Typy grafů

Technická analýza se také nazývá grafová analýza. Tato analýza je založena na historických údajích o cenách uvedených v grafech. Grafy vizualizují výkonnost akcie, indexu, měnového páru nebo jiného finančního produktu za určité časové období. Časový průběh je zobrazen na ose X a vývoj cen na ose Y.

Existují různé možnosti zobrazení nebo typy grafů, které poskytují různé informace. Nejběžnějšími typy grafů jsou čárové grafy, sloupcové grafy, svíčkové grafy, bodové grafy a číselné grafy. Ne každý typ grafu je však vhodný pro každý typ finančního nástroje. Například opce na různá podkladová aktiva mají často velmi nízký objem obchodování a v některých dnech se s nimi dokonce neobchoduje. Prezentace formou svíčkového grafu tedy v tomto případě nemá smysl.

Jednotlivé typy grafů

Níže uvádíme nejdůležitější typy grafů s jejich speciálními vlastnostmi a aplikacemi. 

Ať už se specializujete na intradenní obchodování nebo dlouhodobé investice, znalost a porozumění různým typům grafů nabízí investorům obrovskou výhodu při technické analýze. Grafy jsou nyní v naší obchodní platformě vytvářeny automaticky, takže je důležité naučit se grafy správně interpretovat, aby bylo možné vyvodit správné obchodní rozhodnutí.

Naučte se typy grafů a jak je používat správně