vás byla jasná a transparentní. Proto jsou veškeré poplatky udávány jako all-inclusive – tedy včetně nákladů burzám a dalším třetím stranám. Tyto externí náklady většinou zahraniční brokeři nezahrnují do svých poplatků a vy jako trader často nevíte, jaké poplatky přesně zaplatíte. V LYNX však chceme, abyste měli vždy jasno o tom, jaké jsou vaše náklady na trading, abyste na to mohli přizpůsobit svou strategii. Navíc neaplikujeme žádné minimální poplatky za obchod, poplatek se vždy odvíjí od počtu zobchodovaných futures kontraktů. Využijte naše nízké a transparentní poplatky pro futures trading na největších amerických futures burzách Chicago Mercantile Exchange (CME), Chicago Board of Trade (CBOT), Intercontinental Exchange (ICE) a evropské futures burze Eurex a dalších desítkách burz po celém světě. Přes futures kontrakty můžete obchodovat komodity, akciové indexy, měnové páry, volatilitu a další podkladové aktiva s nízkými maržovými požadavky. V LYNX je našim cílem vytvářet a udržovat dlouhodobé vztahy s klienty.

Vyškolený specialista klientského centra LYNX radící klientovi ohledně firemního investičního účtu
Výhodné měnové konverze
Díky přístupu na jeden z největších mezibankovních měnových trhů provádíte konverze za kurzů s velmi úzkými a stabilními spready. Na CZK jsou spready od 0,002 a EUR a USD od 0,1 pipu.
Nákladní automobil na převážení horniny
Žádné fyzické vypořádání
futures kontraktů
S komoditními futures uzavíráte závazek k dodání nebo přijetí podkladového aktiva. Při obchodování přes LYNX se nemusíte obávat fyzického vypořádání, protože pozice jsou automaticky uzavřeny před first notice day.
Investor obchodující futures na demo účtu
Demo účet
pro obchodování futures
Pokud máte aktivní investiční účet u LYNX, máte možnost využívat bezplatný demo účet. Na demo účtu můžete otestovat své futures strategie bez rizika, dříve než je začnete obchodovat na reálném účtu.

Poplatky u futures brokera LYNX

Příkazy na futures na amerických burzách

Typ futuresPoplatek za futures kontrakt
Futures$4,00
Micro futures$2,50

Příkazy na futures na evropských burzách

Typ futuresPoplatek za futures kontrakt
Futures€3,00
Micro futures DAX€1,50

Poplatek za obchod na futures se odvíjí od počtu zobchodovaných kontraktů. Není aplikován žádný minimální poplatek za obchod. 

Více informací o celkových poplatcích a dalších nákladech na obchodování futures naleznete v sekci Tarify & Poplatky.

Tarify & Poplatky
Futures trading: Co byste měli vědět

Co jsou to futures?

Futures též označované jako futures kontrakty jsou termínovou smlouvou na budoucí nákup nebo prodej podkladového aktiva (komodita nebo finanční produkt) za předem stanovenou cenu v předem stanovený den. Futures kontrakty jsou obchodovány na termínových burzách, někdy též označovaných jako futures burza. Prostřednictvím futures lze obchodovat různá podkladová aktiva jako jsou akcie, akciové indexy, komodity, měnové páry nebo úrokové sazby. Retailoví investoři nemají přímý přístup na futures burzy jako jsou CME, CBOT nebo Eurex, proto pokud chtějí provést nákup nebo prodej futures potřebují využít služeb futures brokera. Prostřednictvím investičního účtu u brokera mohou investoři zasílat své příkazy na nákup či prodej futures na burzu. Jelikož futures kontrakty jsou ze své podstaty více rizikovým investičním instrumentem než např. akcie, investor musí získat nejprve povolení pro obchodování futures.

Proč tradeři obchodují futures?

Existuje mnoho dobrých důvodů, proč obchodovat futures na futures trzích. Prostřednictvím futures můžete investovat do mnoha podkladových aktiv a spekulovat na jejich cenový vývoj. Futures lze využít pro zajištění portfolia proti cenovým výkyvům i měnovým výkyvům. Futures jsou efektivním instrumentem pro zajištění portfolia, jelikož mají nižší kapitálové požadavky. Nejčastěji jsou ale futures kontrakty využívány ke krátkodobému spekulování na cenový vývoj akciových indexů a komodit. Na popularitě stále roste i obchodování komoditních spreadů a dalších futures spreadů. Je však nutné mít na paměti, že obchodování futures je vysoce rizikové.

