Opce

V této sekci se nacházejí vzdělávací články a analýzy na téma opcí. Rozebíráme a popisujeme nejrůznější opční strategie a také se věnujeme live tradingu opcí, kde popisujeme konkrétní procesy při obchodování opcí.
  • Co je to call a put opce a jaká mají specifika?
  • Jak na uplatnění a přiřazení opce?
  • Jak se vypořádávají opce?
  • Jaký je rozdíl mezi americkým a evropským typem opce?
  • Jaký je rozdíl mezi implikovanou a historickou volatilitou?
  • Jaké jsou výhody opcí oproti akciím?
Všechny odpovědi zjistíte od našich LYNX opčních specialistů, kteří je detailně rozebírají v jednotlivých článcích. Pokud máte zájem obchodovat opce, přejděte do obchodní sekce určené pro opce.

NOVINKA: Micro E-mini opce na Micro E-mini futures na indexy S&P 500 a Nasdaq-100

Opce dostupné i pro malé investory. Opce na Micro E-mini futures nabízejí retailovým investorům obchodování s 10x menší marží než Opce na E-mini futures

Číst dále

Obchodujte volatilitu trhů úspěšně. Výběr nejlepších opčních strategií na VIX

Volatilita je velmi důležitým faktorem při obchodování na burze. O to více u opcí. Poznejte nejlepší opční strategie pro obchodování indexu volality VIX.

Číst dále

Obchodování s opcemi – průvodce pro začátečníky

✅ Opce - význam, vysvětlení. Jak funguje obchodování s opcemi? Co je to Call Opce, Put Opce, Expirace Opce? Co to je Opce? Zjistěte vše potřebné.

Číst dále

Volatilita, její význam a druhy: historická vs. implikovaná volatilita

Vysvětlení významu Volatility. Jak působí Volatilita na obchodování? Objevte rozdíl mezi historickou a implikovanou volatilitou a jak na volatilní trhy.

Číst dále

5 užitečných tipů pro obchodování opcí, které byste měli znát

✅ Zajímate se o obchodování opcí? Co jsou Opce na akcie, Opce na forex. Opční strategie.Objevte 5 zajímavých tipů, jak obchodovat s opcemi.

Číst dále

Opční strategie v LYNX Idea Center

V LYNX Idea Center pro vás pravidelně zveřejňujeme opční strategie na konkrétní tituly. Objevte, jak se sestavují opční kombinace.

Číst dále

5 výhod opcí oproti akciím, které by vás měly zajímat

Opce umožní akciovým investorům dosažení vyššího zisku. ✅ Objevte 5 výhod opcí oproti akciím, které by neměly uniknout žádnému akciovému investorovi.

Číst dále

Opční strategie Strangle: spekulace na pohyb s malým rizikem

Strangle je opční kombinace, která umožňuje i s nízkou investicí solidní zhodnocení. V čem tato strategie spočívá a kdy ji využít?

Číst dále

Opční straddle: optimální strategie pro zachycení pohybu

Strategie straddle je ideální volbou v případě, že očekáváte velký pohyb jedním nebo druhým směrem. Podívejte se, jak se tato strategie využívá v praxi

Číst dále

Iron Condor: strategie pro netrendující trhy

Opční strategie Iron Condor je dobrou volbou pro pomalé trhy v bočním trendu. V čem tato technika spočívá a na co si dát pozor? Ukážeme si.

Číst dále

Butterfly: spekulativní opční strategie

Opční strategie butterfly je oblíbená především díky možnosti vysokého zhodnocení. ✅ Objevte se, kdy se tato strategie používá a jaké má výhody a nevýhody.

Číst dále

Vertikální spready: Vertikální call spread a vertikální put spread

Podrobné vysvětlení a teorie. Co je vertikální spread? Výhody a nevýhody vertikálních spreadů? Co je call spread, put spread či vnitřní hodnota opce?

Číst dále

Vypisování krytých call opcí: covered call

Covered Call je důležitá opční strategie, kterou mohou využívat především akcioví investoři, kteří drží své akcie dlouhodobě a chtějí generovat extra příjem

Číst dále

Nekrytý výpis put opce (naked put): vysvětlení teorie a praktický příklad

Dnes se blíže podíváme na opční strategii naked put, neboli nekrytý výpis put opce. Kdy se taková strategie využívá a jaké jsou její výhody a nevýhody?

Číst dále

Nekrytý výpis call opce (naked call): vysvětlení teorie a praktický příklad

V tomto článku se blíže podíváme na opční strategii naked call, neboli nekrytý výpis call opce. Kdy se taková strategie používá a jaké má výhody a nevýhody?

Číst dále

Základy opcí, díl 3: Řecká písmena delta, gamma, vega a théta

V tomto článku se blíže podíváme na opční parametry označované řeckými písmeny delta, gamma, vega, a théta. Vysvětlíme si, co znamenají a jak ovlivňují cenu opce.

Číst dále

Live Trading Opcí

Spustili jsme nový koncept vzdělávání pro opční obchodníky - live trading na účtu 25.000 Euro. Sledujte opční webináře a k nim přidružené články.

Číst dále

Opční spready

Základy obchodovaní opcí 11: Opční spready. Co je to vertikální spread? Co je kalendářní spread neboli horizontální spread či diagonální spread?

Číst dále

Jak na efektivní backtestování opcí

Backtestování opcí je narozdíl od backtestování jiných investičních nástrojů mnohem komplexnější. Jak se k opčnímu backtestingu postavit?

Číst dále

Ukázkový reálný obchod: Prodej vertikálního put spreadu na index S&P 500

Úspěšný opční obchodník odhaluje podrobně, jak probíhá analýza před reálným obchodem, technika otevření obchodu a řízení pozice.

Číst dále

Nákup akcií se slevou zajistí vyšší zisky

Nákup akcií se slevou Vám zajistí vyšší zisky akciového portfolia. Tato jednoduchá strategie je vhodná pro každého akciového investora.

Číst dále

Nebojte se uplatnění opce

Uplatnění opce v den nebo před dnem expirace opce motá hlavu mnohým začínajícím opčním obchodníkům. Při nesprávném pochopení se může z pozice stát ztrátová.

Číst dále

Jak si vytvořit vlastní zajištěný fond

Objevte během pár minut strategii, která Vám umožní řídit své portoflio jako zkušený portfolio manažer. Naučíme Vás sestavit si vlastní zajištěný fond.

Číst dále

Zamezte s pomocí opcí ztrátám v rámci portfolia

Nezbytná strategie pro zajištění akciového portfolia, která je vhodná pro každého akciového investora. Naučte se snadno zajistit své portfolio opcemi.

Číst dále

Jak si na akciovém trhu zajistit „vlastní dividendu“?

Následující strategie je zlatou žilou pro dlouhodobě orientované investory. Jak snadno zvýšit ziskovost portfolia díky opcím "vlastní dividendou"?

Číst dále

Chcete vydělat na výsledkové sezóně? S opcemi žádný problém!

Chcete vydělat na earnings, ať akcie vzroste nebo klesne? Opce Vám zajistí výdělek bez ohledu na směr pohybu. Objevte jednoduchou opční earnings strategii.

Číst dále

Opce: Prodej čas, shrábni zisk

Co to jsou opce? Jak je obchodovat? Opce jsou nezbytným instrumentem pro každého investora. Objevte jejich kouzlo a získejte díky ním náskok před ostatními.

Číst dále

Opční řetězec

Opční řetězec. Opční řetězec je zobrazení ceny opcí podkladu. Opční prémium = Časová hodnota + Vnitřní hodnota.

Číst dále

Řecká písmena

Řecká písmena. Co to je delta, gamma, theta a vega při obchodování opcí? Vliv ukazatelů na cenu opce.

Číst dále

Uplatnění a přiřazení opce

Lynx Blog: Základy obchodování opcí 6: Uplatnění a přiřazení opce. Kdy se vyplatí uplatnit opci? Kdy dochází k přiřazení opce? Jak se ukončuje opční pozice?

Číst dále
Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05
  [E-book ZDARMA] 11 strategií investičních guru

Jak vybírají své akcie nejúspěšnější investoři na Wall Street? Kniha 11 Super strategií největších investičních guru Vám ukáže, jak si sestavit akciové portfolio podle těch nejlepších investorů na světě.

Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
×