NVIDIA akcie

Zajímá vás aktuální cena akcie NVIDIA? Poznejte výkonnost, fundamentální údaje a analýzy akcie. Aktuální dividendy, tržní kapitalizace a další informace pro investory. Zjistěte, jak se kurz vyvíjel v čase. Graf akcie vám nabídne údaje o ceně akcie za různá časová období.

NVIDIA Corporation

ISIN: US67066G1040
Symbol: NVDA | Burza: ---

Aktualizováno:--- hodin

---

USD

---USD
---
Denní maximum
---
Denní minimum
---
Jak obchodovat akcie Nejlepší akcie

  • Den
  • Týden
  • Měs.
  • 6 M
  • YTD
  • 1 rok
  • 5 let
  • Max
Číst více

Předchozí analýza akcie NVIDIA

Výkonnost amerických výrobců čipů je stále slabá. Odvětví se nachází v hluboké korekci a není zde zatím žádný náznak posílení.

Přesto se tu a tam objevují signály, že by se mohly v těchto dnech vytvořit nějaké nákupní signály. Akcie Nvidia nedávno prolomila minima z května směrem dolů. Mohlo by se jednat o falešný průlom?

Názor experta: V posledních týdnech získala oblast kolem 154 USD a 155 USD na významu. Medvědi nakonec získali převahu a cena akcie Nvidia klesla pod tuto mimořádně důležitou úroveň. Podobný boj se dříve vedl na úrovni kolem 210 USD, kde býci očividně selhali.

Nyní je však šance na možný falešný průlom na dosah. K tomu by stačilo, aby ceny vzrostly nad úroveň 154 USD až 155 USD a uzavřely nad ní. To by byl pro medvědy negativní signál. A mohlo by dojít k oživení. Prozatím ale takový scénář není naplněn.

Výhled: Neutrální

Název společnosti Symbol Měna Zavírací cena předchozího dne Týd. Měs. 3M 1 rok
NVIDIA NVIDIA NVDA NVDA USD USD 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
Cenový graf akcie Nvidia
Denní graf akcie Nvidia od ledna 2022 do července 2022. Zdroj: Trader Workstation (7. 7. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si další analýzy:

Článek vychází z analýzy:

MAUTZ, A. Nvidia: Ab diesem Punkt könnten Anleger wieder aktiv werden. LYNX [online]. Vydáno 7. 7. 2022 [cit. 7. 7. 2022]. Dostupné na: https://www.lynxbroker.de/boerse/boerse-kurse/aktien/nvidia-aktie/nvidia-analyse/#nvidia-ab-diesem-punkt-konnten-anleger-wieder-aktiv-werden

Akcie polovodičů mají vysoký beta faktor. Když celkový trh roste, tak tyto akcie obvykle rostou silněji. Totéž ale platí i pro medvědí trend. Zde mohou akcie daného sektoru klesat mnohem výrazněji než indexy. V posledních několika obchodních dnech se celé odvětví vydalo strmě dolů a index polovodičů ztratil 13 % během pouhých 4 obchodních dnů. Poklesu se nevyhnuly ani NVIDIA akcie. Krátkodobý support na úrovni 180 USD byl proražen směrem dolů. A od té doby cena prudce klesla až na minima z poloviny května. Jaký vývoj ceny akcie NVIDIA můžeme dále očekávat?

Názor experta: Konsolidace ze začátku června byla důležitá. Býci totiž mohli zkusít převzít iniciativu a vyrazit směrem vzhůru. Místo toho se ale kormidla opět chopili medvědi. Cena akcie NVIDIA tak opět klesla. Nyní existují pouze dvě možnosti. Pokud cena klesne pod dno utvořené v květnu, mohl by pokles NVDA akcie pokračovat. Poté by do hry mohla vstoupit oblast kolem 115 až 120 USD, kde se nachází 200týdenní průměr a také důležité minimum z roku 2021. K tomu, aby býci měli vůbec šanci vývoj ceny akcie NVIDIA ještě zvrátit, by bylo dobré uhájit oblast kolem 155 USD. O dalším směřování akcie rozhodnou následující dny.

Výhled: NEUTRÁLNÍ

Název společnosti Symbol Zavírací cena předchozího dne Týd. Měs. Půl roku 1 rok
NVIDIA NVIDIA NVDA NVDA 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
Akcie NVIDIA - cenový graf a technická analýza
Cenový graf akcie NVDA. Zdroj: Trader Workstation (14. 6. 2022)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

MAUTZ, A. Nvidia: Chipaktien im freien Fall – was passiert hier?. LYNX [online]. Vydáno 14. 6. 2022 [cit. 14. 6. 2022]. Dostupné na: https://www.lynxbroker.de/boerse/boerse-kurse/aktien/nvidia-aktie/nvidia-analyse/#nvidia-chipaktien-im-freien-fall-was-passiert-hier

Kupte akcie NVIDIA

Zajímáte se o nákup akcií NVIDIA? Zjistěte důležité aktuální informace, novinky a analýzy.

Pro úspěšné investování do akcií je také vhodné vybrat si kvalitního brokera. Obchodujte akcie NVIDIA za nízké poplatky a za použití stabilní obchodní platformy. Online broker LYNX vám nabízí kvalitní podmínky pro trading akcií NVIDIA. Zjistěte více o výhodách obchodování akcií prostřednictvím LYNX.

Online broker LYNX: Zjistěte více

Aktuální cena akcie NVIDIA

Poslední obchodovaná cena
Změna v USD
Změna v %
Datum
Čas
Burza
Tržní kapitalizace (v mld. USD)
Počet emitovaných akcií (v milionech)
Otevírací cena
Zavírací cena předchozího dne
Denní minimum
Denní maximum
Roční minimum
Roční maximum
Minimum za 52 týdnů
Maximum za 52 týdnů

NVIDIA akcie: Údaje o společnosti v USD

Dividendový výnos
Rentabilita tržeb
Tržby na akcii
Cashflow na akcii
Podíl investic ke kapitálu
Podíl práce ke kapitálu
Provozní kapitál (mil.)
Ukazatel krytí A
Ukazatel krytí B
Ukazatel krytí C
Návratnost investice
Poměr cen zisků
Poměr peněžních toků
Podíl vlastního kapitálu
Podíl dluhu na financování
Cizí zdroje / Vlastní kapitál
Krátkodobá likvidita
Zkouška úvěrové bonity
Běžná likvidita

NVIDIA akcie: Informace o společnosti NVIDIA Corporation

NVIDIA Corp. je světovým lídrem v oblasti programovatelných grafických procesorů, která  byla založena v roce 1993. Jde o předního poskytovatele integrovaných obvodů, které se využívají do grafických procerů a čipsetů v základových deskách notebooků či stolních počítačů.

Nejznámějšími pěti známými značkami jsou NVIDIA GeForce, NVIDIA Tesla, NVIDIA ION, NVIDIA Quadro a NVIDIA Tegra. Mezi nejvýznamnější technologie vyvinuté společností NVIDIA patří technologie 3D Vision, SLI, Optimus, PhysX a CUDA.

Vedle grafických karet pro stolní počítače se NVIDIA zaměřuje i na vývoj grafických čipů pro herní konzole. Ve spolupráci s firmou Microsoft vyvinula čip pro herní konzoi XBOX a ve spolupráci s firmou Sony vyvinula grafický čip pro PlayStation.

Akcie NVIDIA patří do indexu Nasdaq 100.

Adresa

2788 San Tomas Expressway
Santa Clara, CA 95051
USA

Telefon
1+ (408) 486-2000

Fax
--

Email
info@nvidia.com

Internet
https://www.nvidia.com/