Interní převody pozic

Pokud máte více obchodních účtů přes LYNX propojených mezi sebou, můžete jednoduše převádět cenné papíry mezi těmito účty prostřednictvím Správy účtu.

Přihlášení

Údaje o převodu

V horním panelu zvolte Transfer & Pay a klikněte na Transfer Positions.


V dalším kroku vyberte možnost Internal. V části Destination Account zvolte obchodní účet, na který chcete provést interní převod.


Vyplňte následující údaje:

  • Quantity – zadejte počet akcií, které chcete převést
  • Available Quantity – počet akcií dostupných pro převod
  • Asset Type – druh finančního instrumentu
  • Identifiers – symbol finančního instrumentu
UPOZORNĚNÍ
UPOZORNĚNÍ:

Tato možnost interního převodu pozic bude k dispozici pouze v případě, že jednotlivé účty mají stejného majitele a všechny základní osobní údaje se shodují. Pokud tomu tak není, budete buď vyzváni k úpravě těchto údajů, nebo k doložení důvodů, proč si přejete tento interní převod realizovat.

Verifikace převodu

Nyní se vám zobrazí přehled pozic, které chcete interně převést. Zkontrolujte, zda jsou údaje správně uvedeny a následně vaši volbu potvrďte kliknutím na tlačítko Continue v pravém dolním rohu.


Nakonec budete požádáni o potvrzení převodu pozic prostřednictvím potvrzovacího kódu, který vám bude zaslán na váš e-mail, nebo prostřednictvím zařízení, které používáte pro dvoufaktorové ověření.

UPOZORNĚNÍ
UPOZORNĚNÍ:

Žádosti o převod pozic se zpracovávají v řádných obchodních hodinách. Žádosti podané mimo řádné obchodní hodiny budou zpracovány následující obchodní den. Před podáním žádosti o převod pozice musí být na přijímající obchodní účet již připsán počáteční vklad.

Často kladené dotazy

Vaše pozice budou převedeny okamžitě. Pokud o interní převod požádáte během svátků nebo víkendů, bude převod proveden následující pracovní den. Upozorňujeme, že propsání průměrných cen převedených pozic může trvat několik pracovních dnů.

Ano, mezi obchodními účty můžete převádět hotovostní zůstatky v jednotlivých měnách pomocí interního převodu prostředků. Podívejte se, jak na to:

V horní nabídce Správy účtu zvolte záložku Transfer & Pay a poté klikněte na Transfer Funds. Na další stránce vyberte možnost Transfer Funds Between Accounts. Poté zvolte cílový obchodní účet a potvrďte kliknutím na tlačítko Continue.

V dalším kroku v poli Currency zvolte měnu, kterou chcete převést na cílový účet. V poli Amount zadejte částku, kterou chcete převést ve zvolené měně, a potvrďte výběr kliknutím na tlačítko Submit.

Poté budete vyzváni k zadání uživatelského jména a hesla obchodního účtu, na který chcete převést prostředky. Po zadání přihlašovacích údajů klikněte na tlačítko Continue. Následně musíte pomocí bezpečnostního zařízení převod autorizovat.

Nakonec se zobrazí potvrzovací stránka. Pokud se všechny údaje zdají být správné, dokončete tento proces kliknutím na tlačítko Finish.

Vaše finanční prostředky budou nyní okamžitě převedeny.

Ano, interní převody se zaznamenávají ve výpisu z účtu. Informace o interních převodech pozic naleznete v sekci Transfers. Převody peněžních prostředků jsou zobrazeny v záložce Deposits & Withdrawals.


Návod na vygenerování výpisu z účtu naleznete zde.

Ano, interní převody jsou zdarma.

Můžete převádět jakékoliv produkty mezi svými obchodními účty.

Počet interních převodů není nijak omezen.

Pokud máte ve svém portfoliu cenný papír kótovaný v EUR nebo v USD a chcete jej přesunout na jinou burzu, je zapotřebí iniciovat změnu depozitáře. Stejně tak můžete převést cenné papíry, jejichž obchodování bylo pozastaveno na určitém segmentu trhu, na jiný depozitář a obchodovat s nimi na jiné burze a v jiné měně.

Je třeba upozornit, že za změnu depozitáře se účtuje poplatek ve výši 10 USD za každou pozici, který je účtován v základní měně vašeho účtu.

Během procesu změny depozitáře není navíc možné obchodovat s převáděnou pozicí po dobu přibližně 2 až 3 týdnů.

Pro převod cenných papírů kótovaných v USD nebo EUR k jinému depozitáři postupujte podle následujících kroků:

  • Přihlaste se do Správy účtu.
  • V horním panelu klikněte na Transfer & Pay > Transfer Positions. Poté vyberte možnost Depository / Trading Currency Change.
  • Podle zvoleného typu vyhledávání (Search Type) zadejte do dalšího pole symbol, ISIN, CUSIP nebo název společnosti.
  • V poli Exchange zadejte burzu, na které v současné době držíte cenný papír a klikněte na tlačítko Search.
  • Následně se zobrazí příslušná pozice. Do pole Quantity zadejte množství a do pole Change Symbol To zadejte požadovanou měnu.
  • V posledním kroku potvrďte svou identitu a klikněte na tlačítko Continue.

V případě, že se vám nepodaří zadat změnu depozitáře podle výše uvedených pokynů, obraťte se, prosím na naši klientskou podporu.