LYNX: Broker na penny stocks
Obchodujte pink sheet akcie po celém světě

LYNX vám umožňuje obchodovat pink sheet akcie, penny stocks a OTC akcie za mimořádně nízkých poplatků.

S přístupem k obchodování více než 7.000 penny stocks vám neunikne téměř žádný investiční příležitost.

Penny stocks jsou u mnoha obchodníků velmi populární, protože za velmi nízké ceny umožňují rychlé zisky díky své vysoké volatilitě. Na druhou stranu jsou tyhle akcie kvůli svým prudkým pohybům také rizikové. Akcie, které se obchodují s cenou nižší než $1 se nazývají penny stocks. Komise pro cenné papíry a burzy cenných papírů v USA (SEC) však již definuje penny stocks jako akcie s cenou dokonce nižší než $5.

Tyto akcie nemohou být obchodovány prostřednictvím amerických regulovaných burz jako jsou NYSE a NASDAQ, ale pouze prostřednictvím over-the-counter (OTC) systémů jako je např. OTC Bulletin Board (OTCBB). LYNX vám zprostředkuje přístup k těmto obchodním místům, což vám umožní rychle a snadno obchodovat s penny stocks nejen v USA ale také v Kanadě, Austrálii, Německu i Nizozemsku.

Ikona pink sheets and OTCBB
 • Měnové konverze za mezibankovních kurzů s nízkými spready

 • Obchodní platforma s rozsáhlými funkcemi objednávek

 • Pokročilé nástroje pro efektivnější obchodování

 • Snadný přístup k zahraničním burzám a obchodním místům OTC

 • Screener pro hledání penny stocks

 • Bezplatné analýzy akcií a tipy od profesionálních traderů


Obchodní platforma pro obchodování penny stocks

Penny stocks broker s pokročilou obchodní platformou

Pokud chcete úspěšně obchodovat s penny stocks, je klíčové nacházet ty správné investiční příležitosti. K tomu potřebujete nejen spolehlivou obchodní platformu, ale také platformu, která vám umožní tyto příležitosti vyhledávat a zadávat pokyny tak, abyste mohli rychle reagovat na trží vývoj. 

Obchodní platformy LYNX investorů i traderům optimálně slouží při obchodování na volatilních trzích. Vyznačují se zejména vysokou stabilitou a zaručují stálý přístup na trh, a to i ve velmi volatilních časech. Obchodní platforma Trader Workstation (TWS) navíc nabízí komplexní analytické funkce s více než 120 ukazateli, skenerem trhu s penny stocks screeningem a více než 60 typy objednávek a algoritmů pro optimalizování vstupu a výstupu do penny stocks pozic. 

Detail na obchodní platformu a penny stocks akcie

Úspěch v obchodování Penny Stocks je otázkou technologií:

 • Více než 60 typů příkazů a algoritmů pro profesionální obchodování
 • Možnost obchodovat dlouhé i krátké pozice s penny stocks
 • Bezplatné trading nástroje jako MarketScanner
 • Stabilní i ve výsoce volatilních trzích
 • K dispozici jako instalovatelný PC program i jako mobilní obchodní aplikace


Trading nástroje pro obchodování pink sheet akcií

Obchodování pink sheet akcií s profesionálními trading nástroji

Používání bezplatných trading nástrojů vám pomůže vysoce zefektivnit obchodování s penny stocks. 

Obchodní nástroje byly vyvinuty zejména pro pokročilé investory a tradery s cílem profesionalizovat jejich obchodování pro zvýšení ziskovosti. Obzvláště nástroje MarketScanner a ChartTrader mají velké využití, protože pomocí několika málo kliknutí můžete najít, analyzovat a obchodovat penny stock včetně možnosti obchodovat jedním kliknutím nebo přímo z grafu.

Marketscanner

MarketScanner je velmi užitečný nástroj pro identifikaci slibných akcií. Identifikuje požadované parametry jako je cena akcií, objem obchodování, high a low cena nebo výkonnost během několika sekund. Výběr vyhledávacích kritérií je obrovský a dělá z MarketScanneru jasnou volbu pro analýzu penny stocks. Pokud jste našli vhodnou akcii, můžete objednávku odeslat přímo z výsledků vyhledávání.

Detail obchodního nástroje MarketScanner

ChartTrader

Penny stocks jsou často vystaveny silným cenovým pohybům kvůli jejich velmi nízké ceně. Jelikož se penny stocks, stejně jako ostatní akcie, liší ve volatilitě, je před otevřením pozice dobré zjistit, jak cena dané akcie kolísala v minulosti. Otevřete graf, nastavte časový horizont a zjistěte, zda by se nákup či prodej dané akcie vyplatil. V ChartTrader můžete použít více než 120 technických ukazatelů pro jednotlivé analýzy penny stocks a obchodovat nejlepší akcie přímo z grafu.

