OptionTrader: Důmyslný obchodní nástroj pro všechny opční obchodníky

Ukázka obchodování s nástrojem OptionTrader v TWS

OptionTrader byl speciálně vyvinut pro přehledné a efektivní obchodování opcí. Obchodníci tak mohou analyzovat a obchodovat opce v jediném okně obchodní platformy.

Obchodní nástroj OptionTrader umožňuje sledovat ceny opcí, zobrazovat řecká písmena a snadno zadávat obchodní příkazy na opční kombinace. A to vše přehledně v jednom okně obchodní platformy. Díky OptionTrader získáte ucelený přehled o všech dostupných opčních řetězcích.

Funkce OptionTrader:

  • Přehled o kompletním opčním řetězci
  • Zadávání opčních kombinací
  • Zobrazení implikované volatility
  • Neustálý přehled o open interest a řeckých písmenech (delta, gamma, vega, theta)
  • Výpočet reálné hodnoty opčních kontraktů
  • Bezplatně v obchodní platformě Trader Workstation (TWS)

Více o OptionTrader

Přehledné a pohodlné obchodování opcí

OptionTrader je užitečný nástroj pro obchodování opcí. Nabízí zobrazení mnoha důležitých informací přehledně v jednom okně obchodní platformy. Vedle cen zde naleznete například informace o změnách volatility a objemu. Obchodní nástroj OptionTrader nabízí také snadné zobrazení opčních řetězců a zadávání jednoduchých i kombinovaných obchodních příkazů. Díky mnoha možnostem nastavení si obchodníci navíc mohou nástroj OptionTrader upravit dle svých osobních potřeb a preferencí.

Ukázka obchodování v nástroji OptionTrader

Snadné zadávání obchodních příkazů

V OptionTrader můžete vytvořit prodejní příkaz kliknutím na cenu ask pro call opce nebo kliknutím na cenu bid pro put opce. Před odesláním objednávky na burzu můžete ještě upravit její parametry (typ příkazu, trvání, množství). Příkaz lze vytvořit také na základě volatility. Za tímto účelem nastavíte hodnotu volatility a OptionTrader za vás automaticky vypočítá limitní cenu vašeho pokynu. Zrealizované obchodní příkazy navíc máte pod kontrolou v zobrazeném přehledu.

Ukázka obchodování v nástroji OptionTrader s možností přímého nákupu

Snadné vytváření opčních strategií

Nástroj OptionTrader v sobě má zabudovaný Strategy Builder, který umožňuje vytváření kombinovaných opčních strategií, které se skládají z několika komponent. Můžete si vybrat z velkého množství přednastavených strategií, případně si vytvářet strategie vlastní. Pro vybranou strategii se zobrazí také profil výkonnosti opce nebo kombinace opcí. V závislosti na vývoji realizační ceny jasně vidíte, kdy byste dosáhli zisku nebo ztráty. Opční kombinace lze navíc porovnávat a analyzovat.

Ukázka obchodování v nástroji OptionTrader a tvorby úspěšných strategií

Další trading nástroje

Objevte trading nástroje