Dlouho očekáváné Reddit IPO by mělo proběhnout v nadcházejících měsících. Platforma, která se proslavila díky WallStreetBets a akciím jako je GameStop a AMC, již podala žádost o první veřejnou nabídku akcií.

Kolik již Reddit získal od investorů? Jaká je hodnota společnosti? Jak bude IPO probíhat? V článku vám průběžně budeme přinášet aktuální informace o Reddit IPO.

Aktualizace 21. 2. 2023: Reddit hodlá vstoupit na burzu ještě letos, pravděpodobně ve druhé polovině roku. Reddit a další firmy, včetně společnosti Instacart, která se zabývá rozvozem potravin, pravidelně aktualizují své dokumenty pro IPO, aby byly připraveny, až se podmínky na trhu zlepší.

Reddit IPO: Kdy dojde k první veřejné nabídce akcií?

Společnost Reddit podala žádost o IPO (Initial Public Offering) americkému regulačnímu orgánu (SEC) 15. prosince 2021. Vstup na burzu se očekával již v prvním čtvrtletí roku 2022. Zatím k němu ale nedošlo. Reddit tak zřejmě vyčkává na příznivější podmínky na trhu. Rostoucí úrokové sazby a zpřísňující se politika Fedu v současnosti snižují atraktivitu růstových akcií. K odložení první veřejné nabídky akcií se nedávno také rozhodly například firmy WeTransfer a Coolblue. Reddit IPO by se tak mohlo uskutečnit v nadcházejících měsících.

Zatím není ani jasné, jakým způsobem se Reddit rozhodne na burzu vstoupit. Zda půjde o klasické IPO, nebo prostřednictvím SPAC. Na Reddit IPO by však podle všeho měly dohlížet například společnosti Morgan Stanley a Goldman Sachs.

Reddit WallStreetBets a meme akcie: Short squeeze akcie GameStop a AMC ohromil svět

Reddit se dostal do povědomí mnoha lidí a investorů zejména během pandemie koronaviru. A to hlavně díky WallStreetBets. Tato skupina investorů využívala platformu Reddit k plánování svých obchodů. Mezi nejznámější počiny této skupiny patřil short squeeze zejména na akciích GameStop a AMC. O tom, co je short squeeze a jaké šílenství se tehdy kolem meme stocks odehrávalo, se můžete dočíst v našem článku z dané doby.


Čtěte také: Akcie GameStop (GME) díky Reddit WallStreetBets vzrostly až o 978 %

I díky publicitě WallStreetBets se Redditu podařilo rychle navýšit počet uživatelů i inzerentů. Reddit chce tento impuls využít k získání kapitálu na financování dalšího růstu. V roce 2021 generální ředitel uvedl, že společnost chystá další mezinárodní expanzi a zkoumání nových možností obsahu. Reddit IPO také poskytne stávajícím investorům příležitost prodat své akcie široké veřejnosti.

Reddit získal od investorů přes 919 milionů USD

Hlavním akcionářem je od roku 2011 společnost Advance Publications. Reddit v roce 2014 získal 50 milionů USD také od dalších investorů. Mezi ně patřil i Sam Altman, Peter Thiel a Snoop Dogg. Do Redditu zainvestovaly také společnosti Fidelity Investments, Andreessen Horowitz, Sequoia Capital a Tencent Holdings.

Právě Tencent investoval v roce 2019 do Redditu více než 300 milionů USD, čímž hodnota firmy vzrostla na 3 miliardy USD. V srpnu 2021 Reddit obdržel od investorů dalších cca 700 milionů USD a hodnota společnosti se zvýšila na 10 miliard USD. Od svého založení tak Reddit celkem získal přibližně 919 milionů USD od 27 různých investorů. Společnost Advance Publications však nadále drží zhruba 70 % akcií. Předběžné odhady hovoří o tom, že Reddit by díky IPO mohl dosáhnout hodnoty až 15 miliard USD.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Historie společnosti Reddit

Reddit byl založen v roce 2005 dvěma přáteli z vysoké školy. Steve Huffman a Alexis Ohanian byli spolubydlící na vysoké škole a firmu založili krátce po ukončení studia na univerzitě ve Virginii v Charlottesville ve Spojených státech. Název je slovní hříčkou z anglického výrazu “read it”.

Jedná se o mediální platformu v podobě otevřeného fóra. Uživatelé mohou zveřejňovat zprávy, fotografie, videa a odkazy. Ostatní uživatelé na ně mohou reagovat a hlasovat pro určité příspěvky. Pokud je téma populární, automaticky se zobrazí na titulní stránce v sekci trendových témat. Uživatelé se také mohou přihlásit k odběru “subredditů” nebo si nějaký sami založit. Existují subreddity na nejrůznější témata.

Oblíbenost sociální sítě Reddit

Dle podílu návštěvnosti za únor 2022 v USA Reddit obsadil mezi ostatními sociálními médii šesté místo s 1,06 %. Největší podíl získal Facebook (Meta Platforms). Konkrétně se jednalo až o 71,8 % všech návštěv. Na druhém místě skončil Pinterest. Tato sociální síť pro sdílení obrázků získala 9,95 %. Twitter získal zhruba 9,15 %. Za ním následoval Instagram a Youtube.

Reddit má nyní více než 50 milionů aktivních uživatelů denně ve více než 100 000 aktivních skupinách. Redaktoři zveřejnili více než 13 miliard příspěvků. Všichni tito uživatelé jsou samozřejmě ideální cílovou skupinou pro inzerenty. Mohou také cíleně inzerovat na určitá témata. To je v současné době hlavní model příjmů webu.

Další informace ohledně Reddit IPO budeme průběžně doplňovat.

Investujte do akcií prostřednictvím LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám za příznivé poplatky umožníme obchodovat s nejrůznějšími finančními instrumenty jako jsou například akcieETFfuturesopceCFD a forex. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme vzdělávací webináře. Díky LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím profesionálních obchodních platforem.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte převodník měn. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme aktuální obchodní příležitosti na trhu a novinky ze světa investic v rámci Investičního portálu. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Přečtěte si také:

Další použité zdroje:

BLEKEMOLEN, J. Beursgang Reddit: online discussie platform $ 15 miljard waard? LYNX [online]. Vydáno 1. 4. 2022 [cit. 11. 4. 2022]. Dostupné zde

Reddit aims for IPO in second half of 2023 – The Information. Reuters [online]. Vydáno 15. 2. 2023 [cit. 21. 2. 2023]. Dostupné zde

Online broker LYNX

Chtěli byste obchodovat na burze? Otevřete si účet prostřednictvím online brokera LYNX. Obchodujte akcie, opce, futures nebo investujte do ETF. A to vše v rámci jednoho investičního účtu. Zjistěte více na: Online broker LYNX

--- ---

--- (---%)
Mkt Cap
Vol
Denní maximum
Denní minimum
---
---
---
---

Displaying the --- graf

Displaying today's chart