Alphabet A akcie

Zajímá vás aktuální cena akcie Alphabet A? Poznejte výkonnost, fundamentální údaje a analýzy akcie. Aktuální dividendy, tržní kapitalizace a další informace pro investory. Zjistěte, jak se kurz vyvíjel v čase. Graf akcie vám nabídne údaje o ceně akcie za různá časová období.

Alphabet Inc. A
ISIN: US02079K3059
Symbol: GOOGL | Burza: ---

Aktualizováno:--- hodin

---

USD

---USD
---
Denní maximum
---
Denní minimum
---
Jak obchodovat akcie Nejlepší akcie
 • Den
 • Týden
 • Měs.
 • 6 M
 • YTD
 • 1 rok
 • 5 let
 • Max
Číst více

Předchozí analýza akcie Alphabet A

Poslední čtvrtletní výsledky byly přijaty poměrně neutrálně. Akcie Alphabet během středečního obchodování prolomily oblast rezistence okolo 109 USD. Objem obchodování byl slušný, což zvyšuje pravděpodobnost, že se jedná o udržitelný průlom. Akcie tak vstupuje do býčí trendové fáze.

Názor experta: Dalším cenovým cílem býků by mohla být hranice 122 USD. Důležité je, aby ceny neklesly pod minima z posledních dvou obchodních dnů. Dokud nebude znovu prolomena hranice 107 USD, zůstává výhled býčí.

Výhled: BÝČÍ

Loading ...
Název společnosti Symbol Měna Tržní kapitalizace (v mld. USD) Den Týd. Měs. 3M 1 rok YTD
Alphabet A GOOGL USD 740,31 0,92 % 1,51 % 15,82 % 38,66 % 10,95 % 41,23 %
Akcie Alphabet
Cenový graf akcie GOOGL. Zdroj: Trader Workstation (11. 5. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

LYNX: Alphabet zündet den Turbo – Bullen eröffnen neues Kaufsignal (11. 5. 2023); lynxbroker.de/boerse/boerse-kurse/aktien/alphabet-a-aktie/alphabet-a-analyse/#alphabet-zuendet-den-turbo-bullen-eroeffnen-neues-kaufsignal

Akcie Alphabet (GOOGL) jsou v zoufalé situaci. Umělá inteligence (AI) patří mezi hojně probíraná témata. Alphabet zatím nedokázal spolehlivě utvrdit nadvládu v AI. Začátkem února byly ohlášeny čtvrtletní a roční výsledky, které ale investory nijak nenadchly. V článku si tato témata rozebereme podrobněji.

Akcie Google (Alphabet): Údaje za 4. čtvrtletí

Společnost Alphabet oznámila 2. února údaje za 4. čtvrtletí roku 2022. Firma nedokázala naplnit očekávání analytiků. Motor růstu se v posledním čtvrtletí loňského roku téměř zastavil. V meziročním srovnání totiž tržby vzrostly jen o 1 % na 76,05 miliardy USD. Na konstantní měnové bázi byl však patrný 7% růst.

Velkou smůlou byl 2% pokles příjmů z reklamy na 42,6 miliardy USD. Někteří z inzerentů nadále snižili své výdaje v Q4 oproti Q3 2022. Také u YouTube došlo k 8% poklesu příjmů z reklamy na 7,96 miliardy USD. Kromě klesajících výdajů inzerentů na reklamu trpí videoplatforma také rostoucí konkurencí ze strany TikToku. I přesto, že počet denních zhlédnutí YouTube Shorts zvýšil na 50 miliard, konkurence o diváky zůstává krutá. Koneckonců i Meta sází ve velkém na krátká videa s aplikací Instagram Reels.

Ostatní příjmy společnosti Google (Google Other), zahrnující příjmy z hardwaru a předplatného YouTube, dosáhly 8,8 miliardy USD, což je o 8 % více než před rokem.

Finanční shrnutí. Zdroj: Q4 & fiscal year

Pozitivní výsledky byly zaznamenány u služby Google Cloud. I přesto, že očekávání byla vyšší. Tržby služby vzrostly o 32 % na 7,32 miliardy USD. Google Cloud se na celkových tržbách ve 4. čtvrtletí 2022 podílel 9,6 %. Na konci roku 2021 to bylo pouze 7,3 %. Diverzifikace je pro společnost Alphabet velmi potřebná.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Zároveň se náklady a výdaje zvýšily o neuvěřitelných 8,3 %. V Q4 2021 činily 53,44 miliardy USD a zvýšily se za Q4 2022 na 57,88 miliardy USD. Důvodem byl především růst počtu zaměstnanců (a vyšší mzdy), zvýšené výdaje na výzkum a vývoj a vyšší právní výdaje. To nakonec způsobilo pokles provozní marže na 24 % z 29 % o rok dříve. V konečném důsledku to vedlo k poklesu zisku o 34 % na 13,62 miliardy USD.

Za celý rok 2022 vzrostly tržby o 9,7 % na 282,8 miliardy USD. Rostoucí náklady a nižší marže vytvářejí silný tlak na zisky společnosti Alphabet. Čistý zisk klesl o 21 % na 59,98 miliardy USD.

Finanční shrnutí. Zdroj: Q4 & fiscal year

Alphabet bude nadále propouštět

Přestože Alphabet ve čtvrtém čtvrtletí rozšířila počet svých zaměstnanců o dalších 3 455 lidí, na začátku letošního roku bylo také propuštěno 12 000 lidí. Důvodem jsou především klesající příjmy z reklamy a náročné ekonomické podmínky. Alphabet doufá, že jí to z dlouhodobého hlediska pomůže udržet ziskovost.

V 1. čtvrtletí vzniknou společnosti Alphabet v souvislosti s propouštěním, které oznámila v lednu, náklady ve výši přibližně 1,9 až 2,3 miliardy USD. Očekává také ztrátu přibližně 500 milionů USD v souvislosti se snižováním počtu kancelářských prostor a varovala před dalšími podobnými náklady v budoucnu.

Příjmy ze segmentu Other Bets

Příjmy ze segmentu Other Bets společnosti Alphabet, který se mimo jiné zaměřuje na samořídící automobily Waymo, vzrostly v Q4 2022 na 226 milionů USD ze 181 milionů USD o rok dříve. Zároveň se zvýšila jeho provozní ztráta na 1,63 miliardy USD z 1,45 miliardy USD. Other Bets zahrnuje také desítky dalších projektů technologického giganta, včetně některých projektů v oblasti zdravotnických technologií a umělé inteligence.

Od roku 2023 plánuje Alphabet vykazovat svou dceřinou společnost DeepMind, která se zabývá umělou inteligencí, nikoli v rámci Other Bets, ale jako součást provozních nákladů Alphabetu. Podle společnosti Alphabet to lépe odráží rostoucí spolupráci mezi DeepMind a službami Google Services, Google Cloud a Other Bets.

Souboj o dominanci mezi Google a Microsoft

Po úspěšném spuštění ChatGPT společností OpenAI se zvýšil tlak na Alphabet. Dne 6. února společnost uspořádala den umělé inteligence a představila “Bard”, protějšek ChatGPT. Alphabet k tomu využívá model LaMDA (Languade Model for Dialogue Applications), který představila před dvěma lety.

Bard má být doplňkem vyhledávače Google Search. Během prezentace ale došlo k chybě, kdy chatbot na jednu otázku odpověděl špatně. Což v posledních týdnech zřejmě mělo vliv i na cenu akcií Alphabet. Investoři si zřejmě kladou otázku, zda kvůli tomu neztratí své dominantní postavení v oblasti vyhledávání a umělé inteligence.

Na akci byla oznámena i další vylepšení AI v řadě dalších produktů společnosti Google. Patřily mezi ně Google Maps a Google Lens, které umožňují lidem s Androidem vyhledávat to, co vidí na fotografiích a videích, prostřednictvím asistenta Google.

Akcie Google (Alphabet): Ocenění

Cena akcií Alphabet je pod tlakem zřejmě kvůli kombinaci klesajícího růstu a větší konkurenci v oblasti vyhledávání a umělé inteligence. Investoři se obávají, že příjmy z reklamy by mohly dále klesat. Nejen kvůli makroekonomické situaci, ale také kvůli vzestupu ChatGPT. Microsoft do společnosti stojící za touto technologií včas zainvestoval a její úspěch všechny překvapil. ChatGPT byla proto nedávno integrována do vyhledávače Bing společnosti Microsoft. Velkou otázkou pro investory nyní samozřejmě je, do jaké míry to sníží tržní podíl Google. Doposud Google kontroloval více než 90 % trhu s vyhledáváním, a měl tak prakticky monopol. Několikaprocentní pokles by mohl společnosti Alphabet ukousnout slušné sousto ze zisku.

V reakci na výše uvedené Alphabet spustil konkurenční program Bard. Rovněž oznámila škrty s cílem zvýšit ziskovost. Za posledních pět let se však průměrné P/E pohybovalo nad 30.

Na druhou stranu lze říci, že dlouhodobá investice do Google akcií (Alphabet) má své opodstatnění. Klesající růst může být dočasný, protože podle odborníků bude globální reklamní trh v příštích letech nadále růst. Uvidíme také, zda inzerenti skutečně masově přejdou na Bing. Mnoho lidí je nyní zvyklých používat Google.

Alphabet však stále drží několik silných karet v oblasti ostatních sázek. Se společností Waymo sází na autonomní řízení a kromě toho má technologický gigant obrovské množství znalostí týkajících se umělé inteligence. Existuje šance, že by Bard nakonec mohl přinést stejně silné výsledky jako ChatGPT.

Alphabet navíc disponuje čistou hotovostí ve výši 122 miliard USD.

Technická analýza: Akcie Google (Alphabet)

Graf ceny akcií Alphabet vykázal za poslední rok jasné vrcholy a dna. Klesající trend se však změnil v boční rozpětí mezi 83 a 105 USD. Proražení z tohoto bočního trendu se však na začátku února nepodařilo.

Loading ...
Název společnosti ISIN Symbol Tržní kapitalizace (v mld. USD) YTD Den Týd. Měs. 3M Půl roku 1 rok 3Y
Tesla US88160R1014 TSLA 612,25 56,82 % 4,72 % 7,23 % 20,59 % -6,96 % 5,64 % -23,70 % 253,30 %
Denní graf od ledna 2022 do února 2023. Zdroj: Trader Workstation (21. 2. 2023)

Cena sice prorazila nad rezistenci a nad 200denní průměr, ale cena následně opět klesla. Cena akcie se propadla zpět pod klíčové úrovně. Jednalo se o falešné proražení. Nyní se Google akcie opět nacházejí v bočním pásmu. Čeká se na nové proražení.

Nad úrovní 108 USD se otevře prostor pro zotavení směrem k 122 USD. Pod 83 USD však prodejní tlak zřejmě vzroste a podporu opět vidíme pouze kolem 76 až 70 USD. Právě tam leží dna ze zaří a října roku 2020.

Přečtěte si také:

Další použité zdroje:

BLEKEMOLEN J., Aandeel Alphabet: groei valt stil & AI stelt teleur. LYNX [online]. Vydáno 21. 2. 2023 [cit. 22. 2. 2023]. Dostupné zde.

2022 Q4 & fiscal year. Earnings. Alphabet Investor Relations. [online]. Vydáno 2. 2. 2023 [cit. 21. 2. 2023]. Dostupné zde.

Akcie Alphabet při včerejším obchodování zklamaly a ztratily neuvěřitelných 7 %. Přitom před pár dny se povedlo prorazit významnou rezistenci směrem vzhůru. Co se tedy stalo?

Objevila se zpráva, že Microsoft plánuje v budoucnu integrovat technologii OpenAI do svého vyhledávače Bing. Díky tomu by měl být ještě lepší než poslední technologie ChatGPT. Investoři se proto zřejmě obávají, že tento krok má potenciál ohrozit dominantní postavení společnosti Google v oblasti vyhledávačů. Akcie společnosti Microsoft přitom během včerejšího obchodování zvýšily svou hodnotu.

Názor experta: Těžko říci, zda teď Alphabet ztratí významný podíl na trhu. Skutečností zůstává, že průraz ze začátku února byl neúspěšný. Šlo o klasický falešný průraz. Navíc hrozí, že cena akcií navíc může i nadále ještě více klesat. Pokud klesnou i 20denní a 50denní klouzavé průměry, mohli by medvědi dokonce opět převzít nadvládu.

Výhled: MEDVĚDÍ

Loading ...
Název společnosti Symbol Měna Tržní kapitalizace (v mld. USD) Den Týd. Měs. 3M 1 rok YTD
Alphabet A GOOGL USD 740,31 0,92 % 1,51 % 15,82 % 38,66 % 10,95 % 41,23 %
graf akcie GOOGL
Cenový graf akcie GOOGL. Zdroj: Trader Workstation (9. 2. 2023)

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Přečtěte si také:

Článek vychází z analýzy:

MAUTZ, A. Alphabet crashes – can Bing get better than Google?. LYNX [online]. Vydáno 9. 2. 2023 [cit. 9. 2. 2023]. Článek naleznete zde.

Kupte akcie Alphabet A

Zajímáte se o nákup akcií Alphabet A? Zjistěte důležité aktuální informace, novinky a analýzy.

Pro úspěšné investování do akcií je také vhodné vybrat si kvalitního brokera. Obchodujte akcie Alphabet A za nízké poplatky a za použití stabilní obchodní platformy. Online broker LYNX vám nabízí kvalitní podmínky pro trading akcií Alphabet A. Zjistěte více o výhodách obchodování akcií prostřednictvím LYNX.

Online broker LYNX: Zjistěte více

Aktuální cena akcie Alphabet A

Poslední obchodovaná cena
Změna v USD
Změna v %
Datum
Čas
Burza
Tržní kapitalizace (v mld. USD)
Počet emitovaných akcií (v milionech)
Otevírací cena
Zavírací cena předchozího dne
Denní minimum
Denní maximum
Roční minimum
Roční maximum
Minimum za 52 týdnů
Maximum za 52 týdnů

Alphabet A akcie: Údaje o společnosti v USD

Dividendový výnos
Rentabilita tržeb
Tržby na akcii
Cashflow na akcii
Podíl investic ke kapitálu
Podíl práce ke kapitálu
Provozní kapitál (mil.)
Ukazatel krytí A
Ukazatel krytí B
Ukazatel krytí C
Návratnost investice
Poměr cen zisků
Poměr peněžních toků
Podíl vlastního kapitálu
Podíl dluhu na financování
Cizí zdroje / Vlastní kapitál
Krátkodobá likvidita
Zkouška úvěrové bonity
Běžná likvidita

Alphabet A akcie: Informace o společnosti Alphabet Inc. A

Společnost Alphabet Inc. (dříve Google Inc.) je globální holdingová společnost, která spravuje několik dceřiných společností pod jednou střechou. Největší z nich je Google - nejrozšířenější internetový vyhledávač na  světě, který nabízí služby ve více než 130 různých jazycích. Mnoho výrobků Googlu má za cíl spojit uživatele a zpřístupnit obsah na internetu.

Mezi nabízené aplikace patří například e-mailová služba Gmail, platforma sociálních sítí Google+ a webový prohlížeč Google Chrome. Nabídka geografických produktů zahrnuje mapovou službu Mapy Google, vyhledávací službu Google Local Search a satelitní mapy Google Earth, pro které skupina kupuje cestovní poradce.

Aplikace Indoor Maps lze použít k prohlížení interiérových map letišť, muzeí, nákupních center a eventových sálů. Kromě toho je společnost aktivní v oblasti hardware a software pro chytré telefony a tablety, je provozuje operační systém Android a vyrábí vlastní telefony pod značkou Nexus.

Inovace společnosti v odvětví vyhledávačů, smartphonů a internetových reklamních služeb učinila Google jednou z nejuznávanějších značek na světě. Alphabet Holding také zahrnuje organickou společnost Calico nebo technologickou společnost NestLabs.

V říjnu 2015 společnost změnila název na Alphabet.

Akcie Google je součástí indexu Nasdaq 100.

Adresa
1600 Amphitheatre Parkway Mountain View,
CA 94043
United States

Internet
www.google.com

Address
ALPHABET INC.
Amphitheatre Parkway 1600
94043 Mountain View, California
USA

Phone
+1-650-253-0000

Fax
+1-650-253-0001

Email
investor-relations@abc.xyz

Webové stránky
abc.xyz