LYNX: Akciový broker
pro všechny investory a tradery

Obchodujte prostřednictvím LYNX za nízké a transparentní poplatky na největších akciových burzách po celém světě.

LYNX vám zajišťuje nákup a prodej akcií přímo na hlavních světových akciových burzách. Kromě amerických burz NYSE a Nasdaq máte přístup k evropským burzám jako jsou BCPP (Pražská burza cenných Papírů), Xetra, Frankfurtská burza a mnoho dalších. Kromě hlavních světových burz můžete obchodovat i na burzách v Kanadě, Číně, Austrálii a celkem na více než 150 burzách ve 33 zemích.

Ať už jste soukromý investor, který provádí pouze několik akciových obchodů ročně, dividendový investor, intradenní obchodník nebo swingový obchodník – LYNX je vhodným brokerem pro všechny typy obchodníků. Kromě nízkých poplatků za obchody zajisté oceníte konverze za výhodných mezibankovních kurzů s velmi úzkými spready. Navíc můžete obchodovat akcie dlouho před otevřením burzy a po uzavření burzy díky širokému premarketu a aftermarketu.

Akcie můžete obchodovat na platformách, které jsou uzpůsobeny potřebám všech akciových investorů. V LYNX si zakládáme na kvalitním klientském servisu, který obdržíte od zkušených traderů a investorů. LYNX je akciový broker pro každého seriozního akciového investora i tradera.

Obchodování akcií prostřednictvím online brokera LYNX
 • Nízké a transparentní poplatky na obchodování akcií

 • Výhodné měnové konverze za mezibankovní kurzy

 • Oceňovaná platforma pro obchodování s akciemi s 60 typy příkazů

 • Profesionální nástroje pro efektivnější obchodování akcií

 • Široká nabídka trhů a instrumentů po celém světě

 • Obchodování před otevřením burzy a po jejím uzavření na premarket a aftermarket

 • Možnost kombinace s opcemi pro zajištění nebo dodatečný příjem

 • Pravidelné bezplatné investiční tipy a akciové analýzy


Obchodní platforma pro obchodování akcií

Akciový broker se stabilní obchodní platformou

Pokud chcete úspěšně obchodovat s akciemi, budete potřebovat nejen dobré obchodní nápady, ale také pokročilou obchodní platformu, která zefektivní vaše obchodování.

LYNX zajišťuje akciovým investorům a traderům platformy, které umožní přenést na trh obchody i při vysoké volatilitě. Kromě stability, obchodní platformy bodují s mnoha dalšími výhodami. Máte například přístup k více než 60 typům příkazů a algoritmů, které vám pomohou efektivně realizovat vaši obchodní strategii. Obchodní platforma vám navíc nabízí unikátní funkci Smart Routing, která inteligentně propojuje burzy mezi sebou. Nákup či prodej akcií je tak skrze LYNX vyplněn vždy na nejlepší možné ceně. Profesionální nástroje pro obchodování akcií uspokojí i ty nejnáročnější akciové investory a tradery a dají vám výhodu oproti ostatním obchodníkům.

Mobilní telefon a laptop s otevřenými obchodními platformami, přes které můžete obchodovat u LYNX

Úspěch na akciovém trhu je otázkou technologií:

 • Akcie obchodujete za nejlepší dostupné ceny díky funkci Smart Routing
 • Více než 60 typů příkazů a algoritmů
 • Profesionální obchodní nástroje jako jsou ChartTrader, BookTrader nebo Market Scanner
 • Stabilní platforma i při velmi vysoké volatilitě
 • Platforma je dostupná pro počítač i jako mobilní obchodní aplikace pro chytrý telefon a tablet


Trading nástroje pro akcie

Akciový broker s výkonnými trading nástroji

Se správnými trading nástroji je obchodování jednodušší. Akciový broker LYNX vám zdarma poskytuje profesionální trading nástroje pro jednodušší a efektivnější obchodování s akciemi.

Každý úspěšný obchod začíná přesnou analýzou. Nástroje ChartTrader a MarketScanner byly vyvinuty speciálně pro akciové obchodníky. ChartTrader vám umožní nákup a prodej akcií přímo z grafu, ve kterém provádíte technickou analýzu, včetně následného řízení pozice. MarketScanner vám umožní vybrat akcie, které splňují vaše specifické požadavky.

MarketScanner

S MarketScanner můžete filtrovat akcie s výběrem mnoha populárních parametrů skenování jako jsou dividendový výnos, nejvíce rostoucí či klesající akcie, nejvíce obchodované akcie a mnoho dalších. Můžete si sestavit vlastní filtry a uložit je pro pravidelné používání. MarketScanner vám dává téměř neomezený výběr vyhledávacích kritérií. Pokud jste si našli vhodnou akcii, můžete zadat příkaz přímo z tohoto nástroje.

Obchodní nástroj MarketScanner s šablonou top akcie

ChartTrader

S ChartTrader máte k dispozici výkonný nástroj, který vám umožní kdykoliv vytvořit pokročilou technickou analýzu. Můžete otevřít více grafů ve stejném okně, porovnávat různé akcie či jiné produkty a flexibilně volit období grafů pro své srovnání. Data na grafu lze porovnávat na periodě jedné minuty až pěti let. Kromě linkových grafů můžete samozřejmě zobrazit i sloupcové či svíčkové grafy. Použijte více než 120 technických indikátorů pro analýzu jednotlivých akcií a obchodujte akcie přímo z grafu. V grafu si můžete nastavit inteligentní tlačítka pro zrychlení tradingu. ChartTrader vám nabízí neomezené možnosti.

Detail obchodního nástroje ChartTrader s cenovým grafem s indikátorem MACD a zadanými obchodními příkazy


Obchodování mimo otevírací hodiny

Obchodování akcií na premarket a aftermarket

Obchodování mimo standardní burzovní obchodní hodiny v USA vám nabízí značné výhody. LYNX umožňuje všem investorům a traderům reagovat na tržní pohyby jako profesionální obchodníci.

Přístup na široký premarket a aftermarket je obzvláště důležitý při reportování hospodářských výsledků firem a při nečekaných tržních událostech. K významným pohybům dochází často právě mimo obchodní hodiny.

Skrze akciového brokera LYNX můžete reagovat na aktuální události rychleji než většina investorů a traderů. Například můžete ihned po zveřejnění dobrých výsledků společnosti nakupovat její akcie nebo v případě špatných zpráv upravit pozice ve svém portfoliu. Díky přístupu na široký premarket a aftermarket přes LYNX, již nemusíte čekat na otevřením burzy, abyste mohli zareagovat na velké události.

Ikona laptopu s cenovým grafem premarket a aftermarket mimo běžné obchodní hodiny

Mobilní aplikace pro obchodování akcií

Obchodování s akciemi prostřednictvím
mobilní aplikace

Mobilní zařízení s obchodní aplikací LYNX Trading a cenovým grafem akcie Apple

Mobilní obchodování je velmi populární. Nikdy dříve nebylo tak snadné obchodovat s akciemi kdykoliv a kdekoliv – díky mobilní obchodní aplikaci.

Ať už jste doma, v kanceláři nebo na cestách, s bezplatnou mobilní aplikací pro chytré telefony a tablety máte vždy přístup ke svému portfoliu. To vám umožní rychle a spolehlivě monitorovat a spravovat vaše portfolio. Analyzujte zajímavé akcie, reagujte na aktuální cenové pohyby, zadávejte příkazy nebo se podívejte na graf klíčových indexů jako jsou S&P 500, Dow Jones, Nasdaq 100 nebo DAX.

Díky přístupu na více než 150 burz ve 33 zemích po celém světě můžete s mobilní aplikací obchodovat v kteroukoliv denní hodinu. Pokud chcete pouze nahlédnout na své portfolio, můžete také použít pasivní režim Read-Only, který vám umožní přihlásit se do účtu bez zadávání přihlašovacích údajů.

 • Profesionální aplikace pro obchodování s akciemi

 • Široké funkce pro obchodování s akciemi na mobilních zařízeních

 • Obchodujte akcie kdekoliv a kdykoliv

 • K dispozici pro iOS (Apple) a Android


SMART routing technologie

Nejlepší cena vyplnění vašich obchodů

Díky unikátnímu SMART Routing získáváte rozhodující výhodu v obchodování s akciemi. Vaše příkazy jsou zaslány na všechny dostupné burzy a vyplněny pouze na burze, která nabídne nejlepší cenu.

Investoři si mnohdy ani nejsou vědomi, že akcie jsou obchodovány paralelně na více trzích, které mohou nabízet různé ceny. Unikátní inteligentní směrovací funkce SMART Routing garantuje vyplnění příkazu za nejlepší cenu v danou chvíli. Nemusíte si pro svůj obchod vybírat burzu – obchodní platforma to udělá automaticky za vás.

SMART Routing neustále sleduje všechny dostupné burzy a odešle objednávku do obchodního místa s nejnižší cenou. Tím získáte jistotu, že vaše objednávka bude vyplněna za nejlepší cenu.

Ikona Smart Routing garantující nejlepší ceny a sledující vývoj ceny například na burze Xetra, Nasdaq a Amex

Obchodování akcií bez skrytých poplatků

Nízké a transparentní poplatky
pro investice do akcií

Prostřednictvím akciového brokera LYNX obchodujete s akciemi vždy za příznivé a transparentní poplatky, a to jak na amerických burzách jako NYSE nebo Nasdaq, ale i na dalších světových burzách jako jsou Xetra a burzy ve Frankfurtu, Londýně, Torontu, Shanghai, Hong Kongu, Sydney a další.

LYNX si zakládá na transparentnosti a jednoduchosti poplatkové struktury. Proto jsou veškeré poplatky udávány jako all-inclusive – tedy včetně nákladů burzám a dalším třetím stranám. Vždy víte, kolik za obchod skutečně zaplatíte. Díky přímému přístupu na světové burzy jsou vaše příkazy plněny na nejlikvidnějších světových trzích bez umělých zásahů do cen. Zapomeňte na poplatky za připsání dividendy, uplatnění opce, změnu akciových příkazů, umělé rozšiřování spreadu a další náklady. V LYNX je našim cílem vytvářet a udržovat dlouhodobé vztahy s klienty.

Vyškolený specialista klientského centra LYNX radící klientovi ohledně firemního investičního účtu
Výhodné
měnové konverze
Díky přístupu na jeden z největších mezibankovních měnových trhů provádíte konverze za kurzů s velmi úzkými a stabilními spready. Na CZK jsou spready od 0,002 a EUR a USD od 0,1 pipu.
Úspěšná investorka a klientka LYNX sledující akcie vyplácející pravidelné dividendy
Výplata dividend
zdarma
Máte ve svém portfoliu akcie společností, které vyplácejí pravidelně dividendy? Za výplatu dividend nezaplatíte u LYNX žádné poplatky. Na účet standardně obdržíte dividendu poníženou o daně. Díky formuláři W8-BEN získáváte výhodnou daňovou sazbu.
Investor a potenciální klient LYNX obchodující akcie na bezplatném demo účtu
Demo účet pro
investice do akcií
Pokud máte aktivní investiční účet u LYNX, máte možnost využívat bezplatný demo účet. Na demo účtu můžete otestovat své strategie bez rizika dříve než je implementujete do reálného účtu.

Poplatky u akciového brokera LYNX

Poplatky na akcie na amerických burzách

Poplatek: $0.01 na akcii, minimální poplatek $5

PříkazPoplatek
Akcie Apple za $2.000$5
Akcie Tesla za $25.000$5

Poplatky za akcie na evropských burzách

Poplatek: od 0.12 % z hodnoty transakce, minimální poplatek €6

PříkazPoplatek
Akcie BMW za €2.000€6
Akcie Deutsche Bank za €6.000€7,20

Na německé burze a také dalších evropských burzách je výše poplatku závislá na hodnotě transakce. Avšak při nákupu akcií na amerických burzách je poplatek stanoven podle počtu obchodovaných akcií, jak je zvykem u amerických burz.

Více informací o celkových poplatcích a dalších nákladech na obchodování akcií naleznete v sekci Tarify & Poplatky.

Tarify & Poplatky
Obchodování s akciemi: Co byste měli vědět

Co je to akciový broker?

Akcie jsou cenné papíry, které představují majetkový podíl v akciové společnosti. Nákupem akcií nabývá akcionář majetkového podílu ve společnosti a získává zvláštní práva jako jsou například hlasovací práva. Cena akcie závisí na nabídce a poptávce. Akcie větších společností jsou obchodovány na burzách, kde se střetem nabídky a poptávky určena jejich cena.

Abyste jako individuální investor mohli nakoupit akcie na burze, potřebujete tzv. akciového brokera. Tento akciový broker je napojen na burzu a pro investory funguje jako zprostředkovatel, který přenáší příkazy investorů na burzu. V dnešní době již je standardem, že akciový broker funguje online a umožňuje svým klientům rychle a levně obchodovat s akciemi prostřednictvím internetu.

Co jsou akcie a proč je investoři obchodují?

Nákupem akcií získáváte majetkový podíl ve společnosti a stáváte se jejím spoluvlastníkem. To vám dává určitá práva na podílení se na chodu společnosti. Můžete například hlasovat v klíčových otázkách spojených s rozvojem společnosti na výroční valné hromadě. Investováním do akcií můžete vydělávat na rostoucích cenách akcií a výplatách dividend. Historicky prokázaly akcie dlouhodobé pozitivní výnosy a relativně nízké riziko, navzdory několika volatilním období. Investování do akcií je oblíbeným způsobem zhodnocení prostředků a diverzifikace majetku. Akcie jsou díky dividendám také populární pro investory, kteří hledají pravidelný kapitálový výnos.

Výhody a rizika investování do akcií

Výhody obchodování akcií

Zhodnocení úspor

Historicky akcie nabízejí vyšší návratnost než úspory v hotovosti.

Kapitálový příjem

Mnoho společností vyplácí svým akcionářům dividendy. Tyto dividendy můžete reinvestovat nebo je použít jako dodatečný příjem.

Likvidita

Akcie se obchodují na burzách denně ve velkém počtu. Proto můžete akcie kdykoli koupit nebo prodat.

Diverzifikace

Nákupem několika akcií napříč různými sektory a trhy rozkládáte své riziko. Přístupem k mnoha trhům a široké nabídce akcií mají investoři možnost snadno dosáhnout požadované úrovně diverzifikace.

Rizika obchodování s akciemi

Riziko ztráty

S klesajícími cenami akcií klesá jejich hodnota, což vede k poklesu vašich úspor.

Měnové riziko

Při investování do zahraničních akcií v cizích měnách podstupujete měnové riziko, které může významně ovlivnit skutečnou návratnost investice.

Tržní riziko

V důsledku fluktuací úrokových sazeb, ekonomických změn nebo politických vlivů existuje tzv. systematické riziko, které může nepříznivě ovlivnit hospodaření společnosti a také hodnotu jejich akcií.

Specifické riziko společnosti

Nesprávná rozhodnutí managementu, slabé prodeje nebo pokles zisku mohou negativně ovlivnit cenu akcií a vyplácení dividend.

Neomezené ztráty při obchodování na krátko

Obchodování akcií na krátko tzv. shortování s sebou nese značně vyšší rizika v porovnání s klasickým nákupem akcií. Když investor prodá akcií na krátko, otevírá si možnost teoreticky neomezené ztráty, protože cena akcie může růst do nekonečna. Více informací o obchodování na krátko naleznete zde.

Investorský profil a cíle

Kdy je tento produkt pro vás vhodný?
 • Chcete růst kapitálu
 • Chcete generovat příjem ve formě dividend
 • Chcete investovat v krátkodobém horizontu (méně než tři roky)
 • Chcete investovat ve střednědobém horizontu (tři až deset let)
 • Chcete investovat v dlouhodobém horizontu (více než deset let)
Kdy pro vás tento produkt není vhodný?
 • Chcete zachování kapitálu
 • Chcete pokrýt své pozice (zajištění)
 • Chcete spekulovat s pákovým efektem

Tolerance rizika

Kdy je tento produkt pro vás vhodný?
 • Jste připraveni přijít o celou počáteční investici
 • Jste připraveni ztratit více než celou vaši počáteční investici
 • Jste připraveni investovat do nekomplexních produktů
 • Jste připraveni investovat do produktu s nízkým rizikem
 • Jste připraveni investovat do produktu se středním rizikem
Kdy pro vás tento produkt není vhodný?
 • Jste připraveni utrpět žádnou nebo pouze relativně malou ztrátu ze své počáteční investice
 • Jste připraveni investovat s využitím pákového efektu
 • Jste připraveni investovat do komplexních produktů
 • Jste připraveni investovat do vysoce rizikového produktu

LYNX nabízí následující produktové klastry * pro obchodování akcií:

Produktový klastrIndikátor rizika
EUR akcieStřední
Jiné než EUR akcieStřední
Penny stocksVysoké
Akcie rozvojových trhůVysoké

* Produktový klastr je seskupení finančních nástrojů, které si navzájem odpovídají na základě různých kritérií (např. výkonnost produktu, složitost a riziko).

Další informace o akciích a funkcích tohoto produktu najdete na této stránce:

Vlastnosti produktu – akcie


Obchodujte s akciemi online

Proč obchodovat akcie přes LYNX?

Prostřednictvím akciového brokera LYNX můžete koupit nebo prodat akcie bez mála téměř všech burzovně obchodovaných akcií na světě. Máte přímý přístup k široké nabídce burz po celém světě. Můžete tak nakupovat zahraniční akcie přímo na jejich domácím trhu, což je výhodné z hlediska vyšší likvidity a úzkého spreadu. S LYNX můžete nejen těžit z rostoucích cen tím, že obchodujete dlouhé pozice, ale můžete také vydělávat peníze z klesajících trhů obchodováním na krátko. Jako klient LYNX máte možnost obchodovat i mimo obchodní hodiny například na amerických burzách a získáváte přístup na obchodování IPO. LYNX je akciový broker, který svou komplexní nabídkou zvyšuje šance na úspěch na burze pro každý typ akciového investora či tradera.

 • Nízké a transparentní náklady
 • Široká nabídka trhů a produktů včetně IPO
 • Uživatelsky přívětivé platformy na PC, mobil i tablet
 • Výhodné měnové konverze
 • Široký výběr typů příkazů a algoritmů
 • Nadstandardní pojištění vkladů
 • Každý týden aktuální tržní analýzy
 • Individuální podmínky pro aktivní tradery
 • Několikrát zvolen jako nejlepší broker

Obchodujte s populárními akciemi

Akciový broker LYNX nabízí oblíbené světové akcie

LYNX vám umožní nákup a prodej těch nejobchodovanějších akcií na světě. Získáváte přímý přístup na ty největší světové burzy, kde můžete obchodovat “blue chips” akcie na NYSE, Nasdaq, Xetra, LSE, SSE, HKEX a dalších trzích. Dostupné jsou také pink sheet akcie. Mezi nejoblíbenější akcie patří:

Americké akcie

 • Akcie Amazon (AMZN)
 • Akcie Apple (AAPL)
 • Akcie Facebook (FB)
 • Akcie Google (GOOGL)
 • Akcie Tesla (TSLA)

Evropské akcie

 • Akcie Avast (AVST)
 • Akcie ČEZ (CEZ)
 • Akcie ING (INGA)
 • Akcie Shell (RDSA)
 • Akcie Vodafone (VOD)

Německé akcie

 • Akcie BMW (BMW)
 • Akcie Deutsche Bank (DBK)
 • Akcie Lufthansa (LHA)
 • Akcie Siemens (SIE)
 • Akcie Volkswagen (VOW)

Akciové indexy

 • S&P 500
 • Dow Jones
 • Nasdaq
 • DAX
 • Euro Stoxx

Naučte se obchodovat s akciemi

Naučte se, jak investovat do akcií s LYNX

Chceme, abyste se stal odborníkem na obchodování s akciemi. Protože úspěch našich klientů je cestou k dlouhodobé spolupráci, připravujeme širokou škálu vzdělávacích materiálů a informací o obchodování akcií a všech aspektech investování a tradingu. Na našem vzdělávacím portálu najdete cenné tipy na obchodování s akciemi, vysvětlení investičních strategií, představení dalších investičních produktů, přehled blížících se IPO, earnings i ex-dividend dat a také pravidelné přehledy aktuálního dění na světových trzích. Dočtete se od článků jak začít investovat pro začátečníky až po pokročilé investiční strategie pro zkušené tradery. Navíc pravidelně ve spolupráci s nejznámějšími českými tradery a investory připravujeme webináře, které jsou vám k dispozici zcela bezplatně.

LYNX - Více než akciový broker

Prostřednictvím online brokera LYNX můžete obchodovat nejen s akciemi. Více informací o dalších produktech naleznete zde: