LYNX: ETF broker
pro chytré obchodování ETF

Skrze LYNX můžete obchodovat ETF (“Exchange Traded Funds”) také známé jako Trackers od všech hlavních poskytovatelů jako jsou iShares, State Street SPDR, PowerShares, Vanguard, DBxTracker, Invesco, VanEck, First Trust a další.

Získejte přístup k tisícům ETF obchodovaných na světových burzách. Své osobní ETF portfolio tak můžete sestavit snadno, rychle a levně.

ETF patří do skupiny ETP (“Exchange Traded Products”) a jsou oblíbené nejen u pasivních investorů. Dokonce i aktivní obchodníci již zařazují ETF do svého portfolia. ETF se pro své široké využití těší stále větší oblibě. Prostřednictvím ETF mohou být portfolia diverzifikována a implementovány nové strategie.

LYNX umožňuje přístup k obrovskému výběru ETF. S našimi nízkými poplatky a oblíbenou klientskou podporou je LYNX vhodnou volbou jak pro dlouhodobého ETF investora a také pro krátkodobého ETF spekulanta. Stejně jako u akcií, i u ETF je dostupná široká nabídka příkazů a trading nástrojů, které vám pomohou přiblížit se úspěchu.

Obchodování etf prostřednictvím online brokera LYNX
 • Levné a transparentní poplatky pro ETF

 • Platforma optimalizovaná pro obchodování ETF

 • Snadný přístup na zahraniční burzy

 • ETF obchodovatelné na 28 burzách ve 15 zemích

 • ETF dostupné od všech významných emitentů

 • Mnoho funkcí pro efektivnější obchodování


Obchodní platforma pro obchodování ETF

ETF broker s platformou optimalizovanou pro ETF

Pokud chcete úspěšně obchodovat s ETF, potřebujete kromě výběru správných fondů i vhodné obchodní nástroje, které vás optimálně podpoří ve vaší investiční strategii. 

K dispozici máte více než 60 typů objednávek a algoritmů pro efektivní obchodování s ETF. Jednou z mnoha užitečných funkcí je tzv. SMART Routing, která chytře spojuje nejdůležitější burzy pro obchodování s ETF. Co to pro vás znamená? Váš příkaz na nákup nebo prodej ETF bude vždy vyplněn za nejlepší možnou cenu. Tato bezplatná funkce je další výhodou, která nejen profesionalizuje vaše obchodování s ETF, ale také jej zjednodušuje.

Klient LYNX obchodující ETF na laptopu a kontrolující cenový graf prostřednictvím mobilní obchodní aplikace

Úspěch v obchodování ETF je otázkou technologií:

 • SMART Routing zajišťuje realizaci obchodů za nejlepší možnou cenu
 • Možnost ETF obchodovat na dlouhou i krátkou stranu
 • Bezplatné obchodní nástroje jako Chart Trader nebo ETF Replicator
 • Více než 60 typů objednávek a algoritmů
 • Obchodní platforma k dispozici také pro mobily


Trading nástroje pro obchodování ETF

ETF broker s efektivními trading nástroji

Obchodování je velmi pohodlné, pokud máte ty správné obchodní nástroje. LYNX zajišťuje přístup k trading nástrojům, které zvýší váš prožitek z obchodování. 

Velmi pohodlné, užitečné při analýze a nákupu nebo prodeji ETF. Správné obchodní nástroje jsou základ pro úspěch na trzích. Zejména pro ETF investory jsou např. ETF Benchmarker a ETF Replicator důležitými nástroji pro optimalizaci obchodů. Objevte, jak můžete zefektivnit své obchodování. 

ETF Benchmarker

S pomocí ETF Benchmarker můžete porovnat své portfolio s individuálně zvoleným referenčním indexem a například zobrazit váhy jednotlivých akciových pozic. Nástroj zdůrazňuje oblasti portfolia, které mají nadprůměrnou nebo nižší průměrnou výkonnost. ETF Benchmarker zobrazuje hodnoty distribuce výkonnosti portfolia v reálném čase po celý den.

Detail obchodního nástroje ETF Benchmarker

ETF Replicator

Mnoho ETF nabízí návratnost srovnatelnou s výnosy z podílových fondů, ale často za mnohem nižší poplatky za správu. Jednotlivé ETF se také liší v nákladech a výkonnosti. S ETF Replicator můžete najít ETF se stejnými charakteristikami jako vybraný ETF. Ty pak můžete porovnávat na základě ukazatelů jako jsou poplatky za správu či výnosnost. To vám pomůže najít nejvhodnější ETF do vašeho portfolia.

Obchodní nástroj ETF Replicator se srovnáním vybraných ETF


Mobilní aplikace pro obchodování s ETF

Obchodování s ETF
přes mobilní aplikaci

Mobilní telefony s LYNX Trading aplikací a otevřeným cenovým grafem

ETF mají často delší investiční horizont, proto většinou není jejich obchodování tak aktivní jako s jinými instrumenty. Nicméně vždy je dobré mít možnost zjistit, jak se v současnosti vyvíjí vaše portfolio nebo si uložit další ETF ke sledování.

Díky mobilní obchodní aplikaci pro iOS a Android je to velmi snadné – podívejte se kdykoliv do svého portfolia a zkontrolujte, jak se vyvíjí vaše otevřené pozice a kde jsou aktuální příležitosti na investování. 

Tohle vše a mnohem více je možné kdykoliv a kdekoliv díky mobilní aplikaci, která je optimalizována na obchodování akcií a ETF. Praktické nastavení aplikace pouze pro čtení vám dává možnost náhledou bez nutnosti přihlášení. Na jedno kliknutí tak uvidíte vývoj na trzích včetně vašeho portfolia.

 • Profesionální mobilní aplikaci i pro ETF

 • Užitečné funkce pro obchodování ETF na mobilu

 • Obchodujte ETF kdykoliv a kdekoliv

 • Dostupné na iOS (Apple) a Android zařízení


SMART Routing technologie

Nejlepší cena vyplnění vašich obchodů

Díky unikátnímu SMART Routing získáváte rozhodující výhodu v obchodování s ETF. Vaše příkazy jsou zaslány na všechny dostupné burzy a vyplněny pouze na burze, která nabídne nejlepší cenu.

Nejen, že vám při otevření pozice najde nejlevnější burzu, ale sleduje například neprovedenou limitní objednávku. Pokud bude na burze k dispozici levnější cena než ta, která byla původně zvolena systémem, automaticky přesměrujeme vaši objednávku na nejlevnější burzu. Tím si můžete být jisti, že ETF jako je iShares MSCI World ETF jsou vždy zakoupeny za nejlepší dostupnou cenu.

Ikona Smart Routing

Obchodování ETF bez skrytých poplatků

Nízké a transparentní poplatky
pro investice do ETF

Většina investic do ETF je plánována na delší časový horizont a slouží například k vybudování příjmu na stáří. Proto je obzvláště důležité udržet přidružené náklady na budování vlastního ETF portfolia co nejníže.

 Veškeré poplatky udávány jako all-inclusive – tedy včetně nákladů burzám a dalším třetím stranám. Vždy víte, kolik za obchod skutečně zaplatíte. ETF vždy obchodujete za nízké a transparentní poplatky. To platí pro všechny světové burzy. Platíte pouze při přenesení objednávky na burzu. Modifikace nebo vymazání limitních příkazů je vždy zdarma. Jistě oceníte také výhodné měnové konverze na mezibankovním trhu s úzkými spready.

Vyškolený specialista klientského centra LYNX radící klientovi ohledně firemního investičního účtu
Výhodné měnové
konverze
Díky přístupu na jeden z největších mezibankovních měnových trhů provádíte konverze za kurzů s velmi úzkými a stabilními spready. Na CZK jsou spready od 0,002 a EUR a USD od 0,1 pipu.
Úspěšná investorka a klientka LYNX která na svém notebooku kontroluje své investiční ETF portfolio
Bezplatné
rozdělení dividend
Pokud máte ve svém portfoliu ETF, který distribuuje dividendy a automaticky je reinvestuje do vašich akcií ETF, nebudeme vám účtovat žádné poplatky za výplatu. Od poskytovatele ETF obdržíte plnou dividendu.
Investor obchodující ETF na demo účtu
Demo účet
pro ETF
Pokud máte aktivní investiční účet, máte možnost využívat bezplatný demo účet. To je užitečné pro bezrizikové testování vašich investičních strategií předtím, než je implementujete do svého portfolia na reálném účtu.

Poplatky u ETF brokera LYNX

Poplatky na ETF na amerických burzách

Poplatek: $0.01 na ETF, minimální poplatek $5

PříkazPoplatek
ETF na index S&P 500 (CSPX) za $2.000$5
ETF na index MSCI World (IWLE) za $10.000$5

Poplatky na ETF na evropských burzách

Poplatek: od 0.12 % z hodnoty transakce, minimální poplatek €6

PříkazPoplatek
ETF příkaz za €2.000€6.00
ETF příkaz za €6.000€7.20

Při nákupu ETF na německé burze platíte v závislosti na objemu objednávky. Avšak při nákupu ETF na amerických burzách je poplatek stanoven podle počtu obchodovaných ETF, jak je zvykem u amerických burz.

Více informací o celkových poplatcích a dalších nákladech na obchodování ETF naleznete v sekci Tarify a Poplatky.

Tarify & Poplatky
Obchodování s ETF: Co byste měli vědět

Co je ETF broker?

ETF broker je společnost poskytující finanční služby specializující se na obchodování ETF, která umožňuje klientům nebo investorům kupovat či prodávat tzv. ETF neboli veřejně obchodované fondy či fondy obchodované na burze. ETF broker má povolení přenášet příkazy na burzu cenných papírů. Toto povolení vydává finanční regulátor, kterým je v České republice ČNB. 

Kromě toho ETF broker také poskytuje služby jako je úschova držených cenných papírů na účtu cenných papírů. Většina ETF brokerů nyní působí online a poskytuje svým klientům účet a speciální software pro nákup a prodej ETF přes internet. 

Co je ETF a proč je obchodovat?

ETF (Exchange Traded Funds) jsou investiční fondy, které jsou veřejně obchodovány na burzách. Jsou součástí rodiny produktů Exchange Traded Products (ETP) a poskytují každému investorovi jednoduchý, nákladově efektivní způsob sledování indexu, vývoje odvětví nebo jiného podkladového aktiva. Akcie ETF představují poměrné vlastnictví fondu a jsou řízeny odděleně od aktiv emitující investiční společnosti narozdíl například od ETC (burzovně obchodované komodity) nebo ETN (směnky obchodované na burze). ETF mají obvykle pasivní investiční strategii, což znamená, že nejsou sestavovány na základě názorů jednotlivých manažerů fondů, ale zobrazují výkonnost předem definovaného podkladového aktiva ve formě indexu. To má tu výhodu, že investoři nemusí manuálně diverzifikovat portfolio, pokud chtějí kopírovat ekonomický index, což by bylo časově i finančně mnohem náročnější. ETF stejně jako akcie mohou být také obchodovány na burze kdykoliv. Pokud chcete sledovat index ve svém portfoliu, ETF jsou ideálním a nákladově efektivním řešením.

Výhody a rizika obchodování ETF

Výhody obchodování ETF

Diverzifikace

Indexové ETF sledují index a tudíž jsou složeny z mnoha akcií. To přispívá k efektivní diverzifikaci  rizika.

ETF nabídka

Na trhu je obrovský výběr dostupných ETF, který se neustále rozšiřuje. Jako investor si můžete vybrat z celé řady ETF na indexy a různá ekonomická odvětví. ETF jsou vydávány různými emitenty, mezi které patří například x-trackers, iShares, State Street, Amundi ETF, ComStage, Powershares, Vanguard, Lyxor, WisdomTree a Franklin Templeton.

Upozornění: Vzhledem ke změnám v předpisech Evropské úřadu pro dohled nad finančním trhem evropští investoři v současné době nemohou obchodovat s americkými ETF prostřednictvím evropských ETF brokerů. Avšak LYNX zajišťuje přístup k široké nabídce UCITS ETF, které jsou určeny pro EU investory.

Flexibilita

ETF jsou obchodovány jako akcie na burze. Vždy máte možnost koupit či prodat dané ETF.

Nízké náklady

Investicí do ETF můžete jako investor sledovat celý index nebo nakoupit balík akcií ze specifického ekonomického sektoru s malou investicí.

Rizika obchodování ETF

Riziko ztráty

Ve špatných hospodářských časech a klesajících akciových indexech klesají ceny ETF a mohou vést k vysokým ztrátám.

Omezení likvidity

Se silným růstem ETF trhu jsou nyní ETF na téměř všechno. To však také vytváří riziko soběstačného trhu, neboť ETF jsou často likvidnější než cenné papíry. V době krize to může vést k silným cenovým výkyvům ETF a likvidita by mohla rychle klesnout.

Konkurence

I když existuje mnoho známých poskytovatelů ETF, na trhu dominuje 5 hlavních emitentů. Navíc konkurence se standardními produkty je velmi tvrdá a poskytovatelé se snaží od konkurence odlišit. Někteří dodavatelé zavedli pákový efekt ETF, který mapuje index pomocí páky. Objevily se však i chytré beta ETF, které vybírají a váží hodnoty indexu na základě jednotlivých kritérií. Vzhledem k velké nabídce ETF by tudíž investoři měli vždy porovnávat produkty všech konkurentů, protože ETF se stejným složením mohou mít velmi odlišné poplatky.

Nedostatek znalostí trhu

Mnoho finančních investorů po finanční krizi znovu vstoupilo na trh prostřednictvím ETF. Vzhledem k pozitivní výkonnosti většiny světových burz v posledních letech, mnoho investorů má dobré zkušenosti pouze tehdy, pokud jste umístili ETF na známých indexech. Akciové trhy za posledních několik let prudce vzrostly. Investoři s nedostatečnými znalostmi, kteří nezažili období velkých ztrát by mohli vsadit vše na jednu kartu. Při investici do pákových ETF navíc mohou být potenciální ztráty obrovské.

Inverzní a pákové ETF

Inverzní a pákové ETF s sebou nesou vyšší rizika v porovnání s klasickými ETF.

Investorský profil a cíle

Kdy je tento produkt pro vás vhodný?
 • Chcete růst kapitálu
 • Chcete generovat příjem ve formě dividend a / nebo rozdělení
 • Chcete diverzifikovat své portfolio
 • Chcete investovat v krátkodobém horizontu (méně než tři roky)
 • Chcete investovat ve střednědobém horizontu (tři až deset let)
 • Chcete investovat v dlouhodobém horizontu (více než deset let)
Kdy pro vás tento produkt není vhodný?
 • Chcete uchovat hodnotu kapitálu
 • Chcete pokrýt své pozice (zajištění)
 • Chcete spekulovat s pákovým efektem (pokud nechcete investovat do inverzního nebo pákového (+ inverzního) ETF)

Tolerance rizika

Kdy je tento produkt pro vás vhodný?
 • Jste ochotni přijít o celou počáteční investici
 • Jste ochotni ztratit více než celou vaši počáteční investici
 • Jste ochotni investovat do nekomplexních produktů
 • Jste ochotni investovat do produktu s nízkým rizikem
 • Jste ochotni investovat do produktu se středním rizikem (ETF - spekulativní)
Kdy pro vás tento produkt není vhodný?
 • Nejste připraveni utrpět žádnou nebo relativně malou ztrátu ze své počáteční investice
 • Jste ochotni investovat s pákovým efektem (pokud nechcete investovat do inverzního nebo pákového efektu (+ inverzní) ETF)
 • Jste ochotni investovat do komplexních produktů (pokud nechcete investovat do inverzního nebo pákového efektu (+ inverzní) ETF)
 • Jste ochotni investovat do vysoce rizikového produktu (pokud nechcete investovat do inverzního nebo zadluženého (+ inverzního) ETF)

LYNX nabízí v rámci ETF následující produktové klastry:

Produktový klastrUkazatel rizika
EUR ETFStřední
EUR inverzní ETFVysoké
EUR pákové ETFVysoké
EUR spekulativní ETFVysoké
Jiné než EUR ETFStřední
Jiné než EUR inverzní ETFVysoké
Jiné než EUR pákové ETFVysoké
Jiné než EUR spekulativní ETFStřední
ETF rozvojových trhůVysoké

Další informace o ETF a funkcích tohoto produktu najdete na následující webové stránce:

Vlastnosti produktu – ETF


Obchodování s ETF online

Proč obchodovat ETF přes LYNX?

Prostřednictvím ETF brokera LYNX můžete nakupovat a prodávat ETF mnoha emitentů. Můžete obchodovat ETF v různých měnách a máte přístup k mnoha světovým burzám. ETF vám umožňují zobchodovat téměř jakoukoliv investiční myšlenku. Kromě nákupu ETF máte také možnost obchodovat krátké pozice. Získáváte tak flexibilitu, ať už chcete spekulovat na růst daného aktiva či pokles. LYNX je ETF broker, který svou komplexní nabídkou zvyšuje šance na úspěch na burze pro každý typ ETF investora či tradera.

 • Levné a transparentní poplatky za ETF
 • Platformy optimalizované na obchodování ETF
 • Obchodování ETF přes mobil
 • Široký výběr ETF
 • Možnost obchodovat ETF na 28 burzách ve 15 zemích
 • Individuální nabídky pro aktivní obchodníky

Obchodujte s oblíbenými ETF

ETF broker LYNX zajišťuje obchodování s populárními ETF

Prostřednictvím LYNX můžete nejen nakupovat a prodávat nejoblíbenější a nejžádanější ETF, ale také máte přístup k mnoha méně známým ETF. Například můžete investovat do ETF na nejznámější indexy jako jsou DAX, S&P 500, Dow Jones a Nasdaq nebo investovat do vývoje globálních akciových trhů s MSCI World ETF. Sestavte si své osobní portfolio ETF podle vaší představy. Mezi nejoblíbenější ETF patří:

ETF na indexy

 • DAX ETF
 • MDAX ETF
 • Dow Jones ETF
 • Nasdaq ETF
 • S&P 500 ETF

Regionalní ETF

 • MSCI World ETF
 • Stoxx Europe 600 ETF
 • Emerging Markets ETF
 • Euro Stoxx 50 ETF
 • Small Cap ETF

Průmyslové ETF

 • ETF na technologie
 • ETF na finanční sektor
 • ETF na zdravotnictví
 • ETF na reality
 • ETF na průmysl

Ostatní ETF

 • ETF na státní dluhopisy
 • ETF na korporátní dluhopisy
 • ETF na měny
 • ETF na volatilitu
 • Dividendové ETF

Naučte se obchodovat s ETF

Naučte se, jak investovat do ETF s LYNX

Chceme, abyste se stal úspěšným v obchodování ETF. Proto vás pravidelně informujeme o aktuálních informacích na světových trzích, analyzujeme akcie a indexy a seznamujeme vás se zajímavými obchodními strategiemi. Zvláště pro ETF obchodníky a ETF investory v našem investičním newsletteru Breakout Trader analyzujeme jedno zajímavé ETF pro daný týden. Naše služby pomáhají každému, kdo se chce naučit obchodovat s ETF nebo si rozšiřovat své znalosti ohledně ETF. Navíc pravidelně ve spolupráci s nejznámějšími českými tradery a investory připravujeme bezplatné webináře.

LYNX - Více než ETF broker

Prostřednictvím online brokera LYNX můžete obchodovat nejen s ETF. Více informací o dalších produktech naleznete zde:

Produktové informace:

iShares Core S&P 500 UCITS ETF (CSPX) – Key Information Document (KID): Sdělení klíčových informací (5. 9. 2023); blackrock.com/cz/individualni-investori/produkty/253743/  PDF: blackrock.com/cz/individualni-investori/literature/kiid/eu-priips-ishares-core-sp-500-ucits-etf-usd-acc-ie00b5bmr087-cs.pdf

iShares Core MSCI World UCITS ETF – Key Information Document (KID): Sdělení klíčových informací (5. 9. 2023); blackrock.com/cz/individualni-investori/produkty/251882/  PDF: blackrock.com/cz/individualni-investori/literature/kiid/eu-priips-ishares-core-msci-world-ucits-etf-ie00b4l5y983-cs.pdf