Obchodní povolení

Prostřednictvím LYNX můžete obchodovat na 150 burzách ve 33 různých zemích. Zjistěte, jak si můžete rozšířit obchodní povolení o nové produkty a země.

POZNÁMKA
UPOZORNĚNÍ:

Pro ochranu před nepřiměřenými riziky a ztrátami je u každé třídy aktiv vyžadována určitá úroveň znalostí a zkušeností. Nicméně, u každého otevřeného účtu je implicitně povoleno obchodování s akciemi, ETFs a provádění měnových konverzí.

Přihlášení

V pravém horním rohu klikněte na záložku Welcome a následně zvolte Settings.

Zvolení možnosti pro rozšíření obchodního povolení

Na následující stránce zvolte možnost Account Trading Permissions. Zobrazí se vám seznam jednotlivých tříd aktiv. Klikněte tedy na tlačítko Add/Edit u třídy aktiv, u které chcete rozšířit svoje obchodní povolení.

V daném seznamu poté zaškrtnete lokality, o které chcete obchodní povolení rozšířit. Jedná se o země příslušných burz.
Po provedení výběru klikněte na tlačítko Continue.

Potvrzení žádosti

Zkontrolujte si požadovaná oprávnění a poté vaši žádost odešlete kliknutím na tlačítko Continue. Zpracování nových obchodních povolení může trvat až dva pracovní dny. Rozšíření zemí k třídám produktů, u kterých již máte obchodní povolení, probíhá okamžitě.

Kontrola vašeho finančního zázemí

Pro udělení konkrétního obchodního povolení se zohledňují různá kritéria, včetně finančních údajů, obchodních zkušeností a investičních cílů.


Chcete-li zkontrolovat či upravit vaše finančních údaje, obchodní zkušenosti a investičních cíle, přejděte ve Správě účtu na stránku Settings. Vezměte prosím na vědomí, že po aktualizaci těchto údajů budete muset znovu požádat o dané obchodní povolení.

Často kladené dotazy

Pokud splňujete kritéria pro obchodování s Penny Stocks na stránce Stocks Trading Permissions, měli byste zde nalézt možnost United States (Penny Stocks).

Pokud se však na této stránce položka United States (Penny Stocks) nezobrazuje, může to být z následujících důvodů:

  • Vaše finanční údaje nesplňují potřebné požadavky
  • Vaše investiční cíle nesplňují kritéria
  • Dvoufaktorové ověřování není aktivováno
  • Vaše investiční zkušenosti nesplňují kritéria

Vezměte prosím na vědomí, že náš partner, společnost Interactive Brokers (IB), nezveřejňuje konkrétní informace o těchto minimálních požadavcích a mohou být předmětem případných změn.

Opce jsou rozděleny na tři různá obchodní povolení:

  • Options: Pro akciové a indexové opce v Severní Americe a Austrálii.
  • Stock options: Pro akciové opce v Evropě a Asii.
  • Index options: Pro indexové opce mimo Severní Ameriku.

Pokud jsou splněny všechny požadavky, je povolení k obchodování obvykle uděleno do 24 hodin. Přidání dalších zemí k třídám produktů, u kterých již máte obchodní povolení, probíhá okamžitě.

Pokud Vám při pokusu o přenesení příkazu na Burzu cenných papíru Praha (BCPP) zobrazí platforma upozornění, že pro tuto burzu nemáte obchodní povolení, je dodatečně možné si podle pokynů na této stránce rozšířit obchodní povolení o lokalitu Central Europe, kam právě patří BCPP.