LYNX Podcast: Chytré investování

Náš podcast o chytrém investování vám pomůže dlouhodobě akumulovat bohatství na základě správných investičních rozhodnutí.

V každé epizodě chytrého investování hovoříme se zajímavým hostem, který je ochoten se s námi podělit o své znalosti v oblasti investování. Každý host představuje své vlastní osobní investiční strategie – například investování do akcií, ETF a dalších cenných papírů. V podcastu jsou však diskutovány i mimoburzovní investiční příležitosti (například fondy, úrokové dluhopisy nebo firemní dluhopisy).

Podcast o investování a tradingu

Poznejte investory, tradery, manažery a stratégy fondů, kteří vám poskytnou cenné tipy na investování a zhodnocování peněz.

Využijte praktických rad a nápadů, jak můžete například chytře investovat svůj kapitál na akciovém trhu. Zjistěte, jak můžete dosáhnout vysoké návratnosti svých investic. Podcast vás také seznámí s osobním příběhem našich hostů, který je často zajímavý sám o sobě. V podcastu o chytrém investování je vždy o zábavu postaráno. Naším cílem je nabídnout vám aktuální investiční příležitosti a zároveň vás upozornit na veškerá možná rizika. Díky tomu se jako investor můžete posouvat dále a stát se tak dlouhodobě úspěšným obchodníkem.

Podcast LYNX
Témata o podcastech

Chytré investování: Aktuální epizody

Roman Dvořák o růstu inflace a cen komodit, rozložení svého portfolia a riziku davové psychózy

Nezadržitelný růst inflace, problémy s dodavatelskými řetězci nebo opětovná hrozba lockdownů a šíření viru covid-19. Naproti tomu trhy na maximech, vysoká popularita investování do akcií a nevídané hodnoty firem, které mnohdy nemají ani tržby. Jak se k takové situaci postavit jako investor? Je na čase utíkat z trhů, nebo naopak hledat příležitosti tam, kde je ostatní zatím nevidí?

O těchto a dalších aktuálních tématech jsme se pobavili s Romanem Dvořákem, známým investorem a traderem, partnerem společnosti Czechwealth a správcem alternativního fondu DVOŘÁK FOND.

Roman nám prozradil svůj pohled na vývoj inflace a proč si myslí, že aktuální vysoké hodnoty povedou k novému normálu z minulých desetiletích. Odhalil rozložení svého portfolia a proč vidí příležitosti ve farmaceutických společnostech nebo korporátních dluhopisech. Nezapomněli jsme se ho také zeptat, jak by se nyní choval, kdyby byl v roli běžného investora a klienta LYNX. Dále také co si myslí o kryptoměnách, akciích Tesla nebo aktuálním chování investorů a spekulantů na trzích.

Všechny posluchače podcastu také zveme na sérii webinářů s název Jak vydělávat na akciích, i když jsou na maximech. Roman zde podrobně rozebere aktuální situaci na trzích a představí konkrétní strategie a doporučení, jak obchodovat. Již nyní se můžete přihlásit na první i druhý díl.

Co se v rozhovoru vše dozvíte?

 • Je inflace pouze přechodný jev? Jak ji porazit a proč akcie nemusí být vhodnou volbou.
 • Aktuální rozložení portfolia Romana. Jak a při jakých příležitostech jej plánuje rebalancovat.
 • Doporučení pro začínající investory – Kde hledat nyní příležitosti a na co se zaměřit.
 • Co jsou to korporátní dluhopisy a jak vybrat ty správné.
 • Zvyšování úrokových sazeb a výnos z akcií. Příchod možné korekce a jak se proti ní chránit.
 • Měnové riziko – Co to znamená pro běžného investora a jak s ním Roman pracuje.
 • Růst cen komodit – Bude pokračovat a lze stále najít příležitosti mezi energetickými společnostmi?
 • Proč Roman pořád jezdí v diesel automobilu a nikdy neinvestoval ani neshortoval Teslu.
 • Doporučení na knihy a další vzdělávací materiály pro investory.

Rozhovor si můžete také pustit jako video na našem Youtubovém kanále nebo níže jako podcast.

Ikona poslení epizody LYNX podcastu

Perokresba zaměstnance LYNX a odborníka na finanční trhy Ondřeje Likeše

Přihlaste se k odběru podcastů a již nikdy nezmeškejte nový díl

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Chytré investování: Všechny epizody podcastu


Zpětná vazba

Jak se vám líbí podcast?

Zašlete nám zprávu nebo napište na vzdelavani@lynxbroker.cz.

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.