Přehled výhod a rizik obchodování futures

Výhody obchodování futures

Řízení rizika

S futures můžete zajišťovat své portfolio a dokonce snižovat své investiční riziko pomocí specifických futures kontraktů.

Využití páky

S futures můžete využívat pákového efektu. Pákový efekt umožňuje maximálně využít změny cen podkladového aktiva.

Dlouhé obchodní hodiny

Futures jsou obchodovatelné téměř nepřetržitě. To vám umožní kdykoliv investovat do indexů, komodit, měn, úrokových sazeb nebo dluhopisů. 

Spekulace na pohyb ceny podkladového aktiva bez nutnosti jej držet

Dlouhou pozici na futures spekuluji investoři na růst ceny podkladového aktiva. Krátkou pozicí spekulují na pokles ceny podkladového aktiva.

Rizika obchodování futures

Riziko ztráty

Vzhledem k pákovému efektu při obchodování s futures mohou být zisky neúměrně vyšší v porovnání s investovaným kapitálem. To však platí i pro ztráty, které mohou s pákovým efektem být vyšší než je hodnota účtu.

Vysoce spekulativní investiční produkt

V obchodování s futures mohou být, díky možnosti investovat na dlouhou i krátkou stranu, zisky a především ztráty teoreticky neomezené a nemusí skončit vyčerpáním marže. Futures broker může v důsledku této události požádat investora o navýšení kapitálu na účtu (margin call).

Riziko tržní ceny a riziko gapu

Riziko tržní ceny pro futures obchodníka představuje rozdíl mezi cenou v okamžiku otevření pozice a cenou při plánovaném výstupu z trhu uzavřením pozice. Například volatilita podkladového aktiva může mít za následek noční gap a ztráta z pozice může být mnohonásobně vyšší.

Riziko neomezené ztráty při shortování

V případě shortování futures může být velikost ztráty teoreticky neomezená. Pokud by cena podkladového aktiva rostla, narůstala by i ztráta z krátké pozice na futures.

Riziko nedostatečné likvidity

Existuje šance, že držené futures nebude možné zobchodovat, jelikož bude chybět protistrana k obchodu.

Měnové riziko

Při obchodování futures v cizích měnách podstupujete měnové riziko, které může významně ovlivnit skutečnou návratnost investice.

Investorský profil a cíle

Kdy je tento produkt pro vás vhodný?
 • Chcete krýt své pozice (zajištění)
 • Chcete spekulovat s pákovým efektem
 • Chcete investovat v krátkodobém horizontu (méně než tři roky)
Kdy pro vás tento produkt není vhodný?
 • Chcete zachování kapitálu
 • Chcete růst kapitálu
 • Chcete investovat ve střednědobém horizontu (tři až deset let)
 • Chcete investovat v dlouhodobém horizontu (více než deset let)

Tolerance rizika

Kdy je tento produkt pro vás vhodný?
 • Jste ochotni přijít o celou počáteční investici.
 • Jste ochotni ztratit více než celou vaši počáteční investici.
 • Jste ochotni investovat s využitím pákového efektu
 • Jste připraveni investovat do komplexních produktů
 • Jste ochotni investovat do vysoce rizikového produktu
Kdy pro vás tento produkt není vhodný?
 • Nejste připraveni utrpět žádnou nebo relativně malou ztrátu ze své počáteční investice.
 • Jste ochotni investovat do nekomplexních produktů
 • Jste ochotni investovat do produktu s nízkým rizikem
 • Jste ochotni investovat do produktu se středním rizikem

LYNX nabízí následující produktové klastry v kategorii futures:

Produktový klastrUkazatel rizika
EUR futuresVysoké
Jiné než EUR futuresVysoké
Futures rozvojových trhůVysoké

Další informace o termínových obchodech a vlastnostech tohoto produktu najdete na následující stránce:

Vlastnosti produktu – Futures


Obchodujte s futures online

Proč obchodovat futures přes LYNX?

Na rozdíl od většiny futures brokerů, LYNX uvádí ceny vždy jako all-inclusive – tedy včetně nákladů burz a jiných třetích stran. Díky tomu vždy víte, kolik za obchod zaplatíte a můžete si tomu přizpůsobit svou investiční strategii. Poplatek za futures kontrakt obchodovaný na burze v USA zaplatíte pouze $2,50 v případě indexových microfutures a nebo $4 za ostatní futures, za futures kontrakt v EU zaplatíte €3. Kromě futures můžete obchodovat širokou škálu produktů od akcií, opcí, mezibankovního forexu, dluhopisů, ETF a dalších produktů na více než 100 burzách po celém světě. Pro obchodování futures je k dispozici špičková platforma s profesionálními nástroji a pro náročné tradery existuje i možnost napojení prostřednictvím API na téměř jakoukoliv externí obchodní platformu. Futures tradeři i spreadový tradeři oceňují také unikátní exekuční systém na platformě, díky kterému mohou obchodovat rychleji, jednodušeji a také získávají nejlepší ceny pro vyplnění svých obchodů. Zajisté oceníte také rozsáhlé vzdělávání pro začátečníky i pokročilé v oblasti obchodování futures, futures spreadů a dalších témat spojených s tradingem.

 • Nízké a transparentní náklady
 • Měnové konverze za mezibankovních kurzů
 • Široký výběr obchodovatelných futures
 • Nízké požadavky na marže
 • Možnost napojení na externí platformy
 • Profesionální nástroje pro futures tradery
 • Obchodování futures přes mobilní aplikaci
 • Individuální nabídky pro aktivní tradery

Obchodujte s populárními futures

Nejobchodovanější futures u LYNX

LYNX zajišťuje přímý přístup na futures burzy po celém světě. Mezi futures tradery jsou nejpopulárnější americké futures burzy, kde se obchodují futures na nejoblíbenější podkladová aktiva jako jsou akciové indexy, komodity, úrokové sazby, drahé kovy, dluhopisy nebo měny. Mezi nejobchodovanější futures patří:

Futures na americké indexy

 • S&P 500 emini futures (ES)
 • Nasdaq 100 emini futures (NQ)
 • Dow Jones emini futures (YM)
 • Russell 2000 emini futures (TF)

Microfutures na americké indexy

 • S&P 500 micro futures (MES)
 • Nasdaq 100 micro futures (MNQ)
 • Dow Jones micro futures (MYM)
 • Russell 2000 micro futures (M2K)

Futures na evropské indexy

 • DAX futures FDAX (DAX)
 • Euro Stoxx 50 futures (ESTX50)
 • AEX futures (EOE)
 • FTSE 100 futures (Z)

Futures na asijské indexy

 • Nikkei futures (N225)
 • Hang Seng futures (HSI)
 • China Xinhua A-50 futures (XINA50)

Komoditní futures

 • Futures na ropu (CL)
 • Futures na zemní plyn (NG)
 • Futures na zlato (GC)
 • Futures na stříbro (CI)
 • Futures na měď (HG)
 • Futures na pšenici (ZW)

Dluhopisy

 • Bund futures (GBL)
 • US 10 Year T-Note futures (ZN)

Ostatní futures

 • Futures na akcie
 • Futures na volatilitu (VIX)
 • Měnové futures jako Euro/Dollar (EUR)

Naučte se obchodovat futures

LYNX vás naučí, jak obchodovat futures

Futures trading má vysoký ziskový potenciál s relativně nízkým investovaným kapitálem. Avšak ztrátový potenciál je stejně tak vysoký. Proto je klíčové pochopit základy obchodování s futures, abyste byly schopni konzistentně ziskově obchodovat. Futures broker LYNX pro vás proto přichystal podrobné futures vzdělávání – projděte s námi základy pro obchodování futures a také pokročilé futures strategie a další oblasti tradingu jako psychologii v tradingu, money management atd. Vzdělávání našich klientů je pro nás velmi důležité a věnujeme mu mnoho času. Věříme, že investor který se pravidelně vzdělává může být dlouhodobě úspěšný a ziskový. 

LYNX - Více než futures broker

Prostřednictvím online brokera LYNX můžete obchodovat nejen futures. Více informací o dalších produktech naleznete zde: