Cena akcie AMC od ledna vzrostla o více než 2554 %. Jak si vedou další meme akcie?

V posledních týdnech o sobě meme akcie dávají opět vědět. Velký nárůst zažívá zejména AMC akcie. Někteří analytici se shodují, že zvýšený zájem o meme akcie byl zapříčiněn poklesem kryptoměn.

Poté, co se cena bitcoinu v nedávné době výrazně propadla, se mnoho retailových investorů vrátilo k meme akciím, které začátkem roku 2021 zaznamenaly významný cenový nárůst.

V tomto článku se zaměříme na to, jakým způsobem WallStreetBets vybírají své akcie. Prozradíme si také, které akcie jsou aktuálně v hledáčku této skupiny a zažívají významný růst.

Nakonec se detailně zaměříme na akcii AMC, která od začátku roku 2021 k dnešnímu dni vzrostla o více než 2554 %.

Vstup do kina AMC

Strategie skupiny WallStreetBets a jaké akcie vybírají?

Meme akcie a skupina retailových investorů WallStreetBets jsou opět v centru pozornosti. Tato skupina investorů, která sdílí své obchodní nápady a strategie na sociální síti Reddit, o sobě dala hlasitě vědět již na začátku roku 2021. Tehdy se členové WallStreetBets rozhodli hromadně nakupovat akcie GameStop, což zapříčinilo, že během ledna 2021 cena akcie GME vzrostla o více než 2400 %.

Po silném nárůstu ale také přišel rychlý pád ceny této akcie. Podobný průběh nastal i u dalších akcií, na které se Reddit WallStreetBets skupina zaměřila.

Mluvit ve spojení s WallStreetBets o nějaké investiční strategii je ošemetné, protože mnoho investorů z této skupiny je kritizováno za to, že vlastně žádnou promyšlenou strategii nemají. Často jsou označováni za nevzdělané investory s nereálnými očekáváními. Jejich jediná strategie je často „koupit a držet“ za každou cenu.

Ti, kteří byli schopni vybrané akcie nakoupit včas, vydělali na předešlých pohybech velké peníze, ale spousta obchodníků, kteří nakupovali například akcie GameStop  blízko lednového high, o značnou část peněz přišla, když cena začala prudce klesat.

Chcete získat zdarma tipy na zajímavé akcie a ETF?

Odebírejte pravidelný týdenní akciový newsletter Breakout Trader. Každý týden tip na obchodování čtyř světových akcií a vybraného ETF.

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.

Na druhou stranu si je třeba uvědomit, že tato skupina nyní čítá více než 10,4 miliónu investorů a její popularita stále roste. Navíc lze u populárních meme stocks vystopovat určité podobné rysy.

Většinou se jednalo o akcie, ve kterých bylo mnoho investorů zainteresováno na stranu short. Jinými slovy spekulovali na pokles ceny akcie. Pokud se ale velké množství obchodníků naopak rozhodlo tyto akcie nakupovat, dostali se obchodníci spekulující na pokles ceny do problémů a nastal Short Squeeze.

Právě Short Squeeze byl jedním z hlavních cílů této Reddit skupiny u mnoha vybraných meme akcií. Jim Cramer z CNBC však poukazuje na to, že WallStreetBets postupně mění svou strategii. Upozorňuje na rychlý nárůst ceny akcie řetězce amerických restaurací Wendy’s.

Cena akcie WEN jen za předešlý den vystoupala o více než 25 %. Přičemž short interest je pouze 4,4 %. Zdá se tedy, že s rostoucí popularitou a silou WallStreetBets se můžeme dočkat i zvýšeného zájmu o akcie, kde „zmáčknutí“ obchodníků v pozicích nakrátko není tolik pravděpodobné.

O které meme akcie se obchodníci ze skupiny WallStreetBets aktuálně zajímají?

Kromě AMC akcie a již zmiňovaného řetězce rychlého občerstvení Wendy’s jsou zde i další společnosti, které v minulých dnech zaznamenaly prudký nárůst ceny akcie. O většině těchto společností jste již slyšeli v souvislosti s lednovou rally na akcii GameStop.

Akcie GameStop (GME) zažívá v posledních týdnech růst ceny a zdá se, že zájem o tuto společnost ze strany retailových investorů po prudkém lednovém nárůstu a následném silném propadu neupadl. Od 11. května 2021 k 8. červnu 2021 cena akcie GME vzrostla o více než 106 %. GameStop dnes navíc bude ohlašovat své výsledky za první kvartál 2021.

Dále se jedná například o společnost BlackBerry (BB). Cena této akcie vystoupala od 25. května 2021 k 8. červnu 2021 o více než 92 %.

V souvislosti s WallStreetBets se také hovoří o americkém výrobci sluchátek Koss (KOSS). Cena akcie KOSS vzrostla od 25. května 2021 do 2. června 2021 z 16,90 USD až na 43,92 USD, což je nárůst o více než 169 %. Od té doby akcie Koss zaznamenala pokles a momentálně se obchoduje za 28,33 USD.

V hledáčku WallStreetBets je i americký řetězec maloobchodních prodejen Bed Bath & Beyond (BBBY). Od 25. května k 8. červnu 2021 cena vzrostla o více než 55 % a momentálně se akcie BBBY obchoduje za 36,83 USD.

Nyní se však podíváme blíže na akcie společnosti AMC. Cena od začátku roku 2021 ke svému all time high 2. června 2021 vzrostla o více než 3700 %.

Akcie AMC Entertainment (AMC)

Tato americká společnost je největším řetězcem kin na světě. Provozuje až 358 kin v Evropě a přes 620 kin v USA. V lednu letošního roku cena akcie AMC zaznamenala skok ze 2 USD až na více než 20 USD během velmi krátké doby.

V únoru však následoval prudký pokles. Jak už bylo řečeno, cena AMC akcie se v minulých dnech opět prudce vyšplhala a nyní se obchoduje za více než 55 USD.

Denní cenový graf akcie AMC

Denní graf akcie AMC od října 2020 do 8. června 2021

Zvětšit

Ačkoliv cena akcie AMC v roce 2021 zaznamenala rekordní růst, rok 2020 nebyl pro společnost vůbec příznivý. Za rok 2020 poklesy tržby až o 77 % na pouhých 1, 2 miliardy USD.

Společnost byla ve finančních potížích a dostala se do problémů s platbou nájemného za provozovny. Zachránila ji až půjčka, čímž se ale celkový dluh společnosti AMC Entertainment vyšplhal až na 11,4 miliardy USD.

V prvním čtvrtletí roku 2021 vykázala společnost AMC ztrátu ve výši 294,7 milionu USD (EBITDA). Tržby dosáhly výše 148,3 miliónu USD, což je pokles o 84,2 % oproti stejnému období před rokem.

Začátkem června 2021 společnost prodala část akcií fondu Mudrick Capital Management. Ten odkoupil AMC akcie v hodnotě 230,5 miliónu USD. Zajímavé je, že ve stejný den, kdy byl veřejnosti oznámen nákup těchto akcií, se jich fond rozhodl zbavit.

Generální ředitel AMC se zaměřuje na inovaci i drobné investory

Generální ředitel Adam Aron si také všimnul, že se mění vlastnická struktura akcionářů. Zatímco velcí investoři jsou opatrní, o akcie AMC jeví zájem nemalé množství retailových investorů. V současné době tvoří tito obchodníci přes 80 % akcionářů AMC.

Adam Aron chce část získaného kapitálu použít na modernizaci sálů a provozoven. Také usiluje o navázání užšího vztahu se svými investory. Prohlásil, že majitelé akcií AMC dostanou při návštěvě kina popcorn zdarma a plánuje pro ně další benefity.

Vyplatí se investovat do akcií AMC a dalších meme akcií?

I přes působivý růst ceny akcie AMC je třeba mít na paměti, že se jedná o společnost, která byla v dlouhodobých problémech a mnoho analytiků předpovídalo její krach. Pandemie koronaviru zasadila AMC tvrdou ránu.

Postupné rozvolňování pandemických opatření a vakcinace by mohly urychlit návrat k normálnímu životu a lidé by se opět mohli začít ve velkém vracet do kin, ale otázkou je, zda se situace opět nezhorší.

Zájem retailových investorů, kteří pomohli AMC zpět na nohy, také nemusí trvat věčně. Enormní zájem o meme akcie v lednu skončil stejně rychle jako začal a mnoho meme akcií zažilo velmi rychlý pokles ceny.

Pokud se rozhodnete investovat do akcie AMC nebo jiných meme akcií, mějte na paměti, že jsou velmi volatilní. Růst ceny těchto akcií často neodráží realitu a situaci, ve které se dané společnosti nachází.

Po takto rychlých výrazných pohybech jako je vidět na AMC akcii navíc často přichází výrazná korekce. Jde tedy o velmi rizikové investice. Akcie AMC a ostatní oblíbené akcie WallStreetBets jsou spíše vhodné pro zkušené intradenní obchodníky, kteří dokážou profitovat z rychlých cenových pohybů.

WallStreetBets jsou nicméně na finančním trhu novým fenoménem, který již několikrát ukázal svoji sílu. Pokud se o podobné akcie zajímáte, jistě se vyplatí jejich aktivity sledovat. Vždy ale mějte prosím na paměti, že jde o rizikové investice a proto dbejte na správně zvolenou obchodní strategii a money management.

Obchodujte AMC akcie u LYNX

Ať už jste intradenní obchodník nebo dlouhodobý investor, můžete využít vynikající nabídky společnosti LYNX, protože vám umožníme obchodovat s akciemiETF, futuresopcemi, CFD, či forexem za příznivé poplatky.

U LYNX můžete obchodovat v reálném čase prostřednictvím profesionálních platforem. Dále pro vás pravidelně připravujeme naše týdenní investiční newslettery a vysíláme profesionální vzdělávací webináře. Navíc pro vás pravidelně zveřejňujeme analýzy trhu a novinky ze světa investic v rámci našeho LYNX zpravodajského a vzdělávacího portálu.

Chcete převést zahraniční ceny akcií nebo ceny ETF na eura? Pak použijte náš převodník měn na více než 130 světových měn. V případě jakýchkoliv dotazů můžete bezplatně využít naší klientské podpory.

Akcie Novavax vzrostly o více než 3 419 % během 2 let. Schválí v USA vakcínu do konce roku?

Novavax akcie během pandemie rostly. Naplní vakcína očekávání? Cenový graf a technická a fundamentální analýza akcie NVAX jen pro vás.

Číst dále

Biotechnologické akcie 2021: 3 nejlepší akcie výrobců vakcín proti Covid-19

Jak si vedou biotechnologické akcie Moderna, Pfizer a Johnson & Johnson? Rozbor akcií výrobců vakcín. Poznejte 3 nej biotechnologické akcie.

Číst dále

Cena akcie AMC od ledna vzrostla o více než 2554 %. Jak si vedou další meme akcie?

AMC akcie a další meme akcie jsou opět v hledáčku WallStreetBets. Které meme akcie jsou aktuálně v kurzu a vyplatí se do nich investovat?

Číst dále
Začněte využívat mnoha výhod LYNX

LYNX má mnoho výhod pro každého – přesvědčte se o tom v informačním balíčku.

Information package image
Informační balíček je zasílán zdarma a obsahuje:
  • Brožuru s podrobnými informacemi
  • Formulář k otevření účtu
  • Přehled tarifů
  • Navíc zdarma investiční e-book 11 super strategií největších investičních guru
Contact icon Zavolejte nám zdarma
800 877 877
Contact icon Napište nám na
info@lynxbroker.cz
Contact icon Spojte se s námi na
CHAT
Contact icon Pište nám na WhatsApp
735 00 08 05
  [E-book ZDARMA] 11 strategií investičních guru

Jak vybírají své akcie nejúspěšnější investoři na Wall Street? Kniha 11 Super strategií největších investičních guru Vám ukáže, jak si sestavit akciové portfolio podle těch nejlepších investorů na světě.

Vyplněním svých údajů a kliknutím na tlačítko výše souhlasíte, že LYNX uloží tyto data a může Vás kontaktovat e-mailem nebo telefonicky kvůli marketingovým účelům. Telefonická komunikace může být nahrávána z důvodů zkvalitňování našich služeb. Souhlasíte se zpracováním vašich údajů dle Prohlášení o ochraně osobních údajů. Odhlásit se můžete kdykoliv na marketing@lynxbroker.cz.
×