Tesla akcie

Zajímá vás aktuální cena akcie Tesla? Poznejte výkonnost, fundamentální údaje a analýzy akcie. Aktuální dividendy, tržní kapitalizace a další informace pro investory. Zjistěte, jak se kurz vyvíjel v čase. Graf akcie vám nabídne údaje o ceně akcie za různá časová období.

Tesla Motors Inc
ISIN: US88160R1014
Symbol: TSLA | Burza: ---

Aktualizováno:--- hodin

---

USD

---USD
---
Denní maximum
---
Denní minimum
---
Jak obchodovat akcie Nejlepší akcie
 • Den
 • Týden
 • Měs.
 • 6 M
 • YTD
 • 1 rok
 • 5 let
 • Max
Číst více

Předchozí analýza akcie Tesla

Tento týden přišli býci na akciích amerického výrobce elektromobilů o hodně půdy pod nohama. Jen tento týden akcie Tesla ztratily více než 10 % a dost možná ztratí ještě více.

20denní klouzavý průměr byl prolomen směrem dolů. Nyní by mohl být otestován 50denní klouzavý průměr. Ten se nachází na úrovni 165,49 USD, daná úroveň by se mohla stát dalším cenovým cílem v kontextu započaté korekce. Samotný trend se aktuálně nachází v neutrální fázi.

Názor experta: Další test ukáže, zda bude celý růst od začátku roku negován, nebo zda ceny přece jen doženou ztrátu.

Objem obchodů prozatím nedosahuje znepokojivé úrovně. Prozatím se nepodařilo udržitelně dobýt zpět 150denní, ani 200denní klouzavý průměr. Z dlouhodobějšího pohledu je akcie v současné době ještě daleko od býčího trendu.

Výhled: NEUTRÁLNÍ

Název společnosti Symbol Měna Tržní kapitalizace (v mld. USD) Den Týd. Měs. 3M 1 rok YTD
Tesla Tesla TSLA TSLA USD USD 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
Graf akcie TSLA
Cenový graf akcie TSLA. Zdroj: Trader Workstation (10. 3. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

MAUTZ, A. Tesla fällt weiter! Wo liegen die nächsten Ziele?. LYNX [online]. Vydáno 10. 3. 2023 [cit. 10. 3. 2023]. Článek naleznete zde.

Ve čtvrtek proběhla konference pro investory. Tu předcházelo velké očekávání, zejména představení nového modelu vozu Tesla. Bohužel se tak nestalo. Současně bylo upuštěno od cílu společnosti prodat 20 milionů vozů ročně do roku 2030. Tesla se zatím zřejmě soustředí spíše na snižování nákladů než na nové modely.

Jako reakce na konferenci došlo k poklesu ceny akcie. Z technického hlediska vypadá celková situace neutrálně. Byl prolomen 20denní klouzavý průměr směrem dolů. Což by v nadcházejících dnech mohl zvýšit prodejní tlak.

Názor experta: Dokud se akcie Tesla bude pohybovat spíše do strany, zůstává šance na růst zachována. Cena akcie se za pouhé dva měsíce více než zdvojnásobila. Z dlouhodobého hlediska by při možném růstu mohlo dojít k definitivnímu prolomení 200denního klouzavého průměru.

Výhled: NEUTRÁLNÍ

Název společnosti Symbol Měna Tržní kapitalizace (v mld. USD) Den Týd. Měs. 3M 1 rok YTD
Tesla Tesla TSLA TSLA USD USD 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
Graf akcie TSLA
Cenový graf akcie TSLA. Zdroj: Trader Workstation (3. 3. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

MAUTZ, A. Tesla: Weniger neue Modelle mehr Einsparungen. LYNX [online]. Vydáno 3. 3. 2023 [cit. 3. 3. 2023]. Článek naleznete zde.

Nejnovější výsledky společnosti Tesla byly působivé. Jak ukazují poslední tři čtvrtletní výsledky, společnost nadále velmi solidně roste. Obrat se oproti předchozímu roku zvýšil o +41,61 %, +55,95 % a +37,24 %. Výborně se vyvíjely i zisky. Zde byl růst +56,55 %, +69,35 % a +40,55 %. Obavy z propadu vývoje obchodu v důsledku poklesu poptávky z Číny se prozatím zdají neopodstatněné.

Akcie Tesla se proto v posledních dnech vyvíjely pozitivně. Investoři by měli věnovat zvláštní pozornost vysokému objemu obchodů v posledních týdnech. To jasně naznačuje, že někteří velcí investoři zřejmě nakupují.

Názor experta: Prozatím nevidíme vhodné nastavení, které by vybízelo ke vstupu, ale vypadá to, že Tesla je teprve na začátku slušné rally směrem vzhůru.

Čísla jsou dobrá a zdá se, že velcí investoři poprvé po několika měsících podporují neporušený pohyb vzhůru. Pokud se podaří uhájit mezeru z minulého týdne na úrovni kolem 150 USD a tím i 20- a 50denní klouzavý průměr, jsme prozatím ohledně dalšího vývoje akcie pozitivní.

Výhled: BYČÍ

Název společnosti Symbol Měna Tržní kapitalizace (v mld. USD) Den Týd. Měs. 3M 1 rok YTD
Tesla Tesla TSLA TSLA USD USD 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00
graf akcie TSLA
Cenový graf akcie TSLA. Zdroj: Trader Workstation (1. 2. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

MAUTZ, A. Tesla: Großanleger scheinen in Scharen zu kaufen – Wird die Aktie 2023 zum Überflieger?. LYNX [online]. Vydáno 1. 2. 2023 [cit. 1. 2. 2023]. Článek naleznete zde.

Akcie Tesla byly v posledních měsících pod silným tlakem. Ztratily přibližně 70 % její tržní hodnoty. Ekonomická nejistota, kontroverze kolem Elona Muska a rostoucí konkurence. Jen některé z problémů, které mohou za prudké snížení ceny akcií TSLA. Co však ukazují výsledky? V tomto článku se zabýváme kvartálními výsledky Tesla za 4. čtvrtletí.

Akcie Tesla: Údaje o ceně

Akcie společnosti Tesla zahájily nový rok volatilně. V posledních týdnech se ceně akcií podařilo zotavit z historického minima o 40%. To se 6. ledna 2023 nacházelo na úrovni 101,81 USD. Ten den Tesla oznámila, že snižuje ceny v Číně. O týden později se automobilka rozhodla snížit ceny svých vozů také v Evropě a USA. 17. ledna bylo oznámeno, že prodej automobilů v Číně v důsledku toho prudce vzrostl. Investoři tak nakonec tuto akci odměnili silným oživením.

LYNX
WEbinář


Velký výhled na rok 2023
Příležitosti, hrozby a očekávaný vývoj na akciových, měnových a komoditních trzích. Získejte přehled a připravte své portfolio na rok 2023 s profesionálním traderem Tomášem Hykelem. Přihlaste se na novou webinářovou sérii LYNX. Druhý díl proběhne 21. 3. od 19:00.

Společnost Tesla 25. ledna oznámila své výsledky za 4. čtvrtletí 2022 po uzavření trhu. Ačkoli trh očekával obrovskou volatilitu, počáteční cenová reakce byla spíše vlažná. Akcie Tesla se po skončení obchodování pohybovaly jen kolem závěrečné ceny. Během zveřejňování výsledků nakonec cena akcií po skončení obchodování vzrostla o více než 5,5 %.

Název společnosti ISIN Symbol Tržní kapitalizace (v mld. USD) YTD Den Týd. Měs. 3M Půl roku 1 rok 3Y
Tesla Tesla US88160R1014 US88160R1014 TSLA TSLA 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00 0,00

Kvartální výsledky společnosti Tesla za Q4

Celkové tržby ve 4. čtvrtletí meziročně vzrostly o 33 % na nový rekord 24,3 miliardy USD, což mírně překonalo očekávání 24,07 miliardy USD. Více než 21,3 miliardy USD z těchto příjmů bylo dosaženo v automobilovém průmyslu, z čehož 467 milionů USD pocházelo z prodeje emisních povolenek.

V automobilovém průmyslu se negativně projevilo, že marže byly i ve 4. čtvrtletí pod tlakem. Hrubá marže ve 4. čtvrtletí meziročně klesla o 4,66 % na 25,9 %, což je nejnižší úroveň za posledních pět čtvrtletí. V současném čtvrtletí zřejmě dojde v důsledku snížení cen k dalšímu poklesu marží. Tesla však poukazuje na to, že ceny mají již několik let klesající tendenci. Současně a zdůrazňuje, že “cenová dostupnost” je nezbytná, aby se Tesla stala společností, která ročně prodá několik milionů vozů. Mezi lety 2017 a 2022 se ceny ve skutečnosti snížily o polovinu, ale provozní marže se zvýšila z -14 % na +17 %. Díky úsporám nákladů, inovacím a efektivnějším továrnám se společnosti Tesla v minulosti opakovaně dařilo dosahovat vysokých marží. To pěkně ilustruje i obrázek níže.

Graf provozní marže Tesla
Graf provozní marže a ASP. Zdroj: Q4 and FY 2022 Update

Společnost Tesla dále získala 1,7 miliardy USD z prodeje služeb a 1,3 miliardy USD z výroby a skladování energie. Náklady na energetickou divizi jsou však vysoké a dosahují 1,15 miliardy USD . V oblasti servisních služeb však došlo k rekordním tržbám a ziskům, mimo jiné díky rostoucí poptávce po placených nástavbách, ojetých vozech a náhradních dílech. Stabilně roste také pojišťovací činnost. Tyto údaje zatím nejsou samostatně zahrnuty ve výsledcích, ale během prezentace k výsledkům bylo uvedeno, že se jedná o 300 milionů USD v roce 2022. Počet pojistných smluv vzrostl o 20 % za čtvrtletí. V současné době využívá pojištění Tesla přibližně 17 % zákazníků. Níže vidíme, že počet míst s rychlonabíječkami také solidně roste.

Graf počtu Supercharging stanicí Tesla
Graf počtu Supercharging stanicí Tesla. Zdroj: Q4 and FY 2022 Update

Pozitivní je, že se společnosti Tesla podařilo meziročně snížit provozní náklady o 16 % na 1,87 miliardy USD. To vedlo k 49% nárůstu provozních příjmů na 3,9 miliardy USD. Čistý zisk vzrostl o 59 % na nový rekord ve výši téměř 3,7 miliardy USD. Výrazný pokles zaznamenal volný peněžní tok, který se meziročně snížil o 49 % na 1,42 miliardy USD. Analytici dříve předpovídali FCF ve výši 2,7 miliardy USD.

Finanční shrnutí společnosti
Finanční shrnutí. Zdroj: Q4 and FY 2022 Update

Vyšší náklady na suroviny a materiál, záruky a logistiku negativně ovlivnily ziskovost. Tesla navíc investovala do rozšíření výroby a Model Y má o něco nižší marže. A právě nyní se vyrábí stále více těchto typů vozů. Pro nadcházející rok Tesla počítá s poklesem nákladů, a proto společnost usiluje o zdravé marže, které zůstávají výrazně vyšší než u konkurence. V rámci hovoru k výsledkům byl položen dotaz na očekávaný vývoj marží po snížení cen. Tesla přitom uvedla, že hrubá marže automobilové divize by měla zůstat nad 20 %. Vedení se však více zaměřuje na provozní marže, protože Tesla není jen výrobcem automobilů a vidí velký potenciál pro rychlý růst dalších divizí.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

To zahrnuje odkaz na rychle rostoucí divizi energetiky. Musk dodal, že každý prodaný vůz přispívá k ekosystému Tesla. Každé vozidlo si totiž může zakoupit software, například možnost Full Self Driving (FSD). Právě v tom vidí Musk velký potenciál, zejména pokud se technologie vyvine natolik, aby byla vozidla plně autonomní. Stále více uživatelů si pořizuje softwarový balíček, což je vidět na exponenciálním nárůstu počtu ujetých kilometrů s beta verzí FSD.

Rostoucí graf počtu ujetých mílí s beta verzí FSD
Graf počtu ujetých mílí s beta verzí FSD. Zdroj: Q4 and FY 2022 Update

Roční výsledek 2022

Za celý rok 2022 Tesla vyrobila 439 701 vozů. To představovalo 44% nárůst výroby, což je méně než 50% cíl, který si společnost stanovila. 50 % je však dlouhodobý průměr a Tesla očekává, že v roce 2023 tyto cíle splní. Rok 2022 byl samozřejmě také ve znamení uzavírání továren v Číně kvůli korunovým opatřením.

Mimochodem, tržby v roce 2022 vzrostly o 51 % na 81,5 miliardy USD. A čistý zisk vzrostl dokonce o 128 % na 12,55 miliardy USD. Volný peněžní tok se oproti roku 2021 zvýšil o 51 % na 7,56 miliardy USD. Tesla skončila rok s hotovostí 22,5 miliardy USD, což je o 25 % více.

Akcie Tesla a výhled do roku 2023

Společnost Tesla nemá absolutně žádné obavy o poptávku po svých vozidlech. Objednávky jsou vysoké a v současné době téměř 2x vyšší než výroba. Oficiálně Tesla oznámila, že v letošním roce očekává prodej 1,8 milionu vozů. Elon Musk nicméně během hovoru o příjmech uvedl, že si myslí, že pokud vše půjde dobře, mohly by se prodat až 2 miliony vozů.

Graf poptávky po vozech Tesla
Graf poptávky. Zdroj: Q4 and FY 2022 Update

Pro rok 2023 se Tesla drží svého cíle růst v průměru o 50 % ročně. Pilotní výroba návěsu, nákladního automobilu, již byla zahájena. První kybernetické vozy by měly z továren vyjet také letos v létě, ale sériová výroba tohoto vozidla se očekává až v roce 2024.

V letošním roce se investuje 3,6 miliardy USD do dalšího růstu Gigafactory Nevada, s 3 000 novými členy týmu a dvěma novými továrnami, Tyto továrny mají vyrábět nejnovější baterie 4680 pro 1,5 milionu lehkých vozidel ročně a návěsy, plně elektrické nákladní automobily.

Musk také naznačil zajímavý a slibný vývoj. Tesla skutečně v zákulisí pracuje na několika nových produktech, které však v nejbližší době nebudou zveřejněny. Dříve byl samozřejmě oznámen robot Optimus, ale možná budou následovat i nové modely aut. Více informací bude oznámeno během Dne investorů 1. března.

Generální ředitel společnosti Tesla také znovu zopakoval svá prohlášení z hovoru o výsledcích za 3. čtvrtletí, pokud jde o tržní hodnotu akcií. Musk si stále myslí, že Tesla se v dlouhodobém horizontu stane nejhodnotnější společností na světě.

Akcie Tesla: Predikce vývoje zisku

Tesla chce být mnohem víc než jen výrobcem automobilů. Elon Musk mluví o kombinaci hardwaru, softwaru, umělé inteligence a služeb. Ambiciózní plány na autonomní řízení, robota a superpočítač ukazují, že ambice společnosti Tesla jsou velké. Muskova akvizice Twitteru a prodej akcií byly investory na burze potrestány. Twitter však může využít jako své největší reklamní médium.

Prudký pokles ceny znamená, že akcie Tesly jsou levnější než kdykoliv předtím. V minulosti byl poměr P/E mnohem vyšší a v posledních 3 letech dosahoval v průměru 450. Tesla mezitím vykazuje gigantické tempo růstu. Růst tržeb o více než 50 % ročně a volný peněžní tok vykazuje stejné tempo.

Podle očekávání analytiků vzroste zisk společnosti Tesla do roku 2023 na 14,15 miliardy USD, ale může být ještě o něco vyšší. V roce 2024 by společnost mohla dosáhnout čistého zisku přes 20 miliard USD.

Obchodujte akcie Tesla prostřednictvím LYNX

Obchodujte za příznivé poplatky s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Prostřednictvím LYNX získáte přístup k profesionálním obchodním platformám.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Přečtěte si také:

Další použité zdroje:

BLEKEMOLEN J., Aandeel Tesla: Musk’s Masterplan. LYNX [online]. Vydáno 26. 1. 2023 [cit. 26. 1. 2023]. Dostupné zde.

Q4 and Full Year 2022 Financial Results and Q&A Webcast. Tesla Investor Relations. [online]. Vydáno 25. 1. 2023 [cit. 26. 1. 2023]. Dostupné zde.

Akcie Tesla se od října potýkají s problémy. Medvědi cenu akcií již několik týdnů tlačí směrem dolů. Od té doby již akcie Tesly ztratily více než 30 % hodnoty a nevypadá to, že by se tento trend měl brzy změnit. Býci v posledních dnech neuspěli. Proražení hranice 200 USD se nezdařilo a na začátku týdne došlo k dalšímu poklesu.

Názor experta: Hranice 200 USD zůstává zásadní pro případný obrat trendu. Prozatím tato oblast byla zamítnuta. Pokud cena klesne pod listopadové minimum, bude to další dílčí vítězství medvědů. Další důležitý support se na týdenním grafu nachází v oblasti kolem 130 USD.

Výhled: MEDVĚDÍ

graf akcie TSLA
Cenový graf akcie TSLA. Zdroj: Trader Workstation (6. 12. 2022)

Článek vychází z analýzy:

MAUTZ, A. Tesla: Jetzt auch das noch… LYNX [online]. Vydáno 6. 12. 2022 [cit. 6. 12. 2022]. Článek naleznete zde.

Kupte akcie Tesla

Zajímáte se o nákup akcií Tesla? Zjistěte důležité aktuální informace, novinky a analýzy.

Pro úspěšné investování do akcií je také vhodné vybrat si kvalitního brokera. Obchodujte akcie Tesla za nízké poplatky a za použití stabilní obchodní platformy. Online broker LYNX vám nabízí kvalitní podmínky pro trading akcií Tesla. Zjistěte více o výhodách obchodování akcií prostřednictvím LYNX.

Online broker LYNX: Zjistěte více

Aktuální cena akcie Tesla

Poslední obchodovaná cena
Změna v USD
Změna v %
Datum
Čas
Burza
Tržní kapitalizace (v mld. USD)
Počet emitovaných akcií (v milionech)
Otevírací cena
Zavírací cena předchozího dne
Denní minimum
Denní maximum
Roční minimum
Roční maximum
Minimum za 52 týdnů
Maximum za 52 týdnů

Tesla akcie: Údaje o společnosti v USD

Dividendový výnos
Rentabilita tržeb
Tržby na akcii
Cashflow na akcii
Podíl investic ke kapitálu
Podíl práce ke kapitálu
Provozní kapitál (mil.)
Ukazatel krytí A
Ukazatel krytí B
Ukazatel krytí C
Návratnost investice
Poměr cen zisků
Poměr peněžních toků
Podíl vlastního kapitálu
Podíl dluhu na financování
Cizí zdroje / Vlastní kapitál
Krátkodobá likvidita
Zkouška úvěrové bonity
Běžná likvidita

Tesla akcie: Informace o společnosti Tesla Motors Inc

Společnost Tesla Motors, která byla založena v roce 2003 inženýry ze Silicon Valley. Firma byla založena Martinem Eberhardem a Marcem Tarpenningem v roce 2003. Firmu pojmenovali po elektroinženýrovi a fyzikovi Nikolovi Teslovi. Krátce na to se k firmě připojili Elon Musk, JB Straubel a Ian Wright.

Společnsot Tesla se specializuje se na vývoj, výrobu a prodej elektrických automobilů. Vývoj modelu "Tesla Roadster" byl zahájen na jaře roku 2008. O čtyři roky později, podlevyjádření společnosti, bylo ve více než 37 zemích prodáno přes 2300 vozů tohoto modelu. Marketing se uskutečňuje prostřednictvím více než 30 prodejních a servisních míst po celém světě.

Vedle elektromobilů se Tesla specializuje i na výrobu litiových baterií. Ty tvoří nedílnou součást výrobního řetězce pro její vlastní automobily. Tesla ale nepoužívá velké jednoúčelové bateriové články ale automobily osazuje tisící malými bateriemi podobných těm, které se používají pro drobnou spotřební elektroniku. Takové baterie jsou lehčí a výrobně levnější.

Adresa

TESLA
3500 Deer Creek Road
Palo AltoCA 94304
USA

Telefon
(888) 518-3752

Fax
--

Email
Press@tesla.com

Internet
www.tesla.com