Ekonomický kalendář: Blížící se makroekonomická data

V ekonomickém kalendáři LYNX naleznete všechna důležitá makroekonomická data, které investoři zohledňují během svých obchodní rozhodnutí.

Mezi tyto události patří například zveřejnění makroekonomických údajů jako je HDP, inflace nebo nezaměstnanost. Dále také změny různých indexů jako je například index obchodního klimatu nebo index nákupních manažerů. 

Náš ekonomický kalendář obsahuje údaje ze zemí Evropy, Asie i USA. Získáte tak relevantní data pro globání obchodování a investování na akciových trzích. Podívejte se, na jaké ekonomické události tento týden budou reagovat trhy a připravte se na ně s ekonomickým kalendářem LYNX.

Makroekonomický kalendář pro rok 2024 - aktuální data

Interpretujte ekonomické události správně

Zveřejňování ekonomických informací není jen významným ukazatelem ekonomického rozvoje země nebo regionu, může to také způsobit znatelné pohyby na akciovém trhu.

Z tohoto důvodu je důležité vědět, které údaje se kdy zveřejňují. Ne všechny tyto údaje jsou zmíněny v ekonomických zprávách, přestože mohou mít velký vliv na vývoj cen. Proto je vhodné sledovat pravidelně ekonomický kalendář LYNX, kde naleznete jednotlivé události na každý den. Kalendář je přínosný i pro forexové obchodníky, protože zejména devizový trh reaguje citlivě na změny klíčových úrokových sazeb ze strany centrálních bank. 

Ekonomické události ovlivňují trhy jen částečně

Kromě ekonomických událostí existuje mnoho dalších dat, která jsou pro obchodníky důležitá, ale často nejsou v ekonomických kalendářích uvedena.

Na LYNX Investičním portálu se dozvíte všechna důležitá data z akciových trhů. Zveřejňujeme pro vás čtvrtletní výsledky firem, očekávané dividendy v dividendovém kalendáři nebo IPO kalendář obsahující informace o nejočekávanějších IPO tohoto roku. Dále na portálu naleznete aktuální obchodní hodiny a otevírací doby jednotlivých burz včetně burzovních svátků.