LYNX: Obchodování CFD
pro náročné obchodníky

Obchodujte CFD s přímým přístupem na trh Direct Market Access (DMA) za nízkých a transparentních poplatků.

LYNX vám umožňuje obchodovat CFD na akcie a indexy v Americe, Evropě, Asii, Austrálii i Africe. Získejte přístup k CFD na akcie z hlavních světových indexů jako jsou S&P 500, Dow Jones, Nasdaq, DAX a další včetně možnosti obchodovat CFD přímo na tyto indexy. 

CFD jsou u investorů velmi oblíbené, protože jsou snadno obchodovatelné a vyžadují relativně nízké investice ve srovnání s jinými instrumenty. Obchodování s CFD je optimalizováno pro náročné obchodníky všeho druhu: spekulace na burze s pákovým efektem, zajištění pozic ve vašem portfoliu či profitovat na rozdílu cen s nižší kapitálovou investicí než u přímého investování do podkladového aktiva. Avšak stále je nutno mít na paměti, že spekulace s CFD s sebou nesou vysokou míru rizika.

Díky přímému přístupu na trh (Direct Market Access) jsou spready u rozdílových kontraktů vždy stejné jako cenové rozpětí podkladového aktiva. Prodejní a kupní ceny nejsou uměle rozšiřovány o další spread. Díky DMA získáváte transparentní podmínky pro obchodování CFD.

Obchodování CFD prostřednictvím online brokera LYNX
 • Nízké a transparentní poplatky za obchodování CFD

 • Obchodní platformy pro PC, mobil i tablet

 • Přímý přístup na trh (DMA)

 • Žádné umělé rozšiřování spreadů

 • Nízké náklady na financování marží

 • Více než 7.000 dostupných produktů


Obchodní platforma pro obchodování CFD

CFD broker s inteligentní obchodní platformou

Nároční obchodníci s CFD potřebují obchodní platformu, která zaručuje stabilitu a rychlou realizaci příkazů, aby mohli obchodovat s CFD long i short pozice i ve výjímečně volatilních situacích na trhu. 

Díky LYNX máte přístup k několika platformám, které vás podporují v každé fázi obchodování: v technické analýze trhu, přenesení příkazů, sledování otevřených pozic i jejich uzavírání. K dispozici máte více než 60 typů příkazů a algoritmů a více než 100 technických indikátorů pro profesionální analýzu. Technická pokročilost platforem umožňuje CFD traderům být vždy o krok napřed k dosažení úspěchu na trzích. 

Detail obchodní platformy na laptopu i na mobilním zařízení

Úspěch v obchodování CFD je otázkou technologií:

 • Obchodujte CFD bez uměle rozšířených spreadů díky DMA
 • Více než 60 typů příkazů a algoritmů
 • Bezplatné používání profesionálních trading nástrojů jako jsou ChartTrader nebo Market Scanner
 • Stabilní i ve volatilních situacích na trzích
 • Platforma dostupná pro PC, tablet i mobil


Trading nástroje pro CFD

Objevte profesionální trading nástroje pro CFD

Pomocí trading nástrojů, můžete jednoduše profesionalizovat své obchodování a zvýšit své šance na úspěch na trhu.

Profesionální trading nástroje jsou navrženy tak, aby splňovaly potřeby sofistikovaných obchodníků a pomáhaly jim obchodovat s různými třídami aktiv. Nástroje jako ChartTrader nebo MarketScanner můžete jako klient LYNX využívat zcela zdarma.

Marktscanner

S MarketScannerem můžete jako investor rychle a snadno získat přehled o událostech na globálních finančních trzích.Tento nástroj vám umožňuje vyhledávat podkladová aktiva na základě vlastních kritérií, která pak mohou být zakoupena nebo prodána jako CFD. Kritéria vyhledávání MarketScanneru, jako je například cena, objem či sektor, mohou být kombinovány tak, abyste našli správná podkladová aktiva pro váš investiční záměr.

Detail obchodního nástroje MarketScanner pro snadnější obchodování CFD

ChartTrader

ChartTrader je velmi komplexní nástroj pro obchodování a analýzu cenných papírů. Pro vyhodnocení výkonu cenného papíru lze v jednom okně zobrazit grafy různých časových úrovní a výkonnost cenného papíru lze srovnávat s vývojem ostatních aktiv, jako jsou například akciové indexy. S ChartTrader můžete využít až 120 ukazatelů pro analýzu cenných papírů. Šablony grafů lze snadno uložit pro pozdější použití. Kromě toho můžete nastavit upozornění na základě různých kritérií, jako je čas, cena nebo marže. Dokonce i obchodování s ChartTrader je dokonale přizpůsobeno různým potřebám obchodníků. Tímto nástrojem můžete vytvářet i upravovat objednávky z grafu. K dispozici jsou i samonastavitelné klávesové zkratky, které zaručují rychlý přenos objednávek.

Detail obchodního nástroje ChartTrader


Mobilní aplikace pro obchodování CFD

Mobilní aplikace
pro obchodování CFD

Smartphone zařízení s mobilní aplikací LYNX Trading pro obchodování CFD

CFD tradeři mají  většinou krátkodobý investiční horizont. Neustálý přístup k portfoliu je nezbytný pro rychlé reagování na události na trhu. I investoři, kteří mají delší investiční horizont, uvítají možnost snadné a rychlé kontroly portfolia na svém telefonu. 

S mobilní obchodní aplikací pro iOS a Android můžete snadno a rychle spravovat svůj účet. Můžete monitorovat všechny pozice, zadávat příkazy na nákup či prodej, sledovat historii obchodů a další důležité informace o vašem účtu jako jsou například maržové požadavky a jiné. 

Kromě sledování portfolia je aplikace samozřejmě vhodná i pro obchodování CFD, které lze snadno analyzovat, sledovat jejich vývoj v grafech a během několika sekund lze připravené příkazy přenést na trh. 

Chcete-li zkrátit čas pro přihlášení, lze použít Touch ID a Face ID. Kromě toho existuje režim pouze pro čtení, který umožňuje rychlé přihlášení bez zadávání přístupového hesla. 

 • Profesionální aplikace pro obchodování CFD

 • Široké funkce pro obchodování na mobilu

 • Obchodujte CFD kdykoliv a kdekoliv

 • Dostupné pro iOS (Apple) a Android


Direct Market Access

LYNX: DMA broker s přímým přístupem do objednávkové knihy

Mnoho CFD brokerů působí jako tzv. market maker a nastavují své vlastní objemy obchodování a ceny, za které jsou CFD nakoupeny (ask cena) a prodány (bid cena). Pro obchodníka to není vždy transparentní, protože není jasné, jak jsou ceny kótovány.

To může vést k příležitostným silným cenovým výkyvům, které se na burze, kde se podkladové aktivum obchoduje, nevyskytují. Oproti tomu je Direct Market Access (DMA) transparentní metodou, která umožňuje obchodovat přímo z knihy objednávek dané burzy s podkladovým aktivem. DMA obchodování s CFD umožňuje obchodovat za stejné ceny, jaké má podkladové aktivum na burze, tedy bez uměle rozšířených spreadů.

Přes LYNX máte přístup k DMA, což pro vás znamená žádné dodatečné poplatky ani uměle nerozšířené spready. Zejména při obchodování s pákovým efektem, jako je tomu u CFD, je toto klíčové, protože i malé změny v ceně mohou mít s pákovým efektem silný dopad na potenciální zisky nebo ztráty.

Ikona Direct Market Access (DMA)

Obchodování CFD bez skrytých poplatků

Nízké a transparentní poplatky
za obchodování CFD

Při výběru CFD brokera hrají významnou roli poplatky a také náklady na financování marží. U brokerů, kteří slibují obchodování bez poplatků, můžete nakonec zaplatit více v rámci spreadu. 

Skrze LYNX je obchodování CFD transparentní. U většiny akciových CFD platí pouze poplatek 0,1 % z objemu obchodu s minimální výší poplatku. Velmi atraktivní jsou také nízké úrokové náklady za držení CFD pozice přes noc, které začínají na +/- 2,5 % + benchmarková sazba. To vám umožní obchodovat CFD i swingově. Obchodujte CFD za nízkých a transparentních poplatků po celém světě.

