LYNX: Broker na certifikáty
pro obchodování turbo a sprinter certifikátů

Obchodujte přes LYNX širokou paletu pákových certifikátů od mnoha světových emitentů. Využijte k tomu pokročilé obchodní platformy a profesionální trading nástroje.

Přes LYNX obchodujete s certifikáty známých a likvidních poskytovatelů jako jsou Sprinters od ING nebo Turbos emitované Commerzbank, Deutsche Bank, BNP Paribas, Goldman Sachs a mnoho dalších.

S certifikáty můžete dokonale reagovat na různé fáze akciových trhů, protože existují v Evropě a jsou velmi oblíbené. Certifikáty jsou k dispozici na akciové indexy, akcie, komodity a dluhopisy. Cena není závislá na nabídce a poptávce, ale je v podstatě určována pohybem cen podkladového aktiva. Vysoká likvidita je zaručena emitentem certifikátů, takže jako investor můžete vždy nakupovat a prodávat certifikáty za tržní ceny. Tyto investiční produkty jsou pákovou investicí do vybraného podkladového aktiva. Tímto způsobem můžete zrychleně benefitovat s růstu nebo poklesu cen podkladového aktiva. Avšak stejně tak mohou bych akcelerovány i ztráty, pokud jde cena podkladu proti směru obchodu.

Obchodování certifikátů se v posledních letech výrazně popularizovalo. Pro investory je atraktivní myšlenka potenciálních vysokých zisků dosažených z nízké investované částky, zatímco ztráta je omezená a nedochází k vyšším ztrátám než je investovaná částka. Navíc je možné spekulovat na pokles podkladového aktiva, aniž by bylo potřeba plnit vysoké maržové požadavky. To vše v kombinaci s širokou nabídkou produktů a nízkými cenami za jejich obchodování dělá z certifikátů velmi oblíbený produkt.

Obchodování certifikátů prostřednictvím online brokera LYNX
 • Nízké a transparentní poplatky pro certifikáty

 • 60+ typů příkazů a algoritmů pro zefektivnění obchodování

 • Obchodní platformy optimalizované pro obchdoování certifikátů

 • Přímý přístup k certifikátům od známých emitentů

 • Velký výběr certifikátů na akcie, indexy, komodity a měny

 • Vzdělávání pro všechny druhy investorů a traderů


Obchodní platforma pro certifikáty

Broker na obchodování certifikátů s pokročilou obchodní platformou

Abyste překonali trhy, musíte mít k dispozici platformu, na kterou se nejen můžete spolehnout, ale také která vám nabídne pokročilé analytické příležitosti a efektivní nástroje pro obchodování těchto pákových produktů.

K překonání trhu s certifikáty je nutný nejen správný certifikát, ale také obchodní platforma, která vám nabízí vše, co potřebujete pro efektivní obchodování s certifikáty. Pokud již máte certifikát, který chcete zobchodovat, můžete jej snadno a rychle nalézt v obchodní platformě pomocí WKN nebo ISIN. Následně si vyberete svou preferovanou burzu a příkaz odešlete rychle a bezpečně. Existuje mnoho typů příkazů a algoritmů, které máte k dispozici, abyste co nejlépe nakoupili nebo prodali včas. Pokud nevíte, do kterého certifikátu chcete investovat, můžete zadat název nebo symbol podkladového aktiva a poté nastavit požadované parametry certifikátu. Inteligentní filtr zobrazí všechny certifikáty, které splňují vaše kritéria.

Investor obchodující certifikáty a jiné cenné papíry přes mobilní obchodní aplikaci i platformu pro stolní počítač

Úspěch na trhu certifikátů je otázkou technologií:

 • Rozsáhlé možnosti analýzy podkladových aktiv
 • Pokročilý filtr pro vyhledání certifikátu dle zadaných paramentrů
 • K dispozici je více než 60 typů příkazů a algoritmů
 • Bezplatné trading nástroje jako MarketScanner
 • Obchodní platforma pro smartphone a tablet


Trading nástroje pro certifikáty

Broker na certifikáty s profesionálními trading nástroji

Obchodní platforma Trader Workstation obsahuje mnoho bezplatných trading nástrojů, které vám nabízejí jedinečné výhody v obchodování a jsou optimalizovány proobchodování různých instrumentů. 

Pokud například hledáte podklad, na kterém chcete obchodovat s certifikátem, můžete k analýze použít obchodní nástroje ChartTrader a MarketScanner. V ChartTrader můžete technicky pomocí ukazatelů analyzovat cenné papíry. Nástroj MarketScanner vám usnadní nalezení cenných papírů s určitými vlastnostmi.

MarketScanner

Za účelem nalezení vhodného podkladového aktiva pro investice s certifikáty se můžete spolehnout na různé možnosti filtrů. Definujte kritéria vyhledávání, jako je cena, sektor, výkon nebo objem obchodů a získejte odpovídající cenné papíry. Nastavení filtru lze snadno uložit, což činí vyhledávání příště ještě pohodlnějším. Pokud jste našli vhodné podkladové aktivum, můžete nakoupit různé typy certifikátu k tomuto aktivu stažené – diskontní certifikáty, knockout certifikáty a další typy certifikátů.

Detail obchodního nástroje MarketScanner pro snadnější obchodování certifikátů

Mobilní aplikace pro obchodování certifikátů

Obchodování certifikátů
přes mobilní aplikaci

Smartphone zařízení s mobilní obchodní aplikací pro obchodování certifikátů

Certifikáty mohou podléhat vysokým cenovým výkyvům, protože obvykle silně reagují na změny ceny podkladového aktiva v důsledku pákového efektu. Při obchodování s certifikáty je proto vhodné průběžně sledovat vaše pozice. 

To je možné kdykoliv s obchodní aplikací pro iOS a Android. Dokonce i nalezení certifikátů je na cestách velmi snadné. Nejjednodušší způsob je, pokud již víte, který certifikát chcete obchodovat. Pak zadejte pouze ISIN certifikátu v aplikaci a poté můžete obchodovat přímo na trhu. Pokud ještě nevíte, který certifikát byste chtěli obchodovat, zadejte symbol nebo ticker podkladového aktiva a klikněte na “Strukturované produkty”. Poté můžete pomocí různých filtrů nastavit parametry certifikátu, jako je hodnota knockoutu nebo úroveň bonusu, a můžete rychle získat přístup k požadovanému certifikátu. 

Aby bylo možné minimalizovat opakované zadávání vašich přístupových údajů a umožnit rychlé přihlášení, aplikace má také technické funkce, jako je Touch ID a Face ID. Kromě toho máte k dispozici režim jen pro čtení, který umožňuje přihlášení bez vašich přístupových dat. I když v tomto režimu nemůžete obchodovat, můžete rychle získat přehled o stavu svého investičního účtu, což se hodí zejména při monitorování volatilních certifikátů.


Obchodování certifikátů bez skrytých poplatků

Nízké a transparentní poplatky pro obchodování certifikátů

Při obchodování s certifikáty je pro investory podstatný nejen počet obchodovaných certifikátů, ale také výše a transparentnost poplatků. To je klíčové zejména pro investory a tradery s krátkodobým investičním horizontem, pro které jsou poplatky podstatné pro jejich úspěch při obchodování. 

I my v LYNX jsme investoři a tradeři, proto víme, co potřebujete a je pro nás důležité nabídnout našim klientům příznivé a transparentní podmínky obchodování. U evropských certifikátů platíte standardně 0,12 % z objemu transakce s minimálním poplatkem €6. Před odesláním vašeho příkazu na burzu se vždy dozvíte finální výši poplatků. Navíc jistě oceníte velmi výhodné měnové konverze, které provádíte přímo na mezibankovním trhu s velmi úzkými bid ask spready. 

Vyškolený specialista klientského centra LYNX radící klientovi ohledně firemního investičního účtu
Výhodné měnové konverze
Díky přístupu na jeden z největších mezibankovních měnových trhů provádíte konverze za kurzů s velmi úzkými a stabilními spready. Na CZK jsou spready od 0,002 a EUR a USD od 0,1 pipu.
Investoři a klienti LYNX debatují nad výhodami široké škály obchodních příkazů pro obchodování certifikátů
Limitní objednávky zdarma
Použití různých typů příkazů jako jsou limitní a stop objednávky, může zefektivnit vaše obchodování a snížit rizika. Velký počet typů příkazů podporuje každou obchodní strategii.
Investor obchodující certifikáty na demo účtu
Demo účet pro certifikáty zdarma
Pokud máte aktivní investiční účet u LYNX, máte možnost využívat bezplatný demo účet. Na demo účtu můžete otestovat své strategie bez rizika dříve než je implementujete do reálného účtu.

Poplatky při obchodování certifikátů u LYNX

Poplatky za certifikáty v Evropě

Poplatek: 0.12 % z hodnoty transakce, minimální poplatek €6

PříkazPoplatek
Nákup certifikátů na index DAX za €2.000€6
Nákup certifikátů na akcie Adidas za €6.000€6

Více informací o celkových poplatcích a dalších nákladech na obchodování certifikátů naleznete v sekci Tarify & Poplatky.

Tarify & Poplatky
Obchodování s certifikáty: Co byste měli vědět

Co jsou to certifikáty?

Certifikáty jsou cenné papíry, jejichž vlastní cena závisí na výkonnosti ostatních aktiv. Certifikáty obvykle vydávají velké banky jako Commerzbank, Citi nebo Deutsche Bank. Podkladová aktiva mohou být indexy, akcie, komodity nebo dluhopisy. Podobně jako akcie jsou certifikáty ve většině případů s cennými papíry obchodovány na burze. Kromě obchodování na burze se může nákup nebo prodej certifikátů uskutečnit také v rámci přímého obchodování s klienty. Protože vy jako soukromý investor nemáte přístup k výměně certifikátů, jako je Euwax, potřebujete brokera na certifikáty, který přejímá vaši objednávku a předává ji dál. Za provedení pokynu na burze je pak odpovědný emitent. 

Proč obchodovat s certifikáty?

Certifikáty umožňují vyšší potenciální zisk než přímé investice do podkladového aktiva téměř v každé situaci na trhu. To platí jak pro vzestupné, tak pro klesající a boční trhy. Například pomocí pákového certifikátu Knockout můžete nepřiměřeně profitovat z rostoucích cen, používat bonusové a diskontní certifikáty, abyste získali vysoké výnosy i na stagnujících trzích, nebo certifikáty obchodních indexů, prostřednictvím kterých můžete investovat do celých akciových trhů. Další velkou výhodou certifikátů je vysoká likvidita poskytovaná emitenty. V důsledku toho můžete jako investor obchodovat s certifikáty s úzkým spreadem i na nelikvidních trzích a vždy máte k dispozici někoho, kdo od vás certifikáty odkoupí za spravedlivou odkupní cenu. Certifikáty nabízí zajímavé obchodní příležitosti s vysokým potenciálem zisku.

Výhody a rizika při obchodování s certifikáty

Výhody obchodování s certifikáty

Zhodnocení kapitálu

S certifikáty můžete generovat vyšší zisky v rostoucích, klesajících a bočních trzích než přímou investicí do samotného podkladového aktiva.

Pákový efekt

Při obchodování s certifikáty můžete násobně profitovat z vývoje podkladového aktiva prostřednictvím využití páky.

Široká nabídka investičních příležitostí

Certifikáty jsou nabízeny na akcie, indexy, komodity, měny a dluhopisy. Výběr certifikátů je obrovský. Pro každou situaci na trhu a investiční cíl lze nalézt vhodný certifikát.

Rizika obchodování s certifikáty

Riziko emitenta

Vzhledem k tomu, že certifikáty nejsou zvláštními fondy, riziko insolvence emitenta spojené s úplnou ztrátou investice.

Riziko pákového efektu

I mírné ztráty cen podkladového aktiva mohou vést k úplné ztrátě kapitálu investovaného v případě certifikátů.

Oceňování

Tvorba cen během období trvání certifikátu může být často obtížně pochopitelná pro investory, protože výkonnost komponentů v nich obsažených, jako jsou opce nebo futures, je ovlivněna mnoha a někdy i protichůdnými efekty.

Měnové riziko

Při investování do zahraničních akcií v cizích měnách podstupujete měnové riziko, které může významně ovlivnit skutečnou návratnost investice.

Investorský profil a cíle

Kdy je tento produkt pro vás vhodný?

 • Chcete pokrýt své pozice (zajištění)
 • Chcete spekulovat s pákovým efektem
 • Chcete investovat v krátkodobém horizontu (méně než tři roky)

Kdy pro vás tento produkt není vhodný?

 • Chcete zachování kapitálu
 • Chcete růst kapitálu
 • Chcete investovat ve střednědobém horizontu (tři až deset let)
 • Chcete investovat v dlouhodobém horizontu (více než deset let)

Tolerance rizika

Kdy je tento produkt pro vás vhodný?

 • Jste ochotni přijít o celou počáteční investici.
 • Jste ochotni investovat s využitím pákového efektu
 • Jste připraveni investovat do komplexních produktů
 • Jste ochotni investovat do vysoce rizikového produktu

Kdy pro vás tento produkt není vhodný?

 • Nejste ochotni utrpět žádnou nebo relativně malou ztrátu ze své počáteční investice.
 • Jste ochotni ztratit více než celou vaši počáteční investici.
 • Jste ochotni investovat do nekomplexních produktů
 • Jste ochotni investovat do produktu s nízkým rizikem
 • Jste ochotni investovat do produktu se středním rizikem

LYNX nabízí následující produktové klastry v kategorii produktů s pákovým efektem:

Produktový klastrUkazatel rizika
EUR Turbos, Sprinters, atd.Vysoké

Další informace o produktech využívajících pákový efekt a funkcích tohoto produktu najdete v dokumentu:

Vlastnosti produktu – certifikáty


Obchodujte s populárními certifikáty

Populární certifikáty u LYNX

Prostřednictvím LYNX můžete obchodovat certifikáty v Německu, Francii, Nizozemsku, Hong Kongu a Austrálii. Obchodujte bonus, discount, turbo, knockout certifikáty a mnoho dalších typů certifikátů na populární podkladová aktiva  jako DAX, komodity nebo jednotlivé akcie. Vyberte si ze široké škály vašich oblíbených certifikátů nebo investujte přímo do nejúspěšnějších a nejobchodovanějších certifikátů oblíbených emitentů. Mezi nejoblíbenější certifikáty patří:

Certifikáty na americké akcie

 • Apple Turbo (AAPL)
 • Twitter Sprinter (TWTR)
 • Facebook Sprinter (FB)
 • Google Sprinter (GOOG)
 • Tesla Turbo (MSFT)

Certifikáty na evropské akcie

 • Arcelor Mittal Sprinter (MT)
 • Philips turbo (PHI)
 • Adidas Sprinter (ADS)
 • Air France-KLM Sprinter (AF)
 • BMW turbo (BMW)

Certifikáty na světové indexy

 • DAX turbo (DAX)
 • EURO STOXX Turbo (ESTX)
 • S&P 500 Sprinter (SPX)
 • NASDAQ Sprinter (NDX)
 • Dow Jones Turbo (INDU)

Certifikáty na komodity

 • Certifikáty na ropu
 • Certifikáty na zlato
 • Certifikáty na stříbro
 • Certifikáty na palladium
 • Certifikáty na zemní plyn

Naučte se obchodovat s certifikáty

Naučte se, jak obchodovat certifikáty s LYNX

Obchodování s certifikáty je populární a lukrativní způsob investování. Vzhledem k velkému počtu různých typů certifikátů je však třeba zvážit mnoho aspektů. Bez důkladného pochopení certifikátů je snadné chybovat, například přílišným využitím páky nebo špatnou volbou certifikátu, který neodpovídá vaší osobní investiční strategii. Ať už se jedná o obchodování nebo o klasické investování, s LYNX se naučíte všechny důležité základy obchodování s certifikáty. V LYNX Investičním portálu se nejen naučíte, jak fungují certifikáty, ale také najdete mnoho praktických tipů pro úspěšné obchodování a také aktuální analýzy důležitých podkladových aktiv jako jsou akcie nebo indexy. Budeme vás i nadále vzdělávat. Navštivte náš oblíbený burzovní portál a dozvíte se vše, co potřebujete vědět jako soukromý investor, abyste vydělali peníze na akciovém trhu nebo na trhu s certifikáty.

LYNX - Více než broker na certifikáty

Prostřednictvím online brokera LYNX můžete obchodovat nejen s certifikáty. Více informací o dalších produktech naleznete zde: