Trading: Jak začít obchodovat na burze

Pokud chcete začít obchodovat na burze, měli byste se nejprve seznámit se samotnými základy obchodování. Naučte se s LYNX, jak obchodování funguje a čemu byste měli jako začátečníci věnovat pozornost. 

Vysvětlíme vám nejdůležitější obchodní termíny a provedeme krok za krokem od teorie k vašim prvním skutečným obchodům. Naučte se online z pohodlí vašeho domova, jaké finanční produkty můžete na burze obchodovat, jak zadávat příkazy na burze a jak rozvíjet své obchodní strategie, které vyhovují vašim obchodním cílům, vaší kapitálové investici a rizikové toleranci. Se správnými obchodními znalostmi a know-how se můžete vyhnout typickým chybám začátečníků a neuváženým obchodním rozhodnutím. Pokročilejší obchodníci mohou následně využívat analýzy akcií našich investičních specialistů.

Ať už chcete obchodovat s akciemi nebo měnovými páry – bez ohledu na vybrané obchodní nástroje, analýza je pravděpodobně nejdůležitějším aspektem při obchodování. Jedním z nejdůležitějších aspektů analýzy je grafová analýza: pohled na minulé ceny například akcií nebo směnné kurzy nám poskytuje cenné informace pro předpovídání budoucího vývoje cen. Navštivte sekci Technická analýza, kde vysvětlujeme důležitá témata od typů grafů po technické ukazatele. Dalším způsobem oceňování akcií je vyhodnocení klíčových údajů společnosti. Více o tom, jak číst z fundamentálních ukazatelů najdete v sekci Fundamentální analýza. Pokud ovládáte obě tyto metody analýz, můžete pomocí obchodní platformy vašeho online brokera efektivně analyzovat cenné papíry, a tak úspěšně obchodovat.

Naučte se obchodovat úspěšně

Protože začátečníci na burze často dělají chyby, je vždy vhodné začít nejdříve obchodovat na demo účtu. Zde můžete získat obchodní zkušenosti, aniž byste riskovali skutečné peníze a testovat obchodní tipy za reálných podmínek. Kromě našich edukativních článků vás podporujeme ve vašem dalším vzdělávání na našem YouTube kanálu a širokou škálou bezplatných online kurzů pro začátečníky. Ty by vás měly připravit na reálné obchodování na burze tím nejlepším možným způsobem, abyste byli schopni provádět rozumná obchodní rozhodnutí v každé situaci na trhu – ať už cílíte na krátkodobé obchody nebo dlouhodobu akumulaci kapitálu.

Průvodce obchodováním pro začátečníky v roce 2024