Vyškolený specialista klientského centra LYNX radící klientovi ohledně firemního investičního účtu
Výhodné měnové konverze
Díky přístupu na jeden z největších mezibankovních měnových trhů provádíte konverze za kurzů s velmi úzkými a stabilními spready. Na CZK jsou spready od 0,002 a EUR a USD od 0,1 pipu.
Klienti LYNX debatující nad výší vyplácených dividend u CFD
Výplata dividend také u CFD
Pokud máte ve svém portfoliu CFD společnosti, které vyplácejí dividendy, automaticky obdržíte ekonomickou hodnotu této dividendy na svůj obchodní účet. Nebude vám za to účtován žádný poplatek.
Klient LYNX obchodující CFD na demoúčtu
Demo účet pro obchodování CFD
Pokud máte aktivní investiční účet u LYNX, máte možnost využívat bezplatný demo účet. Na demo účtu můžete otestovat své strategie bez rizika dříve než je implementujete do reálného účtu.

Poplatky za obchodování CFD

Poplatky za CFD na americké akcie

Poplatek: $0.01 na akcii, minimální poplatek $5

PříkazPoplatek
Nákup CFD na akcie Apple (AAPL) za $2.000$5
Nákup CFD na akcie Tesla (TSLA) za $10.000$5

Poplatky za CFD na evropské akcie

Poplatek: 0.12 % z hodnoty transakce, minimální poplatek €6

PříkazPoplatek
Nákup CFD na akcie Volkswagen za €2.000€6
Prodej CFD na akcie Lufthansa za €6.000€6

Při nákupu nebo prodeji CFD na evropské akcie se poplatek vypočítává na základě objemu objednávky. V případě obchodování CFD na americké akcie je tento poplatek založen na počtu obchodovaných CFD. U obou produktů je aplikován minimální poplatek za transakci. 

Poplatky za CFD na indexy

CFD kontraktPoplatekMinimální poplatek
DAX 300,05%€6
Euro 500,05%€6
UK 1000,05%£6
USA 300,05%$5
US Tech 1000,05%$5
US 5000,05%$5

Více informací o celkových poplatcích a dalších nákladech na obchodování CFD naleznete v sekci Tarify & Poplatky.

Tarify & Poplatky
Obchodování s CFD: Co byste měli vědět

Co je to CFD?

Termín CFD pochází z angličtiny a je zkratkou pro „Contract For Difference“, což znamená smlouva o rozdílu. CFD vždy odkazují na určité podkladové aktivum. Často se jedná o akcie, ale existují také CFD na indexy, měny a komodity. S CFD se investor narozdíl od akcií nepodílí ve společnosti, ale pouze na rozdílu jeho ceny. CFD se zpravidla neobchodují na burzách, ale mimo burzu na tzv. OTC (over-the-counter) trhu. Soukromí investoři nemají přímý přístup na tento trh. Proto potřebují CFD brokera, který přijímá klientovu objednávku a následně ji převádí na trh prostřednictvím obchodního partnera. 

Proč investoři obchodují CFD?

CFD vyžadují relativně nízké kapitálové investice. Pomocí páky máte možnost otevírat velké pozice. Potenciální ztráty jsou však také úměrně větší, než by byly u přímé investice do podkladového aktiva. S CFD můžete jednoduše spekulovat na zvýšení ceny podkladového aktiva (long) nebo na její pokles (short). Spekulovat na index s CFD má oproti futures tu výhodu, že CFD nejsou limitované časem. Tím se vyhnete nákladům a rizikům spojeným s obnovou pozic. Kromě toho mohou CFD poskytovat daňové výhody, protože jsou často osvobozeny od daně z prodeje akcií na burze.

Výhody a rizika obchodování CFD

Výhody obchodování CFD

Nízká marže, vysoká páka

Nízké maržové požadavky umožňují vybudovat velké pozice s malým investovaným kapitálem. Obchodováním CFD můžete dosáhnout velkých zisků i při nízkých kapitálových investicích.

Široká nabídka

CFD lze obchodovat globálně na akce, indexy, ETF, komodity, měny a další podkladová aktiva.

Flexibilita

S CFD můžete snadno otevřít dlouhé a krátké pozice, abyste mohli spekulovat jak na rostoucí, tak na klesající ceny podkladového aktiva.

Daňové výhody

V některých zemích se burzovní daň vypočítává z obchodování s akciemi. Tato daň se však nevztahuje na CFD. V některých zemích se tak můžete vyhnout placení transakčních daní. 

Zajištění portfolia

Cena CFD opisuje cenu podkladového aktiva. Vzhledem k tomu, že pro držení CFD pozice není vyžadována investice v plné výši, lze CFD využít efektivně k zajištění portfolia s nižšími kapitálovými požadavky.

Rizika obchodování CFD

Riziko ztráty

Kurzy CFD podléhají neustálým výkyvům a investice do CFD mohou vést k velkým ztrátám, které mohou převyšovat výši vkladů.

Finanční náklady

Jsou-li CFD drženy přes noc, vznikají finanční náklady na vypůjčený kapitál. Tyto finanční náklady snižují zisk nebo zvyšují ztráty.

Riziko pákového efektu

Vzhledem k pákovému efektu jsou CFD cenové výkyvy u CFD extrémnější a jsou mnohonásobně vyšší než u samotného podkladového aktiva. V důsledku toho mohou nastat vysoké ztráty i při nízkých kapitálových investicích.

Měnové riziko

Investice do CFD v cizích měnách zahrnují měnová rizika, která mohou nepříznivě ovlivnit výkonnost obchodu.

Riziko spojené s mimoburzovním obchodování

CFD nejsou obchodovány na regulovaných burzách a nejsou vypořádávány v regulovaných clearingových institucích. Znamená to, že na jejich obchodování se nevztahují standardní pravidla a ochrany, které tyto instituce zajišťují investorům.

CFD jsou nekonvertibilní

CFD není možné konvertovat na podkladové aktivum. Investoři nemají stejná práva jako jsou spojena s podkladovými aktivy – např. při nákupu CFD na akcii nemá investor nárok na hlasovací práva, které jsou spojeny s akciemi.


Obchodování s CFD online

Proč obchodovat CFD přes LYNX?

Díky kombinaci vynikající obchodní platformy, nízkých poplatků a nákladů na financování a vynikajícímu servisu je obchodování CFD prostřednictvím společnosti LYNX pozoruhodné. Otevřete si svůj investiční účet u LYNX a získejte přístup k více než 7000 obchodovatelných CFD. Atraktivní páka našich CFD vám umožňuje znásobit váš profit z rostoucích nebo klesajících cen. Díky přímému přístupu na trh získáte navíc vždy nejlepší možnou cenu. Vyberte si z více než 60 typů objednávek při obchodování s CFD a obchodujte s našimi bezplatnými obchodními nástroji od nynějška výhodněji než kdy jindy.

 • Direct Market Access
 • Nízké a transparentní poplatky
 • Platformy přizpůsobené obchodování CFD
 • CFD na akcie, indexy, měny i komodity
 • CFD trading přes mobil
 • Velký výběr více než 7.000 CFD
 • Individuální nabídky pro aktivní obchodníky
 • Výhodné měnové konverze

Obchodujte s populárními CFD

Populární CFD obchodovatelné přes LYNX

Prostřednictvím LYNX můžete obchodovat s nejoblíbenějšími CFD na celém světě. Kupujte nebo prodávejte CFD na nejznámější evropské nebo americké akcie, oblíbené indexy nebo investujte do CFD exotických akcií společností například z Brazílie nebo Jižní Afriky. Mezi nejoblíbenější CFD patří:

CFD na evropské akcie

 • BP CFD
 • Danone CFD
 • Shell CFD
 • Unilever CFD
 • Vodafone CFD

CFD na americké akcie

 • Amazon CFD
 • Apple CFD
 • Facebook CFD
 • Google CFD
 • Tesla CFD

CFD na německé akcie

 • Daimler CFD
 • Deutsche Bank CFD
 • Deutsche Telekom CFD
 • SAP CFD
 • Volkswagen CFD

CFD na populární indexy

 • DAX
 • Euro Stoxx
 • S&P 500
 • Nasdaq
 • Dow Jones

Naučte se obchodovat s CFD

Naučte se, jak obchodovat CFD s LYNX

Kromě nízkých poplatků a široké nabídky trhů naši klienti oceňují náš velký burzovní portál s investičním vzděláváním. U LYNX se můžete naučit veškeré základy pro obchodování s CFD. Zkušeným CFD obchodníkům můžeme také rozšířit znalosti o obchodování CFD. Naši investiční specialisté pro vás pravidelně analyzují trhy. Můžete také studovat články o úspěšných obchodních strategiích, nejlepších akciových titulech v daném průmyslu nebo o technických analýzách trhů. Posuňte svůj trading na vyšší úroveň.

LYNX - Více než CFD broker

Prostřednictvím online brokera LYNX můžete obchodovat nejen CFD. Více informací o dalších produktech naleznete zde: