LYNX: Broker na OTC obchodování

Obchodujte penny stocks (pink sheets) na OTC trzích za výhodné poplatky s pokročilými nástroji a podporou investičních specialistů.

S obchodním účtem otevřeným prostřednictvím LYNX získáte přístup k over-the-counter (OTC) systémům, jako je např. OTC Bulletin Board (OTCBB), což vám umožní rychle a snadno obchodovat s penny stocks nejen v USA, ale také v Kanadě, Austrálii, Německu i Nizozemsku.

Otevřít účet
Ikona pink sheets and OTCBB
  • Výběr z více než 7000 penny stocks 

  • Obchodní platforma s rozsáhlými funkcemi objednávek

  • Pokročilé nástroje pro efektivnější obchodování 

  • Snadný přístup k zahraničním burzám a obchodním místům OTC

  • Screener pro hledání penny stocks 

  • Bezplatné analýzy akcií a tipy od profesionálních traderů


Nízké a transparentní poplatky pro obchodování na OTC trzích

V zemích jako je Německo, Nizozemsko nebo Austrálie závisí výše poplatku na objemech obchodů, což činí obchodování penny stocks velmi atraktivním. Avšak na trzích jako je USA nebo Kanada se poplatky odvíjí od počtu zobchodovaných akcií, což je zejména pro penny stocks investory méně výhodné.

Jsme si toho vědomi, a proto máme nastavenou maximální úroveň poplatku, kterou investor zaplatí za transakci s penny stock. Tato maximální úroveň je v USA stanovena na 2 % z hodnoty obchodu a v Kanadě na 1 % z hodnoty obchodu.

Poplatky za penny stocks v USA

Poplatek: Od $0.01 na akcii, minimální poplatek $5, maximální poplatek 2 % z hodnoty transakce

TransakcePoplatek
1.000 penny stocks za $0,5 za akcii$10
100.000 penny stocks za 1 cent za akcii$20

Poplatky za penny stocks v Německu

Poplatek: 0.12 % z hodnoty transakce, minimální poplatek €6

TransakcePoplatek
Akcie za €2.000€6
Akcie za €6.000 €7,20

Pro nákup penny stocks v USA a Kanadě je poplatek založen na počtu obchodovaných akcií za obchod a aplikuje se také minimální poplatek a také maximální, který se odvíjí od hodnoty transakce. Kompletní přehled poplatků najdete na stránce Poplatky & Tarify.

Vyškolený specialista klientského centra LYNX radící klientovi ohledně firemního investičního účtu
Výhodné
měnové konverze
Díky přístupu na jeden z největších mezibankovních měnových trhů provádíte konverze za kurzů s velmi úzkými a stabilními spready. Na CZK jsou spready od 0,002 a EUR a USD od 0,1 pipu.
Pohled na Freedom Tower na Manhattanu, kde se nachází i Wall Street
Široký výběr investičních produktů
Kromě penny stocks můžete prostřednictvím LYNX obchodovat se širokou nabídkou produktů, např. opcemi, futures, ETF nebo akciemi. To vše za výhodné poplatky na 150 trzích po celém světě.
Investor obchodující penny stocks prostřednictvím demo účtu LYNX
Demo účet
pro penny stocks
Pokud máte investiční účet, můžete si snadno vytvořit bezplatný demo účet. Zde můžete otestovat své strategie obchodování s penny stocks, než je implementujete na vašem reálném účtu.

OTC broker s pokročilou obchodní platformou

Pro úspěšné obchodování na OTC trzích je klíčové nacházet ty správné investiční příležitosti. K tomu potřebujete pokročilou obchodní platformu s možností důkladného screeningu celých trhů, analýz a rychlého zadávání obchodních příkazů.

Obchodní platformy, které získáte s LYNX, se vyznačují vysokou stabilitou a stálým přístupem na trhy. Investorům i traderům tak slouží spolehlivě při obchodování na volatilních trzích.

Platforma Trader Workstation (TWS) navíc nabízí komplexní analytické funkce s více než 120 ukazateli, skenerem trhu s penny stocks screeningem a více než 60 typy příkazů a algoritmů pro optimalizování vstupu a výstupu do penny stocks pozic.

Obchodní platformy
Detail na obchodní platformu a penny stocks akcie

OTC obchodování s profesionálními trading nástroji

Používání bezplatných trading nástrojů vám pomůže vysoce zefektivnit obchodování s penny stocks. 

Obchodní nástroje byly vyvinuty zejména pro pokročilé investory a tradery s cílem profesionalizovat jejich obchodování pro zvýšení ziskovosti. Obzvláště nástroje MarketScanner a ChartTrader mají velké využití, protože pomocí několika málo kliknutí můžete najít, analyzovat a obchodovat penny stocks včetně možnosti obchodovat přímo z grafu.

Marketscanner

MarketScanner je velmi užitečný nástroj pro identifikaci slibných akcií. Identifikuje požadované parametry jako je cena akcií, objem obchodování, high a low cena nebo výkonnost během několika sekund. Výběr vyhledávacích kritérií je obrovský a dělá z MarketScanneru jasnou volbu pro analýzu penny stocks. Pokud jste našli vhodnou akcii, můžete objednávku odeslat přímo z výsledků vyhledávání.

Detail obchodního nástroje MarketScanner

ChartTrader

Penny stocks jsou často vystaveny silným cenovým pohybům kvůli jejich velmi nízké ceně. Jelikož se penny stocks, stejně jako ostatní akcie, liší ve volatilitě, je před otevřením pozice dobré zjistit, jak cena dané akcie kolísala v minulosti. Otevřete graf, nastavte časový horizont a zjistěte, zda by se nákup či prodej dané akcie vyplatil. V ChartTrader můžete použít více než 120 technických ukazatelů pro jednotlivé analýzy penny stocks a obchodovat nejlepší akcie přímo z grafu.

Cenový graf akcie AREB v nástroji ChartTrader


Mobilní zařízení s LYNX Trading aplikací umožňující obchodování penny stocks

Mobilní aplikace
pro obchodování penny stocks

Mobilní obchodování nabízí investorům mnoho výhod. Nejste vázáni na konkrétní místo, abyste mohli sledovat své portfolio a můžete kdykoliv reagovat, ať už jde o budování nových pozic, realizaci zisků nebo uzavření méně úspěšných pozic.

Zvláště v případě penny stocks je vhodné mít nepřetržitý přehled nad svým účtem. S mobilní obchodní aplikací pro smartphone a tablet je to snadné, protože máte vždy přístup k vašemu investičnímu účtu.

Oblíbenou funkcí je přihlašování do aplikace v režimu jen pro čtení, kdy se můžete přihlásit bez uživatelského jména a hesla, abyste získali rychlý přehled o svém účtu. Pokud byste chtěli provést obchod, je nezbytné se ověřit přímo uživatelským jménem a heslem nebo přes Face ID nebo Touch ID.

Mobilní obchodní aplikace

Výhody a rizika obchodování penny stocks

Výhody obchodování penny stocks

Nárůst cen

Penny stocks je často velmi nestálé. I drobný nárůst hodnoty akcií může vést k vysokým procentuálním ziskům.

Krátký prodej

Cena penny stocks vzhledem k nízkému objemu obchodování často velmi rychle vzroste. Často však následně rychle klesají zpět na svou původní hodnotu. Krátký prodej nabízí zkušeným investorům zajímavé příležitosti na zhodnocení investic.

Podhodnocené společnosti

Také mezi penny stocks jsou i akcie společností, které jsou fundamentálně zdravé. Podhodnocené společnosti, které dosud neobjevila široká veřejnost, mohou nabízet vysoký růstový potenciál.

Zpětné převzetí

Tento způsob je uplatňován tehdy, pokud chce společnost vstoupit na burzu, ale chce se vyhnout nákladné počáteční veřejné nabídce (IPO). Na burze je často kótováno velké množství společností, které jsou v úpadku a nevykazují již skoro žádnou činnost. Cílem je získat dostatečné množství akcií a rozhodující podíl ve společnosti, která je již na burze obchodována. Poté dojde ke sloučení s danou veřejně obchodovanou společností. Těmito zadními dveřmi se tak soukromá společnost může dostat na burzu a stát se veřejně obchodovatelnou společností.

Rizika obchodování penny stocks

Riziko ztráty

Penny stocks jsou vysoce spekulativní cenné papíry, které často zůstávají na stejné úrovni několik let nebo jsou podceněné. Kromě toho existuje riziko, že objem obchodování klesne a ceny nabídek a poptávek budou velmi vzdálené. Vždy také existuje riziko úplné ztráty investice.

Navíc při shortování hrozí riziko neomezené ztráty vzhledem k možností nemezeného růstu ceny akcie.

Netransparentnost

Společnosti, které jsou obchodovatelné na neregulovaném volném trhu, nejsou vázány přísnými předpisy regulovaných burz. Například zveřejňování výročních zpráv a rozvah není povinné. Pro investora to znamená méně transparentnosti a tím i větší riziko.

Klamavé nabídky

Ve spojení s penny stocks existují klamavé nabídky. Jedná se o e-maily, které vám poradí, abyste zakoupili akcie s údajně výbornými vyhlídkami. Cílem těchto e-mailů je přilákat do obchodu co nejvíce investorů. Vzhledem k náhlému objemu se cena akcií krátkodobě zvýší, z čehož odesílatelé e-mailu realizují zisk.

Měnové riziko

Při investování do akcií na populárních zahraničních trzích jako je Austrálie, Asie a USA, existuje vždy měnové riziko. To může negativně ovlivnit návratnost investic.

Specifické riziko společnosti

Nesprávná rozhodnutí managementu, slabé prodeje nebo pokles zisku mohou negativně ovlivnit cenu akcií a vyplácení dividend.