Cenový graf akcie AREB v nástroji ChartTrader


Mobilní aplikace pro obchodování penny stocks

Mobilní aplikace
pro obchodování penny stocks

Mobilní zařízení s LYNX Trading aplikací umožňující obchodování penny stocks

Mobilní obchodování nabízí investorům mnoho výhod. Nejste vázáni na konkrétní místo, abyste mohli sledovat své portfolio a můžete kdykoliv reagovat, ať už jde o budování nových zajímavých pozic, realizaci zisků nebo uzavření méně úspěšných pozic. 

Zvláště v případě penny stocks je velmi vhodné mít nepřetržitý přehled nad svým účtem. S mobilní obchodní aplikací pro smartphone a tablet je to snadné, protože máte vždy přístup k vašemu investičnímu účtu.

Oblíbenou funkcí je přihlašování do aplikace v režimu jen pro čtení, kdy se můžete přihlásit bez uživatelského jména a hesla, abyste získali rychlý přehled o svém účtu. Pokud byste chtěli provést obchod, je nezbytné se ověřit přímo uživatelským jménem a heslem nebo přes Face ID nebo Touch ID.

 • Profesionální trading aplikace pro obchodování penny stocks

 • Užitečné funkce pro obchodování penny stocks na mobilu

 • Obchodujte penny stocks kdykoliv a kdekoliv

 • Dostupné pro iOS (Apple) a Android


Obchodujte penny stocks bez skrytých poplatků

Nízké a transparentní poplatky
pro obchodování penny stocks

Když obchodujete s penny stocks, operujete na vysoce rizikovém trhu. S několika obchody můžete vydělat spoustu peněz, ale můžete je také ztratit. Nicméně, kromě ztráty z obchodu, který se vyvíjel opačným směrem, můžete také ztratit peníze, pokud si broker účtuje příliš vysoké poplatky za obchodování pink sheet akcií. Trh ovlivnit nemůžete, ale výběr svého brokera ano.

V zemích jako je Německo, Nizozemsko nebo Austrálie závisí výše poplatku na objemech obchodů, což činí obchodování s penny stocks velmi atraktivním. Díky nízké ceně těchto akcií získáte za svou investici relativně více akcií. Avšak na trzích jako je USA nebo Kanada se poplatky odvíjí od počtu zobchodovaných akcií, což je zejména pro pink sheet investory méně výhodné. Jsme si toho vědomi a proto máme nastavenou maximální úroveň poplatku, kterou investor zaplatí za transakci s penny stock. Tato maximální úroveň je v USA stanovena na 2 % z hodnoty obchodu a v Kanadě na 1 % z hodnoty obchodu. Jako akciový investor zajisté oceníte také výhodné měnové konverze, které probíhají za kurzů s velmi úzkými spready. Těch je dosaženo díky exkluzivnímu přímému přístupu na mezibankovní trh, kde kurzy měnových párů kótuje 17 globálních bank.

Vyškolený specialista klientského centra LYNX radící klientovi ohledně firemního investičního účtu
Výhodné
měnové konverze
Díky přístupu na jeden z největších mezibankovních měnových trhů provádíte konverze za kurzů s velmi úzkými a stabilními spready. Na CZK jsou spready od 0,002 a EUR a USD od 0,1 pipu.
Investor obchodující OTCs prostřednictvím online brokera LYNX
Přístup k pink sheets
a OTCBB
Přes LYNX získáváte přístup mimoburzovní obchodní systémy OTC ve Spojených státech. Pink Sheets a OTC Bulletin Board vám poskytují tisíce akcií pro obchodování.
Investor obchodující penny stocks prostřednictvím demo účtu LYNX
Demo účet
pro penny stocks
Pokud máte investiční účet, můžete si snadno vytvořit bezplatný demo účet. Zde můžete otestovat své strategie obchodování s penny stocks, než je implementujete na vašem reálném účtu.

Poplatky za obchodování penny stock přes LYNX

Poplatky za pink sheet akcie v USA

Poplatek: Od $0.01 na akcii, minimální poplatek $5, maximální poplatek 2 % z hodnoty transakce

TransakcePoplatek
1.000 pink sheet akcií za $0.5 za akcii$10
100.000 pink sheet akcií za 1 cent za akcii$20

Pro nákup penny stocks v USA a Kanadě je poplatek založen na počtu obchodovaných akcií za obchod a aplikuje se také minimální poplatek a také maximální, který se odvíjí od hodnoty transakce. Kompletní přehled poplatků najdete na stránce Poplatky & Tarify.

Poplatky za pink sheet akcie v Německu

Poplatek: 0.12 % z hodnoty transakce, minimální poplatek €6

TransakcePoplatek
Akcie za €2.000€6
Akcie za €6.000 €7,20

Obchodování s penny stocks: Co byste měli vědět

Co jsou penny stocks neboli pink sheet akcie?

Penny stocks jsou akcie většinou malých, neznámých společností, ale také insolventních společností, jejichž hodnota je nižší než jedna v místní měně. V eurozóně mají tyto akcie tržní hodnotu nižší než €1 a ve Velké Británii akcie s hodnotou menší než  £1. V USA je definice poněkud odlišná, protože akcie s hodnotou nižší než $5 jsou již označovány jako penny stocks. Tyto akcie se často nachází na severoamerickém, asijském a australském trhu. Většina těchto vysoce spekulativních akcií není obchodována na regulovaných burzách. V Německu se mnoho akcií obchoduje na neregulovaném over-the-counter trhu. V USA mohou být zakoupeny a prodávány prostřednictvím volně prodejných (OTC) platforem, jako jsou Pink Sheets a OTC Bulletin Board (OTCBB).

Proč obchodovat s penny stocks?

Penny stocks jsou velmi rizikové, vysoce spekulativní akcie, které také nabízejí potenciálně vysoce ziskové příležitosti. Spekulativní investoři často investují do penny stocks, protože i růst hodnoty akcie o několik centů slibuje vysoké zisky. Většina investorů se obvykle zabývá známými akciemi s vyšší tržní cenou. Penny stocks jsou jen v centru pozornosti několika obchodníků. To zvyšuje příležitost najít akcie společností, které jsou dosud neznámé, ale v zásadě s dobrou fundamentální situací, působící v inovačním sektoru a slibující pozitivní růst.

Výhody a rizika obchodování penny stocks

Výhody obchodování penny stock

Nárůst cen

Penny stocks je často velmi nestálé. I drobný nárůst hodnoty akcií může vést k vysokým procentuálním ziskům.

Krátký prodej

Cena penny stocks vzhledem k nízkému objemu obchodování často velmi rychle vzroste. Často však následně rychle klesají zpět na svou původní hodnotu. Krátký prodej nabízí zkušeným investorům zajímavé příležitosti na zhodnocení investic.

Podhodnocené společnosti

Také mezi penny stocks jsou i akcie společností, které jsou fundamentálně zdravé. Podhodnocené společnosti, které dosud neobjevila široká veřejnost, mohou nabízet vysoký růstový potenciál.

Zpětné převzetí

Tento způsob je uplatňován tehdy, pokud chce společnost vstoupit na burzu, ale chce se vyhnout nákladné počáteční veřejné nabídce (IPO). Na burze je často kótováno velké množství společností, které jsou v úpadku a nevykazují již skoro žádnou činnost. Cílem je získat dostatečné množství akcií a rozhodující podíl ve společnosti, která je již na burze obchodována. Poté dojde ke sloučení s danou veřejně obchodovanou společností. Těmito zadními dveřmi se tak soukromá společnost může dostat na burzu a stát se veřejně obchodovatelnou společností.

Rizika obchodování penny stocks

Riziko ztráty

Penny stocks jsou vysoce spekulativní cenné papíry, které často zůstávají na stejné úrovni několik let nebo jsou podceněné. Kromě toho existuje riziko, že objem obchodování klesne a ceny nabídek a poptávek budou velmi vzdálené. Vždy také existuje riziko úplné ztráty investice.

Navíc při shortování hrozí riziko neomezené ztráty vzhledem k možností nemezeného růstu ceny akcie.

Netransparentnost

Společnosti, které jsou obchodovatelné na neregulovaném volném trhu, nejsou vázány přísnými předpisy regulovaných burz. Například zveřejňování výročních zpráv a rozvah není povinné. Pro investora to znamená méně transparentnosti a tím i větší riziko.

Klamavé nabídky

Ve spojení s penny stocks existují klamavé nabídky. Jedná se o e-maily, které vám poradí, abyste zakoupili akcie s údajně výbornými vyhlídkami. Cílem těchto e-mailů je přilákat do obchodu co nejvíce investorů. Vzhledem k náhlému objemu se cena akcií krátkodobě zvýší, z čehož odesílatelé e-mailu realizují zisk.

Měnové riziko

Při investování do akcií na populárních zahraničních trzích jako je Austrálie, Asie a USA, existuje vždy měnové riziko. To může negativně ovlivnit návratnost investic.

Specifické riziko společnosti

Nesprávná rozhodnutí managementu, slabé prodeje nebo pokles zisku mohou negativně ovlivnit cenu akcií a vyplácení dividend.


Obchodujte s Penny stocks online

Proč obchodovat penny stocks přes LYNX?

Online broker LYNX vám umožní obchodovat s penny stocks po celém světě a získat přístup na populární trhy jako jsou USA, Kanada, Austrálie a Německo. To vám otevírá celou řadu investičních příležitostí. Na celém světě je k dispozici více než 10.000 akcií. Pouze v USA je na trhu OTC nabízeno více než 7.000 akcií. Obchodováním s penny stocks přímo na těchto trzích těží z vyšších objemů obchodování a užších spreadů. Kromě toho můžete nejen těžit z rostoucích cen penny stocks přes LYNX, ale také z poklesu, jelikož u řady penny stocks můžete provádět krátký prodej.

 • Obchodujte penny stocks za nízké poplatky
 • Výhodné měnové konverze
 • Uživatelsky přívětivý software
 • Obchodování penny stock přes aplikaci
 • Velký výběr typů objednávek
 • Pojištění vkladů
 • MarketScanner pro hledání penny stocks
 • Individuální nabídky pro časté obchodníky

LYNX - Více než penny stocks broker

Prostřednictvím online brokera LYNX můžete obchodovat nejen penny stocks. Více informací o dalších produktech naleznete zde: