Příchozí převody pozic

Na této stránce naleznete podrobný návod, který popisuje přesný postup při žádosti o převod pozic od jiného brokera na obchodní účet vedený přes LYNX.

Přihlášení

Údaje o brokerovi

V horní liště zvolte možnost Transfer & Pay a klikněte na záložku Transfer Positions.


Následně vyberte Incoming transfer.

Zvolte lokalitu vašeho brokera. Pokud je z USA či Kanady vyberte možnost United States nebo Canada, v opačném případě zvolte All Other Regions. Následně vyberte metodu převodu a potvrďte tlačítkem Select.


Na další stránce vyplňte následující údaje:

 • Financial Institution – Vyberte finanční instituci, od které chcete převod provést.
 • Your Account Number at Broker – Zadejte číslo vašeho obchodního účtu u finanční instituce, ze které chcete převést pozice.
 • Name of Account Holder at Financial Institution – Zde musí být uvedeno vaše jméno.
 • Account Type – Vyberete typ obchodního účtu, který máte u dané finanční instituce.
 • Country of Financial Institution – Zvolte zemi této finanční instituce.
 • Contact email of your Financial Institution – Uveďte kontaktní e-mail používaný danou finanční institucí pro případy převodu.
 • Save Broker Information – Pokud budete chtít v budoucnu provést další příchozí převody z dané finanční instituce, můžete si informace o této finanční instituci uložit, abyste je příště nemuseli vyplňovat znovu.

Přidání aktiv

V dolní části stránky vás systém vyzve k doplnění informací o pozicích, které chcete převést. Pro přidání aktiv klikněte na tlačítko Add Asset.


Zobrazí se nové okno, ve kterém musíte najít aktivum, které chcete převést.

Akcie lze vyhledávat podle tickeru, ISIN, CUSIP nebo názvu společnosti.


Po přidání aktiva, které chcete převést, musíte ještě vybrat, zda máte krátkou (short) nebo dlouhou (long) pozici, a také je zapotřebí zadat počet cenných papírů či kontraktů.


Poté potvrďte kliknutím na tlačítko Save and Finish.

Verifikace převodu

V posledním kroku budete požádáni o ověření. Do prázdného pole zadejte své jméno a příjmení a potvrďte stisknutím tlačítka Continue.


Na další stránce se zobrazí potvrzení, že jste dokončili žádost o příchozí převod.

Kliknutím na View Form zobrazíte formulář Letter of Authorisation (Autorizační dopis).


Tento dokument podepište a následně zašlete své současné instituci.

Upozornění
UPOZORNĚNÍ:

Doba zpracování převodu se může různit od několika pracovních dnů až po několik týdnů v závislosti na složitosti převodu a koordinaci s vaší finanční institucí.

Často kladené dotazy

Na obchodním účtu vedeném přes LYNX máte možnost provádět převody různých finančních nástrojů, včetně akcií, ETF a dluhopisů. Je však třeba mít na paměti, že není možné převádět americké akcie s nízkou tržní kapitalizací, což obvykle zahrnuje penny stocks. Taktéž nejsou podporovány převody frakčních akcií.


Převod je možný pouze v případě, že finanční nástroje, které mají být převedeny, jsou obchodovatelné prostřednictvím LYNX. Převody ze společných účtů na individuální účty nejsou povoleny. Převod z individuálního účtu na společný účet je však možný.

Z naší strany jsou převody obvykle zdarma. Nicméně váš současný broker si může za tuto službu účtovat poplatky.

FOP zkratka označuje Free Of Payment a jedná se o celosvětově uznávanou metodu pro převod cenných papírů. Pro převody od amerických brokerů nebo k nim je třeba využít metody převodu jako ACATS, DRS nebo FOP (USA).

Pokud si nejste jistí s převoditelností vašich cenných papírů, tak nám prosím zašlete jejich ISINy na naši emailovou adresu info@lynxbroker.cz a my to pro vás rádi prověříme.

Pokud máte ve svém portfoliu cenný papír kótovaný v EUR nebo v USD a chcete jej přesunout na jinou burzu, je zapotřebí iniciovat změnu depozitáře. Stejně tak můžete převést cenné papíry, jejichž obchodování bylo pozastaveno na určitém segmentu trhu, na jiný depozitář a obchodovat s nimi na jiné burze a v jiné měně.

Je třeba upozornit, že za změnu depozitáře se účtuje poplatek ve výši 10 USD za každou pozici. Tento poplatek je účtován v základní měně vašeho účtu.

Během procesu změny depozitáře není navíc možné obchodovat s převáděnou pozicí po dobu přibližně 2 až 3 týdnů.

Pro převod cenných papírů kótovaných v USD nebo EUR k jinému depozitáři postupujte podle následujících kroků:

 • Přihlaste se do Správy účtu.
 • V horním panelu klikněte na Transfer & Pay > Transfer Positions. Poté vyberte možnost Depository / Trading Currency Change.
 • Podle zvoleného typu vyhledávání (Search Type) zadejte do dalšího pole symbol, ISIN, CUSIP nebo název společnosti.
 • V poli Exchange zadejte burzu, na které v současné době držíte cenný papír a klikněte na tlačítko Search.
 • Následně se zobrazí příslušná pozice. Do pole Quantity zadejte množství a do pole Change Symbol To zadejte požadovanou měnu.
 • V posledním kroku potvrďte svou identitu a klikněte na tlačítko Continue.

V případě, že se vám nepodaří zadat změnu depozitáře podle výše uvedených pokynů, obraťte se, prosím na naši klientskou podporu.