Základy investování, díl č.1: Jak zhodnotit peníze

Čtvrtek
07.11.
2019

Dáváte korunku ke korunce, máte naspořené peníze a říkáte si, že je škoda je nechat jen tak na účtu? Banka vám nabízí jen minimální úrok, který nepokryje ani inflaci? Láká vás svět akcií a burz? Právě pro vás je série webinářů Základy investování.

Investování je činnost, při které využijete určité množství aktuálně dostupných peněz za účelem navýšení vašich finančních toků v budoucnu. Ve světe financí se investicí rozumí koupě finančního instrumentu (např. akcie) s vidinou vydělat další peníze, a to buď formou pasivně vyplácené odměny (např. dividendy) anebo po určité době prodejem daného instrumentu za vyšší cenu.

Co se na webináři konkrétně dozvíte?

  • Co je to investování a jaké možnosti nabízí.
  • Druhy instrumentů a produktů, do kterých lze investovat.
  • Výhody vlastního investování na burze oproti podílovým fondům.
  • Faktor času při investování a co je to složené úročení.
  • Jak poznat vaší toleranci k riziku při investování.
  • Proč je důležité stanovit si investiční horizont.

Webinář je vhodný pro úplné začátečníky a investováním nepolíbené, kteří se chtějí dozvědět více o možnostech investování na burze. Zaměříme se především na investice do akcií a ETF. Cílem této série je ukázat vám možnost, jak velice jednoduše, a přitom bez růžových brýlí, začít s investováním.

Budí vás v noci strach, že vám hodnotu peněz doslova žere inflace, nebo že na burzovních trzích lidově řečeno „proděláte kalhoty“? Načerpejte potřebné základy o investování v prvním díle naší investiční série. Porozumíte tak tomu, jaké příležitosti a rizika investování skýtá a jakou cestou byste se měli vydat vy. Přihlaste se na první díl webináře níže ve formuláři a odstartujte vaši cestu úspěšného investora.

Strategie & Taktika
Matěj Sainer
Matěj Sainer