LYNX Podcasty – témata ze světa financí, investicí, obchodování a akciového trhu

Objevte naše podcasty ze světa financí a akciových trhů určené pro investory, tradery a podnikatele.

Podcasty jsou oblíbeným způsobem, jak si rozšiřovat obzory a znalosti během dalších činností jako například řízení auta, cvičení, nebo cestování v hromadné dopravě. Jednoduše si zapnete audio nahrávku a posloucháte cenné informace a zajímavý obsah. Naše podcasty jsou zaměřené na svět financí a investování. 

Vzdělávejte se s našimi podcasty na téma investování a seznamte se s novými nápady a praktickými investičními tipy od jedinečných kapacit v tomto oboru.

Témata o podcastech

Podcast: Chytré investování

Podcast o chytrém investování je investiční podcast pro všechny, kteří chtějí úspěšně a dlouhdobě investovat své peníze.

Vzdělávejte se s našim podcastem zaměřeným na investice a seznamte se s novými nápady a praktickými investičními tipy od skutečných odborníků v tomto oboru.

Poslouchejte nyní
Podcast LYNX Chytré investovaní spuštěný na mobilním telefonu

Často kladené otázky

Časté otázky ohledně podcastů

Co je to podcast?

Podcast je digitální zvukový soubor srovnatelný se záznamem rozhlasového vysílání. Skládá se z několika epizod, které jsou přístupné na internetu. Slovo podcast vzniklo ze spojení slov iPod a broadcast (přenos). Slovo „Pod“ je anglická zkratka pro „playable on demand“ (zahráno na přání). Podcasty jsou v dnešní době velmi oblíbené a jsou zaměřeny na nespočet témat a žánrů. Existují například hudební, komediální a zpravodajské podcasty.

Jak mohu podcasty poslouchat?

Podcasty můžete poslouchat prostřednictvím speciálního mediálního přehrávače nebo nástroje podcatcher. Podcasty jsou většinou dostupné i pro smartphony. Pro tato mobilní zařízení existují různé podcastové aplikace. Na iPhonu můžete k poslechu podcastů využít aplikaci Apple Podcasty. Pro zařízení Android existuje například aplikace Google Podcasty. K dispozici je také možnost poslechu podcastů prostřednictvím streamovacích služeb, jako je Spotify nebo Deezer.

Je podcast zdarma?

Ano, charakteristickým rysem podcastu je, že jej lze poslouchat zdarma. V některých případech obsahují komerční podcasty také reklamy, které financují produkci.

Jak se mohu přihlásit k odběru podcastu?

K odběru podcastů je možné se přihlásit přímo v aplikaci používané k přehrávání podcastů. Chcete-li to provést, vyhledejte požadovaný podcast v aplikaci a vyberte jej. Můžete také najít tlačítko, pomocí kterého se můžete přihlásit k odběru požadovaného podcastu. Poté, co se přihlásíte k odběru podcastu, budete automaticky informováni o nových epizodách v budoucnu a můžete si podcast stáhnout do svého zařízení.

Co jsou „show notes“?

Jedná se o dodatečné informace a poznámky k podcastu. Například důležité odkazy nebo doporučení, která tématicky souvisí s obsahem dané epizody podcastu. Může jít také o přepis konverzace dané epizody, či o další obrazový a video materiál. Tyto poznámky ale nemusí být přístupné přes všechny podcastové aplikace. Proto se často zveřejňují na webu, který je danému podcastu věnován.