Jak obchodovat ETF

ETF jsou obzvláště oblíbené u nováčků na akciovém trhu, protože jsou snadno pochopitelné a umožňují investovat s relativně nízkým rizikem. S ETF můžete do svého investičního portfolia zahrnout akciový index, sektor, zemi nebo celý svět zakoupením jednoho produktu. 

Před investicí do ETF je však důležité vědět, jaký je rozdíl mezi fyzickým a syntetickým ETF, nebo jak se liší distribuující a reinvestující ETF. Jakmile pochopíte základy obchodování s ETF, mnohem snáze pak naleznete nejlepší ETF pro vaše portfolio, protože navíc k typicky doporučovaným ETF, jako jsou MSCI World ETFs, DAX ETFs nebo Emerging ETFs, nabízejí různé ETF mnoho dalších slibných investičních příležitostí s vysokou návratností.

Které ETF zvolit pro začínající investory?

Pochopení struktury a specifik ETF a uvědomění si potenciálních rizik je klíčem k vydělávání peněz z veřejně obchodovaných fondů. ETF jsou oblíbenou investicí pro spořitele – dokonce i pro malé investory, kteří se jinak tradingem nezabývají. Nabídka ETF a úsporných ETF plánů je obrovská. Pouze s nezbytnými znalostmi mohou však nováčkové dokonale integrovat veřejně obchodované fondy do jejich finančního plánování a akumulace aktiv. Proto vám vysvětlíme, jak fungují ETF a co při výběru a nákupu správného ETF sledovat.

Jak funguje nákup a prodej ETF

Pokud jste si vybrali trh, zemi nebo průmysl, do kterého chcete investovat prostřednictvím ETF, měli byste být schopni porovnat jednotlivé ETF sami. ETF jsou k dispozici od různých poskytovatelů, jako jsou Amundi, Comstage nebo ETF Securities. Kromě toho se ETF různých poskytovatelů na stejný index, jako je DAX nebo Dow Jones, mohou jasně lišit ve výkonu a ceně. Po porovnání vyberte ETF, jehož typ a poplatky nejlépe vyhovují vašim potřebám a investičním cílům. Samotný nákup a prodej je pak celkem jednoduchý. Vzhledem k tomu, že se s ETF obchoduje na akciovém trhu, potřebujete investiční účet – nejlépe u specializovaného online brokera. To vám umožní převést vaši objednávku prostřednictvím obchodní platformy na trh.

Naučte se obchodovat ETF úspěšně v